Skoči na vsebino

Zavajanje škofov ali NEločenost cerkve od države


I30

Priporočene objave

...

Ljudje so pred zakonom enaki, ne glede na narodnost, veroizpoved, barvo kože, spolno usmerjenost in še kaj.

...

Samo na papirju. V praksi je pa situacija čisto drugačna. Problem je v tem, da naša družba še ni toliko "odrasla", da bi sprejela družine z istospolnimi starši. Večina ljudi bi jih šikanirala.

Je pa sprejetje zakona o tem, da lahko istospolne familije posvojijo otroke že korak naprej. Ljudi je treba na to navadit, da jim ne bo to svetsko čudo, potem šele lahko začnejo posvajati.

In ja, gre se predvsem za otroke. In otroci znajo biti hudičevo zlobni do drugačnih. Še posebej, če so takšni njihovi starši.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo na papirju. V praksi je pa situacija čisto drugačna. Problem je v tem, da naša družba še ni toliko "odrasla", da bi sprejela družine z istospolnimi starši. Večina ljudi bi jih šikanirala.

Je pa sprejetje zakona o tem, da lahko istospolne familije posvojijo otroke že korak naprej. Ljudi je treba na to navadit, da jim ne bo to svetsko čudo, potem šele lahko začnejo posvajati.

In ja, gre se predvsem za otroke. In otroci znajo biti hudičevo zlobni do drugačnih. Še posebej, če so takšni njihovi starši.

In prav je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bi pomagalo, če bi nehali mešat hruške pa bučke?

Če sem prav razumel (seveda pa se lahko motim), je govora o posvojitvi otrok?

Potem sklicevanje na družine s težavami (alkohol, itd.) v tem kontekstu nekako ni čisto na mestu, saj takim parom menda ja ne bi pustili posvojiti otroka?

Pri posvojitvi se, vsaj po moje, izhaja iz dejstva, da gre za par (ne govorim o njunem spolu!!!), ki si blazno želi otroka , pa ga po naravni poti nekako ne more imeti/spočeti (sem spada tudi IVF) in je posvojitev tisti način, ki jima bo lahko omogoči.

Super, saj se na ta način lahko omogoči srečno življenje bitjecu, ki bo v takem urejenem okolju lahko odraslo v odgovorno, pošteno, itd.... osebo.

Dvomim, da bi pari, ki ne izpolnjujejo takih osnovnih pogojev, lahko posvojili otroka. Ne glede na spolno usmerjenost.

 

Po drugi strani pa je prav, da se zavemo, da se pri vseh družinah (zopet - ne govorim o spolni usmerjenosti njenih odraslih osebkov) lahko kadarkoli tekom let pojavi alkohol. Pa nevroza. Pa ločitev. Pa še kaj. Hočem rečt, da je pravzaprav praktično ni družine (take ali drugačne), ki bi lahko bila 100% imuna na tovrstne težave, ki se lahko pojavijo kasneje!

Konec koncev ne govorimo o nečem, kar bo trajalo par mesecev, potem pa bo že kako! 

 

Zato menim, da trditi, da se s takimi težavami soočajo samo "različnospolne" družine je, milo rečeno, zavajanje.

Kot ni nič manjši kretenizem trditi, da bo otrok v "istospolni" družini avtomatično postal G ali L. Po tej logiki v t.im. tradicionalni družini ni možnosti, da bi otrokk odrasel v G ali L? Japajade.... In potem je svizec zavil čokolado....

 

Skratka - bistvo je, da otroci (posvojeni ali pa ne) odaščajo v okolju, ki jim nudi maksimalno. Pa spolna usmerjenost staršev s tem res nima nobene veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa sprejetje zakona o tem, da lahko istospolne familije posvojijo otroke že korak naprej. Ljudi je treba na to navadit, da jim ne bo to svetsko čudo, potem šele lahko začnejo posvajati.

In ja, gre se predvsem za otroke. In otroci znajo biti hudičevo zlobni do drugačnih. Še posebej, če so takšni njihovi starši.

 

Pri nas znajo otroci biti zlobni do vseh drugačnosti. A bomo sedaj zaradi tega prepovedali Aziatom, Črncem, invalidom in vsem, ki ne pašejo v ta okvir, življenje v naši državi?

 

Vse pod sloganom: "Pridite, investirajte v naši državi, živite pri nas ampak če niste beli heteroseksualni kristjani, ne vlecite otrok s seboj in jih ne spočenjajte pri nas, kajti naši zabiti in hudobni otroci jim bodo grenili otroštvo."

 

Super argument, ni kaj. (ne leti nate nazo, sem razumel kaj si želel povedati)

 

 

Zato menim, da trditi, da se s takimi težavami soočajo samo "različnospolne" družine je, milo rečeno, zavajanje.

Kot ni nič manjši kretenizem trditi, da bo otrok v "istospolni" družini avtomatično postal G ali L. Po tej logiki v t.im. tradicionalni družini ni možnosti, da bi otrokk odrasel v G ali L? Japajade.... In potem je svizec zavil čokolado....

 

Skratka - bistvo je, da otroci (posvojeni ali pa ne) odaščajo v okolju, ki jim nudi maksimalno. Pa spolna usmerjenost staršev s tem res nima nobene veze.

 

Prvo kar si ti zapisal sam nisem nikjer trdil. Moja trditev je, da imajo lahko tudi raznospolne družine vrsto težav, zato jih nihče ne more apriori postavljati pred istospolne - tudi pri posvojitvi. To, da si rojen bel, v krščanskem okolju in fizično zdrav ni zagotovitev, da boš 'normalen'.

