Skoči na vsebino

ALFA 156


johan

Priporočene objave

Sem pregledal forum pa ni nič napisanega o tem stroju.

Če sem spregledal se opravičujem(brišite).

A ima kdo kakšne izkušnje z tem avtom?Bencinc 1.8 ali diesel 2.4 JTD.

Se odločam za nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm Alfa!!??

No lepa je ko strela pravijo da se pele super sam glede na kvaliteto starih alf se ni prov za zanašat!No vredno je probat mogoče tut italjani niso več tist k so bli!! :D :twisted: :? :shock:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm Alfa!!??

No lepa je ko strela pravijo da se pele super sam glede na kvaliteto starih alf se ni prov za zanašat!No vredno je probat mogoče tut italjani niso več tist k so bli!!

Hm hm hm... Jaz imel Alfo 33 in imam trenutno Alfo 155. Prva imela cez 140.000 km brez kakrsnihkoli problemov na masini (sem bil pa prvi lastnik).

Trenutno ima 155 skoraj 130.000 km (sem drugi lastnik). Sam sem prevozil malo manj kot 50.000 km. Masina: b.p. Kdaj ga malo elektronika zahakla, ampak clovek da malo gasa ali pa ga se enkrat vzge, pa ima spet mir za 2 meseca... :D Samo olje ne pozabi tociti... kaksnih 2 dcl na 1000 km... se mi zdi.... :D

Jaz tako ali tako ne vidim sebe v drugem avtu kot Alfa. Ce bo sreca mila, bo naslednji 166 (iz druge roke, jasno). Je skoda denarja za nov avto... Sploh pa tako velik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem mel 155 nekaj časa.Imela je prevoženih 250000km pa je šla brez problema.Upam,da še je 156 boljša po kvaliteti.Oblika je res krasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm.. o pokvarljivosti ne bom pisal, ker ne vem. Vem pa kaksni so obcutki med voznjo (in po :D :D :oops: njej), z Alfo 156 Sportwagon 2.4JTD :

NORO

Ce bi sam imel sredstva bi si od vseh dizlov izbral prav tega! Pa sem jih preizkusil se nekaj: BMW 320d, VW 19TDI-110,115 KM, Renault Dci

Sam avto je neposreden in direkten na vseh podrocjih (motor, podvozje). Pa se Alfa je :wink: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil 1,8 TS, pelje se noro (podvozje!!!). Je pa res, da so imeli prvi modeli 1,8 bencinskega motorja veliko težav z elektroniko, ki nastavlja ventile glede na servisne intervale. Približno po 8000 km po opravljenem servisu je avto začel cukati, izgubljati moč, pri speljevanju nisi vedel, ali bo avto potegniali ugasnil ipd. Pri novejših modelih so to odpravili, starejšim pa popravili (?). Veliko se je o tem pisalo tudi na internetu. Drugače pa, avto, da trga, predvsem lega na cesti in vstopi in izstopi iz zavojev so nekaj najlepšega, kar ti avto lahko nudi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritrjujem Lojziju - tudi sam imam takšno izkušnjo.

Edino, česar si pri Alfi nikakor ne smeš omisliti, je samodejni menjalnik... Je za kozlat...

Sicer bi pa raje osebno vzel bencinarja. Najraje 2.0, če ne pa je tudi 1.8 okej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino, česar si pri Alfi nikakor ne smeš omisliti, je samodejni menjalnik... Je za kozlat...  

Verjetno misliš njihov sekvenčni menjalnik, (mislim, da ga pri alfi imenujejo seletronic) z gumboma na volanu? Menda je metanje denarja stran, ker je absolutno prepočasen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino, česar si pri Alfi nikakor ne smeš omisliti, je samodejni menjalnik... Je za kozlat...  

Verjetno misliš njihov sekvenčni menjalnik, (mislim, da ga pri alfi imenujejo seletronic) z gumboma na volanu? Menda je metanje denarja stran, ker je absolutno prepočasen!

Ce pa pogledas reklamo pa vozijo po Monte Carlo F1 progi... Kao hitrost prestavljanja in pospeski :roll: :?: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno misliš njihov sekvenčni menjalnik, (mislim, da ga pri alfi imenujejo seletronic) z gumboma na volanu? Menda je metanje denarja stran, ker je absolutno prepočasen!

Jep. Ni prav veliko hitrejši od tistega v smart...

Sem vozil Alfo 147 2.0 s seletronicom... Takooo razočaran,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfe 156 imajo na približno 100kkm,ne vam natančno,obsežnejši servis ki stane tudi preko 100jurjev,tako da pazi koliko km ima...

DAN

Lahko poveš kaj več o tem servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 2 meseca...  :D Samo olje ne pozabi tociti... kaksnih 2 dcl na 1000 km... se mi zdi....  :D

Tole me resnično zanima. Zakaj vsi lastniki alf menijo, da je to, da na vsakih 1000 km doliješ 1-2 dcl olja, nekaj povsem normalnega ?!? :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se vozniki avtomobilov Alfa Romeo nikoli ne pozdravljajo na cesti?

