Skoči na vsebino

Nakup novega enoprostorca


Damir Ivanšek

Priporočene objave

Letos sem se odločil za nakup novega avtomobila. Odločam se med C4 Grand Picasso in Ford Grand C max. V obeh primerih pa kupujem bencinarja, saj se dnevno vozim na zelo kratkih relacijah (6 km v službo) in tudi letno ne naredim več kot cca. 10K kilometrov. Pri Fordu sem gledal motor 1.6 EcoBoost 110 kW, pri Citroenu pa 1,6 THP 155. Zanima me vaše kateri je po vaše primernejši in ali bi vseeno lahko vzel dizla.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšnem cenovnem rangu gledaš oziroma koliko si pripravljen dat za avto?

 

Aja, pa zakaj enoprostorca?

Popravljeno . Popravil znj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšnem cenovnem rangu gledaš oziroma koliko si pripravljen dat za avto?

Aja, pa zakaj enoprostorca?

Postavil si smešno vprašanje ali pa nisi prebral kaj sprašuje :)

Cenovni rang?

Sej je napisal da se odloča med dvema novima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Odgovor je enostaven.

Vsak nov avto je dober....ima garancijo...itd.

 

Sto ljudi ti bo dalo 100 različnih odgovorov.....nekdo pljuva po Fordih, drugi po Citroenih....

Zmeni se za testni vožnji. ....in to za oba avtomobila v istem dnevu, da imaš primerjavo med avtomobili "na dlani".

...in tisti avto, katerega volan se ti zalepi za prste.... odpelješ domov. :D

 

... pa vzami bencinarja ;)

... dizel se res pelje ceneje...ampak samo z vidika porabe goriva. Če misliš delati tako kratke relacije, boš delal škodo na avtu.... vsi novi dizli imajo DPF , ki ga boš slej ko prej zapacal. Bencinar se ti bo zagrel po dobrem kilometru (bo začelo delati gretje).... dizel pa po sedmih  ;) ... to se pravi, da se ne bo niti segrel do službe.

 

...no.... tko bi se odločil jaz...  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se boš odločil bo dobro ... in boš sam sebe lahko krivil za odločitev :wallbash:

 

Sam prisegam na Nemce  :jezik:

 

Pri takih razdaljah pa je bencinar več kot pametna odločitev !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj glas gre 100% Fordu. Če želiš izvedeti zakaj ne Citroen se logiraj na Citroen forum.Vsekakor pa bencinar za takšne razdalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem mnenju isarajli1-ja. S citroenom sem imel več težav kot prevoženih kilometrov. :wallbash: Citroen :jezik::fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če se smem pridružiti s svojim osebnim mnenjem.... sem tudi za Forda, če že izbiraš med temi dvemi.

 

... če pa bi kupoval po svojem okusu... bi pa šel probat še Opel Zafiro....al pa malo večjega Ford S-Max...

 

...če ti ni odveč voziti novi avto...ampak stari model...je tole zelo ugodno:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=6639653&show=1&avto=Opel%20Zafira%20Enjoy%201.8%20AKCIJA

 

ali

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=7660487&show=1&avto=Opel%20Zafira%20Family%201.8UGODNO

 

ali pa novi tip... verjetno vrnjen zaradi neplačevanja leasinga...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9230134&show=1&avto=Opel%20Zafira%20Tourer%201.4%20Turbo%20Cosmo%20Start...

 

... verjetno pa kupuješ nov avto, ker čakaš tatretjega, da ne plačaš celotnega davka.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi ŠARANA ne pa ta majhna jetra, če maš tri pamške bo še ta premejhen ko boste šli kam na izlet, pa še drsna vrata so zakon

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcasih so se v ficotu pelal komot ...dons pa ce mas 2 al 3 mulce more bit ze kombi al pa skor avtobus...karavan je ze uno komi dovolj...lol smo razvajeni ratal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa še nekaj:

 

...če imaš tri mulce, ne rabiš 7 zicov!!!

 

zakaj:

1. ... ker za tiste dvakrat na leto, ko boste šli na izlet, pa da boš peljal še recimo taščo pa tasta, da se vam bo fajn zdelo, koliko boste prišparali na gorivu.... grem stavit, da starih dveh ne boš peljal na zadnji pručki... ampak bosta tam sedela tvoja otroka... nezavarovana (oziroma - precej slabša varnost kot na srednjih zicih pripetih z isofix).... Preračunaj, koliko več goriva porabi avto skozi leta uporabe, ki je 30 kil težji zaradi dveh dodatnih zicev..  :P ...in koliko si plačal dodatna zica, ko si kupoval avto....

..ok. toliko o varnosti..in prišparanju...

2. ker ko boš imel postavljene zadnje zice, ne boš zadaj spravil nič... niti tamalega vozička...

3. ...jebeš tisto 2x na leto, ko boš rabil 7 zicev.... zakaj... ker poznam kar nekaj ljudi, ko je hotelo 7 zicev... pa jih 2x rabili.

 

toliko  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj je in da se že pri enem otroku kupuje vsaj enoprostorca, no, nekateri celo kombi :closedeyes:

 

Sestrična ima tri otroke in takoj je bilo treba kupiti zafiro s sedmimi sedeži, nekajkrat so se res peljali vsi z njo, hitro pa začeli uporabljati navadnega megana v katerega grejo isto trije otroški sedeži in se cela družina vozi zdaj naokrog z meganom, ker ga imajo raje. Glavno, da je enosprostorec pri hiši :)

 

Kot pravi Zivnorc, če imaš 7 sedežev in ti kdo prileti zadaj v avto bo imela oseba na tistem zicu zadaj avto dobesedno v riti. Naslonjalo sedeža in še 10cm do stekla avta zadaj, ne hvala.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Odgovor je enostaven.

Vsak nov avto je dober....ima garancijo...itd.

Sto ljudi ti bo dalo 100 različnih odgovorov.....nekdo pljuva po Fordih, drugi po Citroenih....

Zmeni se za testni vožnji. ....in to za oba avtomobila v istem dnevu, da imaš primerjavo med avtomobili "na dlani".

...in tisti avto, katerega volan se ti zalepi za prste.... odpelješ domov. :D

... pa vzami bencinarja ;)

... dizel se res pelje ceneje...ampak samo z vidika porabe goriva. Če misliš delati tako kratke relacije, boš delal škodo na avtu.... vsi novi dizli imajo DPF , ki ga boš slej ko prej zapacal. Bencinar se ti bo zagrel po dobrem kilometru (bo začelo delati gretje).... dizel pa po sedmih ;) ... to se pravi, da se ne bo niti segrel do službe.

...no.... tko bi se odločil jaz... :D

..Odgovor je enostaven.

Vsak nov avto je dober....ima garancijo...itd.

Sto ljudi ti bo dalo 100 različnih odgovorov.....nekdo pljuva po Fordih, drugi po Citroenih....

Zmeni se za testni vožnji. ....in to za oba avtomobila v istem dnevu, da imaš primerjavo med avtomobili "na dlani".

...in tisti avto, katerega volan se ti zalepi za prste.... odpelješ domov. :D

... pa vzami bencinarja ;)

... dizel se res pelje ceneje...ampak samo z vidika porabe goriva. Če misliš delati tako kratke relacije, boš delal škodo na avtu.... vsi novi dizli imajo DPF , ki ga boš slej ko prej zapacal. Bencinar se ti bo zagrel po dobrem kilometru (bo začelo delati gretje).... dizel pa po sedmih ;) ... to se pravi, da se ne bo niti segrel do službe.

...no.... tko bi se odločil jaz... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem se odločil za nakup novega avtomobila. Odločam se med C4 Grand Picasso in Ford Grand C max. V obeh primerih pa kupujem bencinarja, saj se dnevno vozim na zelo kratkih relacijah (6 km v službo) in tudi letno ne naredim več kot cca. 10K kilometrov. Pri Fordu sem gledal motor 1.6 EcoBoost 110 kW, pri Citroenu pa 1,6 THP 155. Zanima me vaše kateri je po vaše primernejši in ali bi vseeno lahko vzel dizla.

lp

.... stari, nisi se glih za ene "hude" znamke zagrel ... :)

.... ampak če bi mogu že izbirat med tem kar praviš, bi zaradi relativno dobrih izkušenj s Fordom izbral pač Forda ... :)

... Citroen je "mim" ... :(

...sam imam Forda Galaxya ... sedaj starega sedem let ... dizla .. ima 200.000 jurjov ... kupil pa sem novega ...

.... in morm rečt, da sem z njim zelo zadovoljen ... čeprav so me na začetku kolegi malo jebal, kje sem najdu kupit Forda ....

... ampak ... jebi ga ... sem reskiral ... :)

... in se je pač obneslo ... :)

... delam pa "med ostalim" tud zelo veliko kratkotrajnih relacij ....

.... pa vseeno kar dela .... :)

.... tko da ...

.... če ti res kej bolj pametnega ne pride na misel ... lahko vzameš Forda ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bomo v kratkem dobili 3. otroka, sem se odločil, da zamenjam avto. Nagibam se k nakupu novega. Ker bosta v avtu 2 otroška sedeža ter 1 jahač, sem se odločil za nakup enoprostorca ( po možnosti z 7 sedeži). Svto mora biti obvezno bencinar (kratke dnevne relacije - cca 6 km v eno smer, ter letno cca 10K km). Prosim za nesvete.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom je kolegica jamrala, ima avto s sedmimi sedeži - Seata.

Dražje je zavarovanje, menda so gor posebne dimenzije gum, pa še za dobiti jih ni, no in precej dražje so kot pri 5 sedežnem modelu.

Menda je vse povezano z varnostjo in pa morda z nosilnostjo, malo preveri v tej smeri, da ne boš presenečen.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas in pri kolegih so pa sami Citroeni pri bajti in noben nima problema, enih par ima C-maxe pa je tudi vse OK, za razliko od nekaterih z VW, tako da....

 

Moj Picasso, prvi model, se bliža 270.000 brez ene okvare. Samo redni servisi pa je.

 

No dejansko sem nekaj razmišljal o menjavi in če bi, bi gledal novega C4 Grand Picasso ali Ford S-Max. S tem da S-Max zdaj pride novi in bi staremu modelu lahko cene padle počasi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas in pri kolegih so pa sami Citroeni pri bajti in noben nima problema, enih par ima C-maxe pa je tudi vse OK, za razliko od nekaterih z VW, tako da....

 

Moj Picasso, prvi model, se bliža 270.000 brez ene okvare. Samo redni servisi pa je.

 

No dejansko sem nekaj razmišljal o menjavi in če bi, bi gledal novega C4 Grand Picasso ali Ford S-Max. S tem da S-Max zdaj pride novi in bi staremu modelu lahko cene padle počasi.

Ja tudi jaz sem gledal S-Maxa, vendar je avto kar 300 kg težji kot C4 GP, prostora pa niti ni veliko več. 300 kg se pa pri bencinarju kar veliko pozna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tistih 300 kil se pozna pri kompaktnosti avta... in s tem tudi pri sami varnosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!