Skoči na vsebino

Lovljenje motoristov !?


Gost

Priporočene objave

Ma ne vem no. So me večkrat ustavili na štirih in na dveh kolesih - pa nisem imel nikoli problemov s korektnostjo in noben me ni tretiral kot "vikend pretrpača".

 

Ne da bi zagovarjal norenje policistov s provido, ampak je pač dejstvo, da cesta ni dirkališče in dokazovat svojo virtuoznost na dveh kolesih na tak način - no, s tem se pač ne strinjam iz preprostega razloga: ker sem na istem odseku ceste lahko v istem trenutku jaz...ali pa moji otroci...itd. In lahko zaradi takega kretenizma ceno na koncu plačam jaz...ali pa moji bližnji.

 

Mimogrede - blizu temu sem bil nedavno, ko sva se z mojo zapeljala malo na izlet. Vozil sem cca 90 km/h, ko me skoraj snel en tak virtuoz. Kljub temu, da sem (že od nekdaj) kar se da pozoren na dogajanje za sabo, nisem videl, kdaj se mi je približal, padel je mimo kot bi ga izstrelil  (za tablico vem samo, da je bila LJ)... Kar pa me je še dodatno pogrelo je to, da je kljub temu, da je bila cesta POPOLNOMA prazna v obe smeri, padel mimo tik mene po mojem pasu. Nekako kot da sploh ne prehiteva...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na eni strani pišete, da je v javnem sektorju preveč zaposlenih in da ga je potrebno skrčiti, po drugi strani pa z minimalnim številom zaposlenih pričakujete brezhibno kvaliteto in učinkovitost.

V javni upravi je veliko preveč zaposlenih. Med njimi mnogo takih, ki nimajo dela ali delajo zelo malo (včasih bi bilo sicer bolje da kdo nebi delal - npr neumnih zakonov in predpisov). V zdravstvu, šolstvu, policiji je pa premalo zaposlenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dogajanje za sabo, nisem videl, kdaj se mi je približal, padel je mimo kot bi ga izstrelil  (za tablico vem samo, da je bila LJ)...

Tablica danes ne pove ničesar, ker po prodaji ostane na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že večkrat napisal, da so te kazni samo davek na neumnost. Ker se je človeku zgodila neumnost in ni vozil po omejitvi. To velja za neke majhne prekoračitve in nikakor ne za hitrosti 80 km/h ali več v naselju in ne za hitrosti primerljive z avtocestnimi na navadnih cestah izven naselja. Torej, eno je, ko se človeku nekaj zgodi in drugo je, ko se človeku dogaja. Potem pa boste vprašali, zakaj se pa kaznuje nekoga z neko majhno prekoračitvijo. Ker je takšen sistem in, ker šefi to zahtevajo. Prav tako takšen inkasant dobi prej nagrado v kakršni koli obliki. Pa to sedaj nima neke velike veze s temo.

 

Če se držimo teme in števila zaposlenih v policiji, potem lahko ugotovimo, da ni nobene potrebe po zasledovanju bežeče osebe. Ker zaposlenih je toliko, da bi lahko stali na vsakem križišču in mahali z loparčkom. Vendar se hudič skriva v podrobnostih in tako je tudi tukaj. Policistov, to so tisti uniformirani in nepriljubljeni možaki in punčke na cesti, je pač veliko premalo. Pred časom so združili neke policijske uprave in tako je bilo tudi v primeru uprav Postojna in Koper. Samo na PPP Postojna je bilo nekaj let nazaj toliko policistov, kot jih je sedaj v združeni PPP Postojna in Koper. Velikost terena je pa seveda veliko večja. Ampak je pa sedaj na PPP Koper veliko administracije, saj ima šef štiri (4) pomočnike (eden je šel pravkar prisilno v penzijo) in kar devet (9) tajnic. Sedaj pa si zamislite, kako je šele na policijskih upravah, katere so združili. Kot sem že enkrat napisal, tam sedijo v izmenah, ker primanjkuje stolov. Kaj ima to vezo s temo ? Veliko, saj lahko tako vidite, kako je možno nekoga ustaviti ali uloviti na drugačen način, kot je aktivno zasledovanje.

