Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

med njihovimi kantoni-občinami je tako kot si dejal. Mi je bosanec povedal, če ti v enem kraju ukradejo motor ali avto in vedo kje je ne gredo v akcijo. To velja za njih, za nas je še slabše. :naughty:

Ozadje "nesodelovanja" je nekje drugje. Po Daytonskem sporazumu so morali leta 2007 združiti elemente, ki zagotavljajo BiH ustavno celovitost itd. Vojsko in carino jim je uspelo, saj je enotno oblečena, pod enotnim poveljstvom in tudi kader so (nacionalno) povsem premešali. Policije pa jim ni uspelo, ker Milorad Dodik (predsednik vlade R. Srbske) tega ne dopusti, ker mu ravno policija zagotavlja tisti kanček neodvisnosti od Sarajeva. Tako so pristojnosti policije še vedno deljene le na RS na eni strani in na 11 kantonov, ki jih pokriva policija Federacije Bih na drugi strani. Med njimi, razen v primeru hujših kaznivih dejanj, skoraj ni sodelovanja.

Še vedno se ločijo po zunanjosti vozil (cirilica : latinica, temno modra : svetlo modra....) in pa seveda po oznakah na uniformah. Da pa ne sodelujejo znotraj kantonov, oziroma na področju RS med občinami, je pa pač - bosanski "style of life".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

CITAT(Šarc @ 17 Aug 2008 @ 09:21)

Najdu novo cesto v Bosni, mislim da tako za Zdravca, al pa Letečega rolleyes.gif

Iz Bosanske Gradiške na Kozaro. 30cm globoke luže, kamni za plezat, asfalt v sledovih, prečkanje potočkov, pa sem in tja sem naletel sredi divjine na ne boste verjeli, domačo svinjo in mladi odojki ob njej!!!! 10km od najbližje civilizacije. Prosta reja?

Spust v Prijedor pa fantastičen, pa telečja čorbica v brunaci na vrhu isto. Samo kaj ko sem imel pizdarijo nazaj grede v Karlovcu in moj Caponord samo še za rezervne dele.

Lp T.

Točno to pot sem omenil par postov nazaj le, da sva šla midva kontra.

Zate sm pa tud slišal, jebeš motor važn, da si ti cel.

Ajd

Jutri gremo s kolegi v BiH in odprta je še tudi opcija preko Kozare (Bosanska Gradiška - Kozara - Kozarac in naprej proti Banja Luki). Ker smo trije z RT-ji in samo en z GS-om se malo bojim tipa ceste, opisanega pred štirimi leti. Ima kdo kaj aktualnejše informacije, kakšna je cesta tu prek?

Hvala in LP,

Skiny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist ok

Jutri gremo s kolegi v BiH in odprta je še tudi opcija preko Kozare (Bosanska Gradiška - Kozara - Kozarac in naprej proti Banja Luki). Ker smo trije z RT-ji in samo en z GS-om se malo bojim tipa ceste, opisanega pred štirimi leti. Ima kdo kaj aktualnejše informacije, kakšna je cesta tu prek?

Hvala in LP,

Skiny

čist ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo jo mi s chopperji prefurali brez problema, jo boste pa še vi... Sicer pa... v Bosni lahko povsod računaš s kakšnimi obvozi po makadamu, ali na gradbiščih cest. Pa to je del avanture. Ne boj se, še vsak se je vrnil. Pa napiši kako je bilo, ko prideš nazaj. Srečno pot.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema. Torej ni tako hudo; par (deset) km bomo pa že potrpeli.

Se oglasim, ko pridemo nazaj.

LP, Skiny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno vožnjo, pa če greste slučajno v Mostar ne iti v restoran Kriva Ćuprija , oderuhi , plačo večerjo za 2 osebe 75€ (mešano meso za 2 osebi in 2 pira)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede poti oziroma del poti. Kaj mi priporočate , v katerem delu je narava in okolica zanimivejša in kateri del ima boljšo cesto ??

1. varjanta : Drvar - Glamoc - Livno

2. varjanta . Drvar - Bisansko Grahovo - Livno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede poti oziroma del poti. Kaj mi priporočate , v katerem delu je narava in okolica zanimivejša in kateri del ima boljšo cesto ??

