Skoči na vsebino

Moto GP 2015


orcus

Priporočene objave

pred 30 minutami, MiNa pravi:

Namernega oviranja v obliki, ki je bilo "prikazano" na zadnji dirki, doslej še ni bilo. V primeru, da bi pravila takšno situacijo predvidela in primerno sankcionirala, bi se najbrž po svetu prelivalo precej manj žolča.

Ah, seveda je bilo. Leta 1990 so Italiani na čelu z Gresinijem rojili okrog osamljenega Spaana tako dolgo, da je slednji Gresiniju kar med vožnjo eno pripeljal. Medtem se je takrat 17 letni Capirossi odpeljal naprej in postal prvak...

 

In prav Capirossi je bil eden tistih, ki je s kamikaze manevrom nekaj let kasneje na zadnji dirki torpediral Harado in tako postal prvak. Tudi to se ni kaznovalo in zelo hitro pozabilo. Ampak to je bilo med neposrednima tekmecema za naslov.

http://www.insella.it/video/capirossi-vs-harada-un-duello-che-vale-il-titolo

Takšnih manevrov so se posluževali tudi že prej npr. Freddie Spencer...

Kenny Roberts (senior, da ne bo pomote) je nekoč dejal, da pogreša stare čase, ko še ni bil vsak delček steze pokrit z x kamerami in si lahko med dirko brez kazni sotekmovalcu tako ali drugače pokazal nestrinjanje z njegovimi potezami...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, builder pravi:

če je Rossi najboljši, bo prvak, če ni, neu, prvak bo tisti, ki je prvi in ne tisti, ki je drugi:lol1:

Ta je pa globoka. V bistvu ker je polbog, je lahko prvak brez da bi bil najboljši, dovolj je da zbere največ točk. :ras:

lp

Vernik 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, renyy said:

Slabo si to ocenil. Marquez je nagnil motor in se naslonil na Rossija, res je. Zakaj pa? Se ne vprašaš? Oz se, pa si vseeno ne priznaš "krivde", ker je pač tam bil Rossi.

Takole. Ker mu je zmanjkovalo steze in vaš Rossič je bil še kar poravnan in se mu še kar "nastavljal", ker ga je hotel očitno zrinat čisto do roba oz mogoče še čez, marquez ni pričakoval, da bo Rossi tako dolgo zapiral pot in je hotel nagnat motor, da "zvozi" ovinek in ker je bil tam še vedno Rossi(čisto poravnan seveda), se je naslonil nanj, ker ni pričakoval, da ga bo tako dolgo zapiral. Če ne bi nagnil motorja, bi zapeljal naravnost iz steze, kar je bila tudi očitno Rossijeva taktika.  in glej ga zlomka, Rossi pa še na koncu elegantno z nogo odrine Marqueza, kar povzroči njegov padec, ker je zadela Rossijeva noga v Marquezovo krmilo, zavoro... Na Rossijevo žalost, kamere povedo in dokažejo to , kar je pač  naredil in zagrešil. Temu tudi kazen.  Čeprav je Rossi potem neki "mutil".

Večina ljudi, ki niso verniki,vidi to situacijo tako (tudi kamere potrjujejo to),  ostali verniki pač vidite drugače, ker vam tako bolj ustreza. Kot je nekdo zgoraj napisal, če bi bila popolnoma  ista situacija, samo obrnjena vloga dirkačev, bi pa pljuvali po Marquezu na polno, da je ubogega Rossija "brcnil".  To vse pove.

Lp 

Ti kar v miru veruj, karkoli želiš, samo ne potem drugih zmerjat z 'vernik'... :slap:

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, solorider said:

Naj vam bo jasno, da je MM edini moto dirkač, ki se je drkal z osebo, ki bo postala prvak! Ne pa da mu hoče pokazati, kdo  je veliko boljši in hitrejši. Sotekmovalec pizda od pizde, bi se raje vzdrževal  komentarjev in ne blatil Rossija in Yamahe.....

