Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

Najbolj donosen poklic v turških begunskih kampih: Učitelj sirščine.

 

Popravljeno . Popravil nazo13
Podvajanje besedila v postu.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En teden zadevo spremljam iz "prve vrste". Službeno. Mislim, da bom počasi spremenil svoja stališča do beguncev, oziroma migrantov, kot so uradno poimenovani. .....

Gledam v živo na Dobovi; "los migrantos" zrelih let vzame na oskrbovalni postaji (RK, humanitarci,...) paket mleka (alpsko 2dcl), spije požirek....pljune na tla (peesda....vem, da ni kozje...) in elegantno na tla spusti še embalažo.....koš za smeti...viden, označen, vpadljiv, vsiljiv...ni niti meter stran.... 

:bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš reči, da to kar jaz tumbam že več kot mesec dni je?

-Res?

-Delno res?

-Popolnoma narobe?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

En teden zadevo spremljam iz "prve vrste". Službeno. Mislim, da bom počasi spremenil svoja stališča do beguncev, oziroma migrantov, kot so uradno poimenovani. .....

Gledam v živo na Dobovi; "los migrantos" zrelih let vzame na oskrbovalni postaji (RK, humanitarci,...) paket mleka (alpsko 2dcl), spije požirek....pljune na tla (peesda....vem, da ni kozje...) in elegantno na tla spusti še embalažo.....koš za smeti...viden, označen, vpadljiv, vsiljiv...ni niti meter stran.... 

:bum:

fseki ga za uho:mad: ,  aja, nea smeš, človekove pravice pa to :smoke:, to pa ker on krši naše, da nea živimo na smetišču, pa nikomur nič

Popravljeno . Popravil builder
dodatek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

En teden zadevo spremljam iz "prve vrste". Službeno. Mislim, da bom počasi spremenil svoja stališča do beguncev, oziroma migrantov, kot so uradno poimenovani. .....

Gledam v živo na Dobovi; "los migrantos" zrelih let vzame na oskrbovalni postaji (RK, humanitarci,...) paket mleka (alpsko 2dcl), spije požirek....pljune na tla (peesda....vem, da ni kozje...) in elegantno na tla spusti še embalažo.....koš za smeti...viden, označen, vpadljiv, vsiljiv...ni niti meter stran.... 

:bum:

a vsi al sam nekateri, a je med njimi tudi kdo objokan, premražen, v solzah? sam vprašam....mogoče me res iz prve roke zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, DAMI34 said:

a vsi al sam nekateri, a je med njimi tudi kdo objokan, premražen, v solzah? sam vprašam....mogoče me res iz prve roke zanima.


Ja veliko je premraženih, objokanih in v solzah. Nekateri so v Kranju, nekateri v Bovcu, Cerknem, Postojni, Kočevju... in kaj si storil, da nebi več bili!?

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalar...nimam pojma...zaradi tvojih stališč  te v tej temi ne berem....

Vidmar....to predlagaj humanitarcem.....

Dami...ne vsi, vsi ne odmetavajo, tudi večina ne....objokane sem videl.....premraženih niti ne, jebiga..nenormalen november....žalostne tudi....še največ pa tistih, ki bi jim dal v roke vrečo za smeti, ginekološke rokavice in jih poslal 3 km gor pa dol po štreki in še 15 metrov levo in desno.....ker

 

....ker  kolega Builder.....živi v neposredni bližini trenutno največjega neregistriranega smetišča v Slo.....žal....(OK Šentilja nisem videl)

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še tole, dons u NYtimes berem kaj tom faking henks prav o ograji v sloveniji in naokol.

kojikurac on ve o razmerah, situaciji, europi sploh pa sloveniji. dobr d smo še tle s tem našim številom in jezikovno posebnostjo. edina naša povezava z muslimansko deželo praktično so ble revne dojilje iz severne primorske k so hodile zarad keša u egipt polne mleka !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, skalar36 pravi:


Ja veliko je premraženih, objokanih in v solzah. Nekateri so v Kranju, nekateri v Bovcu, Cerknem, Postojni, Kočevju... in kaj si storil, da nebi več bili!?

Nč, kot ne pri tistem ki je polil mleko. Kot ne pri Mercatorju, Tušu in Šparčku, ki dnevno vrača po 100kg sladic, ki gredo v smeti...ampak js sm samo vprašal, a sm zdej avtomatsko kriv? :dry:

A veš, če so vsi teroristi, ni noben problem, jih zaminiraš direkt v azilu. Če je pa samo en med njimi nedolžen, pa tega ne moreš in ločevanje zrnja od plevela pa ni tok enostavno.

