Skoči na vsebino

Lovljenje motoristov !?


Gost

Priporočene objave

Sem!

1X.

Pa še takrat sem sicer delal na MNZ-ju. Brez uniforme - civil.

 

Model je po stari regionalki vozil za menoj od Bredovice do Loga.

 

Pa sva se šla. :smoke:  Omejitev 50 - jest 50. Pa omekitev 70 - jest 70. Pa spet 50 - jest 50. :OK:  Tako po šolsko in po ....... REGLCIH.

 

No, na Logu je pacijentu dop ....lo in me lepo prehiti. :kva1:

 

:grim No, potem se je pa začelo. 50, 60, 70, 80, 90, 100 in preko.

 

Palicaj mislim - pred menoj.  Meni se je dalo "zajebavat" pa itak nisem mel druzga dela in še na Vrhniško PP sem nesel neke dokumente :smoke: , in veselo PIČIM za njim - takole enih 30m distance.

 

Pravzaprav sem ga čakal, kdaj bo "lučke prižgal" ...... :eek: ...... pa jih NI.

 

Ni jih, do pred samega parkinga pred PP na Vrhniki, do kjer sem mu "sledil".   No tam, pa je prižgal razsvetljavo in sirenco. :worship:

 

Ker se nisem dal motit in sem se lepo napotil v postajo, se mi je zalimal za hrbet in začel težiti.  Verjamem, da modelu ni bilo nič jasno, ampak sem ga lepo povabil do "šefa".

 

Pa smo obdelali teorijo in prakso.  Kasneje sem izvedel, da je dobil "ustni opomin" komandirja.

 

Ne vem sicer, kako bi se stvar iztekla, če ne bi bil Insajder ........... :hmm:  in bi si takle hec privoščil kot navaden državljan - kar sem sicer tudi bil, ampak vendarle.

 

Kajti - točno to, da mora tudi uradna oseba v službenem vozilu, ki ni na nujni vožnji - vpoštevati in se držati vseh omejitev in predpisov - je bil razlog za "ustni opomin".

 

Ampak - njemu ustni opomin nadrejenega, če pa bi mene takrat "provida" slikala in seštevala prekrške na 10 km ceste, bi bil ob vozniško, plačal bi kakih 1500€ globe in še kak ducat kazenskih pik bi pokasiral. :xx:

 

Gostilniška

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gostilniška

po resničnih dogodkih, vsaka podobnost s posamezniki, je zgolj naključje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule bi dodal le še tole:

- da enemu zakon dovoljuje prehitro vožnjo, obstaja pa velika verjetnost, da ta, ki mu zakon to dovoljuje NI enakovreden nasprotnik, vsaj glede opremljenosti vozila NE.

 

- ker, medtem, ko drugemu ne, ta drugi ima svoj "fetiš" spedenan u nulo. Ima brezhibno vzdrževan in napedenan avtek, ima gumice in felgice, ki so kos obremenitvam in hitrosti, verjetno NE DIRKA prvič pa še kaj.

 

Dočim pa - da enemu zakon dovoljuje prehitro vožnjo - zakon to res dovoljuje, ima pa avtek ki ni vedno tehnično brezhiben in v 100% kondiciji, najbolj vprašljiv pa je najbol važen element za "DIRKANJE" - TO PA SO GUMICE, OZIROMA PNEVMATIKE.

 

Znane so namreč monade z "najugodnejšimi ponudniki" in "najugodnejšo" ceno. To dvoje pa nekako ne gre skupaj.

 

Ob vsem tem, je provida potencialno ZELO nevarno OROŽJE.

 

Da se na nivo psihofizičnih sposobnosti voznikov niti ne spuščam.

 

Bolj kot ne je to tvoje pisanje nekaj na pamet. Pa čeprav si bil kot "civil" zaposlen na MNZ. Pri vsem skupaj pa omenjaš še dirkanje, kar naj kršitelj ne bi počel prvič, katero sploh ne sodi v javni cestni promet.

 

Bom napisal za našo Škodo Octavio RS, katera je tehnično brezhibna, z dobrimi pnevmatikami (znana firma z dovolj visokim hitrostnim razredom) ter seveda, kot je že iz tipa vozila razvidno, ustreznim podvozjem, zavorami ter vsem ostalim. Če pa misliš, da nakladam, pa preveri na tehničnih pregledih v Postojni, kolikokrat pripeljem različna vozila na preventivni tehnični pregled. Kar je neustreznih vozil, gredo lepo nazaj v garažo in nato na popravilo.

 

Tiste "monade" s kitajskimi pnevmatikami smo rešili takoj in se nismo vozili na "čunga lunga" gumah. Malo trme in dokazovanja prej ko slej obrodi sadove in prinese kvalitetne pnevmatike.

 

Moram pa priznati, da so nekateri avti ali pa motorji na nekaterih postajah tehnično neizpravni, ker nikogar nič ne briga v stilu "saj ni moje". Poleg tega pa ni dovolj vozil, kar posledično prinese vožnje z vsakim vozilom, pa naj bo brezhibno ali pa ne. Se pa nekateri bojijo šefov in zaradi miru sklonijo glavo ter izzivajo srečo s takšnim vozilom.

Potrebno se je zavedato svoje odgovornosti in vztrajati pri vožnji z brezhibnim vozilom. Ko pride do prometne nesreče ali česa drugega, je vedno voznik odgovoren za vse sranje.

 

Zadnji stavek razumemo vsi, predzadnjega pa, priznam, ne razumem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, če ga z ročno obrne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceu auto, fotkič je pršvasan na strop, da ga nepridipravi ne ukradejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceu auto, fotkič je pršvasan na strop, da ga nepridipravi ne ukradejo :D

 

Provida ima dve kameri. Prednja je tista glavna, zadnja pa je neka srednja žalost. Ampak snema pa vseeno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje so videi in slike, narejene iz provide, verodostojen dokaz ... ravno tako kot slike iz stacionarnih radarjev

 

moje mnenje

 

:krneki: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provida ima dve kameri. Prednja je tista glavna, zadnja pa je neka srednja žalost. Ampak snema pa vseeno.

Una k snema nazaj, je za selfie :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne hodim po gostilnah :) ti pa očitno tudi ne, sicer bi to zgodbo že slišal

...ja kuko pa pol to veš...   :huh:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!