Skoči na vsebino

>190 (motor za tiste nad 190 cm)


mato295

Priporočene objave

Če si nad 190, verjemi, z nobenim sportakom, nakedom ali čoperjem se ne boš na daljšo turo fajn peljal... sorry Demon... ker se pač NE DA... Za to višino so edino in res EDINO namenjene endure... Za od gostilne do gostilne in kak skok do morja in nazaj pa NI PROBLEMA, S ČEMERKOLI.

 

No ja, se nebi strinjal. Imam prijatelja, ki je velik 188 cm in je z GSXR prevozil celo Grčijo, Egipt, Italijo, Švico, pa kaj jaz vem kaj vse, pa ni nič jamral. Še natovoril si ga je, kot kakšnega potovalnika, to pomeni, da se da. Če si zasledil en članek na Motosvetu, je en z mopedom prevozil do Dubrovnika in nazaj brez težav, pa vsi vemo, da je ta moped MINI mali. Torej se da, pa čeprav si ti mnenja, da se ne da! Verjamem pa, da je na kaki večji potovalni enduri, ali potovalniku veliko bolj udobno kot na SS raketi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se misliš peljati vsepovsod(makedam,cesta kakšen hribček itd...)ti toplo priporočam enduro,mel sm ali imam Ktm990ADV,1200ADV in bmw1200ADV o ostalih ne bom pisal ker jih nisem imel in ne morem dat realnega mnenja kot nekateri!

Sam imam 187 in na nobenem problema z vetrno zaščito,je pa res da sm imel na vseh povišan vizir.

Kot so ti že povedali ,če imaš problem z hrbtom potem te endure niso primerne saj sediš pokončno in hrbtenica trpi sploh pri kakšnih neravninah .

Mam prijatelja 194cm in je tukaj na forumi Pik1,ma GSA in je zadovoljen ko radio,kontaktiraj dobiš info tudi od njega,zelo zgovoren možakar ;)

 

Nisem imel problema tudi z K1200S in K1300S ST segment,tam je hrbtenica bolj razbremenjena ,motorja sta velika in na njih ne zgledaš kot Martin na svoji kobilici ampak je motor kompatibilen z malo višje rastočimi...........meni ni potegnil ker sem bil omejen samo na cesto in je enostavno prehiter,premočan jaz pa imam premočno desno roko :P

 

Ne poslušaj pa ljudi ki določenih modelov niso imeli pa imajo zelo veliko za povedat o njih,to so internetni vozniki .... ^_^p0oslušaj osebe ki so ti podobne po veličini in imajo določen model,pa še tukaj moraš pazit,ker vsak hvalimo svojega konjiča :lol:

 

Pred nakupom kakšnega dražjega modela pa naredi z njim vsaj 1000km ker šele takrat vidiš kaj imaš pod ritjo,vem pa da je za takšne km težje najti hišo ,ki ti bo ustregla....no tud s 500 bi šlo.

 

Uspešen in dober nakup ti želim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dolge noge je tudi Triumph Tiger 1050 (poleg terenskih tigrov), čeprav je en pameten prej izjavil, da je Triumph umrl.

Je pa res, da na Tigerju originalna vetrna zaščita ni ravno briljantna, sploh na kakšni avtocesti ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, se nebi strinjal. Imam prijatelja, ki je velik 188 cm in je z GSXR prevozil celo Grčijo, Egipt, Italijo, Švico, pa kaj jaz vem kaj vse, pa ni nič jamral. Še natovoril si ga je, kot kakšnega potovalnika, to pomeni, da se da. Če si zasledil en članek na Motosvetu, je en z mopedom prevozil do Dubrovnika in nazaj brez težav, pa vsi vemo, da je ta moped MINI mali. Torej se da, pa čeprav si ti mnenja, da se ne da! Verjamem pa, da je na kaki večji potovalni enduri, ali potovalniku veliko bolj udobno kot na SS raketi.

Vse se da če se hoče. Vprašanje je pa, udobje in pa kar je najbol pomembno ZDRAVJE!..190cm velik človek ima ponavad dolge noge k pondelk, in sedet na cestaku in delat 600+ km dan za dnem ni sam neudobno ampak je tudi škodljivo( zastajanje krvi v nogah....krvni strdki...pa smo pri trombozi).