  Se pomnite tovarisi: isto mostvo, zasukana situacija.,, je nekdo jokal, pa potem se zid postavil...  Ka je zadj s tem? A to pa ni nešportno? Taisti se je boril z Lorenzom, ki je lovil prvaka, medte ko ka taisti NI in imel vec sans... Kaj pa je zdaj s tem? Dejte ne delite norca iz sebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa tista je bila dobra, ko je Stoner med vožnjo BOKSAL druge, ker so pač vozili s svojim maksimalnim tempom po idealnih linijah med treningi ali celo testiranji? A je zato zdaj doma, so mu mogoče prepovedali dirkanje? Sem zasledil, da se je nekaj zgražal na Twitterju, da bi moral VR dobiti črno zastavo. Inteligentni, premožni in predvsem racionalni verniki so se nekam hitro poistovetili z njim...

Vsak ima svoje mnenje in je po svoje neumna ovčka, samo eni pač več časa porabijo(mo) za pljuvanje drugih po forumu in vsiljevanje svojega "pravilnega" mnenja, drugi manj. Naj pač vsak vidi dogodke po svoje, ni treba žaliti in se imeti za neke večvredne sodnike. Tudi sam bi lahko celo knjigo napisal o nesmislu "VR-haterjev" z njihovimi citati in nesmisli, pa se mi zdi nekako škoda časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 11. 2015, Buzdovan pravi:

Saj boste rosiverniki nazadnje še organizirali proteste pred sodiščem v Švici. Predlagam, da poberete kakih 500.000 beguncev in jih dostavite v Švico.Boste vsaj naredili kako korist, ker drugače vas je že kar težko prenašati v trj vaši pristranskosti.

kaj potem delaš in pišeš med rossi verniki, če vidiš da ne boš dosegel nič prenehaj z pisanjem odpri svoj topic z naslovom MM verniki in potem piši in dajaj svoja mnenja tukaj te itaq nobeden ne jebe in seveda tudi ostale rossi nevernike.

images?q=tbn:ANd9GcRUEORuzU4FB9OjnkjUy6h

images?q=tbn:ANd9GcTeG_5711JUb8auvsordZq

Popravljeno . Popravil exclan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, BenX pravi:

evo, to je to! koncno en, ki se je premaknil z mrtve tocke, za razliko od nekaterih rossi haterjev na tem forumu, ki tiscijo glavo v pesek.

gremo zdaj od tu dalje, vprasanje ZAKAJ?

tu se pa tezko strinjam s tabo. si ti videl ze kako MotoGP dirko pred tem? ce je to bilo "izrivanje", potem pa res ne vem no... dirko ali dve pred tem je Ianone dejansko Rossija izrinil iz proge, ko sta se terala za tretje mesto. poglej si nek posnetek kako je to zgledalo. na koncu niti ni blo neke hude krvi, ampak roka in cestitke za dobro in posteno borbo. Rossi je bil zunaj, Ianone bi mu sicer moral pustiti prostor, ampak vsi vemo - ce si zunaj si najebal in tu obicajno nimas kaj trmarit.

ali pa, da ti malo pomagam, poglej si ta video (zazeljeno v celoti):

https://www.youtube.com/watch?v=bZIi4PN_z9Q#t=65s

 

torej, dirkaci nemalokrat pri polni hitrosti, ki presega krepko cez 200 km/h zapeljejo iz proge, ker jih nekdo izrine. ni lepo in ni prav, ampak - shit happens. dirka je dirka, namernega in nevarnega izrivanja je na sreco zelo malo.

medtem pa je marquez peljal 50 na uro in ti mi hoces rect, da ni mogo sfurat ovinka? pa kaj si res tak bl***, da verjames v to? xD ne no, jaz verjamem, da premores vec zdravorazumske presoje...

mark marquez, veckratni svetovni prvak ne more sfurat ovinka pri 50 na uro??? hahahaha, ne me f***... pa to JAZ sfuram kadarkoli z mojim mopedom - na normalni cesti, sploh ni treba dirkalisca, slick gum in vse oh in sploh tehnologije.

in daj mi definiraj izrivanje, ker kolikor sem jaz videl (ne vem, sem jaz gledal drugo dirko???) je marquez imel se dobra 2 metra do roba dirkalisca. 2 metra!!! ti ves kaj ti dirkaci naredijo na dveh metrih? prehitevanja nemalokrat grejo na centimetre (kot receno, pri polni hitrosti), tu pa turisticki kot neka sunday driverja, skorajdai po sredi proge in ti delas paniko?

ce bi to, ce bi ono, blablabla... marsikaj bi marquez lahko naredil (1. prehitel, 2. peljal zadaj, 3. nadaljeval enostavno dalje bok ob boku), pa se je odlocil za nekaj cisto drugega in zahrbtnega.

