Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Če je okolica lahko 40 km stran - obišči Čardaklije - Vrtoče pri Bosanskem grahovem. 12,5 € po osebi z zajtrkom. Priporočljivo!

Mi smo v Maju, celo hiško dobili za 30€... Cene pa so bile različne, če si klical(50€), mailal(45€) ali prišel brez najave(30€).

 

Ponudil je tudi hostel za 10€/glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hoj! Je kdo v kratkem prevozil cesto Nevesinje-Sopiljje-Luka-Borci-Konjic? V kakšnem stanju je cesta? Asvalt? Hvala in srečno!

nisem, ampak ponavadi si pomagam z zemljevidi (spodaj vklopim slike) in pogledam kak je asFalt na ruti :D

 

https://www.google.it/maps/@43.410121,18.127913,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s96809644!2e1!3e10!6s%2F%2Fstorage.googleapis.com%2Fstatic.panoramio.com%2Fphotos%2Fsmall%2F96809644.jpg!7i1620!8i1080?hl=sl

 

https://www.google.it/maps/@43.434142,18.121884,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s96809706!2e1!3e10!6s%2F%2Fstorage.googleapis.com%2Fstatic.panoramio.com%2Fphotos%2Fsmall%2F96809706.jpg!7i2333!8i1080?hl=sl

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj! Je kdo v kratkem prevozil cesto Nevesinje-Sopiljje-Luka-Borci-Konjic? V kakšnem stanju je cesta? Asvalt? Hvala in srečno!

Konjic - Borci, asfalt.

Nato sem skrenil desno na R435, tam kjer bi ti rad šel. Začetek makadama, bolj za terence.

Sem si hitro premislil. Domačin mi je dejal, da naj bi bilo okoli 30 km makadama. 

Ali za makadam nikad neznaš u kakvom je stanju  :D .

Narava zelo lepa.

V Konjicu mi nihče ni znal povedati kakšna je cesta na tej relaciji. Tudi kilometrina makadama je vprašljiva. Pa možda ga ima i više  :lol: .

 

https://goo.gl/maps/wP6BL

 

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konjic - Borci, asfalt.

Nato sem skrenil desno na R435, tam kjer bi ti rad šel. Začetek makadama, bolj za terence.

Sem si hitro premislil. Domačin mi je dejal, da naj bi bilo okoli 30 km makadama.

Ali za makadam nikad neznaš u kakvom je stanju :D .

Narava zelo lepa.

V Konjicu mi nihče ni znal povedati kakšna je cesta na tej relaciji. Tudi kilometrina makadama je vprašljiva. Pa možda ga ima i više :lol: .

https://goo.gl/maps/wP6BL

Hvala, se bom izognil temu odseku. Vzamem raje izvi Bune,Mostar, Sarajevo, Fojnica. Drgač pa na Korčuli je zdajle 30 stopinj in voda božanska. Mi kar ni za domov, baje, da mate mrzlo?

crasher

Popravljeno . Popravil crasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj! Je kdo v kratkem prevozil cesto Nevesinje-Sopiljje-Luka-Borci-Konjic? V kakšnem stanju je cesta? Asvalt? Hvala in srečno!

Letos sem nehote prevozil ta del.

Kakor je omenil @Scarabero, gre za cesto R435. Praktično takoj od odcepa v Borcih je makadam. Takoj tudi stoji tabla: "Put u dužini 20 km u izgradnji". Naprej sem šel, ker sem imel praktično poln tank v "mali" tenerejki ;) .

Teren ob cesti se precej strmo spušča proti jezeru. Zgledalo pa je, kot da bi drevje prizadel žled. Torej po levi strani lepi razgled na modro gladino jezera, po desni strmina in tudi kak večji kos kamna na cesti (videlo se je, da so vlačili drevje), a generalno ni bilo hudo. Malo sem se preplašil, ko je nasproti pripeljal tip s krosko v oklepu, a sigurno ni vozil samo po tej cesti.

