Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


I30

Priporočene objave

mislim da bi morali vsa vozila ki nimajo vse potrebne svetlobne opreme in prižganih luči izločiti iz prometa

to velja tudi za kolesa če morajo biti vozila opremljena kot veleva zakon naj to velja tudi za kolesa 

ker so v večini primerov počasnejša od 30km na uro bi morali biti opremljeni z trikotnikom kot vsa počasne vozila 

če vozilo ni opremljeno po predpisih nima kaj delati na cesti  na vem kaj mislijo na policiji da te stvari tolerirajo

pa brez zamere tako je moje mišljenje in tako jaz vidim stvari

mare

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Andrejcer pravi:

Trudil sem se, da ne bom komu na poti, s tem, da nisem imel razkošja, kot ga imam na motorju, ko za premikanje ne rabim drugega, kot ožemati ročke. Ni mačji kašelj terat kolo na maks obratih, bo se treba tudi malo v kolesarske vode podati, pa potem obsojati in kazati s prstom. ;)

 

Meni se zdi, da ne vidimo težave v tem, ker kolesarji kolesarijo in se trudijo, ampak ker pri tem delajo bedarije, ki so nevarne za njih in posledično tudi za druge.

Da ne bom samo grajal, naj tudi pohvalim kolesarje. Ta teden sem šel na jutranji tek, kjer tečem po precej neprometni cesti izven naselja. Zaslišim, da me nekdo dohiteva in mislil sem, da je avto, zato se pomaknem na bankino. Čez par sekund se mimo mene pripelje kolona (strogo drug za drugim in niti dva vštric) vsaj desetih kolesarjev, ki so se peljali res vzorno in tudi precej hitro.

Druga stvar pa je, da na Celovški pri vključevanju z avtom vedno pogledam v obe smeri na kolesarsko stezo, ker so se če neštetokrat po njej v nasprotni smeri peljali kolesarji. Potem pa bom v bok dobil čapca iz Šiške, ki se pelje v napačno smer in bo potem itak spizdil ali pa mu bodo prišli "pomagat" prijatelji iz ulice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, moravčan said:

to velja tudi za kolesa če morajo biti vozila opremljena kot veleva zakon naj to velja tudi za kolesa 

Če ciljaš na specialke, trgovci dobijo kolesa opremjena z odsevniki na kolesih in pedalih. Pedala nato letijo v smeti, ker so totalno neuporabna (imajo celo pašček za zapenjanje in odsevnike). Na vprašanje, zakaj ni tako opremljenega kolesa v salonu, pa sem dobil odgovor "ker vse to poberemo dol in zmečemo stran..."  Iskal sem paščke, katere oni mečejo stran, pa me je zanimalo kje jih dobijo...   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, gretzky said:

Da ne bom samo grajal, naj tudi pohvalim kolesarje. Ta teden sem šel na jutranji tek, kjer tečem po precej neprometni cesti izven naselja. Zaslišim, da me nekdo dohiteva in mislil sem, da je avto, zato se pomaknem na bankino. Čez par sekund se mimo mene pripelje kolona (strogo drug za drugim in niti dva vštric) vsaj desetih kolesarjev, ki so se peljali res vzorno in tudi precej hitro.

Predvidevam da so vlakca šponali, zato je pa šlo precej hitro. Varnostna razdalja? Na prvi pogled bolj varno kot vzporedna vožnja, ko pa z avtom dohitiš tako kolono pa si predstavljaj kako bi jih prehitel. Eden v skupini naredi napačen gib pa imaš razmetane po celi cesti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, XTR pravi:

Predvidevam da so vlakca šponali, zato je pa šlo precej hitro. Varnostna razdalja? Na prvi pogled bolj varno kot vzporedna vožnja, ko pa z avtom dohitiš tako kolono pa si predstavljaj kako bi jih prehitel. Eden v skupini naredi napačen gib pa imaš razmetane po celi cesti.