 

Lovljenje motoristov ni nekaj, kar bi se dogajalo nonstop. Se pač zgodi občasno. Tukaj marsikdo misli tudi na snemanje kršitve ali več kršitev motorista. To je podobno, ampak gre v tem primeru za dokumentiranje dogajanja, kar pač omogoča zakonodaja. Je pa vprašanje, kako se takšno dokumentiranje izvaja oziroma, kako vozi policist svoje vozilo in kaj z njim počne. Sem videl veliko posnetkov raznih kršitev in bežanj, pa se je vsakič pojavilo vprašanje o mentalnem zdravju bežečega in kmalu nato tudi o mentalnem zdravju zasledovalca. Bi še marsikaj napisal na to temo, pa ni najbolj pametno, ker je napisana beseda močnejša od meča.

Tudi sam sem že večkrat lovil bežeče osebe. To sploh ni nekaj enostavnega in varnega ter je potrebno zelo paziti na vse ostale udeležence v prometu. Tudi, ko se je potrebno peljati z lučkami in sireno, ne moreš kar na polno v rdečo luč. Kot sem že napisal, vsak ima svojo pamet in jo uporabja na samo sebi razumljiv način.

 

Postavlja se vprašanje, zakaj bežati. Verjetno ne beži nekdo iz čistega dolgčasa, ampak nekdo, kateri je storil neki prekršek ali pa kaznivo dejanje. Ostanimo pri prekšku, ker bo lažje. Torej nekdo nima tablice in zaradi strahu pred kaznijo in posledično ogroženostjo njegovega obstoja zaradi požrešne države z višino kazni, se odloči za bežanje. Zakaj je sploh v prometu, če ve, da mora imeti vozilo tablico ? Pustimo to. V primeru ustavitve policistu sledi kazen, ker nima tablice ali pa, ker vozilo ni registrirano. Mogoče tudi nič, če imata oba dober dan. Se dogaja. V primeru bežanja in na koncu neuspešnega bežanja je pa lahko ta kazen v tisočakih z velikim številom unovčljivih pik. Poleg tega je pri bežanju velik rizik za zdravje bežečega.

Če se malo zamislimo, lahko ugotovimo, da lepa beseda lepo mesto najde. Poskusiti ni greh. Čeprav je veliko preveč nase jeznih uniformirancev, kateri potem delijo kazni vse povprek. Ampak, to je že druga zgodba, ki se začne prav na vrhu državnega aparata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi nadrejeni pustili policistom ( no ja posledično bi morali prej prevetriti terence in izločiti "polcaje" ) da smotrno in v službi ljudstva in za ljudstvo opravijo svoje delo po človeški zdravi pameti tolmačenja zakonov potem bi bili ogroženi njihovi stolčki in stolčki politikov ... 

in ja - če me ponoči ustavijo ko sem z avtom za klinčevo kontrolo dokumentov čeprav vozim trezen in mi delajo vse luči ter dajem smerokaze med vožnjo v okviru hitrostnih omejitev - ja tedaj se pa počutim malo ogroženega ...

podnevi pa če sem z motorjem in me ustavi prometnik motorist - ja tem bi pa ustavil tudi brez loparčka ..zmeraj malce pokramljamo in si zaželimo srečno vožnjo ...lep občutek je ko vidiš , da se med njih še ni infiltriralo "polcajeu" ..in upam da tako ostane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablica danes ne pove ničesar, ker po prodaji ostane na motorju.

Ja, to vem, ker je bilo pri meni enako - ampak sem potem vseeno zamenjal.

Hotel sem povedat, da je tako padel mimo, da več kot LJ nisem uspel razbrat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi vidu ker si šel prepočas:-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi vidu ker si šel prepočas:-)

:slap: Ma seveda, maš prou. Na to sploh nisem pomislil.

