Skoči na vsebino

Peticija - preprečite razprodajo


Bmflar

Priporočene objave

Še nekaj okoli teh razprodaj,

To počno da bi kobajagi denar notri dobili.

Denar je treba vzeti tam, kjer je ušel. Kdorkoli ima karkoli, magari samo usrane gate in je naredil kakršnokoli škodo, ki jo moramo sedaj državljani odplačevati, mu je treba to zapleniti in prodati. Pa ne samo njemu, komplet žlahti in pofuklnom!

Tako da tudi za cerkev velja. Ja, evo vam vse od nacionalizacije pod pogojem, da ni bilo barabsko dobljeno (kaj pa ni bilo?) od tega odštejemo vse dajatve za cerkev od datuma nacionalizacije naprej in vse dolgove, torej vse Zvone in podobne zgodbe. In seveda od dne obračuna dalje enakopravni status kot za druge državljane, torej vse davke in dajatve plačevati.

Ko se bo poračunalo vse te stare dolgove, ne bo več nobene potrebe po razprodajah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj zato pa je tako, ko so hlapčki zadovoljni. Tudi v Dachau so bili med ta najbolj zajebanimi kapoti iz vrst taboriščnikov. 

In ravno take ljudi, pardon, to niso ljudje, take pizde bi bilo potrebno najprej pospravt, če naj bi bila družbena ureditev vsem ostalim prijazna.

Dokler pa je razmišljanje tako, da važno, da je meni dobro, ostali pa naj crknejo, toliko časa bo zatiranje uspevalo.

Ja, edino revolucija ali strah pred revolucijo lahko krizo človeštva omili!

ne, care ne. Znanje. Izobrazba. Naučit se kohabitacije. Naučit mlajše od nas, da je potrebno delat, in da se delo plača. Nekako vzgojit novo generacijo približno normalnih politikov. Končno spregledat, da različna stališča niso razlog za prepir in kontraštvo, ampak možnost za hitrejši napredek. 

 

Zdej ne me narobe zastopt in znoret, tud meni je nerodno iskat primer dobre prakse v NSi. in Tonin. V stranki so nekako razčistili, odjebali kucler dolinarjevo in s Toninom na čelu furajo jasno desno politiko, ampak brez bagre iz jošta nad horjulom, kamor se gre MNojčika fotkat vsako leto.....Če se še na "levi" strani pojavi en recimo nov Pahor...se morda ta voz še premakne....

 

škoda besed .. ne da se mi več .. ampak ponovim ... prodajmo za pošteno ceno, kupci naj bodo znani in naj pokažejo denar ... Mercator so prodal tako in jih ni izučilo, zdaj še Petrol ... pol pa prodajmo Triglavski narodni park Kitajcem, da bodo kakšno rudo najdl in izkopali ... rudarje imam tudi tukaj, nekaj 20.000 jih pa s kontejnerji pripeljejo.

 

Ko bo počilo bom zraven, če bo treba kakšnemu finančno pomagat, sem zraven tko kot mnogokrat ...

 

upam, da bom še ene 20 let živ in poiščem tele stare poste in vam jih serviram :whistle:

 

Točno in samo tako. Prodat pošteno. Končat jebado da se država ukvarja z bančništvom in pivovarstvom. Merkatorjeva prodaja je bila pa zelo specifična, ker je potekala predvsem preko bank, ki so zasegle zastavljene delnice. Država je bla tam bol posredni lastnik, Laško pa je bilo prisiljeno v prodajo, pa ne iz Bruslja, ampak zarad prehudih obveznosti....tisto je blo....grdo. prodaja Telekoma in Petrola bi moral bit bol transparentna in straight forward. Čudi me, da so Telekom združli z Mobitelom, verjetno bi lahko za dva velika playerja iztržili več, kot samo za enega. omrežje (optiko in baker) pa bodo pred prodajo 99% zagoptovo prenesli na GVO. Tako da se bo prodal storitveni center, ne infrastruktura. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman...vse OK, samo......ne v načrtih/željah za premik v pozitivno smer omenjat Pahorja. Đizs...

 

boljemaršaltitonegotrefaltmito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman, ravno to ves čas trobim. Politika je danes očitno enako vrtičkarstvo. Vsaj pri nas. Iz plank ven ne vidimo, politikanti, ki bi delilinasvete kaj in kako pa tudi ne.

