Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 6 minutami, Snečer pravi:

Ivan ni na dobrem glasu...

Je pa sin domobranca, se kaže v njegovi politiki.

Med levuharji res ne. 

Da je pa sin Domobranca, je pa na to lahko samo ponosen. Bolj problematično bi bilo, če bi bil sin kakega revolucionarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, truckdriver pravi:

Med levuharji res ne. 

Da je pa sin Domobranca, je pa na to lahko samo ponosen. Bolj problematično bi bilo, če bi bil sin kakega revolucionarja.

Še svojega imena se sramuje, kaj šele naci izdajalca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Snečer pravi:

Še svojega imena se sramuje, kaj šele naci izdajalca...

Boš moral prečitati še kaj drugega, ne samo propagandno gradivo komunističnih klavcev. Kajti zadeve tistega časa so večplastne in ne črno bele, kot bi to radi prikazali komunistični lažnivci. 50 let informacijske blokade je zadoščalo, da veliko ljudi še danes hodi naokoli s povsem opranimi možgani.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, truckdriver pravi:

To je pač tvoje osebno mnenje. Moje pa je diametralno nasprotje tvojemu. 

Daj mi vsaj en primer vojskovanja, kjer je obrambni minister stal v prvih bojnih linijah. 

Kar se pa obtožb tiče, da je naročil umor lastnega človeka ,pa prosim z dokazi na dan, sicer si lahko sam obtožen klevet in mazanje dobrega imena tuje osebe. Bo šlo, ali znaš samo klevetat, kot stare babnice. 

Ne vem koliko si star. Toni Merlak je umrl samo zato, ker se je kaplar šel vojno... Ne da se mi razlagat podrobnosti. Še posebej ne nekomu, ki ne more in noče razumet... Malo manj kot javna tajna je bilo, da so piloti helikopterjev organizirali prebeg In to je JJ vedel, pa je kljub temu ukazal sestrelitev hellikopterja. In to NEOBOROŽENEGA... In tega noče priznat niti pod razno....

Zdaj se pa postavi na trepalnice.... s tabo sem opravil.... Zgodovina bo tudi... Upam...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, truckdriver pravi:

1. Daj mi vsaj en primer vojskovanja, kjer je obrambni minister stal v prvih bojnih linijah. 

2. Kar se pa obtožb tiče, da je naročil umor lastnega človeka ,pa prosim z dokazi na dan, sicer si lahko sam obtožen klevet in mazanje dobrega imena tuje osebe. Bo šlo, ali znaš samo klevetat, kot stare babnice. 

Takratni obrambni minister NI bil na prvi bojni liniji, verjetno niti ne veš kaj to pomeni. Skrival se je v bunkerju pod CD v Ljubljani. Je pa imel po meri narejen PUCH, ki je bil oklepljen in opremljen z vsemi mogočimi komunikacijskimi napravami.  Zaradi prevelike dodatne  teže je bil neuporaben za terensko vožnjo. 

2. Ve se poimensko, kdo je sestrelil helikopter in se tudi ve, od koga je prišel ukaz. Le to se ne ve, zakaj je bil izdan ukaz.

Aja, preberi si malo Mikestone Blog, piše ga osebni stražar JJ med vojno in po njem. Če bi bile zapisane stvari laž, bi ga JJ nekajkrat že tožil. Problem je, da če nekoga tožiš zaradi laži, lahko on dokazuje resnico svojih zapisov.........

Morda ne veš, za poizkus uboja polovice TO med "osvobodilno" vojno, kajti takratni obrambni minister (drugače po činu mlajši vodnik) je izdal ukaz za napad na vse slovenske vojašnice v katerih je bila še JNA. K sreči si pisnega ukaza ni upal izdati, kot je zahteval takratni štab TO. Za to je veliko še živečih prič, ampak jim sigurno ne boš verjel. Podobnost z kaplarjem iz ll.vojne zgolj naključna.

Vse tole z korono me spominja na živčno vojno z zastavnikom v Mokronogu med "osamosvojitveno vojno". Grozil je z eksplozijo skladišča v Mokronogu in posledično veliko ekološko katastrofo. Proti-diverzantska enota ga je imela na muhi ampak, JJ ni izdal ukaza za milostni strel na pijanega zastavnika. Kacin je imel prave dramske nastope kar nekaj dni........

Aja,  lažje je streljati na svoje.....  Komandir te enote živ in je župan ene od občin, lahko ti na ZS sporočim njegovo ime, pa ga vprašaj, če te seveda zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, truckdriver pravi:

Boš moral prečitati še kaj drugega, ne samo propagandno gradivo komunističnih klavcev. Kajti zadeve tistega časa so večplastne in ne črno bele, kot bi to radi prikazali komunistični lažnivci. 50 let informacijske blokade je zadoščalo, da veliko ljudi še danes hodi naokoli s povsem opranimi možgani.  

če bom zaznal tu poveličevanje in opravičevanje domobranstva, se bo še poslovil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor bo provociral na temo domobranstva, bo tudi sankcioniran.

Lahko samo še pojasnilo.

Domobranska prisega je bila jeseni 1943, kjer so domobranci prisegli Hitlerji in Bogu. Oboje je zavržno dejanje, izdajstvo. 

Sploh ob dejstvu, da se je cel Svet boril proti nacifašizmu in da je bitka za Kursk že bila "odigrana".

Takrat ni bilo več nobenih "nejasnosti".

Posledice prisege pa so bile po porazu seveda grozljive, tako za domobrance, kot familije itd. Kolektivna krivda.

Citiraj

(2) Enako se kaznuje, kdor na način iz prejšnjega odstavka javno širi ideje o večvrednosti ene rase nad drugo ali daje kakršnokoli pomoč pri rasistični dejavnosti ali zanika, zmanjšuje pomen, odobrava, opravičuje, smeši ali zagovarja genocid, holokavst, hudodelstvo zoper človečnost, vojno hudodelstvo, agresijo ali druga kazniva dejanja zoper človečnost, kot so opredeljena v pravnem redu Republike Slovenije.

Nacizem=domobranstvo.

Kaznivo dejanje, kdor tole odobrava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, C eagle pravi:

...Skrival se je v bunkerju in naročil...

 

Adler, obvezno moraš tega našega truckija naslednjič povabiti na obiranje oljk. Pa da vidimo, če bo pri tem opravilu kaj bolj prepričljiv in učinkovit kot je tule, iza monitorja, v vlogi polit agitatorja.

pred 13 urami, truckdriver pravi:

....z dokazi na dan, sicer si lahko sam obtožen klevet in mazanje dobrega imena tuje osebe....

Dokazi, dokazi, dokazi... A smo mi tule na forumu ali v sodni dvorani? Pa daj, odloči se že ali bi rad bil šofer kamijona ali advokat. Da bomo tudi ostali soforumaši bolje razumeli kaj nam hočeš sporočati. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kaldu pravi:

Morda ne veš, za poizkus uboja polovice TO med "osvobodilno" vojno, kajti takratni obrambni minister (drugače po činu mlajši vodnik) je izdal ukaz za napad na vse slovenske vojašnice v katerih je bila še JNA. K sreči si pisnega ukaza ni upal izdati, kot je zahteval takratni štab TO. Za to je veliko še živečih prič, ampak jim sigurno ne boš verjel. Podobnost z kaplarjem iz ll.vojne zgolj naključna.

Kot poveljnik ene od enot se tega ukaza se spomnim in smo čakali na pisni ukaz na napad na Metelkovi, v kateri sploh ni bilo nobene nevarnosti, saj so bili notri sami 18 letniki, kateri so bežali preko ograje vsako noč in so tudi povedali, da notri ni nič oborožitve in da je samo en podoficir, ki ne upa ven ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, maus pravi:

Kot poveljnik ene od enot se tega ukaza se spomnim in smo čakali na pisni ukaz na napad na Metelkovi, v kateri sploh ni bilo nobene nevarnosti, saj so bili notri sami 18 letniki, kateri so bežali preko ograje vsako noč in so tudi povedali, da notri ni nič oborožitve in da je samo en podoficir, ki ne upa ven ;) 

Druga zgodba je pa bila Vrhnika. 1.tankovska brigada je bila elitna brigada JNA (Leta 87 je bila najboljša brigada v JNA) opremljena z tanki M-84. Njihovi avtomatski topovi 125 mm so imeli domet 14 km. Z lahkoto bi tolkli po Ljubljani. Pa z 400 mm več-plastnim oklepom so neprebojni za armbruste,.........

V kasarni so takrat ostala sama stara vojska, zelo dobro usposobljena. Na drugi strani pa PAP--ovke in nekaj armbrustov. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj ima Jugovojska s temo migracija ampak, ko je tema že zašla: Leta 80/81 sem bil v Vrhniki, oktobrska (prva generacija srednješolcev, ki so imeli za kaplarje staro gardo s povprečjem pod 8. razredi - jaz pa star 24 let).

Ko je prišla GINA (vedelo se je že mesec naprej) in ko je bila uzbuna (vedelo se je tudi mesec naprej) je tretjina tankov in transporterjev ostala v kasarni. Naš transporter je sicer izpeljal a po 20 minutah je začelo goreti in smo bili zunaj prej ko metek iz puške. Voznik je čistil stroj s starimi "pucvolami" in jih je potem zatlačil zraven izpuha. Takrat sem rekel: Če je stara Jugoslovanska vojska kapitulirala proti Nemcev v 4 dneh, bi tale verjetno v dveh.

Iz zdaj berem, da so v 7 letih postali najboljša brigada (kakšne so bile šele druge press).

Je pa bila nasproti vhoda gostilna Malči s sobami, kjer smo prespali, ko je prišla žena na obisk.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne izkušnje na drugi strani juge 84/85. Manevri desetletja (tanki, avijoni, helikopterji, topovi, minometi, bataljon v napadu) vse z "ostro municijo" IN TOTALNI KAOS. Logistika? Je ni bilo, ni hrane, ni šotorov (izgubljeni nekje) . Vojaki izgubljeni na terenu (dobesedno) . Če se v miru niso znali organizirati v vojni ne bi zdržali niti en teden (pa še to samo zato, ker jih prej v tisti vukojebini ne bi mogli najti) .

