Skoči na vsebino

ALFA 156


johan

Priporočene objave

Tako normalno, ker ves, da morajo vozniki VW dizlov na vsakih 1000 natociti 0,5 litra... :?

Tudi dizel motorji, vsaj od audija ne kurijo takšne količine kot jih omenjaš. Kakorkli mašina na bencin vsaj po mojem mnenju in izkušnjah ne sme piti olja.

Pa ker ves, da ce imas sportno srce, tudi vozis v tem smislu in vec porabis.... drugace, zakaj bi kupoval tak avto?! 8) :D

Recimo BMW 325 popije na 20.000 KM točno 0.0 litra olja ali AUDI A4 1.8T 0.0 olja itd. Cuore Sportivo, morda, vendar vsaj zame Alfa niti slučajno ne pride blizu BMW-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj meganček porabi do 15000 km nekaj olja, mu notri nalijem kakšen decilitrček in gre dalje do 20000 km, ko ima menjavo. Se zaradi tega sploh ne sekiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkli mašina na bencin vsaj po mojem mnenju in izkušnjah ne sme piti olja.

Hja meni prav pridno bencinar pije olje ( cca 1l/5kkm, odvisno od olja. Preden sem začel vlivati 5W40 ga je več pil ) in ni nič narobe z mašino. Pač hiba letnik|modela mašine. Pa ni Alfa Romeo :)

Zaradi tega se ni dosti za sekirati dokler je v mejah normale ( proizvajalci ponavadi napišejo da do 1l/1000km ) . Poraba bencina zna povzročati večje glavobole :)

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim tko,če je teška noga (lahko) spije nekaj olja,če pa se vozi normalno-po predpisih pa ne sme pit olja, pa je to diesel ali bencinar.Razn,če že motor peša.To pa je druga pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim tko,če je teška noga (lahko) spije nekaj olja,če pa se vozi normalno-po predpisih pa ne sme pit olja, pa je to diesel ali bencinar.Razn,če že motor peša.To pa je druga pesem.

johan se ne strinjam....ga ni diesel avta ki ne bi popil nekaj olja v servisnem intervalu. Bencinarji ga naceloma ne, ampak za diesla je to normalno, sploh ce ga pa tisis 170+ po avtocestah ga bo pa kr dost popill...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, mimogrede: moja 155 bo letos praznovala deseto obletnico... pa naj spije tista 2 deci na 1000 km (po novih meritvah spije se manj)... 8)

Sicer pa: dajmo o 156, ne pa o olju... vsaj naslov je tak... ali se motim?! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa: dajmo o 156, ne pa o olju... vsaj naslov je tak... ali se motim?! :D

Tako je.Mal smo zašli.

P.S.robberrt ,če se voziš normalno tud diesel ne sme pit olja.Pri 170+ pa sigurno nekaj spije(olja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm Alfa!!??

No lepa je ko strela pravijo da se pele super sam glede na kvaliteto starih alf se ni prov za zanašat!No vredno je probat mogoče tut italjani niso več tist k so bli!! :D  :twisted:  :?  :shock:  

Ciao,by Pero

Sej to je tisto. Ne gledat kvalitete starih Alf, ker je ta napredovala. Jest sem slišu, da je avto čist ok, mašina pa kr drži. Poznam enga k ma okol 200.000km prevoženih pa ni nobenih večih stroškov. Redni servisi samo. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako normalno, ker ves, da morajo vozniki VW dizlov na vsakih 1000 natociti 0,5 litra...  :?

Tudi dizel motorji, vsaj od audija ne kurijo takšne količine kot jih omenjaš. Kakorkli mašina na bencin vsaj po mojem mnenju in izkušnjah ne sme piti olja.

Pa ker ves, da ce imas sportno srce, tudi vozis v tem smislu in vec porabis.... drugace, zakaj bi kupoval tak avto?!  8)  :D

Recimo BMW 325 popije na 20.000 KM točno 0.0 litra olja ali AUDI A4 1.8T 0.0 olja itd. Cuore Sportivo, morda, vendar vsaj zame Alfa niti slučajno ne pride blizu BMW-ju.

..dobro, da si povdaru tisto "vsaj zame"... :wink:

Če mene vprašaš se lahko Alfe mirno kosajo z BMW-ji po vodljivosti in zmogljivostih (seveda za manjši dnar: GTA vs. M3). To je bil tudi od samega začetka že njihov namen. Tehnologija BMW-jev tudi ni tak napredna, da bi jih mogli kovat v zvezde. Razlika med enimi in drugimi je, da Alfe sestavljajo italjani, BMW-je pa yugoviči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri bajti smo meli leta 93 33-ko 1.5 ie. Če foter nebi rabo večjega avta bi jo meli še danes. Ko smo jo prodali je mela okol 90.000 km. Brez okvare. Olje je pila kot vsi drugi avti. Mašina pomoje še danes deluje ko urica. Boxer pač. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj nabavo Alfo 156 1.8 :D :D :D Kar ne morem dihat.Navdušen do amena. :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko$$$ si dal za kateri letnik! Ker opažam da sedanje alfe nekaj manj zgubljajo ceno kot stare!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko$$$ si dal za kateri letnik! Ker opažam da sedanje alfe nekaj manj zgubljajo ceno kot stare!

2mil. sit,letnik pa je 98.Kot nova 38000 prevoženih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko$$$ si dal za kateri letnik! Ker opažam da sedanje alfe nekaj manj zgubljajo ceno kot stare!

2mil. sit,letnik pa je 98.Kot nova 38000 prevoženih.

Če so km realni in ni bil preveč preoblikovan si dober ubodu! pričakujemo tvoja mnenja v prihodnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za čestitke :D .Bom poročal o težavah(upam,da jih nebo).Prvi tank -poraba 9.0 lit.Končna brzina 230 km/h(števec).Prva neprijetnost-priklopo radio(ga ni blo) -NE DELA.Ni toka.Varovalke cele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj nabavo Alfo 156 1.8 :D :D :D Kar ne morem dihat.Navdušen do amena. :onfire:

Zdaj se bosta pa res morala pocasi pokazat, 8) ti in tvoja alfa :wink: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bom vse poslal v P.M.Letos mi gre vse narobe.Upam ,da se bo počasi umirilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!