Skoči na vsebino

Bush


J

Priporočene objave

Prepričan sem, da zate lahko to velja. Toda pomisli malo na večino ljudi. Saj gotovo poznaš "normalneže". Kaj misliš, da počnejo, če imajo zelo veliko prostega časa?

Ja, naj se vozijo z motorjem - sicer pa jaz sploh nobenemu ne branim delat, samo mene naj pustijo, da preživim svoj vek po svoje, kar pa bo v luči tegale članka

Janez Malacic: Podaljs(ev)anje delovnega casa

Vec o tem: http://www.finance-on.net/show.php?id=96656&src=pj250804

očitno vedno teže :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, naj se vozijo z motorjem - sicer pa jaz sploh nobenemu ne branim delat, samo mene naj pustijo, da preživim svoj vek po svoje, kar pa bo v luči tegale članka

Dve rešitvi sta najbolj enostavni. Prva je samomor. Druga pa, kot rečejo razni estradni idioti:"Glej na življenje v pozitivni luči. Potegni najboljše. Carpe fucking diem."

No, prvega nisem poizkušal, drugo mi ni uspelo. Kaj češ, bomo pač mučeniki .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej na življenje v pozitivni luči

Fuck - tale izrek je pravi cinizem in bi sam po sebi zaslužil obravnavo.

Kar pa se izrabe dneva tiče, pa je vedno teže, kajti Kanduč mi je rekel, da fantje, ki nam ga vtikajo, šele prihajajo prav v navor.

Zgodil se je namreč konec zgodovine. Misel nima protimisli. Torej gre lahko v ekstrem. Ekstrem je seveda 24 urni delavnik, ampak prosim vas lepo, zakaj ne.

In upor je z vidika tehnologije in orožij, ki jih ima vladajoči razred, popolnoma nemogoč.

Vsako možnost upora pa še dodatno zmanjšujejo z reklamiranjem t.i. INDIVIDUALIZMA, ki pomeni: brigaj se zase na račun tvojih sotrpinov. To ubija solidarnost, brez solidarnosti pa ni upora.

Sistem je domišljen do amena.

Me pa pomirja in z optimizmom navdaja misel da na O.I. nastopata dve svobodni državi več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodil se je namreč konec zgodovine. Misel nima protimisli. Torej gre lahko v ekstrem. Ekstrem je seveda 24 urni delavnik, ampak prosim vas lepo, zakaj ne.

In upor je z vidika tehnologije in orožij, ki jih ima vladajoči razred, popolnoma nemogoč.

Vsako možnost upora pa še dodatno zmanjšujejo z reklamiranjem t.i. INDIVIDUALIZMA, ki pomeni: brigaj se zase na račun tvojih sotrpinov. To ubija solidarnost, brez solidarnosti pa ni upora.

Sistem je domišljen do amena.

Konec zgodovine po Fukoyami. Niso vsi takšnega mnenja. Preveč pesimističen si, če misliš, da nova ideja ne vstaja ali ne bo mogla vstati. Poglej sebe in K.-ja. Sta na nek način radikalna misleca. In nista edina. Kot vidiš se tudi jaz zavedam tega, kar K-pravi, le morda pri nastopanju dajem bolj mlačen, bolj kompromisen vtis.

Torej, krtični posamezniki so. Le organizirani nis(m)o. Razen tega še razmere niso dovolj zaostrene. Srednjemu razredu gre predobro. Ni še klima za upor. To da se propagira individualizem ima dosti prednosti. Naj te ne skrbi, vpliv kolektivnega nezavednega je še vedno močan in množice ni tako težko mobilizirati in jih razvneti.

Sistem je pretkan. Manipulira in prisiljuje zelo latentno. A vidiš lahko, da mu vsepovsod ne uspe :grim

Zdi se, da leži ogormna težava ravno v tem, ker res ni še nekih jasnih misli, nove vizije družbenega sistema, ni novega velikega dela. Torej, K. nam tega ne ponudi, saj izvaja dekonstrukcijo obstoječega, ne postavi pa temeljev novega.

Bo že moral nekdo drug to storiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtar!

Hvala za tedensko dozo optimizma. Morda imaš celo prav. Vem da sem prevelik pesimist, a kaj hočeš, geni so pač geni.

