Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

A ima kdo idejo,kaj naj naredi z mojim electra glide k sm ga rzsu.prednji konec je foč ostalo ok. penez pa ni prav veliko.

Najprej razdri zadevo, pa poglej kaj je zanič, pa kaj se da uporabit (mogoče so križi ok), pa se jih da ponucat za druge vilce, če te ne moti, da bojo gor od kakega japonca. Če je vse zanič boš mogu premerit premer ležajev v križu pa poiskat kak motor z ležaji istih dimenzij pa pol kupit komplet prvi konc od tega modela. Najlažje ti bo, če odmontiraš dol križe pa neseš pokazat v Eliso, pa ti bojo mogoče fantje tam več vedli povedat od česa bi pasalo gor. Predelava križev na drugo dimenzijo je tazdnja opcija ker je zahtevna, poskusi najprej prvo varianto. Drugače pa to povleče za sabo celo zadevo, ker potem ne paše gor luč, pa maska-za vse je potrebno naredit nove nosilce in zadevo prilagodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš pa vsaj izgovor za predelavo motorja po svojih željah. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S fičoti ni ni č narobe .. prow crtlih so, če so lepo

zrihtani. Ys sm v njemu narediw izpit.

Jaz tudi leta 1964, :whistle: zdaj lahko izračunaš na kakšni stari pogruntavščini,ki so jo nam "Yugosom" takrat prodali Italijani si opravljal izpit!!! :worship:

Vsak od nas obožuje svoj kup železja in plastike,

"Vsak berač svojo malho hvali" je imel navado reči moj oče ..

Yaz tudi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonci že postajajo del moto zgodovine. Prav rad bi v garaži imel kak Z900.

Raje kot novega HDja!

jst pa ne

:grrr :grrr

vsen mam raj v garaž HD kot tistga starga Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno gre za razlike v generacijah. Jaz sem vozil v starih časih Z650 in podobne, takrat ni nihče pri nas niti pomislil na HDja.

Ta se je ponovno rodil, ko so jih v Ameriki razni brokerji in zobozdravniki začeli kupovati. Do takrat je bila tovarna popolnoma v riti in nihče ni hotel HDja. Sam sem npr. leta 83 živel v Kaliforniji in iskal zase kak primeren model starejšega HDja in so bila vse sama jajca. Tudi novi modeli se niso kaj prida prodajali.

Če bi se imel čas veliko voziti, sploh ne bi pomislil in bi takoj kupil Japonca. Ker pa je obdobje v življenju zdaj takšno, da temu ni tako, bi imel kakega Road King SE in mogoče tudi bom. Tistih par vikendov na leto bi že moral zdržati (upam). Po drugi strani pa imam pomisleke. Npr. ko obiščem HD Forum, vidim, da imajo kar nekaj napak in jih morajo novi lastniki še dodatno porihtati, da se lahko brezskrbno vozijo: HDForums

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo res nekaj na tem. Kar se tiče razlik med generacijami. Sam sem v 80-ih imal MZ-ja, in kolega mi je dal za en krog svojega Z900. Je treba povedati, da sem s težkim srcem šel dol, naslednji teden pa je bil neprespan... Mogoče sem zato tako mahnjen na Kawe. :whistle:

Se pa Kinga sploh ne bi branil, ali pa Heritage softaila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristi smo zelo različni....

HD za šminkerat od bufeta do bifeta je idealno vozilo....

za kakšne daljše ture , pa si ga ne predstavjam,

ker bi bil cev mravljinčast od tresljajev in vibracij... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristi smo zelo različni....

HD za šminkerat od bufeta do bifeta je idealno vozilo....

za kakšne daljše ture , pa si ga ne predstavjam,

ker bi bil cev mravljinčast od tresljajev in vibracij... :krneki:

spet en nakladač ki si predstavlja ni pa še sedel in se vozil na njemu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristi smo zelo različni....