1. varjanta : Drvar - Glamoc - Livno

2. varjanta . Drvar - Bisansko Grahovo - Livno

...po drugi sem šel že večkrat in jo priporočam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede poti oziroma del poti. Kaj mi priporočate , v katerem delu je narava in okolica zanimivejša in kateri del ima boljšo cesto ??

1. varjanta : Drvar - Glamoc - Livno

2. varjanta . Drvar - Bisansko Grahovo - Livno

Tudi jaz sem šel po 2. varianti par dni nazaj. Izgleda pa približnotočno takole:

"narava" - post-13666-0-25842700-1336200038_thumb.jpg post-13666-0-27977900-1336200113_thumb.jpg post-13666-0-97449200-1336200136_thumb.jpg post-13666-0-64459200-1336200167_thumb.jpg

cesta (cca 20 km): post-13666-0-41161500-1336200235_thumb.jpg post-13666-0-17628500-1336200281_thumb.jpg na tabli piše, da bo do konec maja vse porihtano. Drugač pa ni panike - se da normalno pelat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj je to moda v bosni, da frezajo ceste. V torek sem se vračal iz Sarajeva in je pred Zenico tudi cca 8km frezane ceste. Nič kaj dober občutek zadaj......

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno vožnjo, pa če greste slučajno v Mostar ne iti v restoran Kriva Ćuprija , oderuhi , plačo večerjo za 2 osebe 75€ (mešano meso za 2 osebi in 2 pira)

...v Mostarju smo se tudi mi rahlo opekli s temi restavracijami. Pomfri hladen, na mizo nosil vsake toliko časa enemu, pa drugemu.. V starem Mostarju na čevape in amen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prišel iz 5 dnevnega potepanja po BIH in bi vsakemu priporočal ,ceste uredu, ljudje prijazni hrana super poceni .Glede Mostarja se pa splača zapeljati do izvira Bune in tam te pride mešano meso za dva in 4x pivo 33 evrov in da bi prste lizav,uglavnem super.Če še koga kaj zanima lahko vpraša informacije sveže HEHE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štirje dnevi v Sarajevu in nisem pojedel niti enega čevapa. Svetsko kot vedno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno vožnjo, pa če greste slučajno v Mostar ne iti v restoran Kriva Ćuprija , oderuhi , plačo večerjo za 2 osebe 75€ (mešano meso za 2 osebi in 2 pira)

Drago u p.m. :BUA:

pa kaj je to moda v bosni, da frezajo ceste. V torek sem se vračal iz Sarajeva in je pred Zenico tudi cca 8km frezane ceste. Nič kaj dober občutek zadaj......

So začeli s preplastitvijo. Tu in tam je že kakšna flika novega asfalta.

Včeraj prišel iz 5 dnevnega potepanja po BIH in bi vsakemu priporočal ,ceste uredu, ljudje prijazni hrana super poceni .Glede Mostarja se pa splača zapeljati do izvira Bune in tam te pride mešano meso za dva in 4x pivo 33 evrov in da bi prste lizav,uglavnem super.Če še koga kaj zanima lahko vpraša informacije sveže HEHE

Še vedno malce drago tole :D Očitno jim je v Mostarju turizem malo v glavo stopil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prišel iz 5 dnevnega potepanja po BIH in bi vsakemu priporočal ,ceste uredu, ljudje prijazni hrana super poceni .Glede Mostarja se pa splača zapeljati do izvira Bune in tam te pride mešano meso za dva in 4x pivo 33 evrov in da bi prste lizav,uglavnem super.Če še koga kaj zanima lahko vpraša informacije sveže HEHE

Tudi mi smo se ustavili na izviru Bune. 4 x čevapi in 4 x pivo = 35€, v Sarajevu na Baščaršiji huda porcija čevapov 3€, pivo 1€. Se pa strinjam s tvojo ugotovitvijo glede cest in prijaznosti ljudi. Ko smo prečkali mejo pri Metliki smo ugotovili, da so ravno naše ceste najslabša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje vi to jeste in takšne plačujete meni ni jasno.

