Skoči na vsebino

PIVO / PIVA


Priporočene objave

Ocitno je to kar pereca tema. Me prav zanima kako rangirate po okusu piva? Pa pustimo lokal patriotske tendence pri strani. Da se ustvari formusko menenje o pivu.

Keep on drivin’ hard...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalna piva:

1. Laško z zeleno flaško

2. Tuborg

3. Smile

Desertna piva:

1. Leffe blonde

2. Duvel

3. Hoegaarden

LP, Lucky

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Union (klasika)

Temno Laško

Smile

Sicer pa sam da tece pa da je ohlajen

Zoolo

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Je ze kdo pil grsko zadevo Mythos? Neverjetno podoben okus Laskemu. Odlicna zadeva.

Keep on drivin’ hard...

Mythos je res zelo podoben Laškemu.Pa kolkr se spomnim je še med najcenejšimi v Grciji!

LP

Alfonso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzivanje v pivu je premosorazmerno zeji, ki jo dozivljam v trenutku preden pivo zleti po grlu.

Ko je grlo izsuseno in se roka s kozarcem zlahtne pijace trese, je cisto vseeno, katero pivo je v kozarcu, samo da je hladno (pa se to v ekstremnih primerih zeje ni vec pomembno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ko je grlo izsuseno in se roka s kozarcem zlahtne pijace trese, je cisto vseeno, katero pivo je v kozarcu,

Ampak to velja samo prvih par sekund, ... bi pa moral kakšno prilepsko pivo pit ali pa pivo LULU iz Bagdada, pa bi po moje res raje Uniona, ki tece iz štajerca lokal.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno hudo dobro razmisljanje o pivu! Uzivajte!

PRVI POŽIREK PIVA

Edini, ki šteje. Drugi, vse daljši in daljši in bolj nepomembni, so samo pretiravanje v mlacnem, nekakšno neprepricljivo razkošje. Kvecjemu zadnji v svoji resnicnosti konca spet zadobi priokus moci…

Ampak prvi požirek! Požirek? Saj to nima nic opraviti s požiranjem. Obcutek se zacne že na ustnicah, ko pocasi zacutiš to spenjeno zlató in to svežino, ki jo stopnjuje pena, nato pa pocasi na nebu še sreco, prežeto z grenkobo. Kako dolg se zdi prvi požirek! Narediš ga takoj, z nekakšno kvazinagonsko pogoltnostjo. Pravzaprav je vse zapisano: kolicina, prava mera, ne prevec in ne premalo, idealna vaba in že v istem hipu ugodje, ki ga poudarita vzdih in tlesk z jezikom, ali pa tudi enakovredna tišina; ta varljivi obcutek užitka, ki se odpira v neskoncnost…V tem trenutku že veš: najboljše je že mimo. Odložiš kozarec in ga celo nekoliko odrineš s kartonskim podstavkom vaš v skoraj medeni barvi, barvi mrzlega sonca. To je obred spraševanja in potrpežljivosti: doumeti hoceš cudež, ki se je istocasno zgodil in izginil. Zadovoljno prebereš na kozarcu tocno ime piva, ki si ga narocil. Ampak tudi vsebina in posoda sami se morda opazujeta in pogovarjata- nic se ne zrcali tako dalec v neskoncnost. Rad bi ohranil zase to skrivnost cistega zlata in jo spravil v formulo. Toda za belo mizico, ki se blešci v soncu, tebi, razocaranemu alkimistu, ostane samo navideznost: piješ vedno vec piva z vedno manj užitka. Grenko je to veselje: piješ zato, da bi pozabil prvi požirek.

Keep on drivin’ hard...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh ANUBIS tistole pa seka. Se meni se je naredil cmok v grlu pa usta posusila ko sem prebral, pa zelo redko pijem pivo.

Aja glede znamk: probal sem jih ze zelo veliko, saj smo v sluzbi imeli komisijo katerega bomo izbrali za trgovsko blagovno znamko (najboljsi sosed). Pred nas so postavili kozarce razlicnih sort piva in potem si ga ocenjeval in na koncu se skusal ugotoviti znamke. Ma nisem zadel niti ene LOL. Pomoje zdele tisti ki berete pravite jao ker HEPAN MODEL... ampak tko je... ce mi ze zapase pivo mi je cist vseen katere znamke je (no ja samo AMBER piva pa res ne morem piti vec zaradi Grcije)...

Se bolj mi je pa smesno ko se folk pregovarja katero je boljse Union al pa Lasko.. oba sta dobra in vsake toliko casa je fino narediti malo zamenjave ker se enega okusa ze prevec navadis (hmm a to tudi za deklice velja? hehe) ... no ja ALI JE UNION ALI JE LASKO JAZ VEDNO LULAM RUMENO IN MOKRO :)

_________________________

Quemadmodum desiderat cervus at fontes aquarium item desiderat anima mea at te DUCATI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz v sami osnovi pijem Uniona, ampak ce pa tega ni, pa se tudi drugege znamke lotim. sicer ga ne spijem zzzeeelllooo veliko ampak ce pa že pa potem disla.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ANUBIS

UUUUUAAAAUUUU

To kar si napisal me je tako prevzelo, da si bom sprintal in ko bom mel kafic dal na najbolj vidno mesto, mislm to je ODA PIVU in PREŠERNU.

Drugace pa je PIVO(ve se katero od Slo. se šteje za Pivo) edina alk. pijaca, ki jo pijem in jo ne mešam z nicemer, ker škoda kvariti tako žlahtnost.

ŠE enkrat bravo

lp

uzzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pivo (domace):

1. LASKO

2. Zlatorog (Pivovarna Split)

3. Gren (za trenutke z trezno glavo)

4. Pils (bivsi talis-zdaj lasko)

5. Union

6.Pivovarna CUG

Tuja piva:

1. Budvar (ceski originalni budweisser)

2. vecina izmed vec kot 300 ceskih piv

3. San Miguel (Spanija - juhu literska flasa)

4. Sagres (Portugalska - tudi 1 l. flasa)

5. Chang (tajska)

6. Cisk (malta)

7. Guiness, Kilkeny in ostala temna irska piva

8. vse ostalo razen vecine nemskih, avstriskih, hrvaskih in srbskih piv.

No moj glavni problem je da so mi zaradi navajenosti na lasko vsa ostala piva ponavadi pre-vodena (npr. Heineken) ali presladka (npr. Union, Gosser).

Sicer pa v sili (vrocini) se hudic (jaz) muhe (slabo pivo) zre (golta).

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Guinness

2. Union

3. Skoraj karkoli drugega

Anubis: ura je 8.00 v ponedeljek, jaz pa se slinim, ko berem tvoj opis. Eh... Zgodaj za pivo, upam, da bom lahko zdrzal do popoldneva predno ga narocim in spijem s tistim znacilnim trenutkom preden se tekocina dotakne ustnic in ko ti grlo trepeta v pricakovanju hladne tekocine in tistega grenkega okusa, ki ostane po pozirku.

Shit - Jest si grem po pivo....

Einherjer

-------------

SUPPORT YOUR LOCAL FIRESTARTER!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!