Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

Ob 27. 6. 2017 ob 15:34, thumper pravi:

1m širine je po zakonu.. ponekod imajo črtkano označeno to širino in slikco kolesarja na neko razdaljo - radomlje .

Res je ampak:

1.    99% kolesarjev ne ve kaj te slikce pomenjo:?

2.    Kako spraviti kolesarje ko se vozijo vštric v to širino?.....???

3.     Večina se izogiba lukenj,tako da so zopet izven tega območja

4.     Vozijo se po pločniku tudi tam kjer so te slikce

5.     Tudi organi pregona se kaj dosti ne zmenijo za te rekreativce(videl kako so se trije peljali

         po pločniku brez sankcij     ali jih res niso videli ali pa se jim ne ljubi ukvarjati s takimi malenkostmi?)Po pločniku so se peljali,da jim ni bilo treba upoštevati semaforja.

Poznam nekaj starih mačkov ,in zelo so previdni in upoštevajo predpise in tudi sami ne marajo "pisarniških" biciklistov.

Še kaj bi se najdlo,zdaj naj pa spet zajokajo biciklisti kako oni niso nič krivi in vse delajo po predpisih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 6. 2017 ob 15:34, thumper pravi:

1m širine je po zakonu.. ponekod imajo črtkano označeno to širino in slikco kolesarja na neko razdaljo - radomlje .

Pravzaprav je to po zakonu.

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 6. 2017 ob 11:30, RobiRoberto pravi:

Google + kolesarska steza Radomlje = :hmm:

Ljubljana-Arboretum_101.jpg.85af1e7a9f4139d89c31f7236f7ac3b8.jpg

Če prav razumem to sliko, je to opozorilo voznikom, da se po tej cesti vozijo tudi kolesarji. Podobno je v MB, kjer je kolesarska steza prekinjena in promet poteka po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 7. 2017 ob 18:33, Borutt pravi:

Pravzaprav je to po zakonu.

(1) Vozniki koles morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oziroma niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

ni nikjer določen maksimalni odmik od desnega roba smernega vozišča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak ja, jutranja konica, bomo se malo rekreirali, sem hitrejši od 25kmh, gremo kar na cesto, pa malo bom še vozil v nasprotno smer po pločniku, mimo steze.

Naslednje leto bo berajt za tour

 

WP_20170704_001[1].jpg

WP_20170704_002[1].jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Snecer pravi:

Tak ja, jutranja konica, bomo se malo rekreirali, sem hitrejši od 25kmh, gremo kar na cesto, pa malo bom še vozil v nasprotno smer po pločniku, mimo steze.

Naslednje leto bo berajt za tour

med vožnjo si slikau :O ... prestopnik :ras:

sicer se pa strinjam s teboj ... tur bo dubu na riti :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

druga je bil slikana, ko sem stal pred semaforjem :) 

ok .. pol mi nakaž samo polovićko :jezik: 

se pa strinjam .. ne samo teli pajkićarji .. ampak tudi navadni kolesarji k se vozijo v službo ... to je res ena katastrofa ... :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob 20.00 na TV SLO 2:   KOLESA IN AVTOMOBILI SKUPAJ NA CESTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

ok .. pol mi nakaž samo polovićko :jezik: 

se pa strinjam .. ne samo teli pajkićarji .. ampak tudi navadni kolesarji k se vozijo v službo ... to je res ena katastrofa ... :mad: 

si bom spet kamero montiral

ti dve fotki sta samo del kršitev, vse semaforje je prevozil, vozil je po rondoju...

dejansko, ko vidiš rekreativnega kolesarja v urbanem okolju, lahko pričakuješ zavestno serijsko kršitev cestnoprometnih predpisov...

takšen vidi samo cilj na "Elizejskih poljanah" :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bedni ste.

Ena skupina marginalcev šimfa drugo skupino, ker krši predpise tam, kjer jih sami ne morejo ali ne upajo.

Nehajte jokat, pa sami začnite voziti kolo in počnite iste kršitve, kot tile na slikah, pa boste ugotovili, da sploh nikogar ne ogrožate (sploh, če pazite nase).