Z veliko sreče smo vsi preživeli (verjetno je bila vaja zato ocenjena z "uspešno" ) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, franc pravi:

Manevri desetletja (tanki, avijoni, helikopterji, topovi, minometi, bataljon v napadu) vse z "ostro municijo" IN TOTALNI KAOS. 

sedanja vojska ima na vojaških vajah celo negativno oceno s strani NATO ... sem popolnoma brez besed in v solzah ne vidim več tipkovnice in ne morm tipkat :cry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

sedanja vojska ima na vojaških vajah celo negativno oceno s strani NATO ... sem popolnoma brez besed in v solzah ne vidim več tipkovnice in ne morm tipkat :cry: 

Šok, zgrožen sem in začel bom zbirat zamaške :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.slovenskenovice.si/novice/svet/znano-druzinsko-ozadje-napadalca-kurtin-s-je-bil-na-radarju-varnostne-sluzbe-366380

Citiraj
Citiraj

V napadu na Dunaj je bil ubit napadalec, ki ga je policija že identificirala. Bil je simpatizer Islamske države. Odgovorni urednik dunajskega medija Falter Florian Klenk je na twitterju zapisal, da gre za Albanca s poreklom iz Severne Makedonije. »Ime mu je Kurtin S., rojen je leta 2000 na Dunaju, kjer je tudi rasel. Njegovi starši so iz Severne Makedonije in nimajo nikakršne povezave z islamom.«

 

20 letni "domačin" torej.

Citiraj

Moški, ki je sinoči na Dunaju ubil štiri ljudi, je bil na radarju varnostne službe v boju proti terorizmu (BVT), saj je bil eden od 90 avstrijskih islamistov, ki so skušali odpotovati v Sirijo. Kot piše Klenk, so mu julija preprečili odhod na vojno območje v Sirijo. »A oblasti niso verjele, da bi lahko prav on načrtoval teroristični napad,« je zapisal.

verjetno to spada v to temo o migrantih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznavalec islama o trenutni situaciji v Evropi: Islam se ne more civilizirati, integrirati, asimilirati in je skupen anarholevičarstvu!

 

https://nova24tv.si/slovenija/poznavalec-islama-o-trenutni-situaciji-v-evropi-islam-se-ne-more-civilizirati-integrirati-asimilirati-in-je-skupen-anarholevicarstvu/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, truckdriver said:

Poznavalec islama o trenutni situaciji v Evropi: Islam se ne more civilizirati, integrirati, asimilirati in je skupen anarholevičarstvu!

 

https://nova24tv.si/slovenija/poznavalec-islama-o-trenutni-situaciji-v-evropi-islam-se-ne-more-civilizirati-integrirati-asimilirati-in-je-skupen-anarholevicarstvu/

Za vse to so krivi Nemci ene stvari v zgodovini niso naredili dobro ta pr...od Merkleve je kriva za vse te atentape po europi.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Snečer pravi:

zadeva je problematična,ker je klal avstrijski državljan in ga ne moreš sterat

rojen in vzgojen v Avstriji

 

Saj je hotu odit v islamistično državo, pa mu niso pustil...

 

Radikalni islamizem ne sodi v Evropo in pika in konc. Sobivat na dolgi rok ne bomo mogli. Če se jih celo "lastni" bojijo, je upravičen tudi naš strah. Strah pa na plano privleče radikalne poteze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Saj je hotu odit v islamistično državo, pa mu niso pustil...

 

Radikalni islamizem ne sodi v Evropo in pika in konc. Sobivat na dolgi rok ne bomo mogli. Če se jih celo "lastni" bojijo, je upravičen tudi naš strah. Strah pa na plano privleče radikalne poteze.

takemu je treba takoj karto plačat, enosmerno ... in poskrbet, da tam ostane...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte ga no srat. V konkretnem primeru je en čist navaden šiptarski debil, ki je očitno preveč igral igrice in "visel" na internetu. Ob tem pa je povsem nesposoben (z avtomatsko puško mu sredi polnega Dunaja "uspe" ustreliti 4) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

 to bagro je treba potolčt takoj ko naredi nekaj takega kot na dunaju če je ne  bo naša policija in vojska !!

Naša policija in vojska? Vojaki se pritožujejo ker jih žuli čevelj, policaji pa še niso prišli dalje od radarja, ko se dva vaška pijančka stepeta počakajo za vogalom, da je vsega konec in potem samo pridejo popisat, dvomim da bi si kdo upal tukaj spuščati. Seveda so izjeme ampak mislim da te izjeme ne bodo dovolj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, franc said:

V konkretnem primeru je en čist navaden šiptarski debil, ki je očitno preveč igral igrice in "visel" na internetu

Ni res je bilo 6 napadalcev  se pravi so se organizirali in o tem navadnem šiptarju pobrckaj malo po netu ker dvomim da je inžener računalniško pismem mogoče zna utipkat od 0 do 9 v mobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!