Skoči na vsebino

>190 (motor za tiste nad 190 cm)


mato295

Priporočene objave

Zdravo vsem.

 

Če si lahko dovolim, bi to temo odprl z namenom, da v njej pišemo tisti, ki smo visoki 190cm in več. Pisali bi pa o motorjih, ki (smo) jih vozimo in kako se obnesejo glede na našo višino.

Razlog teme vidim v tem, ker nam pri izbiri motocikla naša velikost povzroča težave. Pred par leti, ko sem se vrnil v moto vode, sem prebral ogromno spleta, da bi kupil sebi primeren motor, pa se žal ni najboljše izšlo... 

 

Torej, kupil sem si Yamaho TDM, ki so jo zelo hvalili, da je velik motor in primeren za velike ljudi. Meni ni ustrezala. Če sem imel normalno sprednjo šipo, sem veter dobil v celotno čelado, kar mi osebno ni bilo všeč. Ko sem zamenjal z povišano šipo, je bilo vse skupaj še slabše, ker sem dobil vrtince v vrhnji del čelade, da mi je bobnelo in zelo premetavalo glavo. Na koncu sem se vozil brez in je bilo še najboljše. Želja pa je vseeno ostala, da bi imel zračni tok speljan čez čelado in bi bila vožnja pri 130km/h mirna.

Poleg veterne zaščite mi ni odgovarjala niti drža, saj sem precej slonel na rokah. Bil je en tak neposrečen položaj, da nisem bil športno nagnjen naprej, niti enduraško zravnan.

 

Če omenim še stvari, ki so me motile, pa nimajo povezave z velikostjo, so slabo vzmetenje, neokretnost in tresljaji (malo sem pogrešal 4 cilindre).

 

Ker TDM-ke ni več in iščem drug motor, ne morem pa hodit naokrog in probavat vse po vrsti, bi bil vesel parih besed še od vas ostalih, ki ste tako veliki, da se lažje odločim.

 

Lp,

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triumph je propadu tko da ne razmišljat o explorerju..kaj šele o XC verziji :P

Nisi povedal kak segment motorja iščeš..

Popravljeno . Popravil biker77
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če predvidevaš, da boš s pomočjo tega foruma kupil sebi primeren motor, se krepko motiš! Že prvič si se nat...il, pa te še ni izučilo.

 

Samo tvoja lastna testiranja različnih motorjev, ti bodo prinesla rezultat, ki si ga želiš. Več boš testiral, preizkusil, več različnih izkustev boš dobil.

 

In še en nasvet: Ko boš že prepričan, da si našel sebi "naj motor", pojdi preizkusit še kaj novega. Le tako se boš prepričal v svojo odločitev.

Kot je @moto rider in ostali napisali si s to višino omejen na motorje večjega formata ala endure in čoperji. Med sportaki boš verjetno Krpan s svojo kobilico.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nisem preprican da je maxiendura resitev za zelo visoke ljudi. ker se sedi vzravnano bi potreboval res zajeten prednji vizir. Morda se je smiselno ozret po kaksnem STstroju kjer sedis nizje in se lahko malo bol nagnes naprej. zdi se mi da imajo tam povecani vizirji ali dodatni spojlerji obcutno vecji efekt kot na nakedih ali endurah.

pomislil bi na fjr, gtr, k1200s, sprint st/gt (da biker77 ne bo pizdu :P ) xx blackbird se mi zdi tud strasno dobro zasciten motor...

zajebano je bit prevelik.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem visok 186 cm no 4cm premalo,da bi veliko pisal samo vem, da se na mojem motorju odlično peljem in bi ti priporočil,da motor preozkusiš in to NE k1200 S-a kot ti je bilo svetovano am pak absolutno R-a se dosti bolj pokončno sedi.Ni nujno,da moj predlog vzameš resno saj kot ti je bilo že rečeno tu na tem forumu vsak vozi "najboljši" motor pa čeprav je samo 50 ccm in par Ps!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je Cartman zadel žebljico na glavico. Direkt. ST motor, po možnosti nekaj, kar že na daleč zgleda glomazno. Oziroma, če smem pripomnit: nekdo rahlo manjši od mene je na Futuri komaj dosegel balanco. Moram tud reč, da je velika večina Futuristov kar ornk velikih dedov, vsaj po slikah sodeč. Pa kak maksi naked alla XJR, ZXR, CB1300, GSX1400.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman je napisal zelo dobro.

Odločiti se boš moral ali ti bo malo pihalo na veliki enduri.

Ali pa boš zlagal noge in te bodo bolele zaradi pokrčenosti. ST modeli

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nisem preprican da je maxiendura resitev za zelo visoke ljudi. ker se sedi vzravnano bi potreboval res zajeten prednji vizir. Morda se je smiselno ozret po kaksnem STstroju kjer sedis nizje in se lahko malo bol nagnes naprej. zdi se mi da imajo tam povecani vizirji ali dodatni spojlerji obcutno vecji efekt kot na nakedih ali endurah.

pomislil bi na fjr, gtr, k1200s, sprint st/gt (da biker77 ne bo pizdu :P ) xx blackbird se mi zdi tud strasno dobro zasciten motor...

zajebano je bit prevelik.

evo istih misli.ne vem v čem je fora, da vsi mislijo kolk se na veliki enduri bolje pelješ kot na ST recimo.imel veliko enduro pa vam povem, da se na ST stroju lepše peljem.predvsem hrbtenica manj trpi.prijatelj imel TDM in presedlal na ST in ravno tako več ne jamra glede bolečin v hrbtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem visok 186 cm no 4cm premalo,da bi veliko pisal samo vem, da se na mojem motorju odlično peljem in bi ti priporočil,da motor preozkusiš in to NE k1200 S-a kot ti je bilo svetovano am pak absolutno R-a se dosti bolj pokončno sedi.Ni nujno,da moj predlog vzameš resno saj kot ti je bilo že rečeno tu na tem forumu vsak vozi "najboljši" motor pa čeprav je samo 50 ccm in par Ps!