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k sem jaz še "mlad pa poln vneme" na mountainbiku kolesaril, sem vozu povosod, skakal čez pločnike, stopnišča, skoz rdeče semaforje, prehode za pešce itd...dokler me ni en ata položu na prehodu za pešče na haubo. No, pol sm se pa čist mau umiril. :P

ampak izven mesta pa vedno čimbolj ob desnem robu vozišča.

Nauk zgodbe:

Kolesarjenje je nevarno, bodite raj motoristi. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Luknja v zakonu":  zaradi posledic moje prometne nesreče sem ostal brez vozniškega dovoljenja A in B kategorije, s kolesom in skuterjem z omejitvijo 25 km/h se pa še vedno lahko vozim, kljub temu, da zanju veljajo v prometu ista pravila !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, RobiRoberto pravi:

"Luknja v zakonu":  zaradi posledic moje prometne nesreče sem ostal brez vozniškega dovoljenja A in B kategorije, s kolesom in skuterjem z omejitvijo 25 km/h se pa še vedno lahko vozim, kljub temu, da zanju veljajo v prometu ista pravila !!!

Verjetno si bil na testu za B izpit in ga žal nisi opravil...tudi sam sem bil in ga hvala bogu opravil....

Za B izpit moraš biti 18+ za A neomejeno mislim,da celo 24 za bicikl pa koliko?Nekak logična posledica se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

k sem jaz še "mlad pa poln vneme" na mountainbiku kolesaril, sem vozu povosod, skakal čez pločnike, stopnišča, skoz rdeče semaforje, prehode za pešce itd...dokler me ni en ata položu na prehodu za pešče na haubo. No, pol sm se pa čist mau umiril. :P

ampak izven mesta pa vedno čimbolj ob desnem robu vozišča.

Nauk zgodbe:

Kolesarjenje je nevarno, bodite raj motoristi. :P

 

Lažeš, kradeš, bolhe ješ. :ras:

 

Pol te je xsara dobila, pa še vedno divjaš , le en šport si menjal za drugega :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Arzen pravi:

Lažeš, kradeš, bolhe ješ. :ras:

 

Pol te je xsara dobila, pa še vedno divjaš , le en šport si menjal za drugega :ras: 

predn me je xsara dobila sem že dooolgo bil miren motorist :P

bicikl je nevarn, vam povem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

predn me je xsara dobila sem že dooolgo bil miren motorist :P

bicikl je nevarn, vam povem!!

predlagam, da za,menjaš šport

Rezultat iskanja slik za jump over the car

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

predlagam, da za,menjaš šport

Rezultat iskanja slik za jump over the car

sm zadnjič res hotu zamenjat, pa sem se prijavil na tečaj štrikanja. In kaj je blo, ena starejša gospa se je zbodla v uč...nak, takih tveganih športov se ne grem. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naslov teme je ... ustavimo-rekreativne-bicikliste ... torej .. namen te teme je, da se jih ustavi 

tist k jih pa ljubi, naj si pa svojo temo odpre ... recimo ... S kolesarji se ljubimo, Kolesarji in narava, Kolesarji - ljubitelji narave, 

Kolesarji v pajkicah, Kolesarske poti  - napetosti v pajkicah ... itd ...

torej ... zgrožen sem nad diujanjem kolesarjeu po kolesarskih poteh, po cesti in sploh neupoštevanjem CCP-jeu, kot da to njih niti ne zanima :P

p.s.

v soboto sem slišal od enega kolesarja, da so jih vrnili na slovenski meji, ker so se s kolesi pripeljali do mejnega prehoda mimo kolone .... nisem mogel verjeti, ampak mi je zatrjeval, da je živa resnica .... pol je šu nazaj in rinu kolo mimo kolone, pa je policaj čist znoru :lol1: ... ampak je pol le rešu in prišao u Sloveniju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Darko3g pravi:

Bedni ste.