Varnostne razdalje seveda ni bilo med njimi. Vseeno pa so se po mojem peljali res vzorno. Niti niso bili videti kot neki hudo profesionalni kolesarji, bi rekel da so bili precej hitri rekreativci.

Vseeno pa mislim, da so se peljali veliko bolje, kot pa da bi se peljala po dva in dva vštric. In tudi bolj varno, pa čeprav bi jih bilo težje prehiteti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, IZTOK said:

Ravnokar mi je ob voznji iz Pohorja v dolino rekreativni kolesar kazal pest in nekaj vpil, ker mi je dopizdil in sem mu potrobil. Vozil je po celi cesti, vsak levi ovinek do polne crte, desno do bankine. Itak me je slisal, da sem za njim, pa on car ne bi spakiral ob desni rob. Potem pa se on razburja. Zakaj ze?

Te je oviral, ali ti je samo dopizdil, ker je pocel enako kot ti na dnevni bazi pocnes z avtomobilom in/ali motociklom?

2 hours ago, Andrejcer said:

Se godi "krivica" na vseh straneh, najbolj zaradi tega, ker večina ne vidi dlje od svojega nosu.

Da ne bos se koga uzalil. :lol1:

;)

1 hour ago, IZTOK said:

Tudi sam sem kolesar, res da gonim gorsko kolo, a se tudi vcasih peljem v dolino po asvaltni cesti...

Ceste so namenhene primarno motornim vozilom ne pa rekreativcem.

V manj kot mesecu dni sem imel opravka z dvema bebcema, ki sekata po cesti navzdolj. To je cista objesnost in milo receno na nivoju debila.

-Z MTB se zgonis na terenu. S specialko se zgonis na asfaltu. In dokler si na asfaltu, enostavno nimas pavze, drugace bi bila celotna tura ena sama pavza - potem bolje, da si doma, je casovno bolj ekonomicno, pa se otroci in zena lahko imajo kaj od tebe.

-Kje pa to pise? Resno vprasam - od kdaj je na javni cesti brez prepovedi prometa ena sorta udelezenca manj vredna od druge? In kaj to pomeni - da lahko udelezencu prometa druge klase po zelji trobis, ga steras v tri pisane marjetice, neupostevas bocno varnostno razdaljo, mu vzames prednost, ga zbijes, ubijes, morda kaj drugega? Beri en citat visje - od @Andrejcer - predvsem tisto o nosu! Zaradi takega misljenja prihaja do nestrpnosti. Idiotizem avtomobilista bos toleriral, ker si mu po zakonu mocnejsega enakovreden, idiotizem sibkejsega pa hitro napihnit in na forum spljuvat - kaj se pa gre ta prometni udelezenec tretje klase... :nono:

-Mas pa veliko sreco. Jaz srecujem po nekaj debilov dnevno. Najjaci so tisti z audiji in bmw-ji - prvi navadno z oblakom dima z avspuha, drugi praviloma s crno polizano frizurco...

58 minutes ago, moravčan said:

mislim da bi morali vsa vozila ki nimajo vse potrebne svetlobne opreme in prižganih luči izločiti iz prometa

to velja tudi za kolesa če morajo biti vozila opremljena kot veleva zakon naj to velja tudi za kolesa 

ker so v večini primerov počasnejša od 30km na uro bi morali biti opremljeni z trikotnikom kot vsa počasne vozila 

če vozilo ni opremljeno po predpisih nima kaj delati na cesti  na vem kaj mislijo na policiji da te stvari tolerirajo

pa brez zamere tako je moje mišljenje in tako jaz vidim stvari

mare

Napacno mislis, ali pa slabo vidis. :P Beri ZVCP in klasifikacijo vozil. Ne zamerim, se pa ne strinjam. Razen tisega o toleriranju - krsenje zakona je krsenje zakona, prav je, da se sankcionira, pa naj bo pes ali s tovornjakom.

