Skoči na vsebino

motom

Priporočene objave

zavijanja.......................auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A po zadnjem kolesu te tud naučijo,k to bi pa rad znal..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobr da ko se z avtom vozis mas tut eno nogo skos na bremzi. Pa eno na sklopki. Pa s kurcom gas ozemas..

 

Kaj pa roko na ročni? če je ovinek, da rešiš zadevo.

 

Serpentine brez ročne ne moreš zvozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele rokice na ročkah a'la šajtrga in nožice na tačkah navzven sloneče na petah ter posledično sedenje na motorju kot na štokrlu so lep pokazatelj kdo sedi na motorju. Se jih čim bolj ognem, ker s tako držo je nemogoče imeti občutek kaj se z motorjem dogaja.

Je pa to posledica tega, ker je motoriranje postalo moderno in posledično se na mopede spravljajo od kmetov, ki imajo potem ko so pokidali po štali še čas se odpeljati v vaško oštarijo na nekaj pirov, do šlosarja, ki se z opilki v očeh prifura na šnopc, da jih splakne in vseh čefurjev, ki mislijo, da so frajerji, ko po stoppieju skipajo moped na lastni hrbet.

Jaz se vseh teh "modernih" motoristov ogibam kolikor je le mogoče, jim prepuščam drkarije okoli moto vaških veselic, sedim na motorju s prsti na tačkah, z dvema prstoma na ročicah zavore in sklopke in motor upravljam večinoma s stegni in rahlim odrivanjem krmila. Občasno še s kako dodatno tehniko, ki pa je ni za razlagat karjolarjem!

 

Peesdaaa, prsteki so ga boleli revčeka, ko se je skušal prave tehnike naučiti. :wallbash: A ritka ni pa n'č bolela, ko si se odločil na moped usesti?

Krohotom se smijem :lol1:
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi cist razumela kaj sm hotu povedat ampak ni panike. Povej raje....kaj poleg zaviranja so vas se ucili?

uh.. velik za pisat, pa na šiht sm.. probam na kratk:

Gre za osnovni intenzivni tečaj varne vožnje za motoriste. Poudarek je na potisni tehniki vožnje v ovinek, stabiliziranju motorja v ovinkih z zadnjo bremzo, zaviranje v sili, izogib oviri. Na poligonu smo naredili dobrih 70 km, eno samo vijuganje, ovinki, ostri ovinki, hitri ovinki, dolgi ovinki, zaprti ovinki, odprti ovinki, ni da ni.. Vse na potisk, pa reguliranje hitrosti v ovinku z zadnjo bremzo.

To ni namenjeno temu, da bi VEDNO tako vozili, ampak da se navadimo občutka, koliko dozirat zadnjo bremzo, ČE pride do situacije. 

Raje stestiraš na poligonu kot na cesti. 

Aja, do tačke sem prišla na poligonu, pa imam šele od avgusta izpit in cca 2500 km za sabo, nič več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A po zadnjem kolesu te tud naučijo,k to bi pa rad znal..... :)

mhm, maš eno uro trial bike-a.. ko mi ga je tam ene 15 al pa 10 min pred koncem uspel na ravnem postavt na zadnje kolo :kva2:  (kar bojda ni v programu :grrr ), sem se zahvalila za sodelovanje...  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavijanja.......................auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D

 

mal si zgrešil ... to je pr seksualni vzgoji ...

Krohotom se smijem :lol1:

še dobr da ti prostata zavira i ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh.. velik za pisat, pa na šiht sm.. probam na kratk:

Gre za osnovni intenzivni tečaj varne vožnje za motoriste. Poudarek je na potisni tehniki vožnje v ovinek, stabiliziranju motorja v ovinkih z zadnjo bremzo, zaviranje v sili, izogib oviri. Na poligonu smo naredili dobrih 70 km, eno samo vijuganje, ovinki, ostri ovinki, hitri ovinki, dolgi ovinki, zaprti ovinki, odprti ovinki, ni da ni.. Vse na potisk, pa reguliranje hitrosti v ovinku z zadnjo bremzo.

To ni namenjeno temu, da bi VEDNO tako vozili, ampak da se navadimo občutka, koliko dozirat zadnjo bremzo, ČE pride do situacije. 

Raje stestiraš na poligonu kot na cesti. 

Aja, do tačke sem prišla na poligonu, pa imam šele od avgusta izpit in cca 2500 km za sabo, nič več.

 

Pesek pa luknje se tudi vadijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pesek pa luknje se tudi vadijo?

 

Smo imeli tudi makadam pa travo, ja..  :smoke: 

V nadaljevalnem vadiš tudi akvaplaning, pa tisto ploščo, ko ti rit spodnese..  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da oni dajo moped, k z mojo ninđico  že ne grem na Vransko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u jark se pa niste učil vozt :? .. to sm js že natreniru do potankosti :P

 

na kratko povedano ... menim, da ni neumn it na Vransko mal potrenirat in se kj novega naučit ...

