Skoči na vsebino

Maribor - Rusija, Mongolija


Dr.SPEED

Priporočene objave

ala se sredila Katjuša tmle gor, nad gumo :) 

zgleda pestro, a to so te medvedke k jih omenjas?

like it, a lot!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dr.SPEED  Mogoče malo prehitevam. Medtem, ko si vozil zahodni BAM sva se pogovarjala z Walterjem. Rekel mi je, da je BAM težji od OSR. Svoje poglavje naj bi bil tudi vzhodni BAM katerega je prevozilo zelo malo ljudi. Tvoje mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peter hvala za trud, ki si ga vložil, da lahko beremo in gledamo o tvojih doživljajih.

Moraš imeti kar železno voljo in seveda pogum, da lahko sam do konca odvoziš takšno ruto.

Imel pa si tudi srečo z vremenom, ki marsikoga ustavi na tej poti.

Malo sem brskal in našel zanimivo in smešno reportažico v dveh delih o Rusih, ki so se lotili BAMa na svoj način:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2016 at 21:55, Dr.SPEED pravi:

Tam sem vodo izgubil :angryrant2:sem se peljal nazaj par km.ampak brez uspeha-bila prisotna žeja od prejšnjega dne :drunk:jaz pa brez kapljice vode.

 

Zgleda, da je bil medved hitrejši in bolj žejen od tebe. :D

Zanima me, kako je kaj sklopka vzdržala vse te napore, ali si imel novo pri odhodu od doma?  Res je imela precej vodnega hlajenja.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DR.SPEED:

Najprej bi ti čestital za odvoženo zadevo ... vsa čast in kapo dol.

Tukaj pa moram še dodatno pohvalit tvoj vrhunski opis, ki si nam ga predstavil, ter slike in video, ki so vrhunske in vrhunsko dopolnijo tvojo zgodbo. Človek se prav vživi, ko prebira tvoj potopis.

Samo želimo si lahko takšnih potopisov in marsikdo bi si lahko vzel za vzgled, kako naj to zgleda.

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dr.SPEED - Zanimivo! V potopisih angležev in nemcev povsod piše kako so colali "mostnine". Sploh najbolj težko usklajevanje cen naj bi bil prehod preko Kuande. Nekateri so se raje odpeljali v 9km oddaljeno vas (Kunada) in se zdilali za prevoz s kamionom. V enem videu sem videl poljake na vojaškem transporterju na gosenicah. Upam, da se ti bo ljubilo narediti predstavitev v živo. Obvezno objavi kdaj in kje jo boš imel !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 1. 2016 at 9:20, Dr.SPEED pravi:

Čudež :? ali sreča :) glavno,da je vzdržala.Sem jo pred odhodom preveri in je bila skoraj kot nova,klub temu,da je imel takrat motor prevoženih nekje120.000 in še ni bila nikdar menjana :D sedaj ima dodatnih 27.000 in še kar melje.

Ne vem,kako Rusi gledajo na angleže in nemce,lahko ti rečem le to,da beseda YUGOSLAVIJA-dela čudeže :worship: (zaradi tega sem dobil tudi polet s helikopterjem v Tommotu) nekaj  malega je pripomoglo še to,da sem bil sam.Verjameš ali ne,ta možakar je bil prav jezen,ko sem mu hotel stisnit par dolarjev.

Seveda verjamem. Ko sem 2011 solo vozil po Mavretaniji in Zahodni Sahari pravzaprav nikoli nisem bil sam. Kadarkoli sem se ustavil, je nekdo prišel mal firbcat in se pogovarjat. Za Slovenijo tam ni slišal še nihče. Vedo pa za Jugoslavijo. Sem jih slišal nekaj krepkih čez politiko do Sahrawijev. Bivši režim je podpiral njihovo neodvisnost, Maročani pa so imeli na to zelo odklonilen odnos. Mi je eden od secret police dal vedeti, da tisto ni bilo v redu. Naredil sem neumno faco, kao da nič ne vem. Naročil rundo pera, pa smo se takoj režali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem slišal psovke tam pri mostu, ko ti makadam ni bil dosegljiv?:D Pa motor ti je nekam roštal spredaj? Ta prehod preko mostu, dobro, saj nimaš kaj zbirati :worship:. Samo hlače pa tudi maš osrane. za nikamor :lol1:.

Ma zavidam ti takšne pustolovščine, Scarabeo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Most čez Vitim ima svoj čar. Vodostaj je bil pa res nizek. Tudi ograja na sredini mostu na eni strani manjka. Poseben užitek mora predstavljati od dežja razmočen most.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Whiskey pravi:

Most čez Vitim ima svoj čar. Vodostaj je bil pa res nizek. Tudi ograja na sredini mostu na eni strani manjka. Poseben užitek mora predstavljati od dežja razmočen most.

Dr. Speed je tu naletel na ugodne vremenske razmere. :OK::D

Angleža Tony-a je na sredini mostu poleg dežja ujel še nastop nevihte z hudim vetrom tako,

da se mu kamerada nista upala it pomagat potisn motor do brega!  

(Potopis Walter Colebatch 2012 na advrider.com)

 

Vsekakor pa KAPO DOL Dr.Speed-u za odpeljano!  :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Kot že rečeno, sem ta tvoj potopis spremljal z odprtimi usti. Da si ftrgan tak sam veš. Resnično bi te pa prosil, če boš imel kakšno predavanje v MB, da to obelodaniš na tej strani. Zanima me tudi, ko si sedaj po tolkem cajtu prišo k "sebi" a nameravaš napisati kakšen potopis. Verjamem, da bi vsaj pol Motomarsa želela kupiti knjigo.

Seveda pa več kot spoštujem tvojo voljo in edino prav je to, kar boš ti sam želel narediti. Moram pa še dodati, da si res "potegnjen" :worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj, ko si varno doma, skrit pred snegom.:) Lej, če lahko odgovoriš nekako v tej smeri. Na poti si bil sam.

- nikoli več ne bi šel...

- zadevo bi z veseljem ponovil...

- če bi vedel prej, ne bi šel...

- zdaj ko vem kako je, tega ne bi več ponovil...

????

Resnično kapo dol in če bo potopis sigurno pridem. :worship:

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo, da si svoje potovanje delil z nami :grupni:.sem z velikim veseljem spremljal to temo in če boš imel  voljo naredit predavanje na to temo pa le objavi tukaj.:)  .

Lep pozdrav : Anton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!