Ah, zdaj cakam se tisto klasiko o tem, kako kolesarji ne placujejo cestnega sklada in zavarovanja, registracije, zelene karte... :cool:

29 minutes ago, XTR said:

Če ciljaš na specialke, trgovci dobijo kolesa opremjena z odsevniki na kolesih in pedalih. Pedala nato letijo v smeti, ker so totalno neuporabna (imajo celo pašček za zapenjanje in odsevnike).

Tiste pasove imajo le poceni specialke, praviloma kitajci. Tiste, ki imajo "normalne" grupe ranga vsaj 105, se bolje ultegra ali dura ace, pedalov nimajo - ali pa imajo pedale z enake grupe, vendar niso zraven avtomatsko, ampak kot opcija - praviloma za mastno doplacilo - malo manj mastno kot ce bi pedala kupil posebej.

41 minutes ago, gretzky said:

Da ne bom samo grajal, naj tudi pohvalim kolesarje. Ta teden sem šel na jutranji tek, kjer tečem po precej neprometni cesti izven naselja. Zaslišim, da me nekdo dohiteva in mislil sem, da je avto, zato se pomaknem na bankino. Čez par sekund se mimo mene pripelje kolona (strogo drug za drugim in niti dva vštric) vsaj desetih kolesarjev, ki so se peljali res vzorno in tudi precej hitro.

Jap, vlakec. Tole je pravi hudic in zelo nevarna situacija glede prehitevanja - ampak to se ne da dopovedati tistim, ki so tako alergicni na vzporedno voznjo. Se pa da resnicno visoka povprecja doseci.

Bah... ...najraje kolesarim sam. Razen jutri. Jutri grem na teren v paru.

Pa ce se vidimo, mi potrobite - ali pa vsaj dvignite roko (s pestjo)! :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zok pravi:

Te je oviral, ali ti je samo dopizdil, ker je pocel enako kot ti na dnevni bazi pocnes z avtomobilom in/ali motociklom?

 

(1) Kolesarji morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

Kdor tega ni zmožen, naj proda bicikl.Tolko o tem...

Če ga serje po celi cesti mu mal pobrusiš ta zadnjo gumo. Se bo hitr spoku hkraj.:panic:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 
6 minutes ago, Xebec said:

Če ga serje po celi cesti mu mal pobrusiš ta zadnjo gumo. Se bo hitr spoku hkraj.:panic:

(1) Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja).
 

Ravno o tem sem govoril - beri zgoraj, isci izraz "nos". Se imas tudi ti za potencialnega morilca?

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zok pravi:

 

(1) Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja).

Ravno o tem sem govoril - beri zgoraj, isci izraz "nos". Se imas tudi ti za potencialnega morilca?

G. policajac, nisam ja. On se je izavintu u mene :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

26 minutes ago, Zok said:

 

Tiste pasove imajo le poceni specialke, praviloma kitajci. Tiste, ki imajo "normalne" grupe ranga vsaj 105, se bolje ultegra ali dura ace, pedalov nimajo - ali pa imajo pedale z enake grupe, vendar niso zraven avtomatsko, ampak kot opcija - praviloma za mastno doplacilo - malo manj mastno kot ce bi pedala kupil posebej.

Specialized specialke načeloma niso poceni, poreklo pa je verjetno China. Cene pedalov in doplačila so mi znana, so me pa vseeno presenetila plastična pedala in paščki leta 2017. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Xebec said:

G. policajac, nisam ja. On se je izavintu u mene :panic:

Sem si mislil. The dead can't testify.

11 minutes ago, XTR said:

Specialized specialke načeloma niso poceni, poreklo pa je verjetno China. Cene pedalov in doplačila so mi znana, so me pa vseeno presenetila plastična pedala in paščki leta 2017.

Specialized res ni poceni. Je ameriska znamka, pred casom vem da je bila v 49% lasti Meride (Kitajcev), proizvodnjo imajo tako v USA; kot v Aziji (nisem pa ziher katere Azijske drzave).

