Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 1 minuto, Snečer pravi:

na MS ne uporabljamo SSKJ :) 

tudi novinarji vseh barv in vrst mešajo in zavajajo :P 

ampak, to je isto, kot da bi rekel, da je mitas boljša kot conti in s tem zavajaš javnost ...

že SSKJ za Mit(as)= uporablja besede, da je to sicer pozitivna, a nerealna predstava o določenih lastnostih

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

tudi novinarji vseh barv in vrst mešajo in zavajajo :P 

ampak, to je isto, kot da bi rekel, da je mitas boljša kot conti in s tem zavajaš javnost ...

že SSKJ za Mit(as)= uporablja besede, da je to sicer pozitivna, a nerealna predstava o določenih lastnostih

 

Ko bodo migrantje v mitas obuti, jih nihče več ne ustavi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

problem je, ker so naše tupike cele nore, če je temen in kosmat, tile so idealni za kakšne razočarane, debelušne

Hehehehe.  Vcasih so bla vojna lica, uvozeni natakarji, zeleznicarji....zdej pa fugeesi? 

 

Ampak to je vse problem slovenceljstva.  Ideje, de je v sosedoven loncu bols, niso vsadili prisleki.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snečer pravi:

Ko bodo migrantje v mitas obuti, jih nihče več ne ustavi

:huh: 

23__320x240_tire-tread-shoes.jpg

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Problem je, ker večinoma ni nasilno, ampak skrivaj.

V glavnem, mejo je potrebno zaplombirat, potem pa naj pridejo do "okenca", pokažejo dokumente in povejo, zakaj "bežijo".

Tele, ki pa pridejo v državo mimo meje, hinavsko, pa brez debate nagnat nazaj, morda tudi odvrnit s kakšnim zvokom v zrak.

da ne bo pomote .. se v večini strinjam ... gre samo za naziv ;)

Begunec, Ilegalec, prestopnik, migrant, emigrant, itd...

Za moje pojme ima samo begunec pravico do mednarodne zaščite ... 

ker so se vsi pojmi zmešali, potem emigrant ali ilegalec prestopi mejo in tuli azil, če ga dobijo , kar pa ni v redu ... 

to je enako, da te zasačijo pri kraji in rečeš.. predam se :P  in pol je vse ok ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, maus said:

potem emigrant ali ilegalec prestopi mejo in tuli azil, če ga dobijo

Sej ga ne dobi vsak ki tuli.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Kugelschreiber pravi:

Sej ga ne dobi vsak ki tuli.   

vem :P

ampak .. tul pa vseeno ... obravnavat ga morjo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 7. 2019 ob 16:55, Borutt pravi:

Prvo se pomiri in ne nori nonstop. 

Zakonodaja glede ilegalcev, raznih migrantov in prosilcev za azil ti je popolnoma neznana. Torej nimava sploh karkoli debatirati v zvezi paragrafov. 

Glede tvoje resnice je očitno, da si zelo podvržen nekim hujskaškim medijem oziroma si zelo dovzeten za razne resnice v imenu nekoga. Kaj, ko bi uporabil svojo glavo in ne nasedal vsakemu razpihovalcu sovraštva. Pa ne boš več tako na obratih in ne boš več s peno na ustih kričal tvoja resnica, moja resnica, lažeš in podobne nesmisle. Ne nasedaj nacionalističnim provokatorjem. 

Kakšen kombi ali avtobus? Kam gre? Tisto o laži zadrži zase. Ali se ne moreš zadržati? 

Glede teh vaših in naših časopisov si samo zopet dokazal, da si pod vplivom nacionalističnih provokatorjev. Ker je zelo očitno, da ne zmoreš razmišljati s svojo glavo, ker sploh nočeš razmišljati, saj je veliko lažje kričati s peno na ustih. Ti tudi plačajo to podpiranje njihove resnice? Raje se pomiri in se pozanimaj, kako sploh potekajo kakšne zadeve. Ker drugače ne boš nič drugega, kot kričoča karikatura nacionalističnih provokatorjev. Uporabi svojo glavo, ampak še prej iz nje izbij tiste glupe parole tistih v prejšnjem stavku omenjenih. 

