Skoči na vsebino

Novi Marof 2014


Jure

Priporočene objave

Conti race attack je ok za Marof? V kateri rang sploh spada? Nekje kot gp racer?

 

Za Marof je načeloma vse ok, razen kakšnih sport touring variant. Je pa seveda odvisno kakšne čase se pelje. Tja do 1.14 bo šla vsaka sport guma. Če hočeš pa napadat kakšne bolj oreng čase je pa priporočljivo imeti tudi višji rang gum. To seveda ne pomeni, da se z navadnimi sport gumami ne da peljat hitreje. Ampak pri takšnih časih so ponavadi odpiranja in bremzanja že precej agresivna in je čutit, če imaš gor boljši material. Enostavno več zaupanja in hitrejši napredek..

 

Kolikor vem obstaja Race Attack v dveh verzijah, ena je street, druga je kao dirkalna, na volji v ene treh trdotah. Za Marof so pomoje obe čez glavo dovolj dobre, verjetno pa tista dirkalna dopušča nekoliko več.

 

Glede ranga je najbrž nekje ob boku GP Racerja.. Je pa treba upoštevat, da Racerke niso slabe gume, sam sem z njimi brez večjih težav peljal 1.13.xx To pomeni, da bi kakšen mojster Marofa, ki se sicer pelje recimo 1.10.xx ali manj, zagotovo šel lahko z njimi še precej hitreje.

 

Pa še nekaj kar se tiče Marofa.. Steza je počasna in posledično se gume ne grejejo.. Razen v situacijah, ko je zunaj res vroče, ni redkost, da se v bokse pripelješ z bolj hladno gumo kakor ob začetku sešna, ko je bila direkt z grelcev.

 

To posledično pomeni, da kakšne mehke zmesi gum, ki rabijo visoko delovno temperaturo za delovanje, na Marofu ne delujejo najbolje. Če imaš recimo kakšne GPjke ali KR zmesi soft, ki so namenjene res vročim pogojem, je precej šans da ti bo gumo razcefralo. Ne vem kako je s tem pri Continentalu ampak za Marof je pomoje bolje, če nimaš premehkih gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Marof je načeloma vse ok, razen kakšnih sport touring variant. Je pa seveda odvisno kakšne čase se pelje. Tja do 1.14 bo šla vsaka sport guma. Če hočeš pa napadat kakšne bolj oreng čase je pa priporočljivo imeti tudi višji rang gum. To seveda ne pomeni, da se z navadnimi sport gumami ne da peljat hitreje. Ampak pri takšnih časih so ponavadi odpiranja in bremzanja že precej agresivna in je čutit, če imaš gor boljši material. Enostavno več zaupanja in hitrejši napredek..

 

Kolikor vem obstaja Race Attack v dveh verzijah, ena je street, druga je kao dirkalna, na volji v ene treh trdotah. Za Marof so pomoje obe čez glavo dovolj dobre, verjetno pa tista dirkalna dopušča nekoliko več.

 

Glede ranga je najbrž nekje ob boku GP Racerja.. Je pa treba upoštevat, da Racerke niso slabe gume, sam sem z njimi brez večjih težav peljal 1.13.xx To pomeni, da bi kakšen mojster Marofa, ki se sicer pelje recimo 1.10.xx ali manj, zagotovo šel lahko z njimi še precej hitreje.

 

Pa še nekaj kar se tiče Marofa.. Steza je počasna in posledično se gume ne grejejo.. Razen v situacijah, ko je zunaj res vroče, ni redkost, da se v bokse pripelješ z bolj hladno gumo kakor ob začetku sešna, ko je bila direkt z grelcev.

 

To posledično pomeni, da kakšne mehke zmesi gum, ki rabijo visoko delovno temperaturo za delovanje, na Marofu ne delujejo najbolje. Če imaš recimo kakšne GPjke ali KR zmesi soft, ki so namenjene res vročim pogojem, je precej šans da ti bo gumo razcefralo. Ne vem kako je s tem pri Continentalu ampak za Marof je pomoje bolje, če nimaš premehkih gum.

 

Torej nataknem race attack in napadem pisto spet po dolgem času :)

 

hvala za izčrpen odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo slučajno nuca ugoden set novih slajkic za na Marof (Gp Racer 120/70 in 180/55). Malo starejši dot ampak popolnoma nove in prav skladiščene. 08 zadnjo sem na svojem zadnjem obisku vozil tudi jaz in je delala super.

 

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8513957

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

 

Sem voznik začetnik, vozim Yamaho R6 Letnik 04, za sabo imam približno 10000km...

Nekajkrat sem že bil na Raceland Krško, kjer mi je zelo všeč, zdaj pa bi šel malo potrenirat na 

Novi Marof. Zanimajo me vaše izkušnje glede obrabe gum (na motorju imam Supercorso V2) ter izkušnje nasploh

glede same proge, stila vožnje, ter možnost nočitve v okolici steze.... 

 

Hvala ter srečno vožnjo vsem motoristom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Včeraj fajn vroča sobota na marofu ni kaj. Zanima me če ima kdo kakšne slike ker je bilo nekaj fotografov?

Lp Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Js sm sezono otvoril v petek, bli smo sam 3-je, blo je mal loterije z vremenom ampak je zdržal do pol 5,  tedi smo že pa tak bli zmatrani :)
Svetovno se je blo furat, gume tut držale ko pes ježa, edino teta v kolibi je začela pravit kak jih meče ko zajce pa da pebim motor zagori pa take, te skor mine da se greš furat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hehe mi smo bli dol v četrtek in se je res kar dogajalo, prvo sem reševal reveža pokritega z motorjem, naslednjo rundo se je kolegu motor vžgal... Je tud mene minil za tisti dan..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pride mogoče kdo ta petek? Mi bomo 3-je, 2x SS in 1x supermoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali moram za vožnjo kak dan preje poklicat? Skratka kakšen je postopek?

+385 91 907 6744

Pokličeš pa vprašaš če se da vozit :) ampak načeloma je vedno prosto, razen če kaki karti uletijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

gre kdo v petek /vikend dol in ima še kakšen plac frej na prikolci/kombiju ?

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!