Skoči na vsebino

Centralna Azija 2014


long

Priporočene objave

Jest pa zmeri Kosovce napadem v srbohrvaščini. Najprej debelo pogledajo, potem ko vidijio, da si Slovenc, beseda brez probljemov steče.

 

Avtomoto, ker tudi sam krenem proti PHyW ... a se tud tam slika za bakšiš? Videl sem kar nekaj slik, ko se lokalci sprostijo, potem brez problema steče fotošuting. Ne da sem škrt, ampak načeloma s kovanci v žepu ne slikam portretov, ker to ni to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Whiskey, jaz začnem z njimi komunicirat v slovenščini. Če gre, gre sicer v srbohrvaščini.

Tokrat je "kosovarka" na meji začela v angleščini, pa sem potegnil za njo . . ..

 

Nisem potreboval bakšiša - res je sicer, da sem bolj "preletel" čez Pamir in sem slikal večino mlajše Pamirce.

A tudi odrasli niso kazali znakov, da se "bojijo" fotoaparata.

Mislim, da boš brez "dodatnih finačnih vložkov" lahko slikal folk.

Le časa si vzemi bistveno več kot sem ga imel jaz !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas je relativna stvar. Imam v planu neko 2-3 mesece dolgo varianto in startat v Dushanbeju. Vse zavisi od dogajanja in stanja prevoznosti. Načeloma pa za hribe planiram od 200 do 300 km / dan. Arabci se sploh ne pustijo slikat, razen za keš. Z ostalimi Muslimi gre načeloma lažje, drugače pa z distance raztegneš 300 mm. Azijati s poševnimi očmi pa sami skačejo v kader. Imam pa namen zaviti na Afghanistansko stran Wakhana in se odpraviti vse do tromeje, do jezera Chakmaktin.

 

Kosovarka je imela očitno dolgo lajtngo, ker ji tudi model motorja ni potegnil :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen avtomoto, še enkrat čestitke za opravljeno turo. Mene pa zanima s kakšnimi gumami si letos potoval in če si jih moral med potjo zamenjat? Hvala za odgovor in srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Azijati s poševnimi očmi pa sami skačejo v kader. ....

Samo skoraj obvezno nastavijo tisti V s prsti pred faco in tako skvarijo vsak še tako dober portret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pips, še vedno prisegam na (že večkrat) preizkušen model pnevmatik Pirelli MT60.

Z njimi, pri mojem "analognem načinu vožnje", z lahkoto prevozim 20k km. :yes:

Torej ni bilo potrebe po menjavi pnevmatik na turi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pips, še vedno prisegam na (že večkrat) preizkušen model pnevmatik Pirelli MT60.

Z njimi, pri mojem "analognem načinu vožnje", z lahkoto prevozim 20k km. :yes:

Torej ni bilo potrebe po menjavi pnevmatik na turi.

Hvala, in srečno kjerkoli že boš. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kdor želi še kaj izvedi "v besedi in sliki" o vožnji (do) po Pamirju, vabljen v sredo 22. oktobra ob 20. uri  v dvorano prostovoljnega gasilskega društva Groblja (Latkova vas 214).

 

Se vidimo.

 

 

lp

avtomoto

 

 

https://www.google.si/maps/place/Latkova+vas+214,+3312+Prebold/@46.2524977,15.0948282,9530m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x476568d712c53e63:0xf9d6d61af4d3be92

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor želi še kaj izvedi "v besedi in sliki" o vožnji (do) po Pamirju, vabljen v sredo 22. oktobra ob 20. uri  v dvorano prostovoljnega gasilskega društva Groblja (Latkova vas 214).

 

Se vidimo.

 

 

lp

avtomoto

 

 

https://www.google.si/maps/place/Latkova+vas+214,+3312+Prebold/@46.2524977,15.0948282,9530m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x476568d712c53e63:0xf9d6d61af4d3be92

 

Dočakali 

 

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistih krajih sem bil najmanj trikrat... Uzbekistan, Kazahstan, Rusija mislim da 8 x, Kirgizija,... Zelo lepo bi bilo, če bi bil malo bolj natančen... Ja, vem za dva Slovenca, ki sta bila pretepena pri Habarovsku, pa jih raje vparašj, kaj je res od njune zgdbe, razen da sta fehtala denar za vrnitev, ddrugače je vse skupaj spuščanje  megle. Samo enkrat  v življenju sem bil oropan, v Rimu, pa en poskus ropa sem preživel v Barceloni...

 

Vse ostalo je pa balon, seveda če batin ne iščeš...

 

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ivan, sm nameravu pridt, pa me je en interrupt iz MS odvrnil. Bomo pa drugič na 4x. No, pa tudi Bostjany se vraca po 5 mesecih iz totih koncev ...

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za številčen obisk.

Lepo mi je bilo skupaj z vami še enkrat podoživeti Pamir.

Hkrati se opravičujem vsem za katere "nisem našel časa" za pogovor.

Pač posledica "gužve" !?!

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!