Skoči na vsebino

Zavajanje škofov ali NEločenost cerkve od države


I30

Priporočene objave

Ok, bom sam odgovoril na moj prejšnji post. Vi itak polni ćustew sam bruhcate ;-)

 

Stari starši in drugi sorodniki majo možnost rejništva. Izogib posvojitve v "ravni liniji" je menda zaradi komplikacij pri ostalih zadevah, dedovanju ipd.
To tudi ni bila vsebina aktualnih sprememb zakona.

Na koncu zaključim, da tukaj pa Violeta ni prav odreagirala in ni dovolj pojasnila. 
To je spodrsljaj za ZL! Če bodo želeli ohraniti "navijače", se bodo morali takih spodrsljajev znebiti. 
Slišiš Violeta?! Mal ahti drugič, samozavest serijsko ni dovolj!

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri starih starših je malce zapleteno, vendar otroci, če je le možno ostanejo v domačem okolju, le da stari starši, tete in strici niso posvojitelji ampak skrbniki. Menda zaradi družinskih razmerij, dedovanje pa se lahko reši z oporoko.

Torej otroka nikoli (ampak res nikoli) ne bodo dali v posvojitev komurkoli drugemu (še najmanj istospolni družini), če je le na voljo možnost skrbništva pri starih starših ali bližjih sorodnikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zmenjo ... lezbični in gejevsi par, da si sen drugmu zrihtajo otroke ... enga al dva pripadata lezbičnemu paru, in en al dva otroka pa gejevskemu paru ... vse popolnoma zakonito v izven zakonski vezi ...

 

pa se uni za varstvo otroka lahko na glavo postavijo :jezik:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poln kufer imam tega pederskega in lejzbičnega sranja. Pa koji vam je kurac?! Nesposobni idioti v parlamentu, ki jih je polna usta poštenja, niso pa vredni pol piskra hladne vode pa še zraven dodajajo olja na ogenj. Sram me je, da živim v taki vukojebini imenovani, država Slovenija. Pa kaj bi ti pedri še radi sploh imeli?! Imajo vse pravice kot ostali državljani. Pravilno in pošteno! To kar pa hočejo sedaj pa je to much! To je milo rečeno izsiljevanje. In to bi naj bil problem?

 

Uradno je v tej državi brez dela čez 120000 folka. Zraven lahko dodamo še vsaj 50% od te številke, ki ni prijavljen na borzi. Potem je tu največja sramota te države, lačni otroci. In to sredi Evrope v 21. stoletju!!!!! Nič bolje ni z njihovimi starši, ki nimajo možnosti plačila položnic in ne vedo kako finančno povezati mesec z naslednjim mescem. Še dobro, da obstajata Karitas in rdeči križ. 

To je le eden izmed resničnih problemov, ki pa jih tako radi pometamo pod preprogo pod lažnimi izgovori, češ saj to se pa mene ne tiče.

Sedaj pa me lahko imate za homofoba. Boli me kurac!!!!!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike med Nizozemsko, Finsko, Švedsko, Belgijo, Dansko na eni in Slovenijo na drugi strani so ogromne. Ne samo v gospodarstvu, infrastrukturi...ampak tudi v družbi, v odnosu do drugače mislečih. To, kar predlaga novela zakona, imajo oni rešeno že desetletja. Ravno zaradi ljudi, ki podobno razmišljajo kot ti, naša družba nikoli ne bo  vstopila med najrazvitejše. Upam, da te je kot državljana Slovenije, sram tudi tega. Da je naša država pač vukojebina, se v celoti strinjam...ampak vukojebino niso skreirali  "pedri in lezbijke" ki jih  je manj, kot je v tej državi gasilcev, ampak večina...ki odloča  tudi v imenu manjšine.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike med Nizozemsko, Finsko, Švedsko, Belgijo, Dansko na eni in Slovenijo na drugi strani so ogromne. Ne samo v gospodarstvu, infrastrukturi...ampak tudi v družbi, v odnosu do drugače mislečih. To, kar predlaga novela zakona, imajo oni rešeno že desetletja. Ravno zaradi ljudi, ki podobno razmišljajo kot ti, naša družba nikoli ne bo  vstopila med najrazvitejše. Upam, da te je kot državljana Slovenije, sram tudi tega. Da je naša država pač vukojebina, se v celoti strinjam...ampak vukojebino niso skreirali  "pedri in lezbijke" ki jih  je manj, kot je v tej državi gasilcev, ampak večina...ki odloča  tudi v imenu manjšine.

