Skoči na vsebino

Lovljenje motoristov !?


Gost

Priporočene objave

Predpise poznajo vsi saj pred komisijo to dokažejo v teoriji in praksi. OK mekateri so izpit res kupili.

Prekerške pa delajo(mo) zavestno....

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je pa špricanje motorista z vetrobransko tekočino eden večjih kretenizmov kretenov ki to počnejo :glare: A ste se mogoče vprašali da zmanjšamo varnostno razdaljo za avtomobilom ko želimo prehitevat oz. izvedet čim prejšnji manever prehitevanje in čakaš pač ugoden oz. varen odsek da to narediš . Dejstvo da moraš biti pa takrat še posebej pozoren na štop luči kretena,ki je zmožen tudi provociranja z bremzami ob prazni cesti!!!

 

Namesto da bi se lepo premaknil na desni rob,dal vedeti motoristu da ga vidiš in mu pomagat pri prehitevalnem manevru namesto ovirat in imet mišljenje "kretena" jaz sem caaaar,kaj mi pa morejo................in ravno zaradi tega slednjega bi se bilo smotrno umaknit,saj motorist ki te je videl in se vozi za tabo in čaka prehitevanje na varen način ti praktično ne more škodovat razen če ne izvajaš kretenizmov ki so omenjeni zgoraj!

 

pa nekateri pravijo balkanci našim bivšim sodržavljanom,te te lepo spustijo mim,še pomahajo ti in nobenemu tud na kraj pameti ne bi prišlo da bi izvajal take gluposti kot špricanje motorista itd......

 

Mal sem se razpisal sam me pogrejejo takšni majmuni,ki ne štekajo prometa. Saj je logično da če se ti kdo približa in zmanjša varnostno razdaljo ,da želi naprej in če te moti ,da kdo ne pelje tako kot si si ti zamislil, ga pač treba pošpricat, pa bremzat, pa  ne vem še kaj,skratka vse samo ne mu olajšat prehitevanje kar bi sprostilo kretena za volanom ali pa motorista da bi lahko začel prehitevalni manever prej kot pa kilometer prej da ga kdo ne zalije z vitreksom........se je za zamislit kakšen folk vozi po naših cestah!!!

 

Sam nisem angelček,sem pa v prometu že 20 let tako na motorju kot v avtu in kamionu,volan in krmilo je moj velik del življenja in še nikoli ampak res nikoli nisem še nikogar ogrozil v prometu,kar sem pa skuhal pa sem pojedu in večkrat z veliko težavo........

 

Tudi vi ki tako radi vzdržujete red in cestnoprometne predpise in sankcije jemljete v svoje roke,pazte da ne bodo krofi po betici ,ne bo ne prvič in ne zadnjič!!!!!!

 

Pa sam sem pacifist,da si ne bo kdo kej drugače interpretiral :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam.... ampak ko je beseda o providah...itd:

prekrške delajo šoferji v providah. Zelo namerno. Nadrejeni to sigurno vedo, da se "piloti" provid izživljajo s službenimi avtomobili... verjetno jim je to suhi trening za lovljenje.

Zakaj tako obsojam provide?

...zato, ker s provido ne vozi čisto nič varneje kot tisti divjak pred provido. Fizika deluje enako na "civilni" avtomobil kot na provido. Ko avto enkrat "nese", nese tako provido, kot "navaden" avto..... in kdo garantira, da je šofer provide "boljši" od tistega divjaka pred provido.

...nikakor ne zagovarjam divjanja in neupoštevanja predpisov!!!! ...ampak, tisti šofer, ki vozi hitreje - "divja"... je sigurno 100x bolj skoncentriran na vožnjo, okolico...itd, kot nekdo, ki sanja pri 40 na uro, gleda ptičke in hribe okoli sebe, si prižiga cigaret, popravlja make up, ali gleda nazaj v špegu, kaj počneta mulca na zadnjih zicih...itd...in pol si ti divjak, ko prehitiš tak avto pred sabo, ki dela gužvo na cesti.

