Skoči na vsebino

Vilice, tesnila, ojačitve...


Osama

Priporočene objave

Ne da se mi prevajat - klik.

Pa bom še enkrat vprašal, ker zgleda ni dovolj jasno oz. bolj kot tehnično delovanje me zanima občutek teh, ki te vilice imajo, ker kako tehnično zadeva zgleda in deluje je možno poiskati na internetu, občutke in mnenja ljudi, ki to vozijo ne. Videl sem, da obstaja dosti kitov za predelave, ker original "kao" niso to kar naj bi bili, vendar jaz ne mislim kupovati novih kitov. BTW, te vilice, ki jih imam sedaj nameščene čisto OK opravljajo svoje delo, menda pa je občutek z novimi vilicami čisto drugačen, nisem pa še imel možnost sprobati zadeve, tako da ne vem.

Razlog zakaj to sprašujem je čisto preprost in sicer me matra nabava novega stroja, ki ima sedaj te vilice in odgovor potrebujem čim prej, da me ne mine, ker potem spet ne bo nič :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bom še enkrat vprašal, ker zgleda ni dovolj jasno oz. bolj kot tehnično delovanje me zanima občutek teh, ki te vilice imajo, ker kako tehnično zadeva zgleda in deluje je možno poiskati na internetu, občutke in mnenja ljudi, ki to vozijo ne. Videl sem, da obstaja dosti kitov za predelave, ker original "kao" niso to kar naj bi bili, vendar jaz ne mislim kupovati novih kitov. BTW, te vilice, ki jih imam sedaj nameščene čisto OK opravljajo svoje delo, menda pa je občutek z novimi vilicami čisto drugačen, nisem pa še imel možnost sprobati zadeve, tako da ne vem.

Razlog zakaj to sprašujem je čisto preprost in sicer me matra nabava novega stroja, ki ima sedaj te vilice in odgovor potrebujem čim prej, da me ne mine, ker potem spet ne bo nič :)

A ni to, da ne veš, še najboljši razlog za nabavo novega stroja? ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bikez ... ZX10R ima Showa BPF ... novega kup ;) ... ko ga dobim, pridem kaj okoli, pa se jih boš lahko dotaknil :P ... seveda s pogledom :lol:

hechec

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni to, da ne veš, še najboljši razlog za nabavo novega stroja? ;)

D.

Hmm, testiranje prepustim entuziastom. :)

Bikez ... ZX10R ima Showa BPF ... novega kup ;) ... ko ga dobim, pridem kaj okoli, pa se jih boš lahko dotaknil :P ... seveda s pogledom :lol:

hechec

Midva se bova zmenila tam kot ponavadi :beer2: ampak takrat bo že mal too late :).

Pa sej veš, da ne morem speljat iz Suzike dol, tak da se gleda Suzika :grim in ne Kwak :grrr .

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni,

 

kake imate kaj izkušnje s tesnili za vilice različnih proizvajalcev (meni je spustila leva vilica pa treba menjat :) )

 

Predvsem me zanima mnenje off-roaderjev in motokrosistov.

 

Firm je pa preveč :D Showa/Kayaba (original ampak 1x dražje kot vse ostalo), K-Tech, NOK, Athena, All-Balls, Moose, MSR, Pivot Works, Prox itd. itd.

 

Katere priporočate? Najraje izkušnje iz prve roke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

kake imate kaj izkušnje s tesnili za vilice različnih proizvajalcev (meni je spustila leva vilica pa treba menjat :) )

 

Predvsem me zanima mnenje off-roaderjev in motokrosistov.

 

Firm je pa preveč :D Showa/Kayaba (original ampak 1x dražje kot vse ostalo), K-Tech, NOK, Athena, All-Balls, Moose, MSR, Pivot Works, Prox itd. itd.

 

Katere priporočate? Najraje izkušnje iz prve roke :)

 

All Balls so meni spustili po 1000km - toda na cestnem motorju ne na krosu. Ampak mislim, da ni neke razlike med semeringi. Skratka ne priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

All Balls so meni spustili po 1000km - toda na cestnem motorju ne na krosu. Ampak mislim, da ni neke razlike med semeringi. Skratka ne priporočam.

All Balls so enemu ki ga poznam 2x spustili po 3 urah vožnje, potem je dal Moose in je mir od takrat... Drug pa je dal All-Balls pa ma že 60 ur pa še vedno drži... Fora :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tesnili (semeringi) ni razlikeb razen v ceni ! problem je nestrokovna montaža !  Zakaj zato ker tesnilo (semering) montirate brez pravega orodja za vsak fi semeringa je potrebno narediti (zdrejat) iz plastike cev ki ima enak radijus kot semering,pred montažo semering tam kjer tesni (na notranji strani) predhodno malo namaži z silikonsko mastjo ali vsaj z hidravličnim oljem.Kajti,če montiraš suh semerign pobere robček,ki mora tesniti še predno pride olje do njega da bi ga podmazalo in preprečilo obrabo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tesnili (semeringi) ni razlikeb razen v ceni ! problem je nestrokovna montaža !  Zakaj zato ker tesnilo (semering) montirate brez pravega orodja za vsak fi semeringa je potrebno narediti (zdrejat) iz plastike cev ki ima enak radijus kot semering,pred montažo semering tam kjer tesni (na notranji strani) predhodno malo namaži z silikonsko mastjo ali vsaj z hidravličnim oljem.Kajti,če montiraš suh semerign pobere robček,ki mora tesniti še predno pride olje do njega da bi ga podmazalo in preprečilo obrabo !

Saj, pasta za semeringe se dobi :) tudi orodje za montažo... Si pa vseeno ne upam sam montirat tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešil težavo brez menjave tesnil :D google: sealmate! ni ga treba kupit, izrežeš si iz navadne plastenke ven, malo robove pobrusiš pa je... kdor hoče lahko tudi kupi, še boljši je pa seal doctor :) ampak zame je plastenka funkcionirala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Oj!

Prava debata zame...

Bremzer, vi obvladate in vem da ste še stari dobri mojster.

Koliko pride menjava semeringa?

Mi že lepo curlja na levem mortizerju.

 

Sam nekako ne bi tega delal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!