 

Tedybear, ne mešaj jabolk in hrušk in ne posplošuj. Še najmanj pa ne veš kdo sem in kaj sem. Še manj pa, da bi me moralo bilo sram. Od kod ti ta pravica!? Oprosti, preveč let imam za seboj in poštenega dela. Marsikaj mukotrpnega sem moral preživeti predvsem v zadnjih letih in taki modeli kot si ti mi ne bodo solili pameti kaj je prav in kaj ne! To velja tako zate in za vse ostale! Ljudi nisem nikoli in resnično NIKOLI ocenjeval po politični pripadnosti, še manj po barvi kože, verskem prepričanju ali spolnem usmerjenju. Tako so me vzgojili moji starši in za to sem jim neizmerno hvaležen. Vedi, da, če žališ mene, žališ posredno tudi njih. Tega ne dovolim nobenemu! Tudi sam sem se še kot mlad radovednež marsikaj naučil, ko sem se potepal po svetu in spoznaval tuje kulture in življenje širom sveta, kar mi je prišlo v življenju kasneje marsikdaj prav.

Mimogrede, pred dobrimi 20-timi leti sem imel sodelavca, ki je bil gej. Kaj misliš kdo mu je znal prisluhnit in kdo je šel z njim neštetokrat na pir in mu stal ob strani. Še zdaj mi je neizmerno hvaležen, ko sem mu stal ob strani, ko je večina takrat udarjala po njem in se delala norca. Isto bi storil tudi sedaj.

 

Ampak vse ima svoje meje. Tukaj pa polno zagovarjam tezo, ki jo je lepo razložil dr. Roman Vodeb. Po to se podpišem v trenutku. Kot sem že napisal v prejšnjem postu, če sem zaradi tega homofob me boli kurac. Vem samo to in dejstvo je, da imamo v tej vukojebini dosti večje probleme kot so to problemi istospolnih iz katerega delamo največji cirkus in iz katerega se ne vidijo resnični problemi te bolane družbe. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam obisk pri urologu, ker te nekam velik 'boli kurac'. Ampak kadar mene BK, se ponavadi niti ne obregnem ob zadevo.

 

Homoseksualni pari do sedaj niso imeli istih pravic kot heteroseksualni in sedaj se jim je to dalo. Kdo iz tega dela štalo je popolnoma jasno, kakor je tudi jasno, da pri tem gre za licemerje, zavajanje, verski fundamentalizem, nekrščansko ravnanje (če povzamem papeža Frančiška) in na sploh vtikanje v druge ljudi zato, ker so drugačne spolne usmerjenosti.

 

Mene dejansko BK, kaj dva odrasla človeka dogovorno počneta v postelji, BmK če se želita poročiti, deliti življenje, dedovati, se ločevati in deliti premoženje in BmK, če se prijavita za posvojitev otroka in jima ga dodelijo, ker sta najbolj ustrezen par za posvojitev.

 

Toliko demagogije kot jo prodaja Vodeb že dolgo nisem slišal. Vse deviacije, ki jih omenja, so že močno prisotne v naši družbi, čeravno je gejevskih parov z otroki morda le nekaj. Od kod neki prihajajo potem vsi tisti 'moteni' ljudje?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri tehle verbalnih obračunavanjih leve in desne rože je neglede na kvazi razumevanje situacije uporaba besed P in L očiten dejavnik potlačenega homofoba in prvenstveno manj razgledanega individuuma ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da bi hotel pamtovat in zato se ze vnaprej pardoniram, ampak... ob vsem temle prepucavanju me pa vseeno zanima, ali kdo od vas iz prve roke pozna oz. je imel priliko spoznati nekoga, ki je odrascal pri "istospolnih" starsih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist nobenga... poznam pa zelo veliko primerkov svoje vrste, katerim bi bilo bolje/ali bi bili bolje vzgojeni, če bi med deževniki odrascali.    :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da si mislil resno.