 

Z drugim se v celoti strinjam in je tudi poanta mojega pisanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, mogoče si me malo narobe razumel. V tistem prvem delu sploh nisem mislil tebe oz. tvoje trditve. Tvoje izraze (ker so bili ravno pravšnji) sem samo uporabil kot primer, mislil sem pa na splošno. saj se namreč kar precej strinjam s tem, kar si napisal.

 

Na podobne negativne pojave v "tradicionalnih" družinah se namreč sklicujejo besni zagovorniki nasprotnega tabora.In to me malo moti, saj mislim, da to ni ravno pravi argument. po moje bo se našlo kaj bolj smiselnih (pa se ne mislim s tem obremenjevat, in tega tudi ne pričakujem od vas ostalih MS-jevcev).

Namreč, če predpostavimo da bo otrok v družini (pre)živel cca 20 let (ali več) - pa to je preklemansko dolga doba. In četudi je na začetku vse kot v pravljici, se skozi leta v družini marsikaj zgodi. Tudi neprijetnosti.

Samo toliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno kot rasizem.

Imaš dve možnosti:

a ) čim manj črncev, tem manj rasizma

b )spreobrneš mišljenje domorodcev, da pa vse novo in drugačno ni tudi nujno slabo

Popravljeno . Popravil nazo13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ nazo13

 

Tole pod b ) je zapisano v Ustavi RS, ne glede kaj si kateri domorodec ali nedomorodec misli o tem.

 

14. člen
(enakost pred zakonom)

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj, invalidnost ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ nazo13

 

Tole pod b ) je zapisano v Ustavi RS, ne glede kaj si kateri domorodec ali nedomorodec misli o tem.

 

14. člen

(enakost pred zakonom)

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj, invalidnost ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Papir in monitor vse preneseta. Ko pa stopiš na ulico, pa se vse čudežno spremeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je to, družina sta oče in mati. Tudi, če je oče pijanec in mati nevrotična, sta to boljša družina od katerekoli druge, ki ne paše v ta 'naravni' okvir. Tudi če te ne posvoji homoseksualni par in imaš nesrečo, da ti eden od staršev umre ali zapusti družino na kakršenkoli drugačen način ali pa celo oba starša - potem si pač intelektualni, čustveni in ne vem še kak pohabljenec. A se zavedate, da vsem enostarševskim družinam sporočate, da so manjvredne in da producirajo 'pomanjkljive' otroke?

 

Pa dobro, od kod vam argumenti?

 

Ljudje so pred zakonom enaki, ne glede na narodnost, veroizpoved, barvo kože, spolno usmerjenost in še kaj. V teh okvirih me ne motijo nobene pravice, ki mi niso neposredno v škodo. Nad posvojitvijo otrok imajo roko ustrezne institucije in če bodo te ocenile, da je od vseh parov, ki želijo posvojiti otroka, najbolj primeren nek istospolni par, potem naj tako tudi bo. Če bodo ocenili, da je za otroka najbolj primeren nek raznospolni par, potem naj tako tudi bo. Kje to kogarkoli od vas zadeva?

 

Da smo si na jasnem. Čisto ok, če ste proti temu iz nekih svojih, recimo konzervativno-tradicionalnih ali kakršnihkoli že razlogov. To je vaša pravica. Sam ne prodajat buče in furat neko argumentacijo tega, ker je ni. Racionalnih argumentov za to enostavno ni.

 

Točno tako.

Pa že večkrat je bilo lepo zapisano, da je v Sloveniji v bistvu zelo zelo malo posvojitev. V zadnjih 10 letih jih je okrog 50/leto!!!

 

http://www.mddsz.gov.si/si/medijsko_sredisce/novica/article/1939/7477/60793f744e854a59026f147d6166d438/

 

Vsak "istospolni" par se ne bo odločil za posvojitev otroka. Pa recimo, da bo takih parov 5 na leto, ki se jim bo uspelo prebiti skozi vsa tista sita socialnih služb. 5 na leto !!!!!!  In zaradi teh nekaj otrok se zaganja tak vik in krik???? Ali teh nekaj otrok predstavlja resno nevarnost za prihodnost Slovenceljskega naroda? Farški agitatorji, pa razni alešprimc manipulatorji nam nasuvajo ogromne količine peska v oči. Pa kdo so ti DUŠEBRIŽNIKI, kakšni so njihovi ARGUMENTI??? Manipulirajo s starimi mamcami, ki romajo v cerkev.

Imel sem priliko srečati se in komunicirati z nekaj istospolno orientiranimi prebivalci naše deželice. Skoraj brez izjeme so to nadpovprečno izobraženi in razgledani ljudje. In kaj bi lahko bilo narobe, če bi tak (istospolni) par imel možnost za posvojitev otroka? Možnost, ki je vsi itak ne bojo izkoristili. Ker tudi mnogi hetero pari se dandanes ne odločajo za otroka!!! Časi, ko so bili v familiji ata + mama + 8 otrok so že davno mimo

Prepričan sem, da bi bil otrok iz istospolne družine deležen bolj ljubečega okolja in kvalitetne vzgoje, kot ga ima (na žalost) prenekateri otrok iz "klasične" slovenske družine.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba jim je dati samo zakon da oni lahko posvojijo otroka, nič drugega!!!

V SLO je okoli 3000 hetero prosilcev za posvojitev, pa kaj vi mislite, da bodo pri teh številkah dal otroka dvema istospolnima partnerjema :wallbash:  GRE SE SAMO ZA ZAKON

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Sayo, gre se za zakonsko potrjeno ustavno določilo o enakosti pred zakonom oz. prepovedi diskriminacije, kar v svojih sobah poudarja tudi ESČP.

 

@nazo - ja, zato pa smo kot država v riti. Ker so zakoni bodisi napisani za lopovščino ali pa se jih ne izvaja. Brez resne pravne države pa imamo to kar imamo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!