Malo mimo je misliti, da bo en babanistan kot smo rešil ekonomske težave v času svetovne ekonomske krize. Sistem  zahodne kapitalistične "demokracije" je u qrcu in nobene telovadbe ga ne rešijo več! Vse to kar sedaj počno in kar mislite taki kot ti s svojimi nasveti je le nadaljna pot, da ta mali ta prvi pocrkamo, ta veliki pa bodo na naših plečah plavali in nos držali nad gladino dreka, ki so ga sami zakuhali!

 

Tako enostavno ne gre več. Govoriti o delu kot edini vrednosti je zgodovina, ki spada v čas pred robotizacijo in globalizacijo. V čas preden je denar postal navidezen in se z mahinacijami preko borz uniči trud pridnih rok.

 

Napredka ni moč ustaviti (no ja se da razfukat vse pa it nazaj pod palme) zato je bistvo nadaljnih svetovnih ureditev pravična delitev dobička. Univerzalni temeljni dohodek ali kakorkoli rečemo en dohodek, ki omogoča dostojen minimum življenja, socialno iin zdravstveno varnost in odprte možnosti izobrazbe in dela vsem, ki želijo več.

 

Ne rečt, da ni denarja za to! Denarja je več kot ga je kadarkoli bilo. Bogastva je več kot ga je kdajkoli bilo. Le v napačnih rokah je!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srednji vek :smoke:  

V mestu so zgradili most preko reke. Ljudje so menili, da je potrebno most varovati.

Zaposlili so stražarja. Ljudje so predlagali, da bi stražarja morali plačevati.

Zaposlili so finančnika. Ljudje so menili, da kjer sta zaposlena dva, ju mora nekdo nadzirati.

Zaposlili so nadzornika. Ljudje so menili, da mora skupino treh nekdo voditi.

Zaposlili so šefa. Kmalu so ljudje ugotovili, da je vse to predrago in odpustili so stražarja. :grim 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srednji vek :smoke:  

V mestu so zgradili most preko reke. Ljudje so menili, da je potrebno most varovati.

Zaposlili so stražarja. Ljudje so predlagali, da bi stražarja morali plačevati.

Zaposlili so finančnika. Ljudje so menili, da kjer sta zaposlena dva, ju mora nekdo nadzirati.

Zaposlili so nadzornika. Ljudje so menili, da mora skupino treh nekdo voditi.

Zaposlili so šefa. Kmalu so ljudje ugotovili, da je vse to predrago in odpustili so stražarja. :grim 

Most pa prodali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda besed .. ne da se mi več .. ampak ponovim ... prodajmo za pošteno ceno, kupci naj bodo znani in naj pokažejo denar ... Mercator so prodal tako in jih ni izučilo, zdaj še Petrol ... pol pa prodajmo Triglavski narodni park Kitajcem, da bodo kakšno rudo najdl in izkopali ... rudarje imam tudi tukaj, nekaj 20.000 jih pa s kontejnerji pripeljejo.

 

Ko bo počilo bom zraven, če bo treba kakšnemu finančno pomagat, sem zraven tko kot mnogokrat ...

 

upam, da bom še ene 20 let živ in poiščem tele stare poste in vam jih serviram :whistle:

Kako bi pa prodali za pošteno ceno?Takrat ko bi še kaj dobili so se vsi upirali,da so lahko pokradli kar se je še dalo potem pa zelena luč za prodajo.

Firme ,ki so jih kupili tujci,v glavnem poslujejo dobro,na drugi strani pa imamo tajkunske prevzeme in firme v stečaju ali pa jih ni več,in z njimi na tisoče žalostnih zgodb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki strani postov sem šel nazaj brat, ampak pol se mi pa ni več dalo.

Bi pa povedal samo nekaj iz lastnih izkušenj.

 

Delal sem v firmi, kjer so bili lastniki tujci. Na kratko - plača je bila redna brez pardona, enako je bilo s plačilom vseh prispevkov, bil je regres, božičnica. Dopust je bil v skladu s kolektivno pogodbo za panogo. Delo preko rednega delovnega časa je bila izjema (sedaj je pravilo... lastniki SLO), saj sicer sledijo nadure, ki pa stanejo (te so se namreč izplačevale tako, kot določa zakonodaja!). Pa da ne bo pomote, v izogib naduram nas niso priganjali kot vole, delalo se je s povsem normalnim tempom.