Moje okice se niso več sposobne tako hitro prilagajat spremembam in ker so bile naštelane na kruzanje pri okoli 90, mojemu očesnemu softveru enostavno ni uspel tak kvantni preskok... J-b-ga, penzič, kaj češ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar 9 tajnic majo šefi....mater če pa tam ne pade en dober grupič :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto ali motor, nima veze - če me ustavljajo ( kriv ali ne ) ustavim. Če nisem nič narobe delal, itak - kaj se če - jebiga, ima pravico me ustavit in čekirat. Če sem "zasral" .... spet - itak vem da sem, pa se lahko samo na lep način poiskušaš - vaditi - sej če rata rata, ampak če pa ne ...... plačam.

Da bi ..... bežal? 

Pred kom?

In do kam?

Mi ne pride na kraj pameti.

 

Res ne vidim kake pametne razlage - da ne bi na znak policista ustavil? Res ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je že nekje parkrat zapisano, pa vseeno... Če so bila jajca za nažigati preko omejitev, pa naj bodo še za ustaviti in moško požreti kazen. Lahko pa po pussy-jevsko voziš po omejitvah in ne bo treba požirati kazni. Mogoče razmišljam drugače on večine, pa vendar -pred kom se dokazovati s (pre)hitro vožnjo..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tujaj se pojavlja vprasanje kaj bi bilo ko bi policaj na prehodu za pesce pri 160 nabil mati z otrokom??? Ah ze vem tega videa nebi videli pa tudi te debate nebi bilo..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je treba ugotoviti, kdo je prvi začeu :P

 

ali je začeu prvo bejžat, pa ga je policija lovila

ali ga je začela policija lovit, pa je začeu bejžat ...

 

dilema :?

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da ne en ne drug nebi smel pelat 160 kjer je 50...tukaj dileme ni. Me pa zanima kako provida ustavi motorista ce ta noce ustavit?

A: ga zbije

B: ga zrine s ceste

C: vozi za njim da se sam zbije

D: vozi za njim dokler mu ne zmanjka bencina

E: drugo

???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje upa, da se bo motorist ustavil ... bo pa verjetni vedel nekdo, ki provido vozi.

 

Najprej se vprašamo, zakaj bežim ....

 

A. umru sem nekoga

B oropau sm pošto

C sem brez izpita, ker sem biu pijan in so mi ga vzeli

D pretepel sem punco in ji poškodoval silikonsko joško

E prehitro sem vozil za cca 20 km/h

F prehitro sem vozil 100 km/h nad omejitvijo

G vozim ukraden motor

H nimam registriranega motorja

.....

 

posledice so kasneje ... po bežanju in lovljenju

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tujaj se pojavlja vprasanje kaj bi bilo ko bi policaj na prehodu za pesce pri 160 nabil mati z otrokom??? Ah ze vem tega videa nebi videli pa tudi te debate nebi bilo..

 

Ker motorist, ki je 20metrov pred njim tega ne more? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker motorist, ki je 20metrov pred njim tega ne more? 

 

 

seveda lahko. in avto, ki je peljal mimo pred 10 minutami tudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K bomo tablce skrival bo se vec lovljenja. :evilgrin: Tko da je bolje, da kazni omilijo....bomo raj placal k bezal. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takele teme se očitno vsake toliko reciklirajo. Smo že vse predelali, vključno s sodno prakso, če se ne motim.

 

Tujaj se pojavlja vprasanje kaj bi bilo ko bi policaj na prehodu za pesce pri 160 nabil mati z otrokom??? Ah ze vem tega videa nebi videli pa tudi te debate nebi bilo..

 

Od trenutka, ko je začel bežati, je zasledovani sam in izključno sam odgovoren za vse kar bo naredil sebi ali komurkoli drugemu. Policist, ki izvaja zasledovanje pa mora to narediti kolikor je možno varno in če bo pri tem povzročil nesrečo, bo zanjo odgovarjal.

 

Pa še malce reciklirano:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/33951-beg-pred-policisti/?p=1788315

http://www.motosvet.com/tabla/topic/33951-beg-pred-policisti/?p=1788821

http://www.motosvet.com/tabla/topic/33951-beg-pred-policisti/?p=1790559

http://www.motosvet.com/tabla/topic/33951-beg-pred-policisti/?p=1796311

 

A vam je dolgčas? Preveč dežja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol so vse ulovil al ne? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!