Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Konec tedna se odpravljamo pogledat Željavo. Zanima me koliko je to oddaljeno od mejnega prehoda in ali je cesta skoz asfaltirana?

Tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je cca 3 km pred mejnim prehodom...

če se pripelješ iz smeri Slunja, v Ličko Petrovo Selo, zaviješ desno (mislim, da je tabla za Split ali Plitvice) in po cca 400 metrih imaš tablo levo "Željava"... pol je pa skoz asfalt, sam proti koncu mal zjahan...

post-16856-0-00684100-1315388157_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa na mednarodni mejni prehod; tam se javi hrvaškemu policistu, da te popiše. Iz samega mejnega prehoda vodi cesta direktno na Željavo.

Ler je to obmejno področje in meje še niso čisto fiksne je ta pot varnejša in z manj "motnjami"

Obvezno s sabo močne luči in dosti elektrike v lavorju.

Srečno in prilepi kako sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo nas nazaj - Bihač, Livno, Kupres, Jablanica, Sarajevo, Han Pjesak, Tuzla, Gradiška....3 dni, 1420 lepih vročih km-jev, ogromno čevapov in pira....kaj češ lepšega?

post-129-0-40048400-1315986055_thumb.jpg

post-129-0-36669600-1315986092_thumb.jpg

post-129-0-53534000-1315986121_thumb.jpg

post-129-0-03659100-1315986149_thumb.jpg

post-129-0-39660200-1315986160_thumb.jpg

post-129-0-93408700-1315986191_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ta vikend se bomo verjetno odpravili do Plitvic, razmišljam o tem, da bi skočili v Bosno na ene čevape.

Torej, kam na dobre čevape v bližini Bihaća?

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ta vikend se bomo verjetno odpravili do Plitvic, razmišljam o tem, da bi skočili v Bosno na ene čevape.

Torej, kam na dobre čevape v bližini Bihaća?

G

Na dobre čevape moraš it v Srbijo,

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednje leto... ;)

zdaj bomo šli samo do Bihaća

G

Lepa lokacija, dober ambijent in dobri čevapi - glej zeleno puščico.

http://g.co/maps/2btdj

Glede parkinga ni problema, je kar poleg za motorje. Potem pa še sprehod po centru ali okolici.

V soboto zvečer bom tudi jaz tam, njami.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa lokacija, dober ambijent in dobri čevapi - glej zeleno puščico.

http://g.co/maps/2btdj

Glede parkinga ni problema, je kar poleg za motorje. Potem pa še sprehod po centru ali okolici.

V soboto zvečer bom tudi jaz tam, njami.

Scarabeo

Hvala za hiter odgovor.

Mi gremo za 1 dan, mogoče se srečamo kje na poti.

Če boš kje videl 3 maxi-je na kupu, potem smo to mi :)

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hiter odgovor.

Mi gremo za 1 dan, mogoče se srečamo kje na poti.

Če boš kje videl 3 maxi-je na kupu, potem smo to mi :)

G

...malo izven Bihača restavracija Mlin - cca 4km ven proti Ključu na desni strani ob reki....ne moreš falit. Priporočam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...malo izven Bihača restavracija Mlin - cca 4km ven proti Ključu na desni strani ob reki....ne moreš falit. Priporočam!

Hvala, tudi to si bom zapomnil.

Kako pa je s plačevanjem v BIH?

Sprejmejo € ali bo treba menjat?

G

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, tudi to si bom zapomnil.

Kako pa je s plačevanjem v BIH?

Sprejmejo € ali bo treba menjat?