Tko da je to zame bolj ekstremizem, kot pa uživanje v vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se da če se hoče. Vprašanje je pa, udobje in pa kar je najbol pomembno ZDRAVJE!..190cm velik človek ima ponavad dolge noge k pondelk, in sedet na cestaku in delat 600+ km dan za dnem ni sam neudobno ampak je tudi škodljivo( zastajanje krvi v nogah....krvni strdki...pa smo pri trombozi).

Tko da je to zame bolj ekstremizem, kot pa uživanje v vožnji.

se strinjam zi taboj, prodat motor in tečt ali hitra hoja, manj trpijo kolena :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem velik 186 in sem mnenja, da na modernih motorjih, ki so vedno manjši, šofer z več kot 185 cm malo smešno zgleda.seveda je druga stvar, odvisna od vsakega posameznika, kako se počuti na takem motorju.

moja zadnja dva literska nakeda sta približno isto mala, z1000 2010- ima malo drugačno razmerje belanca-stopalke-sedež in tako dober cm več manevrskega prostora za noge, ko so na stopalkah kot pa cb1000r, ki je še manjša, že na prvi pogled... a oba sta mala.. ni se pa problema peljat 700km na dan (z nekaj postanki za okrepčilo šoferja in motorja in spočit tazadnjo), dejstvo pa je, da to ni potovalnik. sem pa lani sprobal hondo crossturerja 1200, pa moram rečt da sem po njem še bolj prepričan, da je naked zame boljša izbira. pričakoval sem mirnost pri višjih hitrostih, malo piša vetra, a je tega bilo veliko, skoraj kot na nakedu, če malo pretiravam. tako, da bi verjel, da bi bil lahko zaradi delno sklonjenega položaja na motorju kakšen športni potovalnik bolj primeren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta MRA x-screen spojler je nastavljiv tako po višini, kot po naklonu. Škoda, da nisi probal na TDM-u. Mogoče bi to bila rešitev. Je pa zadeva namestljiva brez vrtanja, tako da ni problem preizkusit. Mogoče je treba dokupit te gumjaste prijemke. Če pa ti ni všeč, pa na bolhi prodaš, kot praktično novo.

Dejansko bi si lahko ta spojler nesel zraven, ko greš na probno vožnjo z kakim motorjem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idealna stran glede ergonomije voznika in motorja.. Izbereš motor, vpišeš težo, višino in še nekaj malenkosti in ''voala''.. :)

Sem preveril, preden sem kupi KTM-ja.. Deluje dokaj prepričljivo

 

http://cycle-ergo.com

 

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk enga jokcanja zaradi piša in ne vem kaj še vse.pa se z avti okol vozte če vas vse tolko moti.pa sej motor je ravno zaradi tega nekaj posebnega, piš vetra in pokanje hroščev po čeladi in vse te lepote motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za mnenja, sem si že naredil en širši izbor na podlagi predlogov in mnenj.  

 

Se strinjam, da je potrebno motorje osebno probat, vseeno si moram narediti ožji krog favoritov, da lahko resno pristopim k nakupu in s tem k testni vožnji.

 

Iščem pa nekaj za dnevno potepanje, mogoče vikend izlet. Kaj daljšega pa, ko otroci odidejo na svoje, ampak do takrat se bo verjetno že nekaj motorjev zamenjalo.    

 

  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dolge noge je tudi Triumph Tiger 1050 (poleg terenskih tigrov), čeprav je en pameten prej izjavil, da je Triumph umrl.

Je pa res, da na Tigerju originalna vetrna zaščita ni ravno briljantna, sploh na kakšni avtocesti ne.

 

Ja sej zgleda da je, ko eni samo hondo, BMW in yamaho vidijo med velikimi endurami..

 

Hvala vsem za mnenja, sem si že naredil en širši izbor na podlagi predlogov in mnenj.  

 

Se strinjam, da je potrebno motorje osebno probat, vseeno si moram narediti ožji krog favoritov, da lahko resno pristopim k nakupu in s tem k testni vožnji.

