Skoči na vsebino

Centralna Azija 2014


long

Priporočene objave

Za vstop v Azerbaijdzan rabis samo vizo in to je to. Ce prekoracis 3 dnevno vizo za moped pa na izhodu placas $30 kazni. Vizo se da dobiti tudi v Tbilisiju v roku 3 dni. 

Problem je , če rabiš 5x vizo po 3 dni je to 15 dni čakanja?! Morebiti je še kje tako kot v Mongoliji kjer je meja odprta od 7-15 ure in v nedeljo zaprta!!Vem iz lastnih izkušenj.

Skratka nič ne gre gladko kot bi mislil ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@long: V Afghanistanu je samo Wakhanski koridor varno področje. Stisnjen med Tajikistan in Pakistan. Na koncu je ozek pas meje s Kitajsko. Nasproti zadnje vasi Sarhad-e Borghil so na vrhu brežine ostanki Tibetanske trdnjave Kansir iz 8 stol. za časa upadov Kitajcev. Kot je že rrrr napisal, boš v Khorogu najlažje dobil vizo. Če jo boš iskal na veleposlaništvih v EU, vprašanje če jo sploh dobiš.

 

Sicer pa najprej si naredi marš ruto. Če boš non-stop spreminjal kaj bi in česa ne, je ne boš nikoli realiziral.

 

Še slika spodnjega dela Wakhana iz lufta - Himalaja v ozadju

wakhan-corridor.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko nisva šla, ob Afganistanu sva čisto po meji vozila kakih 500km, ko sva se s Pamira spustila - najprej po bregu Pamira (reke), pa Wakhana, potem pa Panja - ves čas ista voda - mejna reka, ki potem nižje doli postane Amurdarja. Vizo za čez v Afganistan v Khorogu dobiš v enem dnevu.  Lepo je videti afganistanske vasi na oni strani - težava je bila le, da sva imela enkraten vstop v Tajikistan, pa nazaj ne bi mogla. Cesta na oni strani ni bila najbolj prepričljiva (roko na srce, tudi na tej mi ni bilo jasno, kako zdrži). Ima pa Whiskey prav - dolino Wakhan je za videti. V Khorogu sva srečala poljske kolesarje, ki so sicer bentili glede poti tam (tudi za gorce je težko čez potoke in reke rit), a dolina naj bi bila ena najlepših v onem koncu. Aha, srečala sva tudi Turke, ki do zadnjega niso vedeli, če jim bo uspelo čez Turkmenistan priti in so že gledali v smeri prečenja Afganistana v Tajikistan, pa naj bi jim povedali, da se to formalno sicer da, ampak se rado zgodi, da na poti izgineš - skratka no go. Oni repek ob Wakhanu pa naj bi bil ok.

Zato pravim - sestavi si cel krog, vize dobi vnaprej, ali pa imej zelo dobro zagotovilo, da jo nekje lahko hitro dobiš (npr. Biškek za Tajiikistan)

Evo

rrrr

Ne morem da ne bi vprašal :D

 

Se nam mogoče obeta kakšen podoben potopis kot si ga objavil pred nekaj leti, ko si se potepal po osrednji Aziji?

 

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je , če rabiš 5x vizo po 3 dni je to 15 dni čakanja?! Morebiti je še kje tako kot v Mongoliji kjer je meja odprta od 7-15 ure in v nedeljo zaprta!!Vem iz lastnih izkušenj.

Skratka nič ne gre gladko kot bi mislil ....

 

Misljeno je bilo zgolj kot informacija. Drugace se strinjam s teboj, cakanje na vize je skoda casa in denarja.

 

Se dodaten info: V Bakuju dobis vizo za Kazahstan tudi na Ambasadi stane $40 cakas priblizno 5dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Bakuju je največji problem sploh prit do Kazkhstana....vmes je dovolj časa da urediš vizo za kamorkoli.... :yawn:

Se strinjam, ne splaca se cakati na ladjo in se pregovarjat s skorumpiranimi uradniki. Naceloma se je najbolj pametno izogniti Azerbajdzanu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen BIF.

V tistih krajih sem se potepal z dvema kolegoma pred štirimi leti. Mi smo takrat iz "baze" v kraju Mtskheta (Mčketa) med drugim odrinili tudi do kraja Stepantsminda in do mejnega prehoda z Rusijo. Stacionirani smo bili v centru mesta poleg poleg katedrale Svetitskhoveli pri Jamalu. Motorji na zaprtem dvorišču, dostop do interneta in ugodna cena tule si lahko ogledaš ulico. Tule pa še nekaj več slik.

 

Zgradba z nadstreškom pri drevesu na sredini slike...

 

Mirč, tole (tule) sem si pa shranil, da v miru pogledam. Človeka kar poptegne v dogajanje.... Res zanimivo! Zelo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani ko smo se srečali z MiNa, mi ni bilo jasno zakaj dežnik na prtljažniku in to tako, da ga vsi takoj vidijo. Predvideval sem, da bo to bolj "suncobran" kot dežnik. Ob branju potopisa in gledanju slik pa smeh. Z" suncobranom" na meji tam pa dež. Car si. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem da ne bi vprašal :D

 

Se nam mogoče obeta kakšen podoben potopis kot si ga objavil pred nekaj leti, ko si se potepal po osrednji Aziji?

 

LP Andrej

Pismu ste tečni! Sem sicer že obljubil, pa ene žnj-krat sem se do čurinalnika priguncal, samo začet mi pa še ni uspelo. Najbrž zato, ker sem včasih kar malo lep. Mislim lep. Ne to - lep, ne, lep sem hotel napisat.Lep. Ma lep no ... madona pa diseleksjija!

Saj bom no.

rrrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu ste tečni! Sem sicer že obljubil, pa ene žnj-krat sem se do čurinalnika priguncal, samo začet mi pa še ni uspelo. Najbrž zato, ker sem včasih kar malo lep. Mislim lep. Ne to - lep, ne, lep sem hotel napisat.Lep. Ma lep no ... madona pa diseleksjija!

Saj bom no.

rrrr

 

Zgleda, da je "obljuba" kar tvoja ustaljena praksa! K meni pa še dlje hodiš, kot tele ljudi tle nateguješhehe....! :P  :fyou::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaa, eee, hja, ...   me žena ne pusti, me priganja, da se morva it z mopedi drajsat... O:-) 

Sicer si pa dosti na boljšem kot BojanV - mi še dlje kost špara, ker sem med zadnjo žurko pred šklju leti po kitajski haral. Ma je po moje že čist mehka. Kost mislim.

Dej mal kofeta na polic na stran, pa malinovc.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo informacija iz prve roke. NA mejnem prehodu Bazargan pravijo da vstop z lastnim vozilom sploh ni težava.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Madona...sem očitno tale Motosvet preveč po krivici dal na stran in preveč na Angleško govorečih forumih visim :)

 

Kot rrrr in BIF že vesta, se tud jaz odpravlam na tako pot, praktično identični Longovi...  In prav v teh dneh žulim tipkovnico in prav zanikrno spim, ker imam ves čas v podzavesti, da se lahko čez noč marskikaj spremeni v tistih koncih....

Tako, da od danes naprej bom bolj frekvenčno gledal tole debato in ob potrebi podal kako infomacijo :)

 

 

 

Pa brez kreganja...  :)

Popravljeno . Popravil bostjany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...kot pravi že @Bostjany...razmere se spreminjajo naglo in informacij je toliko, da boli glava.

Jaz sem se odločil za "lažjo" pot do Kazakhstana čez Gruzijo in Kavkaz...zdaj pa se tam kuha "kisla župa".... :BUA:

Sicer pa...v kolikor bo preveč neznank in napetosti....bom šel pa takrat, ko bodo razmere stabilnejše.

Za vsako ceno mi glave res ni treba nosit na prodaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Vse lepo in prav, a nekaj ne razumem;

Izgleda, da eni hodijo po svetu samo zaradi drugih. Da že vnaprej napovedujejo prigode in se že s poti javljajo in poveličujejo "podvige". Ali ima to sploh kakšen smisel?!? Meni se zdi to razvrednotenje lastnega projekta.

Ko sva midva šla včasih kam na kakšno pot, takšno in drugačno, mi še na misel ni prišlo, da bi kogarkoli obveščal, kje sem (razen domačim, ker jih je morda skrbelo. V začetku pa še to ne, ker nismo imeli telefona) kaj počnem in izpostavljal svoje srčne želje in  hotenja. Ja, tole je izgleda, postala ena fejst velika moda!