Sicer pa se sliši tvoje razmišljanje kar razumno, tudi jaz razmišljam podobno, a sem imel tak razplet nekako za malo optimističen. (Nisva še obdelala načrtnega poneumljanja množic ter forsiranja intelektualne kvantitete na račun kvalitete)

Kaj misliš o protiglobalistih? Omejitev globalizacije bi tudi po mojem moral biti eden temeljnih postulatov nove družbe.

Skratka - strinjam se, da rabimo nov "Kapital" in nekoga ki ga bo napisal.

Jebiga, vse ob svojem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtar!

Hvala za tedensko dozo optimizma. Morda imaš celo prav. Vem da sem prevelik pesimist, a kaj hočeš, geni so pač geni.

Kaj misliš o protiglobalistih? Omejitev globalizacije bi tudi po mojem moral biti eden temeljnih postulatov nove družbe.

Skratka - strinjam se, da rabimo nov "Kapital" in nekoga ki ga bo napisal.

Hja, saj tudi jaz med tistimi, ki me poznajo, veljam za izrazitega pesimista. Prejšnji post ni bil takšen, ker se mi, glede na zgodovino, dozdeva da evoluciji (biološki/psihološki/sociološki) ni konca. Kar seveda ne pomeni, da bo šlo "na bolje"(za človeštvo).

Glede globalizacije? Imam ambivalentno mnenje. Mislim, glede na to, da (ponavadi) gledam na tovrstne pojave z vidika antropološkega relativizma, bi moral biti popolnoma proti, saj globalizacija pomeni vsiljevanje Zahodne doktrine/ideologije/življenja preostalemu svetu. Samo, če zavzamem popolnoma relativistično pozicijo, potem si težko zamišljam alternative kapitalizmu, potem pristanem kot Kanduč na čisto dekonstrukcijo.

V bistvu sem nenaklonjen globalizaciji, le v enem pogledu delam izjemo, oziroma bi jo naredil. To je, kar zadeva širjenje človekovih pravic. Vem, da so protislovne, dostikrat le krinka za kakšne izkoriščevalske podvige, a vseeno sem tekom preučevanja omenjenega področja prišel do nekaterih spodbudnih rezultatov. Je pa res, da so omenjene pravice Zahodnjaški konstrukt, četudi se sklicujejo na "univerzalnost". Ne vem ali je kaj takšnega sploh mogoče(razen če je družba globalizirana).

Torej ja, omejitev globalizacje, pod pogojem, da se vseeno vzpostavijo nekakšni zavezujoči standardi(za vse države), ki bi bili vsaj približno univerzalni. Enostavno zato, ker sem nenaklonjen raznim diktatorskim režimom. (pri nas lahko človek vsaj pizdi, tam bi nas za to ubili).

Popolnoma pa sem proti globalizaciji trga in gospodarstva.

Ja, nov "Kapital". He he, opažam da poimensko danes ne sme nič več biti podobno komunizmu, saj so ljudje na to zelo občutljivi. Bolje reči namesto neokomunizma NeoDistribucija ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem nenaklonjen globalizaciji, le v enem pogledu delam izjemo, oziroma bi jo naredil. To je, kar zadeva širjenje človekovih pravic. Vem, da so protislovne, dostikrat le krinka za kakšne izkoriščevalske podvige, a vseeno sem tekom preučevanja omenjenega področja prišel do nekaterih spodbudnih rezultatov. Je pa res, da so omenjene pravice Zahodnjaški konstrukt, četudi se sklicujejo na "univerzalnost".

Kaj praviš na tezo, da bi marsikateri brezposelni (ki se mu podirajo tla pod nogami - saj se spomniš, PROGRAMIRANA SMRT) šel PROSTOVOLJNO za kaki 2 leti na goli otok kot "žrtev komunističnega režima", če bi ga ob vrnitvi čakala služba, družbeno stanovanje, prihodnost za otroke - skratka vse kar smo v prejšnji družbi imel in zavrgli - govori pa se samo še o nekakšnem komunističnem terorju.

Pa ne zdaj mislit, da sem neki komunist, gre le zato, da so bili tisti časi edina meni znan ALTERNATIVA in ker sem jih tudi sam dal skozi, vem da sploh ne slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj:

V okvirih totalne "človekove svobode" si ROGATI vedno vzamejo preveč moči. Če jih omejiš - potrem temu lahko hitro rečeš diktatura.

V prejšnjem sistemu je imelo moč le nekaj mandeljcev, ostala je bila "pravično" - enakomerno porazdeljena med folk.

Danes si centri moči, ki jih je vedno več in tudi med seboj tekmujejo, prilaščajo vedno več moči (in kapitala), tako da je za navaden folk (kljub deklarirani demokraciji) ne ostane nič.

Namesto moč lahko bereš tudi kapital, kar pa me je navedlo na besedo moč, pa je dejstvo, da vodje v prejšnjem sistemu niso bili posebno bogati - en avto, en vikend , ene 80.000 DEM, kakšen nacinaliziran ekspresionist, pa konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj praviš na tezo, da bi marsikateri brezposelni (ki se mu podirajo tla pod nogami - saj se spomniš, PROGRAMIRANA SMRT) šel PROSTOVOLJNO za kaki 2 leti na goli otok kot "žrtev komunističnega režima", če bi ga ob vrnitvi čakala služba, družbeno stanovanje, prihodnost za otroke - skratka vse kar smo v prejšnji družbi imel in zavrgli - govori pa se samo še o nekakšnem komunističnem terorju.

Pa ne zdaj mislit, da sem neki komunist, gre le zato, da so bili tisti časi edina meni znan ALTERNATIVA in ker sem jih tudi sam dal skozi, vem da sploh ne slaba.

Jaz sploh ne obsojam komunizma, le predmlad sem bil takrat, da bi lahko iz izkušenj govoril, kako je bilo. No, vem da ni bi bil problem za službe, pa tudi nihče ni od lakote umrl. Kolikor je meni znano, je bilo za osnovni življenjski standard poskrbljeno(in to za prav vsakega). Govorim seveda o bivši Yugi.

Rekel bi, da je bil prejšnji sistem boljši za povprečneže, kar je večina populacije.

Zdajšnji pa za nadpovprečneže, kar je manjšina. Gledano skozi optiko utilitarizma je bil prejšnji boljši (čimvečje dobro za čimveč ljudi).

In pa, v tem sistemu mora biti, kot sem že nekje rekel, vsaj 10% brezposelnih. Zaradi zastraševanja delavcev namreč. No in teh deset procentov, si lahko pošlje kroglo v glavo, ker so obsojeni na luzerstvo, na propad in trpljenje.

Prav bolano je, da velik cilj človeštva zdaj predstavlja ravno akumulacija kapitala, ki naj bi družbo pripeljala v lepši in boljši jutri, katerega manifestacija se bo kazala v lepi beli hišici, dvema avtomobiloma, pridnima otrokoma, lepo ženo in Zlatim prinašalcem.

Potem bodimo vsaj toliko pošteni in nad vhode podjetij pripopajmo table z napisom: Delo osvobaja!

Kajti le v heteronomnem delu bomo lahko našli svobodo, če bo vse šlo tako naprej. In blagor tistemu, ki mu to uspe. Kot že omenjeno, tisti ki ne bodo deležni dela ne bodo imeli upanja na svobodo, tisti pa, ki ga bodo imeli, bodo slednjo iskali celo življenje. Pa to je kot hinduizem. Delaš z namenom razsvetljenja. Le redki ga bodo dosegli skozi uporabo tovrstnih transcendentih metod.

Ah jeba, ko bi le prišel novi mesija :)

P.S:Glede golega otoka. Zdaj bodo izpadli obsojeni na "urbani" goli otok in to ne za dve leti, pač pa na vekov veke, dokler jih smrt ne odreši. Seveda, brez upa na stanovanje, službo in lepši jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tukajle pa skoraj ni kaj dodati.

Ta bi bila dobra - na službo napopati ARBEIT MACHT FREI, kajti če se ne motim, običajna delovna obveznost zaposlenih presega tisto, ki je veljala v koncentracijskih taboriščih. Razlika je le v tem, da so bolje hranjeni (vendar le navidez - s hamburgerji).

Ti pa moram samo pojasniti, da tudi v bivši Jugi ni bilo za ambiciozne vse onemogočeno. Obstajal je močan podsloj direktorjev, obrtnikov in švercerjev, ki so živeli kot kralji (veljalo je načelo "who dares, winns"), saj so dosegali čisto spodobne dobičke (celo za sedanji čas), stroški so pa bili takrat zanemarljivi. Tudi delati vtis na široke množice je bilo takrat laže, imeti v Jugi npr. Golf GTI je bil pojem, danes takega avta sploh nihče ne opazi.

Bilo je skratka takole - za osnovni standard in prihodnost (torej za črno kavo) je bilo poskrbljeno samo od sebe (mirna službica), če pa si hotel še smetano, pa si se moral malo potruditi. In smo se nekateri kar trudili... Če pa je šel načrt po gobe, pa ti je bila črna kava spet zagotovljena.

Bilo je tudi pivo, imeli smo čas, bila je dobra hrana in ženske so bile lepe, ker jih ni ubijalo celodnevno heteronomno delo (ali si opazil kako je Ljubljana polna enih prestradanih namazanih grozild, ki se jim na obrazu pozna vsaka tortica, ki je niso pojedle). Tudi seksale so rade, ker so imele za to še voljo, pa tudi pri vsakem tipu niso računale zgolj koliko ga bodo lahko ožele, oziroma kakšen sponzor bo v življenju.

To je bilo življenje, ki si ga danes ne moreš nuditi, tudi če sediš na 500.000 EUR, če ne zaradi drugega, pa zato, ker je okolica enostavno preveč zamorjena za pametne interakcije, oziroma za to nima časa. Kako boš s kolegi celo dopoldne sedel na kavi in komentiral pičke, ko pa se vsem nekam mudi?

BTW - prepričan sem, da si intimno razmišljal kako si bi zagotovil svobodo. Kakšne bi bile tvoje variante? 1 mio EUR, invalidska upokojitev, odprto brezdomstvo, ki morda sploh ni najhujša varianta v življenju, poročiti bogato ženo, dobiti službo, ki ti bo hobi (čeprav sem kot službo še vsak hobi zasovražil) itd?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bush begins his speech to open the Olympic Games:

He looks at his paper and says:

- ............ Ooooo! ...Ooooo! ...Ooooo! ...Ooooo! ..Ooooo!

An aide comes over and whispers:

- Mr. President, these are the Olympic rings... Your speech is below. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"prodam poceni rjavece skarje za zivo mejo.

sifra: vsak grm je potrebno obrezati."

V ta grm bi bilo treba kakšnega herbicida natočit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Ti pa moram samo pojasniti, ....

- Bilo je skratka takole ....

- Bilo je tudi pivo, imeli smo čas, ...Tudi seksale so rade, ker so imele za to še voljo, pa tudi pri vsakem tipu niso računale zgolj koliko ga bodo lahko ožele, oziroma kakšen sponzor bo v življenju.

- To je bilo življenje, ki si ga danes ne moreš nuditi....

Nekaj nas Hropcev je to že skušalo povedati - pa noben tako lepo kot ti.

Vsaka ti čast - yess točno to in tako je bilo.

Pa ne zdej spet, mularija mulasta, sekirat z neko YUnostalgijo in kajtijazvem še s čim.

To je politično nepotvorjen opis stuacije in nič drugega.

Osama,

:notworthy: :yea2:

v veselje mi je bilo prečitati tvoj postek.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem otrok teh lepih časov ki jih je tako lepo opisal osama in hudo mi je ko nekateri ludje o teh časih govorijo in pišejo kako hudo in nevarno je bilo živet v jugi mislim da je naši mladini sedaj dosti težje kot je bilo nam saj so prevelike razlike med bogatimi in revnimi slovenci in iz tega nastaja zmeraj več kriminala in ostalih stvari ki jih takrat (v jugi) nismo sploh občutili in jih ni bilo seveda je zato kriva politika ki ji mi lepo nasedamo žal l.p janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osama,

:notworthy: :yea2:

v veselje mi je bilo prečitati tvoj postek.

:D

Hvala, tole je melem za mojo ubogo ranjeno dušo! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

nisem pregledal celega foruma, zato ne vem če je že objavljena tale slikca. pa tud ne vem če je 100% taprava, ampak glede na ostala preverjena skoraj čudežna dejstva evo slika sm jo glih po mailu dobu.

post-16-1095964200.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pravkar so povedali po radiu, da je Bush nominiran za Nobelovo nagrado za mir!!! :kva2: :lol1:

:SS

No coment!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iskreno se mi zdi prevelik kreten da bi si zaslužil "temo"! 8)

Hja kreten gor, kreten dol, dec bo dobil ponovno predsedniski mandat in si teme res ne zasluzi...ga bo itak dovolj po vseh medijih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!