Ena skupina marginalcev šimfa drugo skupino, ker krši predpise tam, kjer jih sami ne morejo ali ne upajo.

Nehajte jokat, pa sami začnite voziti kolo in počnite iste kršitve, kot tile na slikah, pa boste ugotovili, da sploh nikogar ne ogrožate (sploh, če pazite nase).

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, maus pravi:

naslov teme je ... ustavimo-rekreativne-bicikliste ... torej .. namen te teme je, da se jih ustavi 

tist k jih pa ljubi, naj si pa svojo temo odpre ... recimo ... S kolesarji se ljubimo, Kolesarji in narava, Kolesarji - ljubitelji narave, 

Kolesarji v pajkicah, Kolesarske poti  - napetosti v pajkicah ... itd ...

torej ... zgrožen sem nad diujanjem kolesarjeu po kolesarskih poteh, po cesti in sploh neupoštevanjem CCP-jeu, kot da to njih niti ne zanima :P

p.s.

v soboto sem slišal od enega kolesarja, da so jih vrnili na slovenski meji, ker so se s kolesi pripeljali do mejnega prehoda mimo kolone .... nisem mogel verjeti, ampak mi je zatrjeval, da je živa resnica .... pol je šu nazaj in rinu kolo mimo kolone, pa je policaj čist znoru :lol1: ... ampak je pol le rešu in prišao u Sloveniju :P

 

Jaz sem bolj zgrožen nad tem, da nekdo slika kolesarje v avtu. Stal pri semaforju? Ne morem vedet, vidi se da si v avtu in da si slikal, kazen zate :ras:  Tako bi jaz tem, ki slikate, povedal.

 

Maus, a si ratu gej? Same pajkice so te :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Darko3g pravi:

Bedni ste.

Ena skupina marginalcev šimfa drugo skupino, ker krši predpise tam, kjer jih sami ne morejo ali ne upajo.

Nehajte jokat, pa sami začnite voziti kolo in počnite iste kršitve, kot tile na slikah, pa boste ugotovili, da sploh nikogar ne ogrožate (sploh, če pazite nase).

Ker kao direktno ne ogrožaš, lahko kršiš predpise?

Še enkrat: ko vidim rekreativca, moram biti posebej pozoren, ker bo kršil predpise, kjer je le možno.

Drugače pa evo še enga rekreativca :) iznajdljiv, tudi ni nikogar ogrožal

http://www.24ur.com/novice/slovenija/foto-mariborcan-kar-z-elektricno-rolko-na-sprehod-z-vozickom-policija-opozarja-da-je-to-skrajno-nevarno.html?focus=1

a414cdfd2f_61944485.jpg.c102c981d0d50d4e9561849e8cbff61f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Arzen pravi:

Maus, a si ratu gej? Same pajkice so te :eek:

đe si ti mene vidu u pajkicama :eek:

ljubiteljem kolesarjenja sem samo teme predlagu, v teli temi se pluva po kolesarjih .. v ostalih temah se pa pluva po ostalih ... tko je to ... aja .. ti ne moreš še, kot motorist, pluvat po kolesarjih :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Ker kao direktno ne ogrožaš, lahko kršiš predpise?

Ne ne smeš. Ampak tudi prehitevanje čez polno črto ni dovoljeno (samo kaj, ko so avtomobili takoooo počasni), vrivanje na začetek kolone ali vožnja med pasovi ni dovojeno (samo s tem sprostimo promet na semaforju oz. krajšamo kolone), vožnja po občutku ni dovoljena (vendar mi obvladamo svoje stroje, vozimo s prilagojeno hitrostjo, in ne ogrožamo nikogar), in še in še takšnih izjem, ki jih motoristi pač lahko delamo, ker je motor ožji, lažji in hitrejši.

Kar hočem povedat, Motoristi kršimo (kršijo) več predpisov, ker jih pač lahko, sočasno pa pizdimo nad kolesarji. Ta dvoličnost me čudi in jezi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 7. 2017 ob 23:29, thumper pravi:

ni nikjer določen maksimalni odmik od desnega roba smernega vozišča?

Ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!