Skratka, pri vsem se je pazilo, da je vse v skladu s predpisi.

Je pa jasno, prišli so vložit svoj denar in, seveda, pobirat dobiček (saj to je cilj vsakega lastnika, ne?).

 

Kje je razlika? Prišli so vložit SVOJ denar, zato jim je bilo v interesu, da firma funkcionira in prinaša dobiček.

 

Toliko v razmislek o tem, kako nas želijo tujci uničiti... Ne nasedat floskulam o tem, da moramo firme obdržat v domači lasti, da ne bodo tujci bogateli na naš račun.

S to filozofijo so Slovenčkom zelo dobro oprali možgane (v četrt stoletja to niti ni bilo težko). Rezultat tega je, da na naš račun bogatijo domači "lastniki" firm, ki vanje niso vložili niti centa svojega denarja, ampak so se "med prijatelji in znanci" zakreditirali za abnormalne zneske, ki jih zdaj odplačujemo mi (na raznorazne načine).

 

 

Pa še ena majhna razlika je, ki pa se v kriznih časih, kot so sedaj, še kako občuti:

Princip je, da firma prinaša dobiček. Ko je kriza, je dobička seveda manj ali v neki točki celo nič, pa se še vedno lahko nekako pelje.

Naše "kobajagi sprivatizirane" firme pa ne le, da morajo ustvarjati dobiček (ker tega lastniki pričakujejo), ampak tudi dodatni presežek za odplačevanje prijateljskih kreditov za menagerske odkupe. In potem je svizec zavil čokolado.....

 

Biti za privatizacijo ali proti  naj se vsak odloči sam - samo naj za to odločitev res uporabi svoje male sive celice.... 

 

Se pa strinjam, da določene stvari absolutno ne bi smele biti predmet popolne sprivatiziranosti - tiste, ki so življenjskega in/ali nacionalnega pomena. Ampak določiti, katere so to - no, to pa je v Sloveniji "mission impossible". Ni nam rešitve....

Moj prijatelj (tudi motorist) pa dela v velikem podjetju, ki je bilo nekdaj v drzavni lasti, sedaj (po prodaji za casa vlade JJ), pa so lastniki tujci. Kot pravi, se ni kaj dosti spremenilo, a pred prodajo so si delili dobicek (ki so ga zadnjih nekaj let pred prodajo tudi ustvarjali), ki ga sedaj ne dobijo vec.Dvomim, da ima drzava sedaj kaj vec od tega podjetja, kot prej, ko je bila sama lastnica. Podjetje so prodali samo zato, da so krpali proracun z kupnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če iz mojega in Buzdovanovega posta potegnem nauk, bi to bilo nekako takole: kakorkoli se obrneš, imaš rit vedno zadaj.

Pa ko tole razmišljam o naši preljubi državici in nas pokornih državljanih, mi pride na misel še ena takale "priložnostna": Kome je suđeno, da ga hebu, same mu gaće dole padaju...

Se mi zdi, da v glavnem hodimo okoli "bez gaća"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, sem se že nekaj časa nazaj odločil, da se na forumu o politiki ne mislim prerekati in da se mi tudi ne da komentirati kupov nakladanja, ki se tukaj pojavlja, pa očitno kaj veliko drugega na tem forumu ni več :) in mi gre nepisanje kar dobro od rok ... ostane časa za druge bolj produktivne zadeve :)

 

Sem pa se prijavil toliko, da pohvalim Efendija, ki je v svoji predzadnji objavi odlično strnil bistvo, brez nepotrebnega populističnega sranja in egotripaštva. Če bi bilo več takšnih objav bi se še mogoče kdaj splačalo kaj podebatirati. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil proti taki privatizaciji že pri Mercatorju, Kolinski, SCT-ju, nekaj cestnih podjetij itd itd ... moje črne misli so se uresničile

 

zato ne verjamem več ... tujci, domači ... vseeno je. Če kupujejo brez denarja iz podjetij davčnih oaz je tko kot je.