In še 1x za vse revne, objokane in premražene Slovence niso krivi migranti.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, vidmar j said:

jaz bi jim hrano prodajal,sj dnarja majo pa dost, pol pa nebi metali po tleh,kar bos kupil to bos jedu....banda frdamana

Narobe je, ko se enači imigrante z reveži.

Jasno noben od njih ni strašen podjetnik, jih je pa veliko, ki nek kapital in finančna sredstva imajo.

Saj menda ja ne verjamete, da je celotna država država obstajala na podlagi naturalnega gospodartstva. Niso si stoletja med seboj koze in lonce menjavali, tudi tam so obstajale službe in denar. Imajo celo svojo valuto.

Povsem logično je tudi to, da karkoli so imeli oziroma imajo, še zmeraj določeni potrebujejo pomoč in jim po težki poti do nemških mej vsaka voda pride prav - narobe pa je predpostavljati, da so reveži.

 

36 minutes ago, DAMI34 said:

a vsi al sam nekateri, a je med njimi tudi kdo objokan, premražen, v solzah?

Seveda da je, te šparajo za medijske prispevke :}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, skalar36 pravi:


Ja veliko je premraženih, objokanih in v solzah. Nekateri so v Kranju, nekateri v Bovcu, Cerknem, Postojni, Kočevju... in kaj si storil, da nebi več bili!?

Ne govor neumnosti,v Kočevju se cedi med in mleko in to sploh pri naših domačih migrantih :P jaz moram plačat vse prispevke za komunalne vode in soglasja njim pa kar župan Kočevja legalizira na črno zgrajene kolibe in jim do tam potegne elektriko ki jo ponavadi ne plačujejo in kanalizacijo pa podobna sranja ,če pa kaj rečeš si pa ksenofob .........kdo bi razumel te politične debile !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Kmet2 said:

Ne govor neumnosti,v Kočevju se cedi med in mleko in to sploh pri naših domačih migrantih :P jaz moram plačat vse prispevke za komunalne vode in soglasja njim pa kar župan Kočevja legalizira na črno zgrajene kolibe in jim do tam potegne elektriko ki jo ponavadi ne plačujejo in kanalizacijo pa podobna sranja ,če pa kaj rečeš si pa ksenofob .........kdo bi razumel te politične debile !!!

A mi verjameš,da če "naglas" zapišem kaj bi jaz storil s "tvojimi" domačimi migranti, me na tem forumu raztrgajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

A mi verjameš,da če "naglas" zapišem kaj bi jaz storil s "tvojimi" domačimi migranti, me na tem forumu raztrgajo!

Jaz nisem tako ortodoksen ,sam naj bodo pravila in zakoni za vse isti,sam se počutim diskriminiran ne pa oni . Isto velja za imigrante in begunce,nimaš papirjev ,ni vstopa ,detaljno preverjanje bi se moralo vršiti že v Turčiji,Grčiji in seveda bi jim morala EU nameniti za to tudi finančna sredstva ....tako pa smo postreščki politike ZDA in Bruslja,ne vem kdaj bomo odprli oči ,a mislite da bi na FB imeli vsi po svetu Slo zastavo  ko bo počilo pri nas ..........prst v rit bomo dobili ,tako  kot nam ga Hrvati že več let rinejo ,kriva pa je predvsem naša Cmerava vlada ki se ob vseh problemih ukvarja samo z seboj in klanja kavbojcem ter ostalim velikim  .....u kurac gremo vsi ...evo to je to !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem od kje ideja, da so revezi? Da je uspel prilest do sem mora bit vsaj pripadnik neke solidne srednje klase, da si je lahko privoscil tako pot. 

Revezi/cobani ne bezijo. Rulja ostane vedno doma. 

Tisti, ki so 91-g pri nas  potegnili cez mejo ali vsaj poslali svojo familijo k zlahti v inozemstvo tudi po vecini niso bili revezi.

Se pa strinjam, da ce z senkano pomocjo (hrano/pijaco) tako svinjajo, bi jim jo morali gladko racunat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Revers ingeniring?