Nisem pa vedel, da Specialized tisci na kolesa tista aliexpress pedala. :huh: Svasta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Zok pravi:

Te je oviral, ali ti je samo dopizdil, ker je pocel enako kot ti na dnevni bazi pocnes z avtomobilom in/ali motociklom?

Da ne bos se koga uzalil. :lol1:

;)

-Z MTB se zgonis na terenu. S specialko se zgonis na asfaltu. In dokler si na asfaltu, enostavno nimas pavze, drugace bi bila celotna tura ena sama pavza - potem bolje, da si doma, je casovno bolj ekonomicno, pa se otroci in zena lahko imajo kaj od tebe.

-Kje pa to pise? Resno vprasam - od kdaj je na javni cesti brez prepovedi prometa ena sorta udelezenca manj vredna od druge? In kaj to pomeni - da lahko udelezencu prometa druge klase po zelji trobis, ga steras v tri pisane marjetice, neupostevas bocno varnostno razdaljo, mu vzames prednost, ga zbijes, ubijes, morda kaj drugega? Beri en citat visje - od @Andrejcer - predvsem tisto o nosu! Zaradi takega misljenja prihaja do nestrpnosti. Idiotizem avtomobilista bos toleriral, ker si mu po zakonu mocnejsega enakovreden, idiotizem sibkejsega pa hitro napihnit in na forum spljuvat - kaj se pa gre ta prometni udelezenec tretje klase... :nono:

-Mas pa veliko sreco. Jaz srecujem po nekaj debilov dnevno. Najjaci so tisti z audiji in bmw-ji - prvi navadno z oblakom dima z avspuha, drugi praviloma s crno polizano frizurco...

Napacno mislis, ali pa slabo vidis. :P Beri ZVCP in klasifikacijo vozil. Ne zamerim, se pa ne strinjam. Razen tisega o toleriranju - krsenje zakona je krsenje zakona, prav je, da se sankcionira, pa naj bo pes ali s tovornjakom.

Ah, zdaj cakam se tisto klasiko o tem, kako kolesarji ne placujejo cestnega sklada in zavarovanja, registracije, zelene karte... :cool:

Tiste pasove imajo le poceni specialke, praviloma kitajci. Tiste, ki imajo "normalne" grupe ranga vsaj 105, se bolje ultegra ali dura ace, pedalov nimajo - ali pa imajo pedale z enake grupe, vendar niso zraven avtomatsko, ampak kot opcija - praviloma za mastno doplacilo - malo manj mastno kot ce bi pedala kupil posebej.

Jap, vlakec. Tole je pravi hudic in zelo nevarna situacija glede prehitevanja - ampak to se ne da dopovedati tistim, ki so tako alergicni na vzporedno voznjo. Se pa da resnicno visoka povprecja doseci.

Bah... ...najraje kolesarim sam. Razen jutri. Jutri grem na teren v paru.

Pa ce se vidimo, mi potrobite - ali pa vsaj dvignite roko (s pestjo)! :)

Ce ti vozis motor v stilu sekanja od roba do roba ne meci v isti kos ostale. Tudi ne mores primerjat motorja z kolesom, ker kolesar je pocasen in ostale ovira. V ZVCP lepo pise, kje mora kolesar voziti. Ce zagovarjas taksno pocetje se ne pritozuj glede nestrpnisti drugih, ne gre za zakon mocnejsega ampak enostavno za red. Vedno sem in tudi v bodoce bom taksnega bebca spakiral tja, kamor spada :jezik: In glede tvojega jokcanja o izrivanu in tesnem prehitevanju, milo receno pateticna obtozevanja. Ne zagaj ovinkov pa tega ne bo. Sam ogrozas sebe potem pa bi druge obtozeval. Pa kaj si taksni mislite, da je cesta samo za vas, da se boste po mili volji rekreirali? In ja, zagovarjam zakonsko uveljavitev obveznega zavarovanja za kolesa na javnih prometnih infrastrukturah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, IZTOK said:

Ce ti vozis motor v stilu sekanja od roba do roba ne meci v isti kos ostale. Tudi ne mores primerjat motorja z kolesom, ker kolesar je pocasen in ostale ovira. V ZVCP lepo pise, kje mora kolesar voziti. Ce zagovarjas taksno pocetje se ne pritozuj glede nestrpnisti drugih, ne gre za zakon mocnejsega ampak enostavno za red. Vedno sem in tudi v bodoce bom taksnega bebca spakiral tja, kamor spada :jezik: In glede tvojega jokcanja o izrivanu in tesnem prehitevanju, milo receno pateticna obtozevanja. Ne zagaj ovinkov pa tega ne bo. Sam ogrozas sebe potem pa bi druge obtozeval. Pa kaj si taksni mislite, da je cesta samo za vas, da se boste po mili volji rekreirali? In ja, zagovarjam zakonsko uveljavitev obveznega zavarovanja za kolesa na javnih prometnih infrastrukturah.

Ne motocikla in ne kolesarja ne smes spraviti s ceste, tudi ce je njegova/njihova prisotnost prevelika obremenitev za tvoj ego.

Ti kar pakiraj bebce kamor spadajo. Ce kdo vozi cez omejitev ali parkira cez crto, ga prav tako spakiras tja, kamor spada?

Jokcanje? Pateticna obtozevanja? A sploh preberes kaj si napisal preden objavis? :yawn:

Kdo zaga ovinke? Jaz? A vidis stvari, ki jih jaz ne?

Zavarovalnica Triglav nudi kolesarsko polico za borih 30 eur letno, pa lahko izsiljujes razne taksne in drugacne popuste in ugodnosti ko zavarujes motor, avto in bajto. Imas ti zavarovano? Ce ne, kako lahko trdis, da zagovarjas zavarovanja na kolesih? Me bos vprasal, ce imam zavarovano - in predvsem zakaj oz. zaradi koga imam zavarovano? :)

Da se razumemo - nikakor ne zagovarjam kakrsnegakoli krsenja ZVCP, strogo obsojam brezvestno voznjo in podpiram sankcioniranje nevarnega krsenja predpisov. Ampak tu not vidim tudi tebe in tvojo aroganco/napadalnost/road rage/karkoli, kar povzrocas z nepotrebnim trobljenjem. Napisal si, da je vozil od bankine do crte. Madona, pelji mimo, pa basta, kaj te briga kako se kdo vozi, dokler te ne ogroza - tako ali tako si TI tisti, ki mora pri prehitevanju (ali voznji mimo, ce smo pikolovski - nima veze) zagotoviti tako vzdolzno, kot tudi bocno varnostno razdaljo do vozila pred teboj oz. vozila, ki ga prehitevas. Z drugimi besedami - manever opravis kadar/ce je varen, za izvedbo pa moras na nasprotno smerno vozisce.

Ker tole, kar berem na motosvetu (ki naj bi bil po mojem mnenju kulturno in glede zrelosti clanov kar precej nad raznimi pederajsarskimi forumi a la bmwslo, mobisux itd), je pa cista objestnost, egoizem, pederisanje, merjenje kdo ima daljsega.

Najbolj socen primer danes - glavna cesta Dole -- Sentjur (ni kolesarske, niti plocnika, cesta je juhuhu siroka), s kolegom peljema vlak cca 35, 40 km/h, guma 20, 30 cm od roba bankine, nasproti vse fraj, pregledno daaalec naprej, lep soncen dan, normalen promet se tam odvija s 60 do 90 km/h, frajer pa niti na crto ni zapeljal ko je sel mimo z nezmanjsano hitrostjo - cca 20 cm od krmila. Sem bil idiot? Debil? Sem ga oviral? Zakaj se potem kolesarji do avtomobilistov obnasajo kot debili?