 

Ko te enkrat kača piči, se bojiš tudi cevi

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo se boji privatizacije ali kako se financira propagiranje nacionalnega interesa...

http://www.portalplus.si/686/kapitalizem-hrani-mladino/

Groza. Če bi še malo kopal po dreku, bi izkopal, da sem celo jaz lastnik Mladine. Sicer nekih 0,000...0183% preko nekega sklada v katerega sem vložil svoje usrane certifikate, ampak lastnik sem. Tako, da vse kar piše mladina je tudi po mojem direktu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Privatizacija – izdaja naroda

Vir / Avtor:  Bralec
2. februar 2015 (nazadnje spremenjeno: 0:00 2. februar 2015)

Neverjetno je, kaj se  dandanes dogaja po svetu. Še huje pa je, kar se dogaja pri nas doma v »premajhni«, a vsem lepi Sloveniji. Prebivalcev Slovenije je za malo večjo ulico kakega velemesta, a problemov imamo več kot države z milijardo ali več prebivalcev. V svoji majhnosti smo si tako zapletli življenje in ureditev, da se nikakor ne moremo izkopati iz lastnih neumnosti. Živimo razdeljeni v dvesto trinajstih občinah, pa nas ni niti za eno pokrajino dovolj. Prosim? Prepametni smo, da bi se  lahko kar koli dogovorili. Pa smo res?

Ker nam je »nekaj drugorazrednih bruseljskih strokovnjakov« priporočilo, da moramo privatizirati vsa državna podjetja, to seveda ponižno in poslušno izvajamo s prodajo tujcem. Domačih kupcev seveda ni zaradi dozdajšnje zgrešene ekonomske, socialne, tajkunom prilagojene politike in vseh drugih politik. Če pa se slednji tu pa tam pojavijo, jim je potrebno kakršno koli pametno vlaganje onemogočiti, če seveda niso člani vladajoče elite. Te pa se menjujejo prehitro, da bi lahko sploh kaj pametnega naredile, pod pogojem, da so kos svojemu poslanstvu.

Na žalost se voditelji te naše državice ne zavedajo, da kar enkrat prodaš, ni več tvoje. Da s tistim, kar si prodal, razpolaga novi lastnik – tako kot hoče in želi. Tuji lastnik lahko kupljeno proda naprej ali odnese kam drugam. Z dodano vrednostjo bo počel po lastni presoji, npr. prenesel jo bo na sedež svoje firme, vlagal v kaki drugi državi, sponzoriral športnike v svoji domovini in ne pri nas. Vlagal bo v dobrodelne namene svoje države in bedo naših ljudi s prezirom spregledal. Če bo presodil, da je potrebno, bo brezobzirno odpuščal zaposlene, ne glede na morebitne obveze iz kupo-prodajne pogodbe, kar nam dokazujejo številni primeri. Če pa se bo odločil, da pridobljeno premoženje izkorišča v naši državi, bo postavljal izredno zahtevne pogoje dela, da bi si lahko ustvaril čim večji dobiček na račun za njega »tuje delovne sile«. Ali je treba še kaj dodati?

Slovenci smo delavni, pridni in tudi dobri strokovnjaki. To potrjujejo naši rojaki, ki so zaposleni na vidnih mestih v svetovno znanih ustanovah ali podjetjih od NASE, CERNA, Svetovne banke in drugih različnih ustanovah in svetovno znanih podjetjih.

Zakaj potem prodajamo državna podjetja? In, absurd, prodajamo jih tujim državnim in ne zasebnim podjetjem, kjer je morda tudi zaposlen marsikateri Slovenec. Prodajamo jih, ker naši politiki nimajo ponosa in niso sposobni zaposlovati v državnih podjetjih sposobne ljudi, temveč zaposlujejo politične privržence, ne glede na to, ali so sposobni ali ne. Poleg tega postavljajo v nadzorne svete spet svoje ljudi, ki prikimavajo in omogočajo kraje ter nesposobnost vodilnih v državnih podjetjih. Ker pa pravna država ne deluje (vsaj na tem področju definitivno ne), nesposobni politiki radi ubogajo priporočila tistih, ki si nas želijo podjarmiti vsaj ekonomsko, če že ne morejo, ker (še) ne želijo vojne, vojaško in politično.  

Je to razlog, da se državna podjetja razprodajo? In če se bodo prodala, kot je zastavljeno, kaj bo sledilo? Povečala se bo nezaposlenost. Zmanjšali se bodo javni zdravstveni, izobraževalni in okoljski standardi. Nobene dodane vrednosti ne bo ostalo Sloveniji in posledično nobenih naložb. Športna društva in dobrodelne ustanove bodo brez denarja za svoje delovanje.

Prepričan sem, da se večina Slovencev ne strinja z razprodajo lastnih žuljev, dela, dostojanstva in odpovedovanj.

Zlatan Čok, ekonomist za pomorstvo "
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Privatizacija – izdaja naroda

Vir / Avtor:  Bralec
2. februar 2015 (nazadnje spremenjeno: 0:00 2. februar 2015)

Neverjetno je, kaj se  dandanes dogaja po svetu. Še huje pa je, kar se dogaja pri nas doma v »premajhni«, a vsem lepi Sloveniji. Prebivalcev Slovenije je za malo večjo ulico kakega velemesta, a problemov imamo več kot države z milijardo ali več prebivalcev. V svoji majhnosti smo si tako zapletli življenje in ureditev, da se nikakor ne moremo izkopati iz lastnih neumnosti. Živimo razdeljeni v dvesto trinajstih občinah, pa nas ni niti za eno pokrajino dovolj. Prosim? Prepametni smo, da bi se  lahko kar koli dogovorili. Pa smo res?

Ker nam je »nekaj drugorazrednih bruseljskih strokovnjakov« priporočilo, da moramo privatizirati vsa državna podjetja, to seveda ponižno in poslušno izvajamo s prodajo tujcem. Domačih kupcev seveda ni zaradi dozdajšnje zgrešene ekonomske, socialne, tajkunom prilagojene politike in vseh drugih politik. Če pa se slednji tu pa tam pojavijo, jim je potrebno kakršno koli pametno vlaganje onemogočiti, če seveda niso člani vladajoče elite. Te pa se menjujejo prehitro, da bi lahko sploh kaj pametnega naredile, pod pogojem, da so kos svojemu poslanstvu.

Na žalost se voditelji te naše državice ne zavedajo, da kar enkrat prodaš, ni več tvoje. Da s tistim, kar si prodal, razpolaga novi lastnik – tako kot hoče in želi. Tuji lastnik lahko kupljeno proda naprej ali odnese kam drugam. Z dodano vrednostjo bo počel po lastni presoji, npr. prenesel jo bo na sedež svoje firme, vlagal v kaki drugi državi, sponzoriral športnike v svoji domovini in ne pri nas. Vlagal bo v dobrodelne namene svoje države in bedo naših ljudi s prezirom spregledal. Če bo presodil, da je potrebno, bo brezobzirno odpuščal zaposlene, ne glede na morebitne obveze iz kupo-prodajne pogodbe, kar nam dokazujejo številni primeri. Če pa se bo odločil, da pridobljeno premoženje izkorišča v naši državi, bo postavljal izredno zahtevne pogoje dela, da bi si lahko ustvaril čim večji dobiček na račun za njega »tuje delovne sile«. Ali je treba še kaj dodati?

Slovenci smo delavni, pridni in tudi dobri strokovnjaki. To potrjujejo naši rojaki, ki so zaposleni na vidnih mestih v svetovno znanih ustanovah ali podjetjih od NASE, CERNA, Svetovne banke in drugih različnih ustanovah in svetovno znanih podjetjih.

Zakaj potem prodajamo državna podjetja? In, absurd, prodajamo jih tujim državnim in ne zasebnim podjetjem, kjer je morda tudi zaposlen marsikateri Slovenec. Prodajamo jih, ker naši politiki nimajo ponosa in niso sposobni zaposlovati v državnih podjetjih sposobne ljudi, temveč zaposlujejo politične privržence, ne glede na to, ali so sposobni ali ne. Poleg tega postavljajo v nadzorne svete spet svoje ljudi, ki prikimavajo in omogočajo kraje ter nesposobnost vodilnih v državnih podjetjih. Ker pa pravna država ne deluje (vsaj na tem področju definitivno ne), nesposobni politiki radi ubogajo priporočila tistih, ki si nas želijo podjarmiti vsaj ekonomsko, če že ne morejo, ker (še) ne želijo vojne, vojaško in politično.  

Je to razlog, da se državna podjetja razprodajo? In če se bodo prodala, kot je zastavljeno, kaj bo sledilo? Povečala se bo nezaposlenost. Zmanjšali se bodo javni zdravstveni, izobraževalni in okoljski standardi. Nobene dodane vrednosti ne bo ostalo Sloveniji in posledično nobenih naložb. Športna društva in dobrodelne ustanove bodo brez denarja za svoje delovanje.

Prepričan sem, da se večina Slovencev ne strinja z razprodajo lastnih žuljev, dela, dostojanstva in odpovedovanj.

Zlatan Čok, ekonomist za pomorstvo "

 

Skoraj mi počilo srce....kako čutno in v srce parajoče napisano....  :slap:

A so te firme tvoje, moje, naše, od Hanzija, Mariota.....kaj imam jaz od tega??? Če so državne....ja, pol pa res ni denarja za socialo, šolstvo, zdravstvo, saj ga vlaga država v zafurane firme, banke!

Če smo tako prekleto pametni, kot piše "Zlatan"...pač prodamo te firme, pa naredimo NOVE....še boljše!

Zakaj pa naši strokovnjaki "bežijo" v svetovno znana podjetja, ki se jim reče multinacionalke in ki se jih pisec tako boji.

Ni se še prodalo, pa brezposelnost vseeno raste, mar ne?!...zdravstveni,izobraževalni, okoljski standardi kar padajo, vsak dan....pa teh "zlobnih tujcev" še ni!

Prodajamo zato, ker naša politika, ena in druga, ne ne zna....NOČE, upravljati v korist vseh, ampak samo v korist strankarskih interesov...zato mora država iz gospodarstva!

Vsi tisti, ki imajo pa neposredno korist od državnih firm (Mencinger in njegovi kolegi iz faksa....aja, in njegov sin....in še mnogi, pa tisti, ki nasedejo na take "Zlatanove" puhlice) so pa seveda proti.

 

A bi bilo bolje, da pustimo tako kot je??? In katera politika bo postavila kadre, ki bodo delali v dobro državljanov....jo kdo vidi???

 

Lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj mi počilo srce....kako čutno in v srce parajoče napisano....  :slap:

A so te firme tvoje, moje, naše, od Hanzija, Mariota.....kaj imam jaz od tega??? Če so državne....ja, pol pa res ni denarja za socialo, šolstvo, zdravstvo, saj ga vlaga država v zafurane firme, banke!

Če smo tako prekleto pametni, kot piše "Zlatan"...pač prodamo te firme, pa naredimo NOVE....še boljše!

Zakaj pa naši strokovnjaki "bežijo" v svetovno znana podjetja, ki se jim reče multinacionalke in ki se jih pisec tako boji.

Ni se še prodalo, pa brezposelnost vseeno raste, mar ne?!...zdravstveni,izobraževalni, okoljski standardi kar padajo, vsak dan....pa teh "zlobnih tujcev" še ni!

Prodajamo zato, ker naša politika, ena in druga, ne ne zna....NOČE, upravljati v korist vseh, ampak samo v korist strankarskih interesov...zato mora država iz gospodarstva!

Vsi tisti, ki imajo pa neposredno korist od državnih firm (Mencinger in njegovi kolegi iz faksa....aja, in njegov sin....in še mnogi, pa tisti, ki nasedejo na take "Zlatanove" puhlice) so pa seveda proti.

 

A bi bilo bolje, da pustimo tako kot je??? In katera politika bo postavila kadre, ki bodo delali v dobro državljanov....jo kdo vidi???

 

Lp

 

Kandidiraj !!!   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci s(m)o dokazali, da lahko upravljamo svoje firme. Po sesutju jugoslovanskega trga v 90-ih, so old boysi (Atelšek, Premk, Korelič, Goslar..) uspeli preobraziti firme, ki so postale dokaj pomemben igralec v regiji. Seveda so bili ti ljudje potrebni zamenjave, saj so izhajali iz ene, neprave "stranke", pa še Matilda ni bila več daleč.. Zamenjali so jih mladi, sposobni...in kar je bilo najvažnejše, niso bili iz ene stranke, ampak so bili iz vseh, oziroma vedno iz "naše". Ko je bilo potrebno iz leve (LDS, SD..) ali pa iz desne (LS, SDS, SKD..).

In njihovo znanje, moč, sposobnost in pa predvsem POŽREŠNOST, je nekoč velike firme pripeljale na dno, ali  še nižje. 

In ti mladi Bavčarji, Šroti, Kordeži, ...so v navezi z politiki pustili ogromno potomcev..malih Igorjev, Boškov, Binčkov...ki zvesto nadaljujejo njihovo poslanstvo....in ki ga nihče ne more zaustaviti. NIHČE...razen tujega lastnika, ki bo najprej odjebal  povezave politikov&sodstva&policije&bankirjev&lobijev&....

 

Zato prodajmo...ampak premišljeno (itak nihče ne ve, kaj to pomeni), pa odgovornimk lastnikom (ja ja...piše jim na vhodnih vratih)...

 

Vem samo to: ne smemo prodat vode (da ne bomo žejni)  in gozda..(nekje bo treba bit, ko bo "zaratilo").

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ so odpuščale firme v državni lasti in v lasti domačih tajkunov. Več imajo delavci od firm v lasti tujcev kot od firm v lasti države ali naših tajkunov. Vsaj višje plače in redno plačane prispevke, če že drugega ne.

Zlatan Čok, ekonomist za pomorstvo, pa naj stopi za kakšen dan iz svoje hermetično zaprte pisarne malo med delavce po teh "naših" tovarnah in se zbudi iz svojih sanj. Pa njemu se itak ni treba česa bati. Njegovega delovnega mesta ne bodo sprivatizirali s prodajo tujcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa pravi, da bodo kupili tujci .... ja bodo .. ampak tuje firme, ki so registrirane v davčnih oazah (Malta, Ciper, Luxemburg, razni otoki), katerih je izvor sumljivega porekla, v ozadju pa slovenski tajkuni.

 

To je moje laično mnenje

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa pravi, da bodo kupili tujci .... ja bodo .. ampak tuje firme, ki so registrirane v davčnih oazah (Malta, Ciper, Luxemburg, razni otoki), katerih je izvor sumljivega porekla, v ozadju pa slovenski tajkuni.

 

To je moje laično mnenje

 

:krneki:

Točno to....in to se že dogaja. Primer je Papirnica Radeče!

http://www.dnevnik.si/posel/novice/arabski-resitelji-radec-v-oazi-skrivnosti#

 

Poslanec Han je dve leti nazaj skakal in skliceval seje, ko so pa "tujci" kupili....pa vse tiho je bilo. Han naj še javno pove, da njegova žena pridno posluje s Papirnico Radeče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko kdo razloži zakaj bi bilo bolje ali slabše, da ostanejo državne firme v lasti države ali da jih kupi nekdo drug (lokal patrioti, auslenderji ali marsovci) za nas obično rajo. Kaj s tem pridobimo ali izgubimo? Pa ne o nekem imaginarnem dobičku, ki bi nam ostal. Do sedaj meni ni kapnilo še nič v levi devžej. Še nikjer nisem prebral, da bi neka firma ustvarila toliko in toliko dobička in potem to potalala med rajo. Sem pa prebral recimo kako so si Dravske elektrarne z viškom denarja (ki so ga dobile z mojim denarjem za preplačano električno energijo in priklopnino) zgradile tenis plac. Ali pa kako so si direktorji bank izplačali nagrade za uspešnost, ko so od države nafehtali nepovratna sredstva, ki so zopet bila nasilno odvzeta iz mojega desnega devžeja (ker sam se s pomočjo bankam brez, da zaprejo vse odgovorne za njihovo krizo, ne strinjam).

Sem za državno pomoč vsem firmam, tudi privatnim, če se iz sanacijskega programa da razbrati, da bo uspešen. Da se ohrani firma in delovna mesta na dolgi rok. Ne pa da so to vulkanska žrela, ki jih mašimo s slamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa pravi, da bodo kupili tujci .... ja bodo .. ampak tuje firme, ki so registrirane v davčnih oazah (Malta, Ciper, Luxemburg, razni otoki), katerih je izvor sumljivega porekla, v ozadju pa slovenski tajkuni.

 

To je moje laično mnenje

 

:krneki:

Kolikor je meni znano (insaiderske informacije) so z nekim obvozom ala "tujci" kupili tudi FOTONA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!