Z nemško olicijo se ne zajebavaš (je izjavil...):

Brez besed:

 

Pomagat jim je treba, ane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, skalar36 pravi:

Hočeš reči, da to kar jaz tumbam že več kot mesec dni je?

-Res?

-Delno res?

-Popolnoma narobe?

Ti tumbaš že cel mesec o teh smeteh, ki jih puščajo za sabo, pa o zavračanju hrane...pa daj no, to je še najmanjši problem, smeti se počistijo, hrana pospravi....problem je drugje....Sploh pa ti begunci in migrantje nimajo nobene povezave z terorizmom in napadi v Parizu. Sedaj se vsi tu vsajate zaradi teh smeti, ampak še par desetletij nazaj tudi pri nas v Sloveniji ni bil kup smeti ob cesti nobena redkost, no k sreči se je okoljska zavest ljudi dvignila, to se vse da rešiti. Tudi bojim se jih ne, pa četudi je recimo nekaj izmed njih potencialno nevarnih. Je pa res, da prihajajo iz drugačnega kulturnega okolja, vere itd...Ampak to še ne pomeni, da jim nismo dolžni pomagati. Pomagati  jim moramo iz čisto humanitarnih razlogov (kolikor kot majhna država pač lahko pomagamo), če to komu ni dovolj pa je tu tudi čisto pragmatičen razlog. Če jim pomagamo, nam potem ne bodo mogli očitati oz. opravičevati kriminalnih dejanj kot posledico naše ignorance in nepripravljenosti pomagati.

 

Sicer tudi dejansko mislim, da del krivde neuspeha integracije priseljencev v družbo nosi tudi družba sama. Ni pa to edini razlog. Tudi sedaj v Franciji, Belgiji... muslimani za getoizacijo, kriminalizacijo in socialno izključenost krivijo oblasti. Zato je bolje, da bi mogoče bili deležni celo pozitivne diskriminacije, potem bi tudi izgovori te vrste odpadli...Zato je vsekakor bolje, da jih ne zavračamo in marginaliziramo, bolje za vse nas je, da jim ponudimo roko v pomoč. Potem pa tudi lahko od njih zahtevamo spoštovanje in toleranco do drugih itd...Kajti kdor misli, da bo vsak musiman, ki je prilezel k nam iz nekih Afganistanskih hribov, kar čez noč začel sprejemati geje, ljudi druge vere, predvsem pa nevernike itd.. je zelo naiven. Tega od njih preprosto ne moremo zahtevati. Tudi v Evropi je trajalo stoletja, cerkev je šele pred kratkim začela priznavati tem ljudem pravice  (za razliko od islamskih držav kjer je bičanje običajna kazen za te ljudi). Mene pri tem bolj skrbi to, da takšna zelo odklonilna stališča izražajo tudi t.i. "moderate" muslimani. Npr. znan mi je dogodek  izpred parih let, ko je bila na nek pogovor vabljena žena islamskega imama Poriča, ko je izvedela, da bo pogovor potekal v nekem homoseksualcem prijaznem lokalu je tam seveda ni bilo. (spomnimo se samo kako so mediji raztrgali poslanca Pečeta, ko je naredil nekaj podobnega). To je po eni strani smešno po drugi strani pa pove, da imajo muslimani predvsem problem sami s sabo in tudi skrajni islamizem dela največ škode (in žrtev) muslimanom samim.

Glede dogajanja v Parizu in islamizma nasploh pa je pravi balzam za ušesa poslušati razumne in inteligentne ljudi kot je npr. Sam Harris, ne pa neko hujskanje in iracionalen strah, ki so ga forumi polni, samo nekateri očitno niso sposobni sproducirati kaj več kot to. Povezava na podkast če se komu da poslušati, meni se vsekakor zdi vredno poslušanja: https://soundcloud.com/samharrisorg/still-sleepwalking-01

 

 

Popravljeno . Popravil otko
podvojen post
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, otko pravi:

... .Kajti kdor misli, da bo vsak musiman, ki je prilezel k nam iz nekih Afganistanskih hribov, kar čez noč začel sprejemati geje, ljudi druge vere, predvsem pa nevernike itd.. je zelo naiven. Tega od njih preprosto ne moremo zahtevati. Tudi v Evropi je trajalo stoletja, cerkev je šele pred kratkim začela priznavati tem ljudem pravice  (za razliko od islamskih držav kjer je bičanje običajna kazen za te ljudi).

