Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

če greste do sarajeva bi moral biti skoraj obvezen tudi ogled jahorine, olimpijske planine. zapeljete se do mesteca Pale 13 km oddaljenosti od sarajeva nato pa sledite tabli jahorina. gor je zelo svež zrak nekaj dobrih gostiln z dobro hrano in veličasten pogled+cesta in ovinki za na gor so dobri tako da obisk toplo priporočam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek 31.7. sva skupaj z boljšo 1/2 odrinila na kratek izlet v Sarajevo. Pot naju je vodila čez Metliko do Karlovca in nato čez mejni prehod Novi grad (Bosanski novi) do Prijedora in Banja Luke. Od Banja Luke po kanjonu Vrbasa do Jajca. Tam sva se na kratko ustavila in izmenjala par besed z dvema paroma na dveh BMW 200 GS, reg. KR, ki sta ravno tako potovala proti Sarajevu. Nato čez Travnik do Ilidže, kjer sva se namestilav kampu Oaza.

Cesta od Karlovca do meje z BiH praktično prazna, stanje asfalta ne ravno bleščeče, pusta pokrajina, veliko praznih hiš. Čez mejo brez večjih težav (policaj je vseeno preveril osebne izkaznice).

Tako kot je že napisano v predhodnih postih je prihod v Sarajevo dajal občutek velike kitajske četrti, nepopisna gneča. Za 4 km poti sva porabila skoraj eno uro. Ob prihodu v kamp naju je sprejela izjemno prijazna receptorka, kamp dokaj urejen, razen ženskih toalet :wacko: in pa pomanjkanje košev za smeti tako, da je bilo kar precej odpadkov po kampu. V kampu ob recepciji je manjša gostilna, hrana dobra in obilne porcije, čeprav gostov ravno ni bilo veliko. Cena za kampiranje zelo ugodna (2 osebi, motor, šotor in taksa 16,50 €), najem bungalova 25 € po osebi). Kljub temu, da bi morala naslednji dan kamp zapustiti do 12.00 ure pa je gospa receptorka dejala, da lahko brez težav podaljšava do večera za isto ceno. V glavnem naslednji dan ogled Baščaršije, krumpiraša v burekdžinici Bosna, nakup spominkov, nakup cigaret v Mercator centru (je treba šparat) in povratek proti SLO čez Kladanj - Orašje - Županja in po AC do Obrežja. Med potjo še srečanje najmanj desetih svatbenih kolon, eno spremstvo bosanskega motorista in eno streljanje svata s pištolo sredi ceste. Dva dni, 1500 km, 5 tankov goriva in precej razboljene riti in noge. Žal pa nama čas ni dopuščal ogled ostalih znamenitosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek 31.7. sva skupaj z boljšo 1/2 odrinila na kratek izlet v Sarajevo. Pot naju je vodila čez Metliko do Karlovca in nato čez mejni prehod Novi grad (Bosanski novi) do Prijedora in Banja Luke. Od Banja Luke po kanjonu Vrbasa do Jajca. Tam sva se na kratko ustavila in izmenjala par besed z dvema paroma na dveh BMW 200 GS, reg. KR, ki sta ravno tako potovala proti Sarajevu. Nato čez Travnik do Ilidže, kjer sva se namestilav kampu Oaza.

Pozdravljen, potem smo se pa mi srečali v Jajcu ;), pa tudi v soboto zjutrej sem videl tvojo Varo parkirano pred Baščaršijo. V soboto smo šli potem pogledat še Jahorino, videli od Bojana Križaja hotel, pa potem naprej do Mostarja. Ogled Mostarja toplo priporočam, je res dobro uštiman glede na to kar je med vojno utrpel.

To je to, v Bosno se bomo sigurno spet kmalu vrnili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo kdo potoval po bosni mu priporočam manjše mesto Kljuć poleg reke Sane, ugodno prenočišče nad bifejem Ck pri lastniku Ediju kjer je tudi garaža :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. V soboto smo šli potem pogledat še Jahorino, videli od Bojana Križaja hotel,

Ma Bojan tam notri bolj majhen delež. Recimo, klet je njegova. Al pa mansarda. Še vseeno pa mora bit vsota kar lepa.

