Skoči na vsebino

Legalizacija vožnje med pasovi "Lane Splitting"


Nearrain
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezava do internetne strani: ZA LEGALIZACIJO FILTRIRANJA

Priporočene objave

pred 11 urami, Borutt pravi:

Pies: sem ustavil pred prehodom za pešce, pa je stric zadaj prepozno zaviral.

Khmmm, kje sem to zapisal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, MiNa pravi:

Khmmm, kje sem to zapisal?

vežbaj iskanje..:P

razlika je ustaviti pred prehodom , ko te nabije "samo" od zadaj ali pa sredi kolone, ko te zadnji namečka na prednjega..

tudi v primeru , da opazuješ in se skušaš rešiti - pred prehodom imaš teoretično opcijo speljati naprej , levo ali desno.. 

pri stanju v koloni  na sredini voznega pasu te opcije nimaš - sledi prešanje.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

argument

sam lane splitting kljub nazorni sliki zgoraj  (iz Hamerike) in "hudi" ogroženosti motociklistov od "zadaj" ni zaradi tega, oziroma ni namenjen reševanju tega problema, ampak pretočnosti prometa.

Ne Borutt ne bom pojasnjeval, niti argumentiral ,se bom pa hecal :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

Khmmm, kje sem to zapisal?

Ni jasno razvidno, da sem tisto jaz natipkal? 

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

argument

sam lane splitting kljub nazorni sliki zgoraj  (iz Hamerike) in "hudi" ogroženosti motociklistov od "zadaj" ni zaradi tega, oziroma ni namenjen reševanju tega problema, ampak pretočnosti prometa.

Ne Borutt ne bom pojasnjeval, niti argumentiral ,se bom pa hecal :P

 

Kje pri nas potrebujemo vijuganje med vozili, da bo prišla tvoja pretočnost prometa v poštev? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vijuganje je potrebno, da se ogrevajo gume, da se ne zaspi ... to je večni trening .. tko kt med stožci ... sj je vijuganje med stožci namenjeno ravno temu ... vsaj jaz tako razumem ... :hmm: 

vežbajte vijuganje, da vijuganje ne vežba vas :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

Vijuganje je potrebno, da se ogrevajo gume, da se ne zaspi ... to je večni trening .. tko kt med stožci ... sj je vijuganje med stožci namenjeno ravno temu ... vsaj jaz tako razumem ... :hmm: 

vežbajte vijuganje, da vijuganje ne vežba vas :huh: 

evo @Borutt, je kolega nanizal argumente.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Pretočnost je izpustil. 

in zabijanje v rit :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretocnost rabis v prometnih konicah, pa v Lj  :)

Popravljeno . Popravil DinDiin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Borutt pravi:

Pretočnost je izpustil. 

nism spustu ... js sm pretočno pretočen :P  ... nism v kolonsati koloni, torej je vsaj en manj v koloni ;)

pa še na zmenk ne zamudim z zamudo :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse nejeverne "Tomaže" bi organiziral spomladi izlet v Trst ob lepem vremenu. Da se vidi v živo kako to poteka. Ob rdečem semaforju se spredaj nagnetejo skuterji in motorji, ob zeleni luči v trenutku so vsi dvosledniki čez križišče, preden prvi voznik sploh spelje. Pa  so v Trstu ceste ozke prometa veliko.

Pri nas  bi bil največji problem odnos voznikov štiri in več slednih vozil  do voznikov dvoslednih vozil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kaldu pravi:

Za vse nejeverne "Tomaže" bi organiziral spomladi izlet v Trst ob lepem vremenu. Da se vidi v živo kako to poteka. Ob rdečem semaforju se spredaj nagnetejo skuterji in motorji, ob zeleni luči v trenutku so vsi dvosledniki čez križišče, preden prvi voznik sploh spelje. Pa  so v Trstu ceste ozke prometa veliko.

Pri nas  bi bil največji problem odnos voznikov štiri in več slednih vozil  do voznikov dvoslednih vozil.

 

Saj sem že postavil vprašanje, kje se bo pri nas našlo toliko enoslednih vozil, da bodo kolona. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Saj sem že postavil vprašanje, kje se bo pri nas našlo toliko enoslednih vozil, da bodo kolona. 

sej ti je napisal:

V Trstu :P tam si jih bomo sposodili.

pred 18 minutami, Kaldu pravi:

Za vse nejeverne "Tomaže" bi organiziral spomladi izlet v Trst ob lepem vremenu. Da se vidi v živo kako to poteka. Ob rdečem semaforju se spredaj nagnetejo skuterji in motorji, ob zeleni luči v trenutku so vsi dvosledniki čez križišče, preden prvi voznik sploh spelje. Pa  so v Trstu ceste ozke prometa veliko.