 

In tu ter predvsem tu je problem. Evropska farška zaplankanost, čeprav je po večini ustav cerkev ločena od države, pa se politiki na vrhu globoko klanjajo in rinejo glave v cerkvene riti.
Evropa, ki bi bila dejansko ateistična in ne bi dovoljevala v družbenem in političnem življenju NOBENE cerkve, bi brez težav prihod novih tudi zavračala.
Da, poleg požrešnosti kapitala, nagravžnih špilov velikih za to sranje v veliki meri krivim ravno vatikan in njegove vritleznike! 

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hinavsko je od Evropejcev zahtevati, da naj bodo potrpežljivi z migranti, ker oni so iz drugih okolij, imajo drugačne navade, si zaslužijo to pa to, ... Zakaj? Kje je potem tu enakost pred zakonom? Kje je tu, da smo se vsi ljudje rodili z enakimi pravicami?

Popolnoma enako se dogaja na Dolenjskem s Cigani. Skozi se z njimi dela v rokavicah, družba jim nudi maximalno kar jim lahko, še celo en glas med svetniki imajo več kot "civili". In kako to vpliva na njih? So še vedno enaki kot so bili pred 50 ali 70 leti, ko so prišli s Kosova sem.

Imet polna usta besed o enakosti med ljudmi, obenem pa na veliko delat razlike med njimi, je hudo narobe. Lahko je iz naslonjača govorit o pomoči tujcu, pojdi med svoje, ki živijo med tujci in jih morajo prenašati.

Pa noben od teh silnih politikov in ekonomistov nima jajc, da bi povedal koliko stane mesečno en migrant EU. Ker verjetno ne bo dal denarja ne Bog ne Gates ne Salman, ampak vsi ki smo zaposleni in ustvarjamo dodano vrednost, bi  bilo pošteno, da nam to povedo. Trošenje mojega denarja ne more bit tajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, DAMI34 said:

 

In še 1x za vse revne, objokane in premražene Slovence niso krivi migranti.

 

Za zgornji stavek: Kriva sva, jaz ti in mi vsi, kateri se ne upremo režimu, ki ga furajo. Vsi ki le melanholično gledamo, da nas ropajo in ne storimo nič. Ampak tukaj ne govorimo o tem!

Kar pa prihaja v prihodnosti, so pa krivi migranti, o tem tukaj govorimo. Če ne bomo bolj previdni, se nam obetajo stvari, kot zgoraj na posnetkih. Trenutno imamo možnost, da se upremo režimu, ki nas hoče zamenjat za cenejšo delovno silo.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

 Kriva sva, jaz ti in mi vsi, kateri se ne upremo režimu, ki ga furajo. Vsi ki le melanholično gledamo, da nas ropajo in ne storimo nič. Ampak tukaj ne govorimo o tem!

Kar pa prihaja v prihodnosti, so pa krivi migranti, o tem tukaj govorimo. Če ne bomo bolj previdni, se nam obetajo stvari, kot zgoraj na posnetkih. Trenutno imamo možnost, da se upremo režimu, ki nas hoče zamenjat za cenejšo delovno silo.
 

jp, kar piše na netu je vse res, pa na FBju tut.

Tisti, ki so nas zajebali pred emigranti, nas jebejo tudi sedaj, ko niso pravočasno in pravilno zaprli meja. Vse drugo je samo stvar organov, da preprečujejo kriminal.

Drgač pa lahko prebereš tule: http://novice.najdi.si/kategorija/kronika so ravno tako posilstva, kraje, kriminal.....kot sem ti rekel, ne rabim se bat emigrantov, ampak domačih barab. Zato ne jočem tule, niti na FBju in ne sejem panike.

Vse ostalo pa je samo stvar vzgoje in prevzgoje prišlekov. tudi strah pred poceni delovno silo je neutemeljen, kajti, kot se piše in prikazuje, so emigranti v glavnem lenuhi, zabušanti, polni denarja in pol jih je teroristov, zdaj si pa predstavljal, da bodo ti delali recimo v tovarni BMW? Pajade, ti bodo hoteli imeti večje plače kot jih imajo naturalizirani Turki.

Pa vprašat se moramo zakaj sploh emigranti emigrirajo? Kdo je povzročil in namensko povzroča kaos in sranja v njihovih državah?