V eni najboljših restavracij v Sarajevu:

- telečji biftek z zelenjavo na žaru

- telečja rebrca s prilogo krompirja in zelenjave

- telečji zrezek s prilogo

- teletina narezana na trakce v omaki s svežo papriko in paradižnikom

- maslenica (zrezek zavit v testo) pečena pod sačem v smetanovi omaki z gobicami

Plus solate, sladica in pa ene 6 piv pa vino in kava za slabih 50EUR. V glavnem 5 oseb sitih in ekstremno zadovoljnih.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima ;-)))

POTOVANJE PO BiH

Kdaj? Petek 22.06.2012 ob 7. uri

Kraj odhoda? Kozje 142

Potrebna oprema? Izpraven motor, zelena karta, obvezna oprema, kakšna svečka in žica za sklopko ali plin, orodje, dežni kombinezon itd.

Hrana in pijača? Sendvič, pecivo, voda ipd.

Zahtevnost? Ceste so dokaj urejene, prometni predpisi podobni kot naši, ni prelazov in serpentin.

Dolžina? 1135 km

Pravila? Upoštevanje CPP, prehitevanje med sabo ni priporočljivo, na semaforjih se formiramo levo-desno, enako med vožnjo, če kdo zaostane ga počakamo na primernem mestu, gorivo dolivamo skupaj.

Rok za prijave? Do 1.6.2012

Strošek? 80 do 100 € za gorivo, cca 50€ po osebi za prenočišča ter hrana.

Potovalne informacije

1.dan: odhod ob 7.00 iz Kozjega. Pot bo potekala mimo Plitvičkih jezer proti Bihaću, kjer se bomo ustavili in poskusili lokalne specialitete (čevapi, lepinje itd.) Po kosilu odrinemo naprej skozi Bosanski Petrovac do Drvarja, kjer prespimo. Dolžina poti je cca. 270 km.

2.dan: Odhod iz Drvarja skozi Bosansko Grahovo, Čelebič, Livno, Tomislavgrad do Mostarja, kjer si ogledamo znamenitosti mesta, se okrepčamo in se odpeljemo mimo Jablaničkega jezera do Konjica. Cca. 310 km.

3.dan: Odhod proti Sarajevu na ogled in Željove čevape. Pot nas vodi naprej proti Travniku, Jajcu in našemu cilju tega dne Sanskem Mostu, kjer prespimo. Cca. 270km.

4.dan: Po dobrem zajtrku se odpeljemo proti Bosanski Krupi, nadaljujemo pot do Velike Kladuše , Karlovca in prestopimo mejo pri Metliki. Potem nas čaka še kratka pot do doma.

cca. 285 km.

Prijave lahko oddate na: email info@mk-drachenburg.si ali bogoluka@gmail.com

tel. št. 031 884 870 Bogo ali 041 924 380 Urša

V sezoni 2011 smo takšno turo že izpeljali. Potekala je brez večjih težav in je bilo čudovito. Zato vas vabim, da se potovanja udeležite v čim večjem številu kajti to so nepozabni trenutki, ki jih lahko preživiš v družbi prijateljev in bližnjih!

Motoristični pozdrav!

UO MK Drachenburg

Popravljeno . Popravil lukabogo
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

štirje se v prvem vikendu junija odpravljamo malo po Bosni. Potrebujemo 1 krat prenočišče z zajtrkom v Sarajevu in 1 krat v Bihaču.

Kakšna priporočila, da ne zgubim preveč časa s iskanjem?

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

štirje se v prvem vikendu junija odpravljamo malo po Bosni. Potrebujemo 1 krat prenočišče z zajtrkom v Sarajevu in 1 krat v Bihaču.

Kakšna priporočila, da ne zgubim preveč časa s iskanjem?

hvala.

Classic,

poklici gospo Amro (+387 61 205 710). Ima nekaj apartmajev, ce pa ne bo imela prosto, bo pa zrihtala sobo cca. 150m stran. Motorji bodo pa na varnem pri njej na dvoriscu. Od prenocisca do bascarsije je pa cca. 2-3 min pes. Cena pa ugodnih 15EUR na osebo.

Pa poklici kar kaksnih 14 dni prej ker ima precej zasedeno .

Zajtrka sicer nima, ampak v Sarajevu zraven bascarsije ga ne potrebujes. ;)

Popravljeno . Popravil pikolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boste ravno po Bosni vozili v tem času, je tu nekaj kar se splača pogledat.

416252_10150780337428493_175225808492_9565894_1813463625_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!