 

Kot pravim... načeloma nimam nič proti providam, samo "varno"  in namensko naj se jih uporablja. Garantirano obstajajo "navodila" za uporabo provid... verjetno pa v njih ne piše ...  če pa voziš provido, da pa si CAR...in da delaš ravno tisto, za kar preganjaš druge.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največja bedarija se je pa umikat nekomu ki te hoče prehitevat :kva1:  :BUA:

še posebej če si dovolj hiter oz v mejah omejitev....

... to je isto, ko da bi vidla oreng deca, pa bi se kr sama od sebe na hrbet ulegla..   :eek:

 

... jest, ko sem v avtu,  se VEDNO, sevede če je varno zame in zanj, jasno in nazorno umaknem desno, da me lahko prehiti. Sem vesel, če mi tako naredi avtomobilist pred mano, ko sem na motorju...in vesel, če naredim tako jaz motoristu, ko sem jaz v avtu.

A delam kej narobe?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če provida naredi prekršek, in ga vidiš, obstaja anonimna številka kamor ga lahko prijaviš za prekršek.... saj menda se to ve a ne?

namerno ali nenamerno... vsi so po zakonu dolžni upoštevati prometne predpise, tudi provida, razen v situacijah za katere vemo, da lahko nekoga snema, meri, lovi.. vse ostalo pa je tako kaznivo, kot če to naredi kdo ki ni policist...

 

a je mogoče že kdo od vas prijavil kakega policista? ki je naredil prekršek? in zakaj ne, če ste to videli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti se kar umikaj...naslednjič ko se mi kdo umakne na bankino, pa mi strese ves tist pesek izpod gum ke u čelado, bom jaz njemu stresla pesek ke nekam...da si bo zapomnu da se to ne dela.....

no kje so zdej policisti? tole je zihr zelo pameten manever se umikat na cesti..... no razen če si čisto prepočasen, tisto pa itak ne paše na cesto

 

pa upam da na tak način ne bo kdo še kakega pešča ali kolesarja povozu... ker bo gledal nazaj pa ne bo vidu kaj se dogaja ob cesti...

 

ja super

 

velik vas je kupl izpit ja :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so ga podaril, a delam kej narobe? :P

 

p.s. avtošolo sm pa res plaču

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa sej se mu ne umaknem na levo bankino....:huh:

... pa izpita nisem kupu.

... so mi ga šenkal, k niso hotel imet več opravka z mano ....   :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa sej se mu ne umaknem na levo bankino.... :huh:

... pa izpita nisem kupu.

... so mi ga šenkal, k niso hotel imet več opravka z mano ....   :D

umikanje na levo bankino zna bit nevarno (vsaj za nasprotivozeče) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: zdaj bodo pa vsi drugi krivi za prekrške nekega bedaka   :lol1: kateri bi moral poznati predpise   :lol1:

 

Zgleda, da je provida namenjenja inkasanstvu in ne izboljšanju varnosti...

 

 

največja bedarija se je pa umikat nekomu ki te hoče prehitevat :kva1:  :BUA:

še posebej če si dovolj hiter oz v mejah omejitev....

 

Biti 'dovolj hiter' je relativno.

 

Kar se pa tiče 'umikanja', je pa to stvar vozniške kulture, ki je ti, očitno, nimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nimam take kulture... ta kultura je jasno napisana v CPP ...  :) ampak eni si pač jemljete pravico, umikanje, prehitre vožnje itd... :) jaz vam samo želim veliko sreče, če vas pa kdaj kdo zasuje s kakim peskom. sem pa to jaz  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah s tem umikanjem je tko, tko. zadnjič se je vojašli đip umikal po bankini in je definitivno naredu več škode, kot če bi normalno peljal. 

 

me je pa zmotil naslednji "incident". sva šle s hondico 125 v dveh proti logatcu in dobimo avto šolo takoj za postojno. punca k je notr vozila se je po ovinkih glih da kotalila, po ravnini pa ravno tolko gasa, da ne veš a prideš mimo al ne. Pol sm se je rešla šele nekje pred Grčarovce, k sm mela vseg pol kufr (sicer do mopeda to re ni bilo najbolj prijazno  :ninja: )

 

Meni se to ne zdi neka kultura vožnje, je ravno tako objestnost, kot divjanje. Če vidiš, da oviraš promet in da je jasno,da bi te nekdo rad prehitu bi ji lahko rekla inštruktorca nej se umakne. Al pa vsaj nej na kaki ravnini počaka, da gremo mimo, ne pa takoj po naselju nažgat, pol pa žlajfat, pred vsakim ovinkcom. 