Kdo pri tem največ zasluži?

en od možnih odgovorov je bogati demokratičen zahod....no pa smo tam. 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......American way of living........v vseh pogledih.....od denarja do ostalih navad .........kapitalizem in njegov proizvod.......revščina in kaos......z omejitvijo katerega se za zabavo ukvarjajo kapitalisti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, nazo13 pravi:

Hinavsko je od Evropejcev zahtevati, da naj bodo potrpežljivi z migranti, ker oni so iz drugih okolij, imajo drugačne navade, si zaslužijo to pa to, ... Zakaj? Kje je potem tu enakost pred zakonom? Kje je tu, da smo se vsi ljudje rodili z enakimi pravicami?.....

 

Glej, očitno se nisva razumela ali pa si enakost pred zakonom razlagaš preveč simplistično.

Bom navedel en primer, da bo jasno o čem govorim. Ko sem jaz hodil v šolo smo imeli v razredu tudi begunko z juga, v razred je prišla sredi leta, vso smo jo lepo sprejeli itd.... In jasno v začetku ji je slovenščina predstavljala težavo, ampak se je trudila in pri slovenščini je iz branja dobila petico čeprav ni bilo čisto perfektno. In učiteljica je to razložila s tem, da slovenščina pač ni njen materni jezik, zato ji drobnih napak ne gre zameriti (kljub vsemu je brala bolje ali pa vsaj enako dobro kot večina ostalih) in nihče se ni skliceval na neko enakost pred zakonom in delal iz tega problem. In to je pravi način, ne pa da se nekoga že takoj, ko stopi v razred marginalizira in od njega zahteva nemogoče, jasno je, da potem ljudem "vse pade dol" se zaprejo med štiri stene in na koncu radikalizirajo...Zato ni nič narobe, če priseljencem nudimo dodatno učno pomoč oz. se na splošno več ukvarjamo z njimi, ravno tako kot imamo dodatne ure za učence, ki težje dojemajo učno snov...pa ne trdim, da to preprečuje vse probleme, getoizacijo itd..., je pač samo eden od problemov v mozaiku..in na koncu vse to privede do situacije, ko tudi povsem občičajni mladi ljudje, ki prihajajo iz teh četrti v prošnji za delo navedejo drug naslov, ker vedo, da bodo samo zaradi naslova kjer živijo že avtomatsko ožigosani in diskriminirani in krog se tako ponovi.

Skratka hočem povedati to, da mora okolica do priseljencev ravnati tako, da jim potem, ko storijo zločin ali prekršek lahko mirno pogledajo v oči in rečejo npr. glej, francoska republika ti je ponudila kar je bilo v njeni moči, ti pa si to zaupanje zlorabil in se obrnil proti njej, tako potem odpadejo izgovori na težko otroštvo, diskriminacijo itd...in si takšen človek lahko krivdo pripiše izključno sebi. In na takšni podlagi lahko potem tudi izvajamo zakone in kazni za vse enako, brez milosti in tolerance do nasilja in ostalih deviacij.

 

 

 

 

 

pred 10 urami, I30 pravi:

In tu ter predvsem tu je problem. Evropska farška zaplankanost, čeprav je po večini ustav cerkev ločena od države, pa se politiki na vrhu globoko klanjajo in rinejo glave v cerkvene riti.
Evropa, ki bi bila dejansko ateistična in ne bi dovoljevala v družbenem in političnem življenju NOBENE cerkve, bi brez težav prihod novih tudi zavračala.
Da, poleg požrešnosti kapitala, nagravžnih špilov velikih za to sranje v veliki meri krivim ravno vatikan in njegove vritleznike! 

Ma ti si en paranoik, očitno te cerkev in vatikan še v sanjah preganjata kot nekatere Tito in nevem kdo še vse.

pred 10 urami, I30 pravi:

In tu ter predvsem tu je problem. Evropska farška zaplankanost, čeprav je po večini ustav cerkev ločena od države, pa se politiki na vrhu globoko klanjajo in rinejo glave v cerkvene riti.
Evropa, ki bi bila dejansko ateistična in ne bi dovoljevala v družbenem in političnem življenju NOBENE cerkve, bi brez težav prihod novih tudi zavračala.
Da, poleg požrešnosti kapitala, nagravžnih špilov velikih za to sranje v veliki meri krivim ravno vatikan in njegove vritleznike! 

Ma ti si en paranoik, očitno te cerkev in vatikan še v sanjah preganjata kot nekatere Tito in nevem kdo še vse.

Popravljeno . Popravil otko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!