 

Zato bi te jaz tudi resno vprasal zelo podobno vprasanje.

 

 

Poznas koga prve roke , ki je odrascal pri "istospolnih" starsih? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa do tega je prislo cist slucajno.

Zato me pa zanima, ali kdo od teh ki zagovarjate eno ali drugo opcijo, sploh ve, kaj govori. Ali pa gre le za zagovarjanje svojih prepricanj. Kar seveda ni cisto nic narobe.

Narobe je slepo sledit prepricanju nekoga drugega ali pa biti proti necemu (nekomu) ker to pravi nek politik/stranka/pater/cerkev... itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pa do tega je prislo cist slucajno.

Zato me pa zanima, ali kdo od teh ki zagovarjate eno ali drugo opcijo, sploh ve, kaj govori. Ali pa gre le za zagovarjanje svojih prepricanj. Kar seveda ni cisto nic narobe.

Narobe je slepo sledit prepricanju nekoga drugega ali pa biti proti necemu (nekomu) ker to pravi nek politik/stranka/pater/cerkev... itd.

Nisi mi odgovoril . . .

 

Je ta oseba normalna, trikotna, oranzna zaradi, ker je odrascala z istospolnimi starsi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In?

Vse lepo in oh in sploh OK. Starsevske ljubezni res ni manjkalo, dalec od tega. Ampak oceta pa pogresa, tega (torej osebe moskega spola s temu ustreznimi pogledi na svet, custvenimi odgivi, fantovskimi mladostniskimi izkusnjami, itd...) pac ni bilo mogoce povsem nadomestiti.

Na podlagi tega si predstavljam, da lahko verjetno enako velja tudi za mamo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tice manjka ocetovske (ali materine) figure v odrascanju se strinjam. Meni je namrec oce umrl, ko sem imel pet let. 

 

Vendar so ostale situacije veliko bolj pogubne za normalen razvoj osebnosti...nasilje, alkohol, droge ipd., kot pa dve mami ali dve tati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je to, družina sta oče in mati. Tudi, če je oče pijanec in mati nevrotična, sta to boljša družina od katerekoli druge, ki ne paše v ta 'naravni' okvir. Tudi če te ne posvoji homoseksualni par in imaš nesrečo, da ti eden od staršev umre ali zapusti družino na kakršenkoli drugačen način ali pa celo oba starša - potem si pač intelektualni, čustveni in ne vem še kak pohabljenec. A se zavedate, da vsem enostarševskim družinam sporočate, da so manjvredne in da producirajo 'pomanjkljive' otroke?

 

Pa dobro, od kod vam argumenti?

 

Ljudje so pred zakonom enaki, ne glede na narodnost, veroizpoved, barvo kože, spolno usmerjenost in še kaj. V teh okvirih me ne motijo nobene pravice, ki mi niso neposredno v škodo. Nad posvojitvijo otrok imajo roko ustrezne institucije in če bodo te ocenile, da je od vseh parov, ki želijo posvojiti otroka, najbolj primeren nek istospolni par, potem naj tako tudi bo. Če bodo ocenili, da je za otroka najbolj primeren nek raznospolni par, potem naj tako tudi bo. Kje to kogarkoli od vas zadeva?

 

Da smo si na jasnem. Čisto ok, če ste proti temu iz nekih svojih, recimo konzervativno-tradicionalnih ali kakršnihkoli že razlogov. To je vaša pravica. Sam ne prodajat buče in furat neko argumentacijo tega, ker je ni. Racionalnih argumentov za to enostavno ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!