G

Evre jemljejo, čeprav jih uradno ne smejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP! Mene pa zanima a je to res, da v Bosni tam kjer pečejo čevape, jih tudi popljuvajo? :naughty: Pač me mal firbec mantra! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP! Mene pa zanima a je to res, da v Bosni tam kjer pečejo čevape, jih tudi popljuvajo? :naughty: Pač me mal firbec mantra! :P

A bi še rad vedel, kako filajo polnjene paprike. :)

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, kaj hudiča rinete u to Bosno :surrender:

majo najbolj zanič čevape, najbolj bljak baklave, da o drugem cukru ne govorim....

ne marajo € ... vse so pokrite z rutam.... pluvajo vam u hrano, motorje pa avte kradejo, polcaji so tečni, kazni visoke, ceste so nikakve...

sam ste res čudni no.... :P dej doma rajš bodite :lol1:

p.s. itak, bo več zame ostal, sploh cukra pa ceste bojo prazne.....pa še kaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, kaj hudiča rinete u to Bosno :surrender:

majo najbolj zanič čevape, najbolj bljak baklave, da o drugem cukru ne govorim....

ne marajo € ... vse so pokrite z rutam.... pluvajo vam u hrano, motorje pa avte kradejo, polcaji so tečni, kazni visoke, ceste so nikakve...

sam ste res čudni no.... :P dej doma rajš bodite :lol1:

p.s. itak, bo več zame ostal, sploh cukra pa ceste bojo prazne.....pa še kaj :D

res ja tle uspod se podpišem takoj............ bosna do tokia...... brez veze.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, kaj hudiča rinete u to Bosno :surrender:

majo najbolj zanič čevape, najbolj bljak baklave, da o drugem cukru ne govorim....

ne marajo € ... vse so pokrite z rutam.... pluvajo vam u hrano, motorje pa avte kradejo, polcaji so tečni, kazni visoke, ceste so nikakve...

sam ste res čudni no.... :P dej doma rajš bodite :lol1:

p.s. itak, bo več zame ostal, sploh cukra pa ceste bojo prazne.....pa še kaj :D

Vse zgoraj napisano drži, zato pa smo že doma :)

@ scarabeo

Dobro smo se najedli, hvala :)

lepinja.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Takole... dolgoprogaško bi rekel da sem zaključil sezono... tokrat sicer sam, pa čeprav nisem tako sebičen da te lepe poti ne bi želel deliti... Odpeljal na četrtek malo po poldnevu... smer Kočevje (Kje je že to?) in tokrat iz Delnic prvič nadaljeval preko Fužin - lepo in vredno ogleda. Pa spust do prazne sončne jadranske magistrale in gas do Paklenice - ribe pri Dinku in lahko noč!

Naslednji dan poletna magistrala v vsej svoji veličini - užitek... kopanje v Drveniku, pa mimo Ploč do Mostarja, in ker cesta še kar vabi, potegnil do Sarajeva. Našel poceni penzion na sami Čaršiji, opravil ogled znamenitosti, pojedel "veselega Bosanca", srečal celo nekaj znanih obrazov, enega pravega popotnika ter nekaj slomotoizletnikov.

Zjutraj smer Pale - Romanija - dolina Drine - Višegrad - čez mejo v Srbijo – na Mokro goro in Zlatibor. Cesta preprosto čudovita – sploh bosanski del – porihtan na novo – me je tako prevzel, da tudi radarju in silnemu mahanju zavzetega miličnika, nikakor nisem uspel ustavit! Potem sem preplezal Taro, se spustil nazaj do Drine v Bajini Bašti in spremljal njen tok do Zvornika. Obrnil proti Tuzli in pristal ob jezeru Modrac. Mešano iz žara, malo piva, rakije s »stanodajalcem« za 10€ in spat.