HD za šminkerat od bufeta do bifeta je idealno vozilo....

za kakšne daljše ture , pa si ga ne predstavjam,

ker bi bil cev mravljinčast od tresljajev in vibracij... :krneki:

Eni se šminkajo z HD, drugi z enduroti, tretji z športnimi motorji...Šminkajo se ljudje, ne motorji.

Poznam tipa, ki ima BMW, pa je v 10ih letih naredil 5000 km. Pri nas sem videl predelane Harleye hard tail ( brez zadnjih amortizerjev), ko so tipi prišli iz Švedske. Sicer, kakšni so bili motorji v preteklosti, pa so se ljudje kljub vsemu peljali in uživali v vožnji. Zelo spoštujem napredek tehnike in tehnologije ampak zame je irelevanten podatek ali motor pospeši v 2,3 ali 2,8 sek. do 100 na uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristi smo zelo različni....

HD za šminkerat od bufeta do bifeta je idealno vozilo....

za kakšne daljše ture , pa si ga ne predstavjam,

ker bi bil cev mravljinčast od tresljajev in vibracij... :krneki:

Vidš, ti spa res ta prav dec. Take rabmo. Zakaj se ne prijaviš za zunjanega sodelavca v kakšni specializirani moto reviji, predvsem za področje testov.Kr korajžno :worship: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Pri nas sem videl predelane Harleye hard tail ( brez zadnjih amortizerjev), ko so tipi prišli iz Švedske ...

:worship:

Pa si me prehitew.

Točno!

Gre za občutljivost zadnje plati - večina

si tudi ne morejo predstavljati, da bi

cew dan na hrbtu nosili leseno brento

powno grozdja z vrvmi namesto naramnic.

Pa smo to tudi počeli in ljudje še danes počno.

Kaj hočemo: eno so

bolj "hard" drugi pa bolj "soft"

zabavamo se pa vsi

in

kar me zjezi = to, da "softerji" vsiljujejo

neke svoje poglede na to zabavo.

:unsure:

Ali ne bi bilo lepo, da bi tako kot klubi iz drugih držav,

ki pridejo k nam z različnimi motorji pd HDjev do krosk

tudi mi končno našli skupni jezik - jezik prijateljstva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ne bi bilo lepo, da bi tako kot klubi iz drugih držav,

ki pridejo k nam z različnimi motorji pd HDjev do krosk

tudi mi končno našli skupni jezik - jezik prijateljstva?

lepo bi blo, sam tega pr nas pomoje ne bomo doživel, vsaj dokler bo mišljenje o "nejaponskih" znamkah tako kot je, žal :rolleyes:

ja tud jz sem videl lani tri tipčke s hard-tail Harleyji, bli so mislm da iz Danske, ustavl so se pa tud na 3M eno sredo :worship:

no ja pa še to,...dokler bo pr nas tipičen motorist zgledal "gore tex oprema, fazer,v-strom,...z obvezno vsaj enim kufrom zadej in tko naprej" in ki se bo hvalil kolk mal mu kuri, kolk dolg mu guma zdrži, kok je to fajn in pocen japonski zanesljiv motorček, vse ostalo pa sploh niso motorji, pol še dolgo ne bo skupnega jezika :whistle:

pa brez zamere tisti ki se najdete v omenjem stavku :alien1:

lp kađiva

P.S. pa še ena slikca da si spočijemo oči :)

post-1406-1194877284_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo bi blo, sam tega pr nas pomoje ne bomo doživel, vsaj dokler bo mišljenje o "nejaponskih" znamkah tako kot je, žal :rolleyes:

ja tud jz sem videl lani tri tipčke s hard-tail Harleyji, bli so mislm da iz Danske, ustavl so se pa tud na 3M eno sredo :worship:

no ja pa še to,...dokler bo pr nas tipičen motorist zgledal "gore tex oprema, fazer,v-strom,...z obvezno vsaj enim kufrom zadej in tko naprej" in ki se bo hvalil kolk mal mu kuri, kolk dolg mu guma zdrži, kok je to fajn in pocen japonski zanesljiv motorček, vse ostalo pa sploh niso motorji, pol še dolgo ne bo skupnega jezika :whistle:

pa brez zamere tisti ki se najdete v omenjem stavku :alien1:

lp kađiva

Maš čist prou :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja pa še to,...dokler bo pr nas tipičen motorist zgledal "gore tex oprema, fazer,v-strom,...z obvezno vsaj enim kufrom zadej in tko naprej" in ki se bo hvalil kolk mal mu kuri, kolk dolg mu guma zdrži, kok je to fajn in pocen japonski zanesljiv motorček, vse ostalo pa sploh niso motorji, pol še dolgo ne bo skupnega jezika :whistle:

pa brez zamere tisti ki se najdete v omenjem stavku :alien1:

Sori, my friend Kađiva, točno v takšnem in nič drugačnem razglabljanju, sem te jaz spoznal na 3M-ju (ali pa pri Firestarterjih). Trenutek slabosti?! :grrr :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, my friend Kađiva, točno v takšnem in nič drugačnem razglabljanju, sem te jaz spoznal na 3M-ju (ali pa pri Firestarterjih). Trenutek slabosti?! :grrr :D

aja...hmm gore texa nikol nisem mel na sebi, kufra nikol zadej,...že res da sem mel dve odlični Hondi CBR :) sam sem tud zmerej trdil, da je to začasno dokler ne uspem kupt V2 italijana :rolleyes: ...pa tud od tega je že kake dve leti, in otroc odraščajo :whistle: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa tud od tega je že kake dve leti, in otroc odraščajo :whistle: :D

To je pa tud res. B)

Mi se klele preklamo okoli neke imaginarne znamke mopedov (le kaj imamo?), v inozemstvu je pa to že dolgo čisto običajno prevozno sredstvo. In nič več kot to.

Kot, da smo prijeli boga za jajca, če posedujemo pač nek motor..... Pa naj bo to Ducati (ki ga večinoma, kakor vidim, jahajo punce :D ) ali pa japanezarji (ki jih itaq jahajo pusiji)...

Hja, takle mamo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, potem pa že 20 let vozim same grde motorje... Vsi, od BMW-ja pa do Kawasakija so imeli zadnji kufr, BMW-ji celo stranske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj smo pa že totalno :topic: Plastični kovčki na tourerje, usnjeni na chopperje, alu pa na potovalne endure. Pa bomo vsi zadovoljni. Možna so tudi odstopanja...

Jaz sem na Classicu prvo kar sem naredil, dal naslon in leder torbe.

In ko mi kdo omeni Harleya, imam takoj pred očmi Heritage softaila z leder stranskimi torbami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobr je da so kovčki usnjeni

plastični pa so men osebno grdi

:topic:

ja plastični k resicam, netom in plastičnim orlom res ne grejo :blush:

ta tema samo dokazuje da je H-D res nekaj posebnega - nikjer drugje ni toliko brezveznega nabijanja o duši ali kantah kot v tej temi. :headbang:

kot da ni vse skupaj samo kup pleha, platike in tajvanske elektronike, edina razlika je da enkrat služijo na račun našega neracionalnega razmišljanja japonci enkrat pa nemci, italijani ali amerji, ki ti zraven prodajo še dušo v motorju :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... enkrat služijo na račun našega neracionalnega razmišljanja japonci enkrat pa nemci, italijani ali amerji, ...

jasno .. kater pameten in priseben človek, ki bi popolnoma racionalno (brezčutno) razmišljal, bi si pa kupil samomorilsko napravo na dveh kolesih - in to v SLO, kjer je

že vožnja v tanku ali 30 tonskem kamionu po cesti pravo adrenalinsko doživetje.

Noben.

To delajo le čustveno motene osebe kot smo mi vsi skupaj.

In če smo moteni se kregamo (mi je zdaj kapnilo) kar tako

tajv3perofskeneki ...

Eeeeh, ja ... kaj čmo to je tak .. sy veste že, a ne .. planet opic.

:wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!