Ker se itak vidijo drugo jutro pri mehaniku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no, po dosedanjem branju alfa le ni tak krš, kot ga imam zamišljenega...

verjetno pa "ta velik" servis zajema menjavo vseh jermenov, kakšnih tesnil, štelanje vbrizga ipd...+ veliko ur na :evil: pooblaščenem :evil: servisu, 100 jurjov pravzaprav niti ni zelo pretirano

mogoče bi ti kak alfa forum obelodanil zadevo

palore italiano? - al kako že

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - ko so imeli naši na Delu (priloga Na kolesih) na supertestu 50.000 km Alfo 156 1.6, je imel avto po 50.000 km menda minimalno obrabo delov in podobnega. Je bil kakovostno sestavljen in odličnih voznih lastnosti. Tudi sam sem se prevažal v njej in bila je super...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 2 meseca...  :D Samo olje ne pozabi tociti... kaksnih 2 dcl na 1000 km... se mi zdi....  :D

Tole me resnično zanima. Zakaj vsi lastniki alf menijo, da je to, da na vsakih 1000 km doliješ 1-2 dcl olja, nekaj povsem normalnega ?!? :lol: :twisted:

Tako normalno, ker ves, da morajo vozniki VW dizlov na vsakih 1000 natociti 0,5 litra... :?

Pa ker ves, da ce imas sportno srce, tudi vozis v tem smislu in vec porabis.... drugace, zakaj bi kupoval tak avto?! 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se vozniki avtomobilov Alfa Romeo nikoli ne pozdravljajo na cesti?

Ker se itak vidijo drugo jutro pri mehaniku :)

Tole spada pod vice.... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 2 meseca...  :D Samo olje ne pozabi tociti... kaksnih 2 dcl na 1000 km... se mi zdi....  :D

Tole me resnično zanima. Zakaj vsi lastniki alf menijo, da je to, da na vsakih 1000 km doliješ 1-2 dcl olja, nekaj povsem normalnega ?!? :lol: :twisted:

Ostalim se pa zdi normalno da vsakič ko obrnejo ključ avto vžge :)

Na kar se pač navadiš. Si pa prikrajšan za kaj drugega.

Alfe naj bi se popravile z serijo 156, 147, 166. Tudi mene je zamikala 156-ka in še vedno se mi zdi ok ampak kar sem prebral mnenj lastnikov ni več take želje :)

Na teh dveh straneh je kar dosti mnenj lastnikov, na drugi strani tudi tipične težave, poraba, ...

www.carsurvey.org

www.parkers.co.uk

100,000 SIT na servis na 100kkm pa res ni ne vem kakšen strošek. Blagor tistim ki se jim zdi da je :)

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z alfami imajo težave predvsem tisti, ki jih nimajo :D

Imel sem 8 let staro 33-ko, avto je bil čisto v redu. Seveda je bilo treba kaj popraviti, ampak po mojih izkušnjah nič več, kot pri ostalih znamkah s toliko leti in km.

Imam 146 in avto je odličen, sploh če ga primerjam s prijateljevim meganom (crknjena tuljava, polomljena loputa, polomljen amortizer :shock: ). Pa še skoraj tretjino dražji je bil.

Servis za twin spark motorje pri 100.000 km je res drag, ker se do takrat razen olja in filtrov nič ne menja. Pri 100.000 km se prvič menja 8 svečk (cena sitnica okoli 50.000 SIT), ostalo je podobno kot pri ostalih znamkah: oba jermena, napenjalec jermenov, olja, filtri ipd, možno da gre tudi sklopka in vodna pumpa. Serviser mi je rekel, da je skupaj z delom servis okoli 150.000 SIT (ne vem ali je sklopka vključena, je še daleč do tega servisa).

Pri nekaterih motorjih (tudi pri mojem :cry: ), crkne variator faze, vendar ga dajo brezplačno tudi po poteku garancije.

Vožnja 156 je super - odlično podvozje, sedeži, direkten volan. Je pa prostora na zadnjih sedežih in v prtljažniku manj kot v 146.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 2 meseca...  :D Samo olje ne pozabi tociti... kaksnih 2 dcl na 1000 km... se mi zdi....  :D

Tole me resnično zanima. Zakaj vsi lastniki alf menijo, da je to, da na vsakih 1000 km doliješ 1-2 dcl olja, nekaj povsem normalnega ?!? :lol: :twisted:

Tako normalno, ker ves, da morajo vozniki VW dizlov na vsakih 1000 natociti 0,5 litra... :?

Pa ker ves, da ce imas sportno srce, tudi vozis v tem smislu in vec porabis.... drugace, zakaj bi kupoval tak avto?! 8) :D

no na vsakih 5000km nalijem v VW-ja TDI 90KM 2dl olja, mogoce 3dl. To da pa porabijo 5dl na 1000km, pa mogoce kaksen s 500.000km....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfe 156 imajo na približno 100kkm,ne vam natančno,obsežnejši servis ki stane tudi preko 100jurjev,tako da pazi koliko km ima...

DAN

Lahko poveš kaj več o tem servisu.

Jermeni,španar,nastavitve ventilov,svečke dve na valj(twin spark),tko da nanese pošteno cifro...

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 2 meseca...  :D Samo olje ne pozabi tociti... kaksnih 2 dcl na 1000 km... se mi zdi....  :D

Tole me resnično zanima. Zakaj vsi lastniki alf menijo, da je to, da na vsakih 1000 km doliješ 1-2 dcl olja, nekaj povsem normalnega ?!? :lol: :twisted:

Zato ker to piše v manualu,vsaj za 33 je pisalo!

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!