 

sicer pa če bi jih v teh avto šolah namesto stalno pazi to, pazi ono, naučili nej ne mečkajo po cesti tudi ne bi bilo nič narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se z avtom vedno umaknem, ko vidim za sabo hitrejše voznike, kdaj celo ustavim, da ga spustim naprej, motoristov ne oviram.

Nekateri z avti pa začnejo tekmovat, ko zagledajo za sabo motorista...me ne boš prehitel, blendajo, če prehitevaš, pa ne ravno v škarje, ker je dovolj prostora. Zadnjič me je na avtocesti nekdo namerno oviral...je vozil po prehitevalnem pasu vštric z nekom na voznem, grem nazaj na vozni pas, ko pridejo zadaj hitrejši avtomobili se je umaknil na vozni pas in potem zopet pred mano nazaj na prehitevalni, kot bi me hotel prisiliti, da ga prehitim po desni...sam sicer ne izgubljam živcev na cesti, lahko bi mu blendal, trobil, mahal ampak sem počakal drugo priložnost, če se ni to celo trikrat ponovilo, ko se je zopet umaknil drugim avtomobilom in sem smuknil mimo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nimam take kulture... ta kultura je jasno napisana v CPP ...  :) ampak eni si pač jemljete pravico, umikanje, prehitre vožnje itd... :) jaz vam samo želim veliko sreče, če vas pa kdaj kdo zasuje s kakim peskom. sem pa to jaz  :D

 

Tam so samo osnove, ostalo bi te morali "doma" naučiti. Vsi pač niso za vse in nekatere promet ne zanima, kaj šele da bi ga razumeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vidim motorista se mu zmeraj umaknem na desno crto in sem velik bolj pozorn..

Mi je pa smesno da se nekateri vozniki meni kot motoristu umikajo na desno crto na nekaterih zelo rizicnih mestih ki niso primerni za prehitevanje oz vsaj po moji oceni ne.

Prehitevam pa zmeraj samo takrat ko sam mislim da je varno neglede na to ali se mi je avto spredaj umaknil ali ne..nikoli neves kaj tistemu spredaj špila v glavi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že doživel (pa ne enkrat), da se avtomobilisti tok umaknejo z asfalta, da pol nazaj ne morjo in pol full cukne, da pride nazaj ... in jaz bi ga takrat prehitevu :O ... ja valda ... sj sm malo nor , neumen pa nisem :P ... pesek mi meče u motor itd itd

 

naj se lepo vozi po sredini svojega pasu, pa ga počm dol, ko se pokaže prilika .. seveda vse strogo po propisima (dve dol, na zadnjega pa mim itd)

 

bi pa res prosil, da se na avtocesti ko je kola ali ko je kolona na kakšni magistralki, postavijo malo bolj tako, da je sredina fraj, pa ne zarad mene (no ja tudi), ampak zaradi intervencijskih vozil.

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...maus.... pa sej si ti itak vsak petk na intervencijski vožnji do Vikija, da intervencijsko preveriš kwaliteto kawe za čez wikend, ko boš kawo wozu kawo piw....bre, ajga..  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če predoug nimam kawe u krvi, se začnem trest ... in pol je intervencija do prvega kafića ... in takrat sem na nujni vožnji ... in se ne zajebavam :P

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja eni pač nimajo ne kulture ne znanja! Sam se vedno umaknem z avtom na stran ,toda toliko da ne zapeljem z desno pnevmatiko na kakšen pesek ali neutrjeno bankino,kdor tega ne zna je nevaren za cesto :smoke: Predvsem pa ne špricam motoristov ki se mi pripeljejo za rit ker jaz sem v avtu dokaj varen,motorist za mano pač ni!

 

Ta pametni naj si preberejo tud če v CCP piše to o špricanju,pa vožnji po prehitevalnem pasu kljub praznem počasnem itd......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če provida naredi prekršek, in ga vidiš, obstaja anonimna številka kamor ga lahko prijaviš za prekršek.... saj menda se to ve a ne?

namerno ali nenamerno... vsi so po zakonu dolžni upoštevati prometne predpise, tudi provida, razen v situacijah za katere vemo, da lahko nekoga snema, meri, lovi.. vse ostalo pa je tako kaznivo, kot če to naredi kdo ki ni policist...

