Skoči na vsebino

Silverwing 600 vibracija jermena


Priporočene objave

Pozdravleni!

Sem lastnik Honde silverwing 600. Pojavlja se mi ena težava za katero nisem povsem prepričan glede vzroka. Če na hitro dodam plin se obrati motorja hitro dvignejo do cca 5000 obr. na minuto, nato obrati padejo na cca 4000 obr. na min.Pri tem se sliši v predelu variomata, da jermen zavibrira in udari ob ohišje variomata. <to se pojavi za delček sekunde, nato gre vse dalje normalno. Prosim za odgovor, če je imel kdo podobne težave. Jermen je bil zamenjan pred 8000 km.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z eakimi težavami so se srečevali lastniki maxijev ki niso imeli originalen jermenov, it to z samo jermeni Gatest ki so trdi in ne prožni, po nekaj tisoč km pa se še rastegnejo in je to kar krilo opisuje, le pri izi riderjih to ni opazno ker s počasno vožnjo ne pregreje tako hitro tega jermena, jaz pa še vedno prisegam na original MITSUBUSHI ali KEVLER MALOSSI,kar ti lahko zatrdim iz lastnih izkušen.

Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z eakimi težavami so se srečevali lastniki maxijev ki niso imeli originalen jermenov, it to z samo jermeni Gatest ki so trdi in ne prožni, po nekaj tisoč km pa se še rastegnejo in je to kar krilo opisuje, le pri izi riderjih to ni opazno ker s počasno vožnjo ne pregreje tako hitro tega jermena, jaz pa še vedno prisegam na original MITSUBUSHI ali KEVLER MALOSSI,kar ti lahko zatrdim iz lastnih izkušen.

Lp.

Hm, jaz pa sem imel tudi pomisleke, če jermenica ni več povsem gladka, oziroma enakomerno obrabljena. Bo pa verjetno vseeno jermen, čeprav ima samo 8000 km prevoženih po menjavi. Bo potrebno nabaviti kevler MALOSSI pa bomo videli. Pri prejšnjem Silverwingu se mi je dogajalo podobno, a pri tej je vse občutnejše. Sicer če pospešujem enakomerno(ne gas do konca) potem je vse v redu, če pa močno pospešim pa zaradi vibracij jermena, kateri udari po ohišju, padejo celo obrati motorja iz 5000 na 4000 o.min.za kratek čas in to me malce moti.

X-raider hvala. Mogoče ti je znano za kateri motor gre. Srebrna silverwing, katera je bila na servisu 28.2.2015 pri tebi. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Imel enak problem, tuhtal celo prejšno sezono kaj bi bilo narobe, honda sw stara osem let, sedem tisoč prevoženih , se pravi da je jermen bil kot nov, pa je motor ves čas izgubljal obrate pred pospeševanjem in ni imel neke taprave moči. Pred kratkem namestil od malossija jermen, vsi problemi izginili. Še sam ne morem verjet da je to res, čeprav je bil nameščen original hondin jermen, kljub zelo malo prevoženih kilometrov so ga leta deformirala da ni več normalno opravljal svoje funkcije. Tako da prvo en kvaliteten jermen nabavit, pa polj dalje iskat kaj bi lahko bilo, ampak po mojem, je glavni krivec jermen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z eakimi težavami so se srečevali lastniki maxijev ki niso imeli originalen jermenov, it to z samo jermeni Gatest ki so trdi in ne prožni, po nekaj tisoč km pa se še rastegnejo in je to kar krilo opisuje, le pri izi riderjih to ni opazno ker s počasno vožnjo ne pregreje tako hitro tega jermena, jaz pa še vedno prisegam na original MITSUBUSHI ali KEVLER MALOSSI,kar ti lahko zatrdim iz lastnih izkušen.

Lp.

Zakaj pa si pol men na burgerja dal sranje od gatesa, sem razdrl in dal gor malossi kevlar, to je kot noč in dan. Dal si mi tudi ene prelahke polini valjčke, sem jih zabrisal v smeti in dal gor 21g malossi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa si pol men na burgerja dal sranje od gatesa, sem razdrl in dal gor malossi kevlar, to je kot noč in dan. Dal si mi tudi ene prelahke polini valjčke, sem jih zabrisal v smeti in dal gor 21g malossi. 

To sem se naučil iz preteklih izkušenj, so mi zagotovili da ti Gets jermeni zdržijo veliko dlje in da so bolJši (naivno nasedel kao izkušenim prodajalcem le za nekaj manj eur od originala, vse zavrnil po treh vgradnjah)  Sedaj pa še samo original ali Maloosi, če ne poskusiš ne verjameš,izkušnje delajo .......           Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!