Skoči na vsebino

Vilice, tesnila, ojačitve...


Osama

Priporočene objave

Že naslov pove vse.

Iskal sem ga po Louisovem katalogu, sprašujem po štrcunah, pa nič.

Ima kdo za prodat, kdo izdela na CNC, kaj drugega...?

Kupim skratka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tudi jaz iščem nekoga, oz. moj kolega, da bi mu naredil križe po meri za Suzo GSXR 1000. Model bo namreč montiral Ohlinsove prednje vilice, ki ne pašejo na original križe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že naslov pove vse.

Iskal sem ga po Louisovem katalogu, sprašujem po štrcunah, pa nič.

Ima kdo za prodat, kdo izdela na CNC, kaj drugega...?

Kupim skratka.

A iščeš kaj takega: Fork braces ?

PIC2231_1.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fork braces =/ "kriz" za vilice!

Zanima me kako ta reč pomaga in ali pomaga pri shimmy-ju,ali se v nemščini temu reče "gabelstabilizator?

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tudi jaz iščem nekoga, oz. moj kolega, da bi mu naredil križe po meri za Suzo GSXR 1000. Model bo namreč montiral Ohlinsove prednje vilice, ki ne pašejo na original križe.

Pred kratkim sem zmodeliral (3D) spodnji ter zgornji križ za Suzuki GSXR 1000!!

Imam pripravljeno komplet tehnično dokumentacijo (2D + 3D) za izdelavo!

Križi so za Ohlinsove vilice!

Prilagam nekaj slik modelov!

Lep pozdrav

post-4125-1141032538_thumb.jpg

post-4125-1141032558_thumb.jpg

post-4125-1141032571_thumb.jpg

post-4125-1141032584_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem zmodeliral (3D) spodnji ter zgornji križ za Suzuki GSXR 1000!!

Imam pripravljeno komplet tehnično dokumentacijo (2D + 3D) za izdelavo!

Križi so za Ohlinsove vilice!

Prilagam nekaj slik modelov!

Lep pozdrav

Super! Bom opozoril, kolega. Se slišimo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako ta reč pomaga in ali pomaga pri shimmy-ju,ali se v nemščini temu reče "gabelstabilizator?

Hvala za odgovor!

Pri shimmyju pomaga amortizer za krmilo;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole so odpisali:

That’s a cool looking bike!

Unfortunately, we do not manufacture a SuperBrace for your model, however many bike manufactures share bikes among different bikes. So, if you have a set of calipers, can you measure the fork diameter (where the brace would go) and distance center to center of the forks?

Thanks for your interest,

SuperBrace – the Ultimate Fork Stabilizer

www.superbrace.com

Sedaj pa merit, pri čemer pa mi ni jasno kako izmeriti širino vilic od centra do centra kola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa merit, pri čemer pa mi ni jasno kako izmeriti širino vilic od centra do centra kola.

Zmeri od roba do roba (zunanjega ali notranjega, kar ti je lažje) ter premer vilc. Nato pa malo računaj.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Js še kar ne vem, kaj tale "fork brace" resnično počne oziroma, zakaj ni tega potem serijsko na motorjih, če toliko izboljša ozne lastnosti ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js še kar ne vem, kaj tale "fork brace" resnično počne oziroma, zakaj ni tega potem serijsko na motorjih, če toliko izboljša ozne lastnosti ???

To je za starejše vilice, ki niso bile še toliko toge. Togost v smislu, da je belanca na miru, kolo pa zavija če pretiravam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj ni tega potem serijsko na motorjih, če toliko izboljša ozne lastnosti ???

Saj je, samo na boljših.

post-654-1223412230_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil elektronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js še kar ne vem, kaj tale "fork brace" resnično počne oziroma, zakaj ni tega potem serijsko na motorjih, če toliko izboljša ozne lastnosti ???

Šparat je treba, pa naj košta kolkor hoče... Hja vidiš tko ti je to.. Zakaj bi si oni podražili proizvodnjo za par dolarjev na motorju, ki se sicer čist ok pelje, če lahko od tega živi še proizvajalec dodatne opreme. S tem tudi tebi dajo možnost, da si motor opremiš po lastnih željah. Zato nekateri modeli tudi dlje prihajajo s proizvodnih trakov, ker se jim tudi zaradi velike ponudbe aftermarket robe priljubljenost precej poveča. Zgodi se še nekaj... Ena predpotopna jajca delajo namesto 3 leta 12 let. Predstavljaj si, da so vsa orodja in razvoj modela imeli amortiziran že pri treh letih prodaje...

Na ta način se prodaja Ducati in Harley Davidson...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Mnenja lastnikov motorjev z omenjenimi prednjimi vilicami, torej DA ali NE in zakaj?

Mnenja vseh nas amaterjev so brezpredmetna. Razliko v delovanju normalnih prednjih vilic iz vseh sodobnih SS motorjev in BPF vilic ne verjamem da kdo od nas občuti. Če pa že čuti kako razliko, pa sploh ne ve kaj čuti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenja vseh nas amaterjev so brezpredmetna. Razliko v delovanju normalnih prednjih vilic iz vseh sodobnih SS motorjev in BPF vilic ne verjamem da kdo od nas občuti. Če pa že čuti kako razliko, pa sploh ne ve kaj čuti..

Mnenje amaterjev je seveda pomembno! Torej za nas amaterje rabimo predvsem mnenje amaterjev, tudi menenja profijev so pomembna, vendar ne toliko, ker nivo profesionalcev pač mi ne bomo dosegli nikoli. Pa če ne gre drugače, bom pa postavil vprašanje tako: Zakaj so šli proizvajalci iz prejšnjih vilic na druge in ali je mogoče razlog cena???

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje da zato ker na DIRKALIŠČU bolje delujejo..

se mi zdi da na tistih cestnih motorjih BPF-ja ni..

japaje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!