Očitno ne premoreš niti trohice zdrave pameti, ker pišeš takšne neumnosti. Pravzaprav so ti tvoji zapisi navadne izmišljotine. Seveda imajo podlago v tvoji popadljivosti in grizenju na prvo žogo. Ko se boš pomiril in malo razmislil, boš ugotovil, da sam sebe opisuješ. 

Ti ne odgovarjaš nikoli, ker nikoli nimaš odgovora ali argumenta. Pa ne skrivaj se za drugimi, ampak bodi moški in odgovarjaj zase. Izpostavi se in bodi pokončen. 

Resno ti pišem, da se pomiri. Ker ne znaš drugega, kot, da kričiš in nekaj nabijaš. Ko si na obratih, ne zmoreš jasnega pogleda in nimaš jasnih misli. Sovraštvo prevladuje in ti megli misli in ostri jezik. S tem samo sebi škoduješ. In tvoja nevednost glede marsičesa ti vse skupaj samo še otežuje. Pusti razpihovalce sovraštva in raje v miru razmišljaj. Pa naj ostane pri razmišljanju. 

Vrjetno se tudi Županu sanja in ga zavajajo mediji itd pa iz jese piše....

Sej bi ti še velik napisal pa poslikal lastnoročno samo bi tvoj um spet iznašel nove in nove umotvore zato tu končujem s teboj.

Prej ali slej boste občutili vsi to vašo varnost a potem bo zapihal drugi veter in obrnil se boš po njemu....

Lp

Župan Ilirske Bistrice Emil Rojc je opozoril na nedopustno stanje na meji, kjer 200 ljudi tabori poleg številčno nekajkrat manjše vasi.

Kako je mozno, da migranti, ki NEZAKONITO vstopajo v naso državo sredi noči, strašijo prebivalce, vlamljajo v objekte in puščajo za seboj divja odlagališča, DOBIJO AZIL?? 
Tako se sprašuje župan Rojc in tricetrt Slovenije?!

Torej, kako je mozno? Koga bomo poklicali na odgovornost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Vrjetno se tudi Županu sanja in ga zavajajo mediji itd pa iz jese piše....

Sej bi ti še velik napisal pa poslikal lastnoročno samo bi tvoj um spet iznašel nove in nove umotvore zato tu končujem s teboj.

Prej ali slej boste občutili vsi to vašo varnost a potem bo zapihal drugi veter in obrnil se boš po njemu....

Lp

Župan Ilirske Bistrice Emil Rojc je opozoril na nedopustno stanje na meji, kjer 200 ljudi tabori poleg številčno nekajkrat manjše vasi.

Kako je mozno, da migranti, ki NEZAKONITO vstopajo v naso državo sredi noči, strašijo prebivalce, vlamljajo v objekte in puščajo za seboj divja odlagališča, DOBIJO AZIL?? 
Tako se sprašuje župan Rojc in tricetrt Slovenije?!

Torej, kako je mozno? Koga bomo poklicali na odgovornost?

na, tle poglej cifre, kolk ljudi iz tretjih drzav je letos dobilo dovoljenje za prebivanje. Pa mi povej kdo te ogroza. Alzirc, Libijc, Paki al kdo drugi. Klikni drugi zavihek, za prejemnike dovoljen iz tretjih drzav!!!

http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov.si/pageuploads/DUNZMN_2013/DUNZMN_2014/DUNZMN_2015/DUNZMN_2016/DUNZMN_2017/DUNZMN_2018/DUNZMN_2019/Junij_2019_IZDANA__1_.xlsx

tle lahk se na slikcah pogledas, da je dovoljenje za prebivanje en od privilegijev odobrene prosnje za azil. Se pravi, azilant ga ima, in je 100% zaveden v gornji razpredelnici. 

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/docs/ceas-fact-sheets/ceas_factsheet_sl.pdf

 

Zupan Rojc........ je pac oportun populisticn debil, ki je v spregi s postojnskimi sdsjevci zgolfal volitve v drzavni svet. Stolcek je zasedel  “neodvistni kandidat” marionetni sdsjevc Jernej Verbic.  Pa reci de je blo to zastojn, al pa posteno.....l o p o f. Zdej pac igra to migrantsko igro. Ker v bistrci nic ne gre na bols, rabi zuannjega sovraznika, da mu omogoci se eno izvolitev, pred “zasluzeno penzijo”.

