Skoči na vsebino

Predelave, Cafe Racer, Brat, Bobber, Scrambler, itd.


Noise

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Še dva iz domačih logov, iz iste delavnice... 

Suzuki GSX550 (1984) - 4.900€3.jpg.f84bdc66d0d54597641dca68e00094a7.jpg2.jpg.f646d13f87e5d1a8a2495c137f84a898.jpg

Honda CX500 (brat style predelava) 1979 - 5.000€1.jpg.afa04069f81635586a1473d01b7863ac.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

595e17ddc2064_Breznaslovayamahaa.jpg.83401c0981da5423a91de1e480a1f71c.jpg

Več pa tule:  http://www.bikeexif.com/yamaha-sr400-cafe-racer-capelo

Zanimivo se mi zdi naslednje, morda kot razmislek za "slovenske custom predelovalce". Pri nas gre scenarij največkrat v naslednjem vrstnem redu: 

1. garažni predelovalci kupijo nek motor za predelavo.  

2. ga predelajo (na takem ali drugačnem kvalitetnem nivoju).

3. upajo, da bodo predelavo tudi prodali..??  O tem, kako se take predelave pri nas sploh prodajajo pa je v tej temi že tudi bilo govora...

Lahko pa bi zmanjšali strošek in tveganje že s tem, da bi npr. kakega uvoznika ali pa veliko servisno hišo zaprosili, če jim oni donirajo kakšen bajk (pa ni treba da je nov). Predelavo pa na koncu postavili na ogled v njihovem salonu, in morda tudi tako hitreje našli potencialnega kupca...

Tadva Portugalca sta npr. od uvoznika (Yamaha Portugal) dobila novega SR400 v namen predelave...

595e17df6efd6_Breznaslovayamaha.jpg.7697f48def8d29068e102e2349a483e4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj videl na poti spominov in tovarištva, tam kjer je sedaj zapora ceste proti brdu neki moto guzzi, lično urejen malce pobrane stil iz V7 ampak mislim da predelava 350cc mašine, v zelenkasti mat izvedbi z črno pobarvanimi pokrovi ventilov. Na bočni ploščici je pisalo samo Custom bike (mislim da). Na žalost nisem slikal. (včasih če ni lastnikov zraven ne rad slikam motorje). Morda ga kdo pozna? Registracija je bila LJ.

 

Ob 6. 7. 2017 ob 12:08, tomash pravi:

Iščem ovalno ploščo iz plastike za na stran cafe racerja. Rabim dva komada. Kakšna ideja?

ne vem kakšno kvaliteto rabiš, najceneje zna bit kakšen pleksi mojster, rečeš fi pa bi ti moral znat na hitro odrezat.

(Če bi ti bil dovolj dober beli ali črn pleksi 3mm, piši na ZS )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 5. 2017 ob 15:11, Jouzi pravi:

Pozdravljeni,

zanimam me, kako je s trenutno  aktualno zakonodajo in predelanimi motorji.....

Na tole vprašanje ni bilo pametnega odgovara, tako da se še jaz obračam na vas, ker imam podobne pomisleke.
Zanima me čisto konkretno, kako imate to urejeno lastniki cafetarjev? Upate, da se na tehničnem ne vpiknejo ali uredite vse papirje? Vidim, da nekateri nimate na motorjih žmigavcev, števcev,... Kaj od tega je sploh obvezno? Trenutno se odločam glede zadnjih luči in smerokazov. Ker bi rad čim bolj čist izgled sem našel nekatere v katerih je vse to združeno (luč, stopluč in smerokaz), noben od teh pa nima homologacije.

Predelujem pa Hondo cx500 1980letnik, ki že ima urejene slovenske papirje in certifikat starodobnika.

Evo še 3D model prvotne zamisli, sigurno pa se bo glede na razpoložljivost delov kaj spremenilo. Zaenkrat obroči ostajajo original, mislim, da se bodo lepo ujele s celotnim izgledom. Tudi glede izspuha še iščem različne možnosti (2-1 ali 2-2).

cx1objava.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 7. 2017 ob 11:25, Climber116 pravi:

...Zanima me čisto konkretno, kako imate to urejeno lastniki cafetarjev? .....

Predelujem pa Hondo cx500 1980letnik...

Glede tvojega prvega vprašanja. Naš soforumaš @tomash (glej ene par postov zgoraj) bi  ti morda v zvezi s tem lahko kaj pomagal...

Glede tvoje predelave. Super si zastavil celo zadevo, naredil 3D model... In verjetno si ti tisti, ki na anetu prodaja originalne (trenutno odvečne) dele. Svetujem ti, da vse te dele obdržiš, saj ti bodo morda kdaj v prihodnje (pri eventuelni prodaji kofetarja) lahko prišli še kako prav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Harley-Davidson Old school, chopper (1979) - 1550€.   Ročno izdelan old school chopper potreben dokončanja.....2.jpg.33d64f3395b165d0d9a4b59c5996ee77.jpg

 

Kawasaki KZ750 (1982) - 2.350€596c7144e6bf5_2(1).jpg.d7d2e960f70fc22e6634136b325d6533.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Climber116

...a si kupil CX v Kamniku?

... sem imel nagledanega... šel ga tudi gledat, pa imam za čez zimo polno drugih projektov, tako da sem si premislil in ga nisem kupil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Climber116 pravi:

Tega ja. Počasi že spreminja obliko....

Imaš dela pri tem projektu še za čez zimo, ali boš zavihal rokave, pa se vidimo čez 2 meseca tule (tole je od lani)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, izibajker said:

Imaš dela pri tem projektu še za čez zimo, ali boš zavihal rokave, pa se vidimo čez 2 meseca tule (tole je od lani)

Bo dela kar za celo zimo. Pridem vseeno malo firbec past.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!