Zjutraj na garminu stisnem »domov« in po poletu mimo Doboja, Dervente, bureka v Brodu, Krškega… odpeljem veselega štirinožnega Bobota na popoldanski sprehod. Izlet zaključim v 3 dneh in 3 urah s 1800 prevoženimi km, s povprečno kurjenimi 5,6 litri bencina, 3 nočitvami skupaj 50 €, in 3 večerjami (50 €)…

Vse skupaj pa ponovno neprecenljivo!:notworthy:

galerija

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, kaj hudiča rinete u to Bosno :surrender:

majo najbolj zanič čevape, najbolj bljak baklave, da o drugem cukru ne govorim....

ne marajo € ... vse so pokrite z rutam.... pluvajo vam u hrano, motorje pa avte kradejo, polcaji so tečni, kazni visoke, ceste so nikakve...

sam ste res čudni no.... :P dej doma rajš bodite :lol1:

p.s. itak, bo več zame ostal, sploh cukra pa ceste bojo prazne.....pa še kaj :D

Očitno še ne poznaš prave bosne, al pa samo tisto blebetaš, kar so ti neki drugi natvezl. Niti ena od vojih trditev se ne ujema z resnico. Tudi kazni so pri nas višje (preizkušeno). Sem bil parkrat v Bosni in sem se prepričal na lastne oči. Bi pa rekel da vse te trditve veljajo tudi pri nas.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno še ne poznaš prave bosne, al pa samo tisto blebetaš, kar so ti neki drugi natvezl. Niti ena od vojih trditev se ne ujema z resnico. Tudi kazni so pri nas višje (preizkušeno). Sem bil parkrat v Bosni in sem se prepričal na lastne oči. Bi pa rekel da vse te trditve veljajo tudi pri nas.

zgleda da bom tut jaz mogla it u bosno enkrat :kva1::whistle: ....drgač pa zgleda da morm na vsak post na konc napisat: včasih se pajkica tut zeza, sploh če prav prebereš in smeškote pogledaš :surrender:

bosnapressvsakmesecnačevapebrezkazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da bom tut jaz mogla it u bosno enkrat :kva1::whistle: ....drgač pa zgleda da morm na vsak post na konc napisat: včasih se pajkica tut zeza, sploh če prav prebereš in smeškote pogledaš :surrender:

bosnapressvsakmesecnačevapebrezkazni

s takim zezanjem lahko pripelje tudi do vojne :beer1: ampak riba je zakon :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se zeza...:whistle:... sem pa sam prejšnji teden ugotovil še nekaj... ko me je policaj (bil sem pač prehiter) želel ustaviti...in se pač ni dalo... sem pritisnil na gas ... pa adijo....

in seveda trepetal do naslednje kontrole, kakih 20 km naprej... sploh se me niso vzeli am... pa so meli pisan cajt... kot tudi čez naslednjih 20... (obakrat seveda po omejitvi)

torej... kake komunikacije med patruljami NI... ali pa se sploh ne sekirajo če pač ne ustaviš... Poudarjam, da na celotnem odseku ni bilo sploh kake možnosti levo ali desno "pobegnit" torej če bi želeli bi me nedvomno lahko samo počakali...:worship:

Bom najbrž pomladno sezono spet otvoril s kako takšno krožno Bosna furco...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se zeza...:whistle:... sem pa sam prejšnji teden ugotovil še nekaj... ko me je policaj (bil sem pač prehiter) želel ustaviti...in se pač ni dalo... sem pritisnil na gas ... pa adijo....

in seveda trepetal do naslednje kontrole, kakih 20 km naprej... sploh se me niso vzeli am... pa so meli pisan cajt... kot tudi čez naslednjih 20... (obakrat seveda po omejitvi)

torej... kake komunikacije med patruljami NI... ali pa se sploh ne sekirajo če pač ne ustaviš... Poudarjam, da na celotnem odseku ni bilo sploh kake možnosti levo ali desno "pobegnit" torej če bi želeli bi me nedvomno lahko samo počakali...:worship:

Bom najbrž pomladno sezono spet otvoril s kako takšno krožno Bosna furco...:rolleyes:

med njihovimi kantoni-občinami je tako kot si dejal. Mi je bosanec povedal, če ti v enem kraju ukradejo motor ali avto in vedo kje je ne gredo v akcijo. To velja za njih, za nas je še slabše. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!