Noro, komu vse ne boš tega skropucala priporočal.

Nima nobene vetrne zaščite.

Za takega je gska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro, komu vse ne boš tega skropucala priporočal.

Nima nobene vetrne zaščite.

Za takega je gska.

sneci, preberi še enkrat njegov komentar :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej sm še jez prebral še enkrat, zbegal me je R, ko pr Bmw omeniš R je to boxer, on pa forsira K z r, tu se strinjam z Snecijom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še sam pristavim čašo..

 

Imam 190cm, trenutno na KTM SM 990. Po nekaj opravljenih kilometrih se mi zdi, da je pravi.. Na maski povišan vizir, ki lepo drži veter nad glavo, še boljša odločitev pa bi bila SMT 990, ki ima še malo večjio veterno zaščito in je bolj usmerjen v touring vode.. Če ti višina krmila ne ustreza, lahko kupiš še distančnike, ki te popolnoma vzravnajo..

Vsekakor pa je motor namenjen višjim osebkom, z mano vred.. ;)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo, se niti ne ve, kaj bi rad z motorjem počel, oz. kako in kje bi se rad vozil. Res je, da velikost voznika močno zmanjša primeren izbor motocikla, pa vseeno se da najti kakšnega izmed ponujenih v vsakem segmentu. Ok, res bi bil malo čuden morda na ss raketi, ampak če bi se rad vozil po pisti, druge izbire ni. Če pa bi šel okoli sveta, potem se najverjetneje odločiš za veliko enduro.

Ker pa si do sedaj imel TDM, sklepam, da bi se rad vozil po eno ali nekajdnevnih izletih po relativno bližnji okolici, po urejenih, karseda lepih cestnih odsekih. V tem primeru gre moj glas FJR oz. nekaj njej podobnega, da ne bo slučajno kdo užaljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je Cartman zadel žebljico na glavico. Direkt. ST motor, po možnosti nekaj, kar že na daleč zgleda glomazno. Oziroma, če smem pripomnit: nekdo rahlo manjši od mene je na Futuri komaj dosegel balanco. Moram tud reč, da je velika večina Futuristov kar ornk velikih dedov, vsaj po slikah sodeč. Pa kak maksi naked alla XJR, ZXR, CB1300, GSX1400.

XJR je 100% premajhen. Optično bi odgovarjal :) Probal, noge za voznika so mazohistično skrčene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, kake bedarije strelate vsi skupaj!!!! Sam sem visok čistih 192 cm in se s Fireblade čudovito peljem in odlično počutim na njej, pa čeprav spada med manjše motorje! Torej trditev, da mora biti motor za visokega voznika velik, je zgrešena, vi pa lahko pametujete in prazno slamo mlatite do onemoglosti!   :ras:  :ras:  :ras:  :ras:  :ras:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se z mojimi 192 cm naokoli prevažam z BMW-jem RT-jem - boxerjem. Po višini nastavljiv sedež, vetrobran, ogromna ladja...........Pred tem se vozil BMW k1200rs, še prej pa VAradero.

Pred kratkim se probal R1 - je bilo smeha.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chopper, ape hanger, stopalke naprej in gasaaaaa... Malo šale (čeprav je res). Lej, saj so že vse napisali, pojdi malo naokoli in sedi na te motorje. Edino ti in samo ti boš videl, kaj ti odgovarja. Mogoče res nekaj v touring smeri. Ali pa endura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si nad 190, verjemi, z nobenim sportakom, nakedom ali čoperjem se ne boš na daljšo turo fajn peljal... sorry Demon... ker se pač NE DA... Za to višino so edino in res EDINO namenjene endure... Za od gostilne do gostilne in kak skok do morja in nazaj pa NI PROBLEMA, S ČEMERKOLI.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem imel v karieri več motorjev. Ko mi je bilo dosti preveč vetra (leta) sem probal precej velikih mašin. Pasal mi je BMW GT in pa super mi je odgovarjal FJR s povišano šipco. Tega sem tudi kupil. Kar se vetra tiče je bilo vse super. Imel je nekaj vrtinca v hrbet, če sem bil sam in imel nameščen zadnji kovček. Samo pri precej visokih hitrostih je bilo to čutiti. Takrat se pa itak mal naprej nagneš pa je spet fino. Visok sem 198. Brez problema sem zvozu z njim po 1000 km na dan.

Sem šel probat tudi GoldWing 1800, pa se nisem uspel z moto hlačami (ščitniki) noter spravit, ker ima premalo prostora med naslonom na sedežu in bočnimi zaščitami za noge. Pa še neki knofi so tam nastavljeni. Ah res škoda. GW 1200 je tudi pasal, samo še nisem dovolj star.

Aja pa kavasaki 1400 je bil tudi zelo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm vlek 190, pa se na supermoto počutim najbol domače (al pa cross/enduro). Ne menjam nikol :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!