Bolje pa, da ne veš, kdo so solastniki... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E pa jst sm bil v Bosni en kraj nad _Jajcem,z viragotom 125 pa še bom šov z viragotom,5 ur se potuje,šov bom čez par let ko dam šraufe ven.Tko da gre lah ker z mano.Mamo vikend dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, potem smo se pa mi srečali v Jajcu ;), pa tudi v soboto zjutrej sem videl tvojo Varo parkirano pred Baščaršijo. V soboto smo šli potem pogledat še Jahorino, videli od Bojana Križaja hotel, pa potem naprej do Mostarja. Ogled Mostarja toplo priporočam, je res dobro uštiman glede na to kar je med vojno utrpel.

To je to, v Bosno se bomo sigurno spet kmalu vrnili.

Midva sva si le dobro ogledala Baščaršijo in potem nazaj v kamp, pakiranje in proti domu. Mostar sva si ogledala lansko leto (jaz že leta 2004, ko so most še obnavljali). Očitno ste se v Jajcu zadržali malo dlje, ker sem kar nekaj časa stal na črpalki v Donjem Vakufu pa vas ni bilo mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! ton tole na sliki mam med drugim namen prevozit jutri, greva s kolegom na :beer2: orginalne čevape :D . Kako je kaj cesta?

post-7865-1249656595_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI! ton tole na sliki mam med drugim namen prevozit jutri, greva s kolegom na :beer2: orginalne čevape :D . Kako je kaj cesta?

Od Gline do meje je cesta bolj slaba, ravno prava za tvoj motor - neraven asfalt, vsaj tako je bilo pred dvema letoma. Na poti pa le poslikaj prazna sela. Meni so se krepko vtisnila v spomin. Do Prijedora pa lahko pičiš, lepa cesta sam malo gladek asfalt. Še slika obvoza, upam da je že urejen - takoj za mejo.

post-12625-1249663364_thumb.jpgpost-12625-1249663538_thumb.jpg

Uživajta, naj vama teknejo čevapi. Scarabeo

post-12625-1249663470_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila omenjeno traso in potem v Mlinu pri Bihaču "zmazala" :beer2: in čevape.

Vsega skupaj se je nabralo 800 in še malo km.

post-7865-1249763359_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila omenjeno traso in potem v Mlinu pri Bihaču "zmazala" :beer2: in čevape.

Vsega skupaj se je nabralo 800 in še malo km.

Tejle čevapi pa dobr zgledajo,sm že lačn :yes: :yea1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem...

Ja, od Amre sem imel telefonsko tako da sem jo poklical zjutraj iz apartmaja v Mostarju.

Je rekla naj kar pridem in me je vse čakalo pripravljeno pri kolegih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem...

Ja, od Amre sem imel telefonsko tako da sem jo poklical zjutraj iz apartmaja v Mostarju.

Je rekla naj kar pridem in me je vse čakalo pripravljeno pri kolegih...

Tudi jaz sem pred leti zasledil tukaj na motosvetu pohvalo zanjo, naslov in telefon. Vpisal sem si ga v mobija in prenočišče letos prvič koristil skupaj z Lordom & Lady. Spoznal njeno sestro in mamo, ki je prvič "naletela" na motoriste in bila navdušena. Zvečer smo sedli skupaj in bilo je izredno luštno. Od nje do Baščaršije je minutka hoje, motorji so na varnem, zajtrk božanski, kavica,... zdaj sem že malo tečen :worship: .

Dober glas pač seže v deveto vas :OK: . Mogoče bo komu prav prišel naslov:

Amra Colpa

Čemrlina 17

Sarajevo

tlf: 00387 61 205 710

Uživajte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila omenjeno traso in potem v Mlinu pri Bihaču "zmazala" :beer2: in čevape.

Vsega skupaj se je nabralo 800 in še malo km.

MiNa sorry, žal nisem nič visel na forumu. Sicer pa si sama videla cesto. Glede na barvo ceste na avtokarti sem bi sicer malce presenečen in sem pričakoval boljšo, širšo cesto. Ampak sem se že navadil, da magistralna, regionalna cesta v SLO ni enako mag., reg. cesta v biši Jugi. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK ton! Spet sem ratal ona dokaz da nisem tule. Prevozila sem napisal, ker sva bla dva.

Malo slabši odsek kakšna udarna jama in šoder je od Gline do Novega Grada drugače pa OK!

Ceste kakršnekoli pa za tile dve mašine sploh niso problem. Problem so steze ali pa brezpotja.

post-7865-1250102418_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!