 

a je mogoče že kdo od vas prijavil kakega policista? ki je naredil prekršek? in zakaj ne, če ste to videli?

 

Sem!

1X.

Pa še takrat sem sicer delal na MNZ-ju. Brez uniforme - civil.

 

Model je po stari regionalki vozil za menoj od Bredovice do Loga.

 

Pa sva se šla. :smoke:  Omejitev 50 - jest 50. Pa omekitev 70 - jest 70. Pa spet 50 - jest 50. :OK:  Tako po šolsko in po ....... REGLCIH.

 

No, na Logu je pacijentu dop ....lo in me lepo prehiti. :kva1:

 

:grim No, potem se je pa začelo. 50, 60, 70, 80, 90, 100 in preko.

 

Palicaj mislim - pred menoj.  Meni se je dalo "zajebavat" pa itak nisem mel druzga dela in še na Vrhniško PP sem nesel neke dokumente :smoke: , in veselo PIČIM za njim - takole enih 30m distance.

 

Pravzaprav sem ga čakal, kdaj bo "lučke prižgal" ...... :eek: ...... pa jih NI.

 

Ni jih, do pred samega parkinga pred PP na Vrhniki, do kjer sem mu "sledil".   No tam, pa je prižgal razsvetljavo in sirenco. :worship:

 

Ker se nisem dal motit in sem se lepo napotil v postajo, se mi je zalimal za hrbet in začel težiti.  Verjamem, da modelu ni bilo nič jasno, ampak sem ga lepo povabil do "šefa".

 

Pa smo obdelali teorijo in prakso.  Kasneje sem izvedel, da je dobil "ustni opomin" komandirja.

 

Ne vem sicer, kako bi se stvar iztekla, če ne bi bil Insajder ........... :hmm:  in bi si takle hec privoščil kot navaden državljan - kar sem sicer tudi bil, ampak vendarle.

 

Kajti - točno to, da mora tudi uradna oseba v službenem vozilu, ki ni na nujni vožnji - vpoštevati in se držati vseh omejitev in predpisov - je bil razlog za "ustni opomin".

 

Ampak - njemu ustni opomin nadrejenega, če pa bi mene takrat "provida" slikala in seštevala prekrške na 10 km ceste, bi bil ob vozniško, plačal bi kakih 1500€ globe in še kak ducat kazenskih pik bi pokasiral. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Čisto druga stvar pa je vožnja na varnostni razdalji za zelo hitrim vozilom. Tukaj sta oba v enakem položaju, s to razliko, da enemu zakon dovoljuje prehitro vožnjo, medtem, ko drugemu ne. Karkoli prehiter voznik naredi, si bo lahko pozneje ogledal na ekranu. Zato pa so izumili vzvratna ogledala.

Tule bi dodal le še tole:

- da enemu zakon dovoljuje prehitro vožnjo, obstaja pa velika verjetnost, da ta, ki mu zakon to dovoljuje NI enakovreden nasprotnik, vsaj glede opremljenosti vozila NE.

 

- ker, medtem, ko drugemu ne, ta drugi ima svoj "fetiš" spedenan u nulo. Ima brezhibno vzdrževan in napedenan avtek, ima gumice in felgice, ki so kos obremenitvam in hitrosti, verjetno NE DIRKA prvič pa še kaj.

 

Dočim pa - da enemu zakon dovoljuje prehitro vožnjo - zakon to res dovoljuje, ima pa avtek ki ni vedno tehnično brezhiben in v 100% kondiciji, najbolj vprašljiv pa je najbol važen element za "DIRKANJE" - TO PA SO GUMICE, OZIROMA PNEVMATIKE.

 

Znane so namreč monade z "najugodnejšimi ponudniki" in "najugodnejšo" ceno. To dvoje pa nekako ne gre skupaj.

 

Ob vsem tem, je provida potencialno ZELO nevarno OROŽJE.

 

Da se na nivo psihofizičnih sposobnosti voznikov niti ne spuščam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!