 

Ob jezeru sem se dvignil nekje na 800m nv (nadmorske višine). Pri odcepu R435a prideš na planoto - krasota. Cesta naprej je lepša, lahko jo primerjam s tisto, ki pelje na Alan-a v Velebitu, le da je nekoliko več šodra na cesti. Ampak je pasalo počas, da sem opazoval okolico. V končni fazi se dvigneš na cca 1200 m nv. Tu mi pripelje muzejski kamion, naložen s senom preko kesona v vse smeri. Toliko v opozorilo.

 

Teren se spušča do Luke - večinoma zložno. Tam, po cca 25 km od odcepa Borci, se pojavi asfalt. Slik žal nimam. :(

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V načrtu imam:

Domžale - Banja Luka - Sarajevo - Višegrad - Žabljak - Bar - Budva - Risan - Herceg-Novi - Trebinje - Mostar - Konjic - Zadar - Domžale (Plus še ogledi stvari, ki bodo na poti)

Lahko, da je bilo že napisano kej na tole temo, samo me malo daje lenoba malo pa presenečenje, ko pridem po kratki pavzi na MS in vidim velike spremembe :)

Zanima me kako je kaj z ogledom Titotovega bunkerja v Konjicu? Zasledila sem že razne informacije, pa me zanima če je kdo od tu bil v tem bunkerju, kdaj so ogledi in koliko je vstopnina?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V načrtu imam:

Domžale - Banja Luka - Sarajevo - Višegrad - Žabljak - Bar - Budva - Risan - Herceg-Novi - Trebinje - Mostar - Konjic - Zadar - Domžale (Plus še ogledi stvari, ki bodo na poti)

Lahko, da je bilo že napisano kej na tole temo, samo me malo daje lenoba malo pa presenečenje, ko pridem po kratki pavzi na MS in vidim velike spremembe :)

Zanima me kako je kaj z ogledom Titotovega bunkerja v Konjicu? Zasledila sem že razne informacije, pa me zanima če je kdo od tu bil v tem bunkerju, kdaj so ogledi in koliko je vstopnina?

https://www.facebook.com/zoor.bosna?fref=ts oni vse vejo glede bunkerja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V načrtu imam:

Domžale - Banja Luka - Sarajevo - Višegrad - Žabljak - Bar - Budva - Risan - Herceg-Novi - Trebinje - Mostar - Konjic - Zadar - Domžale (Plus še ogledi stvari, ki bodo na poti)

Lahko, da je bilo že napisano kej na tole temo, samo me malo daje lenoba malo pa presenečenje, ko pridem po kratki pavzi na MS in vidim velike spremembe :)

Zanima me kako je kaj z ogledom Titotovega bunkerja v Konjicu? Zasledila sem že razne informacije, pa me zanima če je kdo od tu bil v tem bunkerju, kdaj so ogledi in koliko je vstopnina?

https://www.facebook.com/zoor.bosna?fref=ts oni vse vejo glede bunkerja :)

Bunker je trenutno zaprt zaradi obnove. Mi smo bili tam v ponedeljek, pa nam niso znali povedati koliko časa bo trajalo, od 14 dni pa do enega meseca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pajkica in fwcabrio hvala vama za informacijo.

Zdej se je malo načrt spremenil - Sarajevo - Višegrad - Risan. Napovedujejo neke nalive za nedeljo. 

Se počutim kot sredi aprila :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če koga zanese pot mimo Doboja in bi tu rad prespal mu priporočam -APARTMAN "ANASTASIJA"- Doboj -tel pa je +38765334266 Rado Petkovič prijazna gospod in gospa lepo urejen apartman motor date v garažo v hladilniku pijača pivo, sok aparat za kavo ali čaj cena 22,00 evrov na nočitev za dve osebe toplo priporočam.lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

LP

Vem, da je še zgodaj (plan za drugo leto), ampak....

Strokovnjake za Balkan naprošam, da podajo mnenje o tej furi. V Bosni še nisem bil z motorjem, v ČG pa samo malo okoli Boke Kotorske. Štart bo verjetno v petek pa šihtu, potem pa gas do Banja Luke.., pol pa še šest, