Skoči na vsebino

Bush


J

Priporočene objave

Ne vem kako lahko govorite, da je Bush bedak v isti sapi pa kakšno škodo dela po svetu, ki jo bedak nikakor ne bi bil sposoben narest. Torej že stotič ponavlajm....lobiji postavljajo predsednika, ki ima sam izredno malo pri ,,vodenju politike,,. Je pupet na vrvicah mogočnežev (naftne družbe, vojna industrija, farmacija, mafija.... ) in tut če Bush gre bodo ta isti mogotci vlekli vrvice pri drugem človeku....enkrat močneje in več, drugič pa malo manj...in ne bojo kar izginili skupaj s predsednikom....bojo malo počakali na boljše čase. Vse je pa v denarju in vse do kamor vidi tista ,,burger king,, populacija je ....cena bencina....in kar ji med talk showom pove voditelj...napadajo našo državo in našo SVOBODO....vse ostalo je pa že višja matematika....ki je stvar ,,šolanih,,.

Torej ZDA dela samo za svoje interese, zakaj bi jih sploh zanimalalo, kaj pravijo,da ne rečem celo čutijo drugi, za enkrat jim uspeva in za enkrat imajo še toliko zaveznikov, da lohk delajo kar hočejo in na koncu jim bo vse oproščeno, nam sočutnim in ,,krivica,, tulečim ljudem, bo pa voda dokončno zalila grlo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, Bush je bedak! In največjo škodo svetu so zmeraj delali ljudje, ki jih lahko označujemo kot bedake z močjo v svojih rokah. Kdo in iz kakšnih interesov postavi bedaka na vodstven položaj je manj pomembno, ker za bedasta dejanja bedakov nosijo odgovornost bedaki sami (običajno pa bedaki v svojem besednem zakladu ne premorejo besede odgovornost). Torej, če je lobijem v interesu bedasto dejanje, postavijo na vodilno mesto bedaka. Če pa se bedak sam dokoplje do moči, pa zopet spozna večjega bedaka od samega sebe (Sadam meet Bush), ki ga uniči ali pa propade pod težo lastnih bedarij (Bush go home; Kerry for president!)

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, ampak tukaj pa moram dati Lini do neke mere prav. Tole pretirano poenostavljanje Busha kot izvora vsega slabega, kot bedaka par excellence, ipd. je malce naivno. Mislim, je pač bedak, kreten, vse lepo in prav. In ne, niti pod razno ne more biti samo on odgovoren za to, kar se počne. Npr. če bi mi dobili na oblast nekega tirana, ki bi izvajal kakšne politične čistke in nevem kaj, a bi bil samo on odgovoren ali tudi mi, ki smo mu pustili ostati na oblasti? Tole sem že nekje zapisal, pa bom še enkrat. Mar misliš,da je bil Hitler edini slabi fant v Nemčiji? Dokler niso bile razmere ugodne, je bil niko i ništa. Klošaril je in spal na ulici, niso ga sprejeli niti na likovno akademijo. Njegov nadrejeni v vojski je rekel, da mladi Adolf nima vodstvenih sposobnosti(hehehe, to je pa res ironija). Ko so bile razmere zrele(beri: ko si je lep kos vplivnih ljudi želel določenih dejanj in večanja ozemelj), je šele omenjeni voditelj prišel na oblast. Pač, Buško prikazuje (morda celo preveč manifestno, kot bi si to kdo želel) voljo lepega dela Ameriških elit moči. Saj, če bi jim bil takšen trn v peti, bi se ga že losali(tako ali drugače).

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, ampak tukaj pa moram dati Lini do neke mere prav. Tole pretirano poenostavljanje Busha kot izvora vsega slabega, kot bedaka par excellence, ipd. je malce naivno.

V A. se je na oblast prebila sekta NEOCONS (neokonzervativci). Oni se zavzemajo za ukinitev vsega tistega, kar je liberalizem (morda to ni najbolj pravi izraz) (hipiji, seksualna revolucija, Kenedy) konec 60-tih dobrega prinesel Ameriki in svetu. Bil je vzpon človekovih pravic, pravic črrncev in manjšin (Malcom X in Martin Luther King). Bila je z eno besedo svoboda, zmanjšanje formalizma, v ospredje se je postavljalo človeka.

Sedaj spet velja "ora e labora" (moli in delaj), potem teorija, da je treba reveže še dodatno šikanirati (1!!! procent ameriške populacije je v zaporu), histerična militarizacija javnega življenja, ukinjanje svoboščin, uvajanje permanentnega izrednega stanja itd.

Predstavniki tega neocons so Rumsfeld, Wolfowich in še kup drugih, katerih imen se zdajle ne spomnim (vse o tem ve Jane McColister ameriška disidentka, ki veliko živi v sloveniji). Imajo tudi nekega svojega ideologa in so praktično tako nevarni, kot so bili fašisti v 30 lertih. Njihov cilj je podrediti cel svet Ameriki, buša pa so verjetno res izbrali kot orodje, ki nikoli ne zataji, za uresničitev tega programa.

V bistvu se je v Ameriki zgodila kontrarevolucija (antikenedyzem), izvaža pa se po celem svetu. Ustvarja se svet kjer so korporacije vse, ljudje pa nič. Ljudje imajo na izbiro v glavnem trdo delo ali pa tako izrazito revščino, da jih kmalu nažene v kriminal, ta pa brez milosti v zapor (zerro tolerance). Zato je tudi zaprtih rekordnih 1 odstotek Amerikancev.

O teh stvareh se je obširno razpisal tudi ZORAN KANDUČ v legendarni knjigi ONKRAJ ZLOČINA IN KAZNI, ki jo toplo priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno so volitve....in očitno večini to paše....bomo videli kaj bo jeseni.....mogoče se imajo še vseeno predobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno so volitve....in očitno večini to paše....bomo videli kaj bo jeseni.....mogoče se imajo še vseeno predobro.

Slabše se imajo - bolj čudno volijo.

Folk je pač neinformiran (če cel dan delaš, se nimaš kdaj in formirat), zaveden, pa še na ovitku od hamburgerja piše, da morajo volit buša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narodu moraš dat sovražnika, notranjega al pa zunanjega. Pa nima veze al obstaja al ne. To pozamo še mi iz ne tako oddaljene preteklosti. In pol folka ne zanima ne gospodarstvo, ne kvaliteta njihovega življenja, nič. Še svobodo jim lahko vzameš pod pretvezo da je to zaradi "sovražnika". Sej tega se ni spomnu Bush, tok pameten pa spet ni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Osama....ne vem zakaj bi jim jaz odpirala oči...BMK pa če se vsi prenažrejo in pocrkajo...tko kot njih prav malo gane kaj se dogaja tukaj. Sploh mi je pa vseeno kaj delajo z in v državah bogatih z nafto. Uni tam...njihova elita je svinjsko bogata in če je ,,šejkom,, in raznoraznim Sadamom (tudi on je skrbel samo za svojo rit in za svoje somišljenike ostale je iztrebljal) malo mar za njihov lastni narod,( kaj šele za nas), ki živi v bedi in se prodajajo na Zahod...prav... pač pride obdobje prijateljstva in pol pride obdobje sovraštva in to tako niha iz ene skrajnosti v drugo...vse kar jest želim...je tukaj in zdaj eno lepo življenje, eno urejeno državo z neko prihodnostjo....

Na sploh mi gre vmešavanje kot naprimer...dejmo bušmane obleč in jih naučit logaritmov pošteno na živce.....pustite ljudi pri miru...zakaj otroke cepit proti otroškim boleznim, da kasneje umrejo od lakote, s tem, da smo jim prej še pokazali slike ljudi, ki so umrli od debelosti, tako da se ti reveži dodobra zavedajo kako krivičen je svet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Osama....vse kar jest želim...je tukaj in zdaj eno lepo življenje, eno urejeno državo z neko prihodnostjo....

Čeprav si t.i. vseved, ti moram povedati, da je tvoj sen neuresničljiv (živeti dobro in v miru), ker pač njihovi voditelji trdo delajo, da bi bile stvari ravno obratne (dobesedno: da bi živeli slabo in v vojni, če ne drugačni pa ekonomski). Ker smo zadnje čase s tem svetom tudi mi močno povezani, se stvari začenjajo slabšati tudi pri nas (vstop v Evropo je npr. pospremila davčna zakonodaja - kup novih davkov, z drugimi besedami).

Zato je vse povezano in če hočeš kaj spremeniti, potem je potrebno malo političnega aktivizma. Same od sebe se bodo stvari spreminjale le še na slabše. Ljudi bodo namreč toliko stisnili, kolikor se bodo pustili. Na eni strani je aparat, ki ožema folk in na drugi strani amorfna množica, ki je povrh vsega še vedno bolj nesolidarna (vsi skrbijo za svojo rit, ko pa pade njihova, so pa v godlji sami).

Odločitev je seveda tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nad ,,pa kaj vam je ovce,,...sem resnično obupala....revščina se povečuje, služb ni, gospodarstvo je na psu, ne kaže nič bolje ampak vedno slabše...če tukajšnjim ljudem stavek iz ust enega redkih uspešnih poslovnežev (če so ljudje taki neuki in nimajo dostopa do informacij, bi vsaj to lahko razumeli), da je danes Slovake sram, če jih zamenjaš s Slovenci in da ti neki svetovnoznani ekonomisti povejo...da je tako gospodarstvo kot je popolnoma neperspektivno, in ti še vedno furaš po svoje, da so nemško komisijo, ki je podala predloge za rešitev krize v pravosodju naženejo domov, da lohk spet delajo naprej, po svoje.....Ni kriva Evropa, kriva je naša politika, ki pa jo volijo ti slepi ljudje...očitno jih še premalo življenje tepe.....za nameček se pa vsak, ki ima malo časa spušča v Bush-a in se smeji njegovi bebavosti---se ti ne zdi to prav absurdno???

Poleg vsega pa je Evropa--močna in zdrava lahko protiutež Ameriki in lažje ji bomo/bojo strigli perutke skupaj kot vsak posamezno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O teh stvareh se je obširno razpisal tudi ZORAN KANDUČ v legendarni knjigi ONKRAJ ZLOČINA IN KAZNI, ki jo toplo priporočam!

Mu delaš propagando :)

Sem bral in tudi berem njegove članke v RKK(Revija za kriminalistiko in kriminologijo)

Tip je res car(sicer tak brez carstva, ampak okej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In pol folka ne zanima ne gospodarstvo, ne kvaliteta njihovega življenja, nič. Še svobodo jim lahko vzameš pod pretvezo da je to zaradi "sovražnika".

Tole je pa lepo povedano. Pa še preveč skormno. Več kot pol folku je vseeno za tovrstne stvari. Poglejte okrog sebe? A mislite, da večino briga sokreiranje novega sveta? Da jih zanima karkoli? Ne, najprej opravijo svoje heteronomno delo, nato se vržejo na zofo, žrejo, pijejo, občasno seksajo. In ja, če imajo keš, gredo enkrat na leto na morje. Jupi. Torej, večina ljudi je bednikov(by Kanduč), katerih življenje in razmišljanje ni nič bolj drugačno kot življenje ostalih "razvitih" sesalcev. Takšne ljudi najdeš med elito in med revščino. Mislim, saj končno je naša (infantilna) zapuščina skup nagonov, ki stremijo k zadovolitvi želja (nezavednega) jaza (in še zavestnega za povrhu). Saj tudi Kanduč se tega zaveda, samo omeni pa ne nikjer. Ker je situacija precej brezupna. Kaj ti pomaga, če daš ljudem veliko svobode? A kdo misli, da bi večina delala karkoli neheteronomnega? Seveda, spala, žrla, pijančevala, natepavala, se tu in tam pretepala, veliko obrekovala....to bi bilo neheteronomno delo in ustvarjalni potencial večine ljudi.

Najhuje je še, da velik del "disidentov", kritikov sistema, če bi prišli na oblast, zamenjali vloge z elito moči, po določenem času ne bi bilo nič drugačenih(ali še hujših).

Drugače pa, ustanovimo svojo stranko in dajmo malo po pizdi vsem, ki so že dolgo na sceni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa, ustanovimo svojo stranko in dajmo malo po pizdi vsem, ki so že dolgo na sceni :)

Se strinjam. Program: Skrajšanje delovnega časa, zmanjšanje nekaterih davkov, antiglobalizacijska naravnanost.

Kar se davkov tiče, mi gre precej na živce npr. napovedovani davek na nepremičnine, pa tudi dohodninska progresija je naravnost bolna. (verjamete ali ne, tudi teh davkov je kriva globalizacija, na željo tudi razložim)

Podaljševanje delovnega časa pa je rezultat ekonomske vojne v katero je potom globalizacije zapleten ves svet. Od te ekonomske vojne nima koristi praktično nihče (še Waren Buffet jamra, da nima kam vložiti kapitala).

Rešitev?

Odločen NE globalizaciji in uvedba določenega protekcionizma (carine na poceni blago iz dežel kjer nimajo delavci najosnovnejših pravic) in potem bi s tehnologijo in produktivnostjo, ki nam je na voljo, lahko hitro skrajšali delovni čas.

WTO in G8 sestankujeta samo na temo kako odstraniti še kakšno oviro v že tako preveč prosti trgovini. Ekonomisti nam razlagajo kako v ekonomski vojni dobiti kakšno bitko.

Treba pa je povedati, da se v ekonomski vojni da dobiti bitko, nikoli pa vojne, da karkoli ukreneš, ukrene isto + presežek tudi tvoj konkurent.

Iz tega vidika je npr. Lizbonska sgtrategija najčistejša neumnost. Dosegla bo le, da bomo deleli še več in še bolje, takoj za nami pa še ves ostali svet.

V resnici pa bi bilo treba v ekonomski vojni skleniti najprej premirje in kasneje trajen mir! Le to bi ustavilo neprenehno spiralo povečevanja napora vseh udeležencev, kar pa v glavnem rezultira le v zadrževanju pridobljenih pozicij, ni pa od tega nikakršnega (človeškega) napredka.

Skrajni čas je, da se neha obdobje, ko človek služi ekonomiji, ampak bi se moralo začeti obdobje, ko ekonomija služi človeku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip je res car(sicer tak brez carstva, ampak okej :)

Kar je res, je pa res - tip je totalen CAR.

Moram reči, da je prav knjiga "Onkraj zločina in kazni" verjetno na mojo orientiranost v življenju najbolj vplivala. Pred tem je bil to Zajtrk prvakov (Vonnegut).

Ob Vonnegutu sem začel dvomiti v kapitalizem, ob Kanduču pa sem si mnenje dokončno izoblikoval.

Verjamem, da bi marsikdo težko verjel, da sem bil prej popolnoma proameriško orientiran tepček.

Zato pravim, da je motor sicer fajn hobi, ampak knjige so pa zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhuje je še, da velik del "disidentov", kritikov sistema, če bi prišli na oblast, zamenjali vloge z elito moči, po določenem času ne bi bilo nič drugačenih(ali še hujših).

Teorijo o rotaciji oblasti in družbenih razredih je lepo razvil Orvell v 1984. Stvar je praktično ista v vseh sistemih. Na oblasti se izmenjujeta le dva razreda, tretji, ki je v veliki večini (navadna raja), pa je vedno le izkoriščen in nategnjen s strani tistih, ki trenutno prevzemajo oblast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teorijo o rotaciji oblasti in družbenih razredih je lepo razvil Orvell v 1984. Stvar je praktično ista v vseh sistemih. Na oblasti se izmenjujeta le dva razreda, tretji, ki je v veliki večini (navadna raja), pa je vedno le izkoriščen in nategnjen s strani tistih, ki trenutno prevzemajo oblast.

No ja, to gre v principu za teorije elit. Kar je podobn šmorn. Ja tako je s tem. Nažalost zaenkrat še ni bilo drugačnega sistema. Me zanima, če je sploh možen. Toda laže bi bilo prenašati breme življenja, če bi tudi mi(ali pa jaz, če že vi nočete :grim ) zarotirali kdaj v deželo kjer se cedita med in mleko, ne pa tlačanili v veliki družini raje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, to gre v principu za teorije elit. Kar je podobn šmorn. Ja tako je s tem. Nažalost zaenkrat še ni bilo drugačnega sistema. Me zanima, če je sploh možen. Toda laže bi bilo prenašati breme življenja, če bi tudi mi(ali pa jaz, če že vi nočete :grim ) zarotirali kdaj v deželo kjer se cedita med in mleko, ne pa tlačanili v veliki družini raje.

Naj me vrag pocitra, če nam niso po osamosvojitvi toliko trobili, da Slovenci tako potrebujemo ELITO, da smo si to že tlačani želeli. Evo natega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj me vrag pocitra, če nam niso po osamosvojitvi toliko trobili, da Slovenci tako potrebujemo ELITO, da smo si to že tlačani želeli. Evo natega.

Saj veš kaj je rekel Goebbels:"Tisočkrat izrečena laž postane resnica." (ali nekaj podobnega).

Valda so nas bodoči kandidati za elito prepričevali, kako nujno jo potrebujemo. Tako kot nas trgovci prepričujejo, kako nujno potrebujemo to in ono, če hočemo biti in (ql, ali nekaj takšnega).

Sicer se pa bojim, da je človeško bitje skonstruirano (če mi dovolite ta izraz), na način, ki stremi k dominaciji, ne pa k demokraciji. Si zamisliš kako bi bedniki trpeli, če bi bili vsi enaki. Ko bi vsi imeli Golfe(yeah, die germanische auto), vsi hiše in vsi bi šli enkrat na morje. Težko bi se potem hvalili eden drugemu.

Folk pač očitno ne sprevidi,da dokler so elite, oz vsaj elite kapitala, bodo tudi reveži. In jasno, vsem to paše, dokler (če sploh) sami ne dobijo po pizdi in se pridružijo življenju v kartonskih rezidencah na ulici.

Je pa bednikom super, da obstajajo tudi reveži. Le verjemite. Ker potem lahko rečejo otrokom:" No, kaj se pritožujete, lahko bi bilo dosti slabše, le poglejte one reveže." Ali rečejo sami seni:"Eh, saj nam ne gre tako slabo, saj smo kar uspešni, sosedi še Golfa nimajo(aja...jaz nimam golfa, ga pa neprenehno omenjam, ker je simbol ljudskega avta)." Elita pa reče: "No, saj bruto domači prihodek narašča. Saj gre na bolje. Vsi že imajo dva avta(okej, delajo pač veliko več, pa okrog 200000 je brezposelnih, ampak pustimo to, saj bo). Ja, tako je to, vse gre na bolje(sploh za elito). "

In ko kakšen nostalgik reče:"Saj prej ni bilo tako slabo", odvrnejo: "Nikoli več ne bo kot je bilo".

Čreda pa reče(tudi če jo še tako klestiš po glavi):"Mi pa že ne bomo spreminjali sistema(ali pa rečejo, da ga ne moremo)."

Ob vsem tem se sprašujem, kako smo sploh prešli srednji vek(ali smo ga sploh)?

Verjetno je vedno šlo za boje elit z wanna be elitami, ki so eno druga jebale za oblast. Prekleto upam, da je možen preskok iz tega začaranega kroga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriški predsednik George Bush si je v sredo na predvolilnem shodu v Hudsonu v zvezni državi Wisconsin ponovno privoščil besedni spodrsljaj in tako v svojo zbirko dodal nov "bushizem". Kot poroča francoska tiskovna agencija AFP, je iraško denarno enoto poimenoval kar sovjetski dinar. (Vir - Sta)

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ob vsem tem se sprašujem, kako smo sploh prešli srednji vek(ali smo ga sploh)?

...

:OK:

Po moje samo zaradi tehnicnega napredka... So ugotovili, da je veliko lazje cloveka ustreliti, kot pa se (recimo 10 minut) sabljati...

Saj vidimo pri Americanih... lazje se je cel dan nazirati s hamburgerji kot pa iti za 1 uro (recimo) na fitnes...in potem imas cel kup naprav za izi hujsanje...

In ko je zacela druzba promovirati clovekove pravice (in so sli "morilci" v zapor), so ugotovili, da je denar sveta vladar (aja, to so vedeli ze prej :rolleyes: ) in da te lahko se bolj krasno z*****o financno...

Da da, tehnika se je spremenila, metode ostajajo iste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo očitno smo še vedno, še rajši pa bi rekel že spet v srednjem veku, le da je ta visoko tehniziran, kar pa naše možnosti za pametno življenje še dodatno zmanjšuje.

Pogoj za pametno življenje je (po mojem), da do neke mere eskiviraš sistemu (v šoli na primer špricaš telovadbo, ker je ponižujoča itd.), to pa je zaradi vedno bolj totalitarističnega (in tehniziranega) sistema, vedno teže.

Jaz sem na primer za časa komunistov živel popolnoma izven sistema, služba še slišala ni zame in bil torej svoboden kot ptiček na veji. Zato takega sistema ne morem imenovati totalitaren. V tem sistemu veselo obiskujem službo in na kaj drugega niti pomisliti ne morem, to je zame čisti totalitarizem.

Kajti uspeh v življenju zame ni to, da imaš to in to, ampak da lahko recimo par let nič ne delaš ali da imaš prisilne stvari čim bolj svobodno poštimane.

To imenujem kvaliteto življenja, ne pa to da imaš tri avte, pa motor, pa jahto in nič časa, pa uničene živce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kajti uspeh v življenju zame ni to, da imaš to in to, ampak da lahko recimo par let nič ne delaš ali da imaš prisilne stvari čim bolj svobodno poštimane.

To imenujem kvaliteto življenja, ne pa to da imaš tri avte, pa motor, pa jahto in nič časa, pa uničene živce.

Prepričan sem, da zate lahko to velja. Toda pomisli malo na večino ljudi. Saj gotovo poznaš "normalneže". Kaj misliš, da počnejo, če imajo zelo veliko prostega časa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!