 

 

lp

 

maus

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... V nadaljevalnem vadiš tudi akvaplaning, pa tisto ploščo, ko ti rit spodnese..  :OK:

 

No, sej smo mi to pred auuuuuuu leti tud s platam delal. Z vinilkami, pa še kakšno vodko, pa je rit spodnesla.

A de to zdaj na Vranskem celo učijo. Jebemtiš, viš kolk svet napreduje. :hmm: Mi ta star pa samouki...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pesek pa luknje se tudi vadijo?

ja to je un dalmatinski instruktor k je diplomiral na italijanskih milfarcah ... stare kastrole se z mivko ribajo .... :P

 

resno pa - ja se mi zdi logično trenirat na poligonu tudi razne podlage poleg asfalta kajne ?  kajti velikokrat se pri izogibanju znajdeš na peščeni bankini in potem v travi ....

pa to da ne siliš motorja nazan na asfalt čez rob pa take fintice ... pa zaviranje na travi je tudi pestro če si na cestnih gumah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da oni dajo moped, k z mojo ninđico že ne grem na Vransko.

mhm, tudi njihovega si lahko sposodiš, samo plačaš ene 70 eur za najem...

u jark se pa niste učil vozt :? .. to sm js že natreniru do potankosti :P

na kratko povedano ... menim, da ni neumn it na Vransko mal potrenirat in se kj novega naučit ...

lp

maus

:krneki:

s trialom greš v jarek, pa tud s svojim lahk potreniraš, če ti je želja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je un dalmatinski instruktor k je diplomiral na italijanskih milfarcah ... stare kastrole se z mivko ribajo .... :P

resno pa - ja se mi zdi logično trenirat na poligonu tudi razne podlage poleg asfalta kajne ? kajti velikokrat se pri izogibanju znajdeš na peščeni bankini in potem v travi ....

pa to da ne siliš motorja nazan na asfalt čez rob pa take fintice ... pa zaviranje na travi je tudi pestro če si na cestnih gumah ...

sej pesek pa trava nista glih v (osnovnem) programu (razen s trialom), ampak se baje na vsakem tečaju komu zgodi vsaj kaj od tega :ninja:

Sedaj ko si pridobila to znanje, ne pozabi tega trenirat na parkiriščih, vsaj na začetku sezone obvezno...

glede na to, kolk pogosto mam jst priliko za furat, mi je skor vsaka fura kot začetek sezone ;) ampak ja..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u jark se pa niste učil vozt :? .. to sm js že natreniru do potankosti :P

 

na kratko povedano ... menim, da ni neumn it na Vransko mal potrenirat in se kj novega naučit ...

 

 

lp

 

maus

 

:krneki:

ja vem, sam kam nej dam prstke ne vem :(

mhm, tudi njihovega si lahko sposodiš, samo plačaš ene 70 eur za najem... 

sj tut oni bodo plačali, ko ga bom razbou :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

sj tut oni bodo plačali, ko ga bom razbou :P

ne bodo, ker brez podpisa, da jih ne boš terjal za povrnitev morebitne škode na tvojem, te ne spustijo na poligon :grrr  če upoštevaš navodila, ga ne boš razbil  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti direkt povem, me bodo brisal :kva2:

če ti posredno odgovorim, nared tako, pa oblizni jih pol :P

Ja ke mu bi tud jaz svetoval :grim

zase se brigi :D

ne bodo, ker brez podpisa, da jih ne boš terjal za povrnitev morebitne škode na tvojem, te ne spustijo na poligon :grrr če upoštevaš navodila, ga ne boš razbil ;)

pol bom pa njihouga razbou.....pa kar hočejo jim podpišem :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva prsta na bremzi in kuplngi. ABS me je že vsaj 2x rešu. Učasih v ovniku prtisnem zadno ampak na tem mlinčku večinoma ni potrebe, ker ne dosega takih hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo še ena tehnika zaviranja, ki jo nihče ni omenil, ampak verjamem, da ni samo moj izum: ZAVIRANJE IN GAS OBENEM!

Zadeva je uporabna v več primerih, opisal bom pa le meni najbolj smiselnega.

 

Vozimo po zavitih serpentinah in stalno šaltamo 1,2,1,2,1.... in se trudimo ne cukat pa še kaj...

Saj, če vozim sam in sem pri volji ga itak držim v obratih, s prvo, tud 100+.

 

Da nadaljujem... vozimo skoz z drugo in z gasom, pred ovinkom in v ovinku pa z zadnjo bremzo manjšamo in vzdržujemo hitrost in tako držimo mašino v navoru. Ko na 2/3 spustimo bremzo, motor lepo pospeši, zavoj pa je bil izpeljan brezhibno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s prvo, tud 100+.

 

Da nadaljujem... vozimo skoz z drugo in z gasom, pred ovinkom in v ovinku pa z zadnjo bremzo manjšamo in vzdržujemo hitrost in tako držimo mašino v navoru. Ko na 2/3 spustimo bremzo, motor lepo pospeši, zavoj pa je bil izpeljan brezhibno.

 

Sej nisi resen no..reč da nisi resen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!