 

Iščem pa nekaj za dnevno potepanje, mogoče vikend izlet. Kaj daljšega pa, ko otroci odidejo na svoje, ampak do takrat se bo verjetno že nekaj motorjev zamenjalo.    

 

A boš kej delil z nami glede tvojega širšega izbora?

Hmm..dnevno potepanje in mogoče vikend izlet? za to maš pa več ko dovolj tigra 800 ali gs 800..

no, čakamo na širši izbor..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spadam med zelo visoke s 189cm ampak na horneti l.2001 600 kljub temu, da so mi vsi rekli, da sem prevelik zanjo sem prav ok počutim brez omembe vrednih modifikacij (morda cm nižja balanca to pa je vse). Kako pa zgledam na njej pa me gladko boli k, važno da uživam na njej. Poleti grem z ženo na Korziko na njej natovorjeno v 0. :) Aja ni ravno efekt minimoto ampak zgledam rahlo velik na njej. :) Moti me ne, bi me pa če je nebi uspel voziti udobno.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spadam med zelo visoke s 189cm ampak na horneti l.2001 600 kljub temu, da so mi vsi rekli, da sem prevelik zanjo sem prav ok počutim brez omembe vrednih modifikacij (morda cm nižja balanca to pa je vse). Kako pa zgledam na njej pa me gladko boli k, važno da uživam na njej. Poleti grem z ženo na Korziko na njej natovorjeno v 0. :) Aja ni ravno efekt minimoto ampak zgledam rahlo velik na njej. :) Moti me ne, bi me pa če je nebi uspel voziti udobno.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

oj če je tema še živa, kateri motor si naj pa potem jaz izberem? visok sem 195 cm in sem ravnokar zbezljal iz avtošole... razmišljam sicer o Kawasakiju ER6  ali Yamahi Fz6 s (sem se uril na njih in jih poznam) za začetek, vendar s ponedeljkastimi nogami izgledam smešno na njih :) Seveda si lahko še premislim :D  iščem pa  predvsem motor za daljša potovanja, pri katerem križ in noge ne bi toliko trpele... hvala za odgovore

Popravljeno . Popravil MotoRazor5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rekel, da poskušaš nekaj z drugačno, nekoliko bolj vzravnano držo. Tvoji izbiri sta po mojem zate manj ustrezni.

Če ti ugaja ER6, poskušaj vsaj Versysa, ker je osnova ista, le drža je višja, pa malček bolj je motor dodelan.

Ali Versysu sorodni motorji, cestni enduroti.

No, če vztrajaš na cestaku pa boš moral vzeti v zakup nekoliko manj udobja.

 

Preveri zgornji link cycle ergo.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi pameten in izbiraj v segmentu cestnih endur... Versys, Vstrom, Transalp, Varadero, GS,... izbira je obilna... Sploh če te zanimajo daljša potovanja - pozabi na cestake in nakede... Prevelik si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred slabim letom izbezljal iz avtošole, velik 191, pren nikol vozu motorja, potem sem si pa kupu TDM-ko, in sedim in se vozim z njo k lord :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

189,5cm in vozim miceno hornetko 600 prav komfortno¸čeprav sovsi kimali da sem previsok... še dobro da jih nisem poslušal... :D (tudi z750 peljem brez kakrsnihkoli težav ali tegob)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi pogledal tudi po suzuki bandit 1250, se mi zdi dokaj velik, pa ugoden v vseh pogledih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej fantje da se peljat tud z avtomatikom sam ne mi govort kok je fajn.......vsi ki smo tam okoli 190 ali več so nagci in razne sportive trplenje ali pa dotični ki pravijo kako je fajn na Z750 pri 2 metrih niso probali še nič drugega in če ne veš je seveda fajn,ko probaš ga boš zapeljal pa v prvi graben......

Ne me narobe razumet ,da šimfam kakšen motor saj sem imel od Z750 do SV1000 in še veliko drugih in ja prav z vsemi sem se peljal brez problema tud na potovanja.

Toda kje se lepše in udobnejše peljemo pa ni dileme............vsake oči imajo svojega malarja in nekateri na račun lepšega dizajna motorja rajši včasih tud mal potrpijo a ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!