Skoči na vsebino

PIVO / PIVA


Priporočene objave

Ahhhhhhh .... danes je fuzbal = odlično točeno Laško v priljubljenem lokalu 0,25jurja/0,5litra. :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater ti je fajn, dobiš enga več za jurja kot jaz :yes:

no ja kakorkoli, dans bo fajn, fuzbal na platnu+piri+mešano na žuru+.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zadnjič sem imel priliko probat tegale XXXX, from down under

In moram rečt, da je boil prokleto dobr pir :OK:

Pa še en pivski vic:

Se pogovarjata Lojz pa Franc...

Lojz: Čuj Franc zakaj ti piješ? :?

Franc: Zarad žeje seweda... :grim , kaj pa ti?

Lojz: Jaz pa za-nalašč.... :P

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morm priznat da mam najraj še kr laško ma okus...tal tapr

drgač pa pije vsak kermu kaj paše.lj.so bol na union okolica laškega pa na laškega

prisega.tolk o pivički

PIVO LAŠKO

VSAK DAN ENO LAŠKO

PA TE GLAVA NE BOLI PA ŠE

ŽEJEN NIS ČAO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri pa Sarajevsko :OK:

po poti uzemi še ožujsko pa karlovačko :OK: ...u sarajevu pa spi preminger(pivo) :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pivo malo drugače...

Receptek za kuhano pivo:

Pol litra svetlega piva nalijemo v lonec. Dodamo krhelj limone, malo cimeta, dva klinčka in 10 dag sladkorja. Na močnem ognju naj hitro zavre. Odstavimo in dolijemo pol deci ruma ter dobro premešamo.

Zdaj pa imamo na voljo dve varianti. Pijemo ga lahko zelo vročega ali pa močno ohlajenega. Srednje poti so zanič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko sem ze bil na Poljskem lahko povem da je njihov daleč najboljši Žywiec, od Čeških mi je pa najbolj všeč Starobrno pa tud Kozel ni slab. Sem pa probal tud Danskega Faxe Brewery extra forte (10%) pa je bil nagravzno grenki :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljš in najbolj mi paše, če spijem 1 veliko ali 2 na hitro. Če pijem počasi, ratam čuden, kot da ne bi spal že 2 dni, če pa na hitro, pa je juuuuuhhuuuuhuuu, čas za podiranje dreves, ljudstvo :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, odkar sem v Mehiki konzumiral Corono in Sol sta prva na listi, takoj za njima pa Desperados.

Vsekakor sem med njimi prileže laško, da mal izboljša okus, namreč mehiški "tekoči kruh" pčasi preveč zasladi.

Sem pa pred leti pil francosko pivo z 12 naklona.

Menda so tudi Belgijci pravi varilci piva - ima kdo pivske izkušnje?

Belgijsko sem "degustiral" že nekajkrat. Nazadnje letos junija. Belgijci imajo cca 260 pivovarn in 1800 vrst piva. Gor sem bil en teden, pa nisem prišel čez 20 vrst. Kolk bi mogu bit tam, da bi vse probal.

Mene je najbolj zadel "chimay" pivo, ki ga varijo patri v samostanih. Ma pa enih 14.7%. Temno, gosto...pa pride za tabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danskega Faxe Brewery extra forte (10%) pa je bil nagravzno grenki :cry:

meni je pa wšeč, pa še v litrskih piksnah je :grim

(pirzaprawedjedepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je pa wšeč, pa še v litrskih piksnah je :grim

(pirzaprawedjedepress)

Ja vem da je v litrskih, pa to je isto kot da bi spil liter vina :blink:

post-625-1158522830_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pri roki, vsekakor TOČENEGA UNIONA, sicer, pa sam, da je veliko, svetlo. Po možnosti točeno :OK: :kva2:

a union :? :lol1:

:SS :SS :SS :SS :SS

laško laško je zakon :devil: .)

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, Laško je res zakon. Enih par kolegic pije Uniona sam zarad tega, ker jim je Laško pregrenko :? :wacko: Seveda more bit pir prav doziran (0,5 l ali več :D ), da ni glih pirovski štamprli (0,33 al pa 0,25 l) :lol: Mi je pa všeč tud Beck's, Stella Artois, temni Kilkenny... Laško über alles :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem pil samo Laško, po mojem izletu v Nemčijo pa, če se le da, tudi nemške zadeve, mi sedaj nekako bolj sedejo. Od nemških piv so vsaj po moje najboljši tisti iz Kölna pod imenom kölsch ( http://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6lsch_(beer) ) od bolj popularnih pa Veltins in Becks. No pa da ne pozabimo čeških piv, predvsem Gambrinusa in Urquella.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!