Zdi se mi, da s tem razvrednotiš vsa svoja notranja hotenja in ljubezen do tistega, za kar si nekam šel. Ne rečem potem, ko se spomini ustalijo in zadeva zaradi svoje veličine izbruhne na plano kot vulkan, in se ti zazdi, da bi bilo škoda to bogastvo držati samo zase.

Ne vem no... Morda sem pa razštelan?!?  :hmm: Tudi to je ena izmed opcij?!  :yes:

 

Pa še nekaj je... Kaj pa, če se kaj zalomi?! Kaj potem? Potem pa si dolžan vsakemu razlagati; Zakaj, kako in kje itd... Pa še veliko neprijetnih odgovorov na spodletelo "lastno" avanturo. A ni to majčkeno nerodno, če si šel nekam zato, da zadostiš gorečim željam iz otroštva??  :O:(

 

long, tebi pa želim uspešno realizacijo projekta!!! :worship::OK:

 

 

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaa, eee, hja, ...   me žena ne pusti, me priganja, da se morva it z mopedi drajsat... O:-)

Sicer si pa dosti na boljšem kot BojanV - mi še dlje kost špara, ker sem med zadnjo žurko pred šklju leti po kitajski haral. Ma je po moje že čist mehka. Kost mislim.

Dej mal kofeta na polic na stran, pa malinovc.

rrrr

Hej, še slabše je... Tista kost je že razpadla, iz samega spoštovanja do tebe kupim vsako leto novo, pa mi jo na koncu leta pes odnese...

 

Ti si pa kot Haleyev komet, prideš enkrat na 70 let...  :)

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj g. Franc iz MB vam pa ne more dati podatkov o Iranu? glede na to da tam živi...je živel...hodi tja... mu je to posel ?

men se je zdelo da ve vse o Iranu :blush:  če pa slučajn kaj ne ve, pa poizve

franc.lenhart@proming.eu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA misli si......sva vložila za vize pa so dali kar takoj vedeti da bo z lastnim vozilom težava....baje izdajajo v Ljubljani le še vizume za vstop preko letališča. REs pa je da so na mejnem prehodu rekli da o kakšni omejitvi nimajo pojma.....samo če iz Teherana ne dobiva požegnanih viz nama dobra volja na meji ne pomaga nič.

 

Zdaj zadevo rešujem prek svojega Iranskega prijatelja.......je on za naju vložil vlogo na ministrstvu za zunanje zadeve.....samo je spet jeba ker majo 20 marca novo leto pa se jim bo kakih 14 dni bliskalo za najine vize....... Jebemti kakor se obrnem je rit zadaj.......

 

Skratka zdaj držimo pesti in upamo na najboljše........ta teden dobimo odgovor kaj in kako......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA misli si......sva vložila za vize pa so dali kar takoj vedeti da bo z lastnim vozilom težava....baje izdajajo v Ljubljani le še vizume za vstop preko letališča. REs pa je da so na mejnem prehodu rekli da o kakšni omejitvi nimajo pojma.....samo če iz Teherana ne dobiva požegnanih viz nama dobra volja na meji ne pomaga nič.

 

Zdaj zadevo rešujem prek svojega Iranskega prijatelja.......je on za naju vložil vlogo na ministrstvu za zunanje zadeve.....samo je spet jeba ker majo 20 marca novo leto pa se jim bo kakih 14 dni bliskalo za najine vize....... Jebemti kakor se obrnem je rit zadaj.......

 

Skratka zdaj držimo pesti in upamo na najboljše........ta teden dobimo odgovor kaj in kako......

Jeba...letos nam, ki se odpravljamo v tiste kraje, ne kaže najbolje..... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej...nazadnje ko sva šla so mi za vizo cincali en teden pred odhodom......tokrat bo kot kaže isto s tem da imam 3 opcije v ognju istočasno.....

 

Ti pa svetujem da greš vizo iskat prek kake Iranske agencije......veliko lažje vse skupaj in v skoraj 100% je odobrena, brez komplikacij.....pač požreš tistih 30 EUR in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Kljub temu, da imam odhod šele konec maja (zaradi takih in drugačnih razlogov) že sedaj poizvedujem in vse tako kaže, da bo res potrebno Iran zrihtat prek kake druge agencije, kot si reku Leteči... od dveh čakam odgovror...a ga kar ni in ni... držim pesti, da nam uspe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!