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na posrečenost in kadizmo možakarja navijam za VR in mu privoščim 10.ko

po drugi strani je pa MM ena lepa prihodnost tega športa. odličen šofer....

če jo je on (Valencija :) ) loh potegnu z zadnega pol jo bo tud stari !

def. se strinjam:

3 hours ago, thumper said:

če nekomu ki je trenutno na drugem mestu  ne znese speljat ovinka se ne sme zaleteti ampak se mora pač podrediti na kakršenkoli način  če mu ne ostane dovolj prostora si je pa sam kriv...

zagovarjanje nekoga , ki se namerno ne uklanja pravilom je bolano ...

http://www.streetfire.net/video/moto2-marc-marquez-start-from-last-position-valencia-2012_2412164.htm

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To be short:

- VR - dobil zasluženo kazen....za to dejanje v 14 ovinku, žal mi je da se ni mogel boriti za vrh v Malesiji, imel je eno muho okoli sebe, ki je bila očitno hitrejša od njega;

- MM - bi tudi moral pridobiti enako (cestišče je pre široko, ne vem očitno je čakal menever VR, če bi dirkal zase bi se odpeljal v dotičnem ovinku)! Zaslužil si je kazen, za vožnjo kot "podrepna muha".

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, jvalant said:

  Se pomnite tovarisi: isto mostvo, zasukana situacija.,, je nekdo jokal, pa potem se zid postavil...  Ka je zadj s tem? A to pa ni nešportno? Taisti se je boril z Lorenzom, ki je lovil prvaka, medte ko ka taisti NI in imel vec sans... Kaj pa je zdaj s tem? Dejte ne delite norca iz sebe...

Ekzektli, rado se pozabi kako sta se na pisti v Motegiju in Sepangu stepla, samo za prestiž, ko je Vale ogrožal Lorenzotov naslov. Zarad Ega. 

Vseeno, Lorenzotovo obnašanje po dirki v Sepangu je precej cmeravo in zelo slabo za vse vpletene. Športno/nešportno....vsi bi svoje mame povozili za naslov. Zakaj ne bi potem uporabili še vseh pravnih sredstev? To je bezveze debatirat. 

Dejstvo je, da Rossi ni ravnal športno in bil zato kaznovan. Dejstvo je, da Marquez ni ravnal športno, pa še neumno povrh in je končal na tleh. Fanta vajena reševanja situacij pri 300km/h  sta zapela pri manj kot sto na uro. Ko se je um zameglil Rossiju ga je peljal na rob piste, pred asfaltno izletno cono. Ko so možgani zmrznil Marquezu se je zagnal v bok. Že drugič letos.  

 

Še vedno upam, da bo Vale odslužil kazen, in Hondi končali 1 in 2. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se zna zgodit, da bo pred startom in potem se vsakih 5 min nekdo vletel na progo in tekme sploh ne bodo izpeljali?

po moje so italijani zmozni take sabotaze. jim niti nebi zameril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, drmr69 pravi:

ne berem ravno redno pa zato samo opomba tistim ki razlagate da je VR46 rinil MM iz  dirkališča v pesek.....tisti ovinek ima celo izletno cono asfaltirano...torej ne držijo navedbe vernikov 2 da se je MM ustrašil izleta v pesek in zato podrl motor in direkt v VR46. Tam bi komot odpeljal tudi čez robnik saj je še vsaj 20m prostora. In verjeti gre VR46 da je tam imel namen ga odpeljati ven, se celo ustaviti in malo p...ico povprašati po zdravju.

V bistvu mu je hotel ušesca navit, sam je mulc raj padu...nimaš kej, ta mularija se za vsak drek po tleh meče :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!