Eee, tu smo. Ta me je, kot pravis ti, "spakiral tja, kamor spadam". Kudos od mene. Pa ena bomba na gobec ce ga kje opazim - sem si zapomnil tablico.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Snecer said:

Včeraj spet isti špil z rekreativcem.

https://goo.gl/maps/EREWYfrsK8w

"spregledal" je znak za stezo pa kar po glavni magistralki, bo že...

tožibaba....

Če je kolesarska steza zasvinjana, kakšne razbite steklenice so kar pogoste, takrat tudi mene ne boš videl gor.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapelješ in jo po hitrem postopku zapustiš, če se vidi da že dalj časa ni bila pometena... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zok pravi:

Ne motocikla in ne kolesarja ne smes spraviti s ceste, tudi ce je njegova/njihova prisotnost prevelika obremenitev za tvoj ego.

Ti kar pakiraj bebce kamor spadajo. Ce kdo vozi cez omejitev ali parkira cez crto, ga prav tako spakiras tja, kamor spada?

Jokcanje? Pateticna obtozevanja? A sploh preberes kaj si napisal preden objavis? :yawn:

Kdo zaga ovinke? Jaz? A vidis stvari, ki jih jaz ne?

Zavarovalnica Triglav nudi kolesarsko polico za borih 30 eur 

Da se razumemo - nikakor ne zagovarjam kakrsnegakoli krsenja ZVCP, strogo obsojam brezvestno voznjo in podpiram sankcioniranje nevarnega krsenja predpisov. Ampak tu not vidim tudi tebe in tvojo aroganco/napadalnost/road rage/karkoli, kar povzrocas z nepotrebnim trobljenjem. Napisal si, da je vozil od bankine do crte. Madona, pelji mimo, pa basta, kaj te briga kako se kdo vozi, dokler te ne ogroza - tako ali tako si TI tisti, ki mora pri prehitevanju (ali voznji mimo, ce smo pikolovski - nima veze) zagotoviti tako vzdolzno, kot tudi bocno varnostno razdaljo do vozila pred teboj oz. vozila, ki ga prehitevas. Z drugimi besedami - manever opravis kadar/ce je varen, za izvedbo pa moras na nasprotno smerno vozisce.

Kaj je s teboj? A tezko dojames, da kolesar nima kaj za vozit po celem voznem pasu? Peljal je iz Pohorja po ovinkasti cesti v nepregledne ovinke na nacin, da se ni dalo mimo njega. In naj jaz potem lepo vozim 18 km z njegovo hitristjo za njim, da se bo g. kolesar nadirkal? Ali naj grem cez polno crto v skarje, ker se pezde noce umaknit? In pri tem se tebi zdi neprimerno, ce mu pohupam? In se navajas varnostno razdaljo itd. Kaj ima ta s tem za opravit? Kolesarji nimamo kaj za iskat na sredi cestisca, razen ce zavijamo. Nehaj se smesit. Sicer pa bmk z take, prej kot slej boste pojahali sleper, ki gre nalagat hlodovino pa bo mir. Zame je ta debata koncana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, IZTOK said:

Kaj je s teboj? A tezko dojames, da kolesar nima kaj za vozit po celem voznem pasu? Peljal je iz Pohorja po ovinkasti cesti v nepregledne ovinke na nacin, da se ni dalo mimo njega. In naj jaz potem lepo vozim 18 km z njegovo hitristjo za njim, da se bo g. kolesar nadirkal? Ali naj grem cez polno crto v skarje, ker se pezde noce umaknit? In pri tem se tebi zdi neprimerno, ce mu pohupam? In se navajas varnostno razdaljo itd. Kaj ima ta s tem za opravit? Kolesarji nimamo kaj za iskat na sredi cestisca, razen ce zavijamo. Nehaj se smesit. Sicer pa bmk z take, prej kot slej boste pojahali sleper, ki gre nalagat hlodovino pa bo mir. Zame je ta debata koncana.

Evo, tocno to.

Zame tudi.

:)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/3/2017 ob 21:56, moravčan pravi:

mislim da bi morali vsa vozila ki nimajo vse potrebne svetlobne opreme in prižganih luči izločiti iz prometa

to velja tudi za kolesa če morajo biti vozila opremljena kot veleva zakon naj to velja tudi za kolesa 

ker so v večini primerov počasnejša od 30km na uro bi morali biti opremljeni z trikotnikom kot vsa počasne vozila 

če vozilo ni opremljeno po predpisih nima kaj delati na cesti  na vem kaj mislijo na policiji da te stvari tolerirajo

pa brez zamere tako je moje mišljenje in tako jaz vidim stvari

mare

 

 

Še dobro, da poznaš predpise in veš, kdo mora kaj imeti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/3/2017 ob 22:13, gretzky pravi:

Meni se zdi, da ne vidimo težave v tem, ker kolesarji kolesarijo in se trudijo, ampak ker pri tem delajo bedarije, ki so nevarne za njih in posledično tudi za druge.

Da ne bom samo grajal, naj tudi pohvalim kolesarje. Ta teden sem šel na jutranji tek, kjer tečem po precej neprometni cesti izven naselja. Zaslišim, da me nekdo dohiteva in mislil sem, da je avto, zato se pomaknem na bankino. Čez par sekund se mimo mene pripelje kolona (strogo drug za drugim in niti dva vštric) vsaj desetih kolesarjev, ki so se peljali res vzorno in tudi precej hitro.

Druga stvar pa je, da na Celovški pri vključevanju z avtom vedno pogledam v obe smeri na kolesarsko stezo, ker so se če neštetokrat po njej v nasprotni smeri peljali kolesarji. Potem pa bom v bok dobil čapca iz Šiške, ki se pelje v napačno smer in bo potem itak spizdil ali pa mu bodo prišli "pomagat" prijatelji iz ulice.

(4) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka smejo hoditi pešci po vozišču tam, kjer ni pločnika, pešpoti ali kolesarske steze. Pešci morajo hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje.

(5) Izjemoma lahko pešci hodijo po desni strani vozišča v smeri hoje, kjer je to zanje varneje (nepregledni ovinek, ovira na vozišču ipd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

(4) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka smejo hoditi pešci po vozišču tam, kjer ni pločnika, pešpoti ali kolesarske steze. Pešci morajo hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje.

(5) Izjemoma lahko pešci hodijo po desni strani vozišča v smeri hoje, kjer je to zanje varneje (nepregledni ovinek, ovira na vozišču ipd.).

Danes dva razlagala kako sta po mestu peš hodila po pločniku in se je ustavila policija in želela,da pihata..WTF

Sam osebno ne bi pihal,da sem peš in na pločniku...ajd,da prečkam cesto...sam jz pač ne vidim vzroka,da pihaš kot pešec,ki nikogar ne ogrožaš na pločniku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, sesir pravi:

Danes dva razlagala kako sta po mestu peš hodila po pločniku in se je ustavila policija in želela,da pihata..WTF

Sam osebno ne bi pihal,da sem peš in na pločniku...ajd,da prečkam cesto...sam jz pač ne vidim vzroka,da pihaš kot pešec,ki nikogar ne ogrožaš na pločniku!

pijan pešec pade na pločniku, in roka na cestišču... lih na moji idealni liniji ... in kaj če zdrsnem na zgaženem zapestju :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

pijan pešec pade na pločniku, in roka na cestišču... lih na moji idealni liniji ... in kaj če zdrsnem na zgaženem zapestju :huh: 

Še huj, če gresta pešca lih iz malce, pa use mastne roke od šniclou....nimaš druge kukr da ti gumo na zapestju odnese.....:P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!