Tle mas se demonstracijo njegovga intelekta. 

ne pravim de ni pizdarij, pravim de se grozno pretirava, de se jezis bezveze, in de prehitro verjames tisto, kar hoces verjet. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kugelschreiber pravi:

na, tle poglej cifre, kolk ljudi iz tretjih drzav je letos dobilo dovoljenje za prebivanje. Pa mi povej kdo te ogroza. Alzirc, Libijc, Paki al kdo drugi. Klikni drugi zavihek, za prejemnike dovoljen iz tretjih drzav!!!

http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov.si/pageuploads/DUNZMN_2013/DUNZMN_2014/DUNZMN_2015/DUNZMN_2016/DUNZMN_2017/DUNZMN_2018/DUNZMN_2019/Junij_2019_IZDANA__1_.xlsx

tle lahk se na slikcah pogledas, da je dovoljenje za prebivanje en od privilegijev odobrene prosnje za azil. Se pravi, azilant ga ima, in je 100% zaveden v gornji razpredelnici. 

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/docs/ceas-fact-sheets/ceas_factsheet_sl.pdf

 

Zupan Rojc........ je pac oportun populisticn debil, ki je v spregi s postojnskimi sdsjevci zgolfal volitve v drzavni svet. Stolcek je zasedel  “neodvistni kandidat” marionetni sdsjevc Jernej Verbic.  Pa reci de je blo to zastojn, al pa posteno.....l o p o f. Zdej pac igra to migrantsko igro. Ker v bistrci nic ne gre na bols, rabi zuannjega sovraznika, da mu omogoci se eno izvolitev, pred “zasluzeno penzijo”.

Tle mas se demonstracijo njegovga intelekta. 

ne pravim de ni pizdarij, pravim de se grozno pretirava, de se jezis bezveze, in de prehitro verjames tisto, kar hoces verjet. 

Mi mamo res srečo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

na, tle poglej cifre, kolk ljudi iz tretjih drzav je letos dobilo dovoljenje za prebivanje. Pa mi povej kdo te ogroza. Alzirc, Libijc, Paki al kdo drugi. Klikni drugi zavihek, za prejemnike dovoljen iz tretjih drzav!!!

http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov.si/pageuploads/DUNZMN_2013/DUNZMN_2014/DUNZMN_2015/DUNZMN_2016/DUNZMN_2017/DUNZMN_2018/DUNZMN_2019/Junij_2019_IZDANA__1_.xlsx

tle lahk se na slikcah pogledas, da je dovoljenje za prebivanje en od privilegijev odobrene prosnje za azil. Se pravi, azilant ga ima, in je 100% zaveden v gornji razpredelnici. 

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/e-library/docs/ceas-fact-sheets/ceas_factsheet_sl.pdf

 

Zupan Rojc........ je pac oportun populisticn debil, ki je v spregi s postojnskimi sdsjevci zgolfal volitve v drzavni svet. Stolcek je zasedel  “neodvistni kandidat” marionetni sdsjevc Jernej Verbic.  Pa reci de je blo to zastojn, al pa posteno.....l o p o f. Zdej pac igra to migrantsko igro. Ker v bistrci nic ne gre na bols, rabi zuannjega sovraznika, da mu omogoci se eno izvolitev, pred “zasluzeno penzijo”.

Tle mas se demonstracijo njegovga intelekta. 

ne pravim de ni pizdarij, pravim de se grozno pretirava, de se jezis bezveze, in de prehitro verjames tisto, kar hoces verjet. 

pa ti misliš, da je problem, koliko ljudi/migrantov/izbeglic dobi azil? Al je problem v številu ljudi, ki prečka naše meje (in gre dalje) vmes pa še mal opustoši tule?

Cifre so jasne, vsaj tiste koliko jih ujamejo (saj vsak dan piše v časopisu), jih pa gladko lahko pomnožiš z 2x do 3x koliko jih ne. Da imajo hrvati najmodernejšo opremo za nadzor v EU verjetno tudi veš, pa jih ne uspejo pohopsat, ker jih je preveč. In če slišiš da jih v Bosni čaka 2000 (kar pišejo mediji) lahko gladko cifro pomnožiš z 2. (informacije sem dobil od Hrvata, ki zelo dobro pozna zadeve)

Torej, samo politično nabiranje točk župana (in ostalih, ki izkoriščajo ta in podoben problem, ker roko na srce ni samo bistriški župan, ki vidi možnost dviga rejtinga)

