Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2015


motolover

Priporočene objave

Dons oz. včeraj je blo na sporedu SPOZNAVANJE NARAVE IN DRUŽBE

No, v glavnem narave. Družbe v tistih koncih ni prav velik..

.

.

.                                                   

 

.

 

Pri tejle slikci bom zastavil eno nagradno vprašanje (da ne odpiram kakšne nove teme).....

 

                        attachicon.gifIMG_5267.jpg  KAJ POČNEJO KRAVE NA TEJLE FOTKI?

 

.

.

.

 

 

Če sem že zastavil nagradno vprašanje, moram še povedat, kakšna je nagrada....

 

Nagrada je po izbiri:  - 1 deci hladnega alpskega mleka, ali pa

                                   .

                                   .

                                   .

                                   .

                                   .

                                   .

                              - 1 škaf, še toplega - direkt iz

 

                                      post-13666-0-02896200-1440365697_thumb.jpg

 

 

                                                                                            :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Je, Danilo. Saj si prav poguglal.

Gerlitzen sem omenil samo zaradi boljše orientacije, ker zanj so že vsi slišali, za Simonhohe pa....bi jih najbrž lahko na prste preštel, ki vejo (brez strica googla), kje to je.

 

Kake hude razdalje, zračne mislim, pa tu vmes ni. Po cesti pa, kjer lahko prideš z mopedom gor, jih je še precej več, kot je tebi povedal stric G.

 

 

Pa, če boš slučajno rinil gor, Danilo, nikar ne pozabi doma ojrotov, ker drugače... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je že spodaj kasa kot za nockalm pa te ceste? Kok dolga cesta pa je pol tam od kase pa do vrha pa kaka je tarifa?

No enkrat bom verjetn že šu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, Danilo. Saj.....

 

 

Pa, če boš slučajno rinil gor, Danilo, nikar ne pozabi doma ojrotov, ker drugače... :grrr

 

Se opravičujem, ker nisem bil dovolj jasen.

Če se boš hotel peljat na Gerlitzen, bo treba s pomočjo €vrčkov dvignit rampo, za lepo, ovinkasto cesto na Simonhohe z južne strani, pa ni treba nič becalen. S severne strani pa je do tja makadam.

 

Cesta na Gerlitzen pa je ozka, poflikana,....in plačljiva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, tele boge s'rote kozee t'm gor u gorah ....

 

Če pa bo zima bolj tako tako s snegom, imajo pa gor tudi rešitev - snežne topove, ki pa se hranijo z vodo. Zato tele naše krawce čez celo poletje pridno zbirajo tudi vodo....

                

 

                                                                               

 

Tale slikca je čudežno izginila iz prejšnje objave :hmm:....post-13666-0-48629900-1440398770_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke za ekspedicijo! Deźju navkljub zgleda odlicno, pokrajna mislm, ne reklame :)

js predlagam v 3ĆELOS, pofotkat se s Harisom Đinovićem in je to to, uspeh na dlani.

nevertheless, pr nas je blo pa dons lud zbunjenog pored neiskusnog. 3 proti Uccei,....

Začnemo z Josipo Lisac kjer je vizir že do Brezouce čist mokr.

..

Smo hotl še u Idriji na en podalšan latte pa so mel glih eno poroko mi pa brez frakou.... tko da prva resna u Tolminu. Baru se reče Kovačija, strežeta 2SISTAS oblečeni v modo za močnejše. valda ju nism slikal, again.

...

Zdej pa res proti Uccei! do odcepa prlezemo po sistemu pitaj seljaka in clo zadanemo passo :)

...

Zdej pa lov za tem krajem. Edino neiskusan ga najde in sicer takoj za mejo, jes sm pa mislu da je to cilj in s tadrugim vozva, nekam..... Nikjer nobenga, končno model u belm na mostu. Derm se Učea! in maham južno, model maha južno, neki mi ni dal pa se naprej derem Učea in maham vzhodno...... uglavnm model se je razmahu u use smeri. mahanja sm zaključu u glasni srbščini in se odpelu. tega pa res škoda d nism slikal! ;)

Skratka, u Udinah sva obrnla! Dost je blo tega fukanja :)

attachicon.gifimage.jpg

ta desn je Blaž iz ms-ja, dobr se je držu! možak u senci pa vjerni pratilac.

 

Bom te malo popravil:

 

UČJA po slovensko ;)

mejni prehod je tudi na slovenski strani, pa reka je tudi Učja (teče po Sloveniji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po avgustovskem dopustu in gužvah, sm učeraj pelal po odlični in skor prazni cesti. vesel kot že dolgo ne. googlova mapa ni čist točna, pelal sem čez mejni prehod novokračine na rupo, od tam po stari do grobnika, kjer se ni dogajalo skoraj nič. naprej do delnic, prehoda petrine,prek kostela čez kočevje in sodražico do rid, in pol domow. 250km 

post-1354-0-31683800-1440400813_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po avgustovskem dopustu in gužvah, sm učeraj pelal po odlični in skor prazni cesti. vesel kot že dolgo ne. googlova mapa ni čist točna, pelal sem čez mejni prehod novokračine na rupo, od tam po stari do grobnika, kjer se ni dogajalo skoraj nič. naprej do delnic, prehoda petrine,prek kostela čez kočevje in sodražico do rid, in pol domow. 250km 

lepa .. tudi sam grem včasih po tej poti :OK:

 

dobra ideja za naslednji vikend :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom te malo popravil:

 

UČJA po slovensko ;)

mejni prehod je tudi na slovenski strani, pa reka je tudi Učja (teče po Sloveniji).

 tnx. naslednjič bom dost bolj suveren pri vožnji :) dejansko sm enkrat maja mesca to pregledu pol so pa sam hvalil to cesto in je blo treba.

naslednja bo damijev predlog Izudin me bo poslal prot severu :)

 

 

opažam pa, in sem hkrati vesel, da so MS-jevci pravi hedonisti ker tolk flore, favne, hrane od goveda do zrezka na kupu še nism vidu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak .. kdor ne je mesa, mu ga je zmanjkalo :P

 

u matr .. ta je pa globoka .. ke bom napisu .. vtisi pa so :OK:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor išče dobro picerijo v okolici LJ naj išče kje drugje ... Kdor išče vrhunsko pa naj si zapiše - Picerija Brajda, v Šmarju pri Grosuplju! 

 

Om nom nom nom!  :OK: Vtisi so bili okusni, temperature pa idealne za motoriranje! 

attachicon.gif15080012.jpg

 

Tu bi želel dodati še eno malenkost ... Bila sva namreč v veliki dilemi ali imeti pico za zajtrk ali bi raje spila kavo in pojedla pico 15min kasneje za kosilo. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!