Pri nas  bi bil največji problem odnos voznikov štiri in več slednih vozil  do voznikov dvoslednih vozil.

 

sploh ne rabiš spomladi, je pozimi še vedno dovolj gosto. Taman za "Tomaže".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

sej ti je napisal:

V Trstu :P tam si jih bomo sposodili.

sploh ne rabiš spomladi, je pozimi še vedno dovolj gosto. Taman za "Tomaže".

Trst je dobra izbira se prijavljam na izlet, še bolš bi bile Atene :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, spasku pravi:

Trst je dobra izbira se prijavljam na izlet, še bolš bi bile Atene :lol1:

Trogir je tudi zanimiv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

sej ti je napisal:

V Trstu :P tam si jih bomo sposodili.

sploh ne rabiš spomladi, je pozimi še vedno dovolj gosto. Taman za "Tomaže".

Trst je naš :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... smo, al' nismo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, zoranv12 pravi:

... smo, al' nismo?

pojasni, argumentiraj svojo poved :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

pojasni, argumentiraj svojo poved :P

 

Smo "složni", vsi za, se strinjamo, ali ne? Če ja, kako naprej :) ? Kako lahko pomagamo/pripomoremo k uresničitvi 4 leta starega predloga, ki je odličen predlog? Imamo kakšno zvezo motoristov, ki sega visoko v vrh vlade? Ni bajkerjev med politiki? AMZS lahko kako pomaga mogoče? Vse to in še več se srkiva v teh besedah! :):):) 

Popravljeno . Popravil zoranv12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če bo B zadovoljen z argumentom. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

ne vem če bo B zadovoljen z argumentom. :P

 

Nekdo pred teboj sprašuje nekaj, kar sem jaz spraševal pred časom. Verjetno vsi vemo, da “vsako prase rije zase”. Nikogar ni, ki bi vse to povezal ali nekje nekako vplival. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, zoranv12 said:

Smo "složni", vsi za, se strinjamo, ali ne? Če ja, kako naprej :) ? Kako lahko pomagamo/pripomoremo k uresničitvi 4 leta starega predloga, ki je odličen predlog? Imamo kakšno zvezo motoristov, ki sega visoko v vrh vlade? Ni bajkerjev med politiki? AMZS lahko kako pomaga mogoče? Vse to in še več se srkiva v teh besedah! :):):) 

Predlog je bojda ze v rokah tajnika zveze MK, poleg tega ga bojda AMZS in AVP preucujejo, poslan je bil na vse policijske uprave in na regionalne predstavnike sindikata policistov, poslal sem ga tudi (I think) sefu ljubljanskih resevalcev na motorjih. Malo dodatne spodbude jim sicer najbrz ne bi skodilo. Sicer pa tule lahko najdete kup nacinov, kako pomagati.

Lih mal prej sem dobil narejeno zlozenko. Ce kdo pozna kako tiskarno, ki bi tole cimbolj neprofitno bila pripravljena natisniti, se priporocam za kontakt.

Popravljeno . Popravil benf86
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Nekdo pred teboj sprašuje nekaj, kar sem jaz spraševal pred časom. Verjetno vsi vemo, da “vsako prase rije zase”. Nikogar ni, ki bi vse to povezal ali nekje nekako vplival. 

ampak če sem prav opazil, je tudi tule nekaj osebkov, ki se trudijo in vlagajo več kot samo zajebancijo na ta račun.

Sicer pa je point enostaven, počel bom isto kot sedaj, ampak le to bo legalno. Dobiček bo dvojen "hop cefizlju" se ne bo potrebno sekirati zaradi mojih manevrov, pa promet bo za odtenek bolj tekoč "legalno" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 2. 2019 ob 16:11, Borutt pravi:

Torej bi nekaj imeli, ker ministrstvo noče uzakoniti, čeprav sploh ne veste, kako bi funkcioniralo, kje bi se uporabljalo in niti za koga oziroma, kje boste našli vsaj tri enosledna vozila na kupu. Samo, da ste za, čeprav je sončni mrk. 

Saj se zavedaš, da ko bodo to ali nekaj podobnega uzakonili, boš moral to izvajati? In če uzakonijo sončni mrk, boš moral to izvajati....ker je to pač tvoja služba

Ob 26. 2. 2019 ob 17:54, MiNa pravi:

LineSplitting.JPG.1bdf211d0c0dae7081cac4d8183c61c9.JPG

Ob pogledu na tole sliko bi bil ZA.

Nabijanje, fotomontaža...

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!