Torej, a me direktno ogrožajo? Odgovor je ne, posledično pa DA, ker EU ni sposobna zaščititi meja, niti vrniti vseh, tako kot radi poudarjajo vsi birokrati in meljejo in meljejo..in delajo mešane skupine, pošljejo par vojakov na mejo (brez kakršnihkoli pooblastil)

EU ga tule serje na celi črti. Če se nekaj gre po "predpisih", naj si končno uredi predpise, pa naj vse države prispevajo represivne organe in naj gredo ščititi tako opevano šengensko mejo. En županček pa v tej igri nima ravno nekega vpliva, pa čeprav na koncu ima celo prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Vrjetno se tudi Županu sanja in ga zavajajo mediji itd pa iz jese piše....

Sej bi ti še velik napisal pa poslikal lastnoročno samo bi tvoj um spet iznašel nove in nove umotvore zato tu končujem s teboj.

Prej ali slej boste občutili vsi to vašo varnost a potem bo zapihal drugi veter in obrnil se boš po njemu....

Lp

Župan Ilirske Bistrice Emil Rojc je opozoril na nedopustno stanje na meji, kjer 200 ljudi tabori poleg številčno nekajkrat manjše vasi.

Kako je mozno, da migranti, ki NEZAKONITO vstopajo v naso državo sredi noči, strašijo prebivalce, vlamljajo v objekte in puščajo za seboj divja odlagališča, DOBIJO AZIL?? 
Tako se sprašuje župan Rojc in tricetrt Slovenije?!

Torej, kako je mozno? Koga bomo poklicali na odgovornost?

Si prebral moj zapis, kjer sem ti odgovoril? Tam so odgovori. Samo prebrati je treba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

pa ti misliš, da je problem, koliko ljudi/migrantov/izbeglic dobi azil? Al je problem v številu ljudi, ki prečka naše meje (in gre dalje) vmes pa še mal opustoši tule?

Cifre so jasne, vsaj tiste koliko jih ujamejo (saj vsak dan piše v časopisu), jih pa gladko lahko pomnožiš z 2x do 3x koliko jih ne. Da imajo hrvati najmodernejšo opremo za nadzor v EU verjetno tudi veš, pa jih ne uspejo pohopsat, ker jih je preveč. In če slišiš da jih v Bosni čaka 2000 (kar pišejo mediji) lahko gladko cifro pomnožiš z 2. (informacije sem dobil od Hrvata, ki zelo dobro pozna zadeve)

Torej, samo politično nabiranje točk župana (in ostalih, ki izkoriščajo ta in podoben problem, ker roko na srce ni samo bistriški župan, ki vidi možnost dviga rejtinga)

Torej, a me direktno ogrožajo? Odgovor je ne, posledično pa DA, ker EU ni sposobna zaščititi meja, niti vrniti vseh, tako kot radi poudarjajo vsi birokrati in meljejo in meljejo..in delajo mešane skupine, pošljejo par vojakov na mejo (brez kakršnihkoli pooblastil)

EU ga tule serje na celi črti. Če se nekaj gre po "predpisih", naj si končno uredi predpise, pa naj vse države prispevajo represivne organe in naj gredo ščititi tako opevano šengensko mejo. En županček pa v tej igri nima ravno nekega vpliva, pa čeprav na koncu ima celo prav.

Kakšno opremo imajo Hrvati? Malo razloži. 

V Bosni jih je veliko. Ker jih Arabci podpirajo. Denar je sveta vladar. 

Evropa potrebuje nove ljudi. Zato so prišli. Zdaj je pa upor. Če jih ne bi želeli, bi to uredili. Ampak ne na lep način. Tako so in še delajo na morju. Saj veš, daleč od oči, daleč od srca. 

Ni interesa. Ker potrebujejo delavce. Arabci pa to izkoriščajo in podžigajo in podpirajo z neusahljivim zlatom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Kakšno opremo imajo Hrvati? Malo razloži. 

V Bosni jih je veliko. Ker jih Arabci podpirajo. Denar je sveta vladar. 

Evropa potrebuje nove ljudi. Zato so prišli. Zdaj je pa upor. Če jih ne bi želeli, bi to uredili. Ampak ne na lep način. Tako so in še delajo na morju. Saj veš, daleč od oči, daleč od srca. 

Ni interesa. Ker potrebujejo delavce. Arabci pa to izkoriščajo in podžigajo in podpirajo z neusahljivim zlatom. 

poguglaj kaj majo

ostalo se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Kmet2 said:

Mi mamo res srečo.......

Mi imamo nenormalno sreco. Z lokacijo v casu in prostoru. Dvem generacijam pred nami je bla jeba. Kaj bo dve generaciji za nami nimamo pojma. Ni nujno, da bo slabse. Vsekakor se pa mamo mi zelo zelo fajn. 

9 minutes ago, DAMI34 said:

pa ti misliš, da je problem, koliko ljudi/migrantov/izbeglic dobi azil? Al je problem v številu ljudi, ki prečka naše meje (in gre dalje) vmes pa še mal opustoši tule?

Cifre so jasne, vsaj tiste koliko jih ujamejo (saj vsak dan piše v časopisu), jih pa gladko lahko pomnožiš z 2x do 3x koliko jih ne. Da imajo hrvati najmodernejšo opremo za nadzor v EU verjetno tudi veš, pa jih ne uspejo pohopsat, ker jih je preveč. In če slišiš da jih v Bosni čaka 2000 (kar pišejo mediji) lahko gladko cifro pomnožiš z 2. (informacije sem dobil od Hrvata, ki zelo dobro pozna zadeve)

Torej, samo politično nabiranje točk župana (in ostalih, ki izkoriščajo ta in podoben problem, ker roko na srce ni samo bistriški župan, ki vidi možnost dviga rejtinga)

Torej, a me direktno ogrožajo? Odgovor je ne, posledično pa DA, ker EU ni sposobna zaščititi meja, niti vrniti vseh, tako kot radi poudarjajo vsi birokrati in meljejo in meljejo..in delajo mešane skupine, pošljejo par vojakov na mejo (brez kakršnihkoli pooblastil)

EU ga tule serje na celi črti. Če se nekaj gre po "predpisih", naj si končno uredi predpise, pa naj vse države prispevajo represivne organe in naj gredo ščititi tako opevano šengensko mejo. En županček pa v tej igri nima ravno nekega vpliva, pa čeprav na koncu ima celo prav.

Jest mislim de so problem davcne oaze, de so problem lopovske korporacije. In nesposobna, brezsramno podkupljiva in pogoltna politika. Jez mislim de je Lichtenstein vecji problem ko Libija. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

Torej ne veš, kaj imajo? 

Viska metke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, maus pravi:

Zato pa tudi pravim in sem že nekajkrat ponovil, da se ta beseda zlorablja ;) 

Tudi naslov te teme je potemtakem napačen  :P

ko ptujčan ugotovi , da je v resnici migrant... :P

pred 19 urami, Kugelschreiber pravi:

Hehehehe.  Vcasih so bla vojna lica, uvozeni natakarji, zeleznicarji....zdej pa fugeesi? 

bolš to kot fugase ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

ko ptujčan ugotovi , da je v resnici migrant... :P

zato pa hočm, da se to razčisti do čistine :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res me zanima, kaj za nas pomeni, če Hrvaška vstopi v šengensko območje. V osnovi bi to pomenilo odprte meje proti jadranki in hitrejši dostop do dopustniških ciljev na Hrvaški obali. Proti Zagrebu bi namesto trikrat čakali v koloni le enkrat ali dvakrat (jemanje listka in plačilo cestnine, sedaj pa čakamo na slovenski meji in potem še na hrvaški meji).

Kaj bi pa izgubili? Mislim, mi kot motoristi, mi kot zavedni Slovenci, mi kot boljši od Hrvatov, ki ne upoštevajo mednarodnih sporazumov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Darko3g pravi:

Kaj bi pa izgubili? Mislim, mi kot motoristi, mi kot zavedni Slovenci, mi kot boljši od Hrvatov, ki ne upoštevajo mednarodnih sporazumov?

 

Še ta majhen kanček varnosti in kontrole na meji ki ga imamo sedaj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Bg pravi:

Še ta majhen kanček varnosti in kontrole na meji ki ga imamo sedaj.

A ni ravno v tem smisel šengena? Skupen prostor, kjer se počutiš varnega (razen na cesti) in prevoziš od Jadrana do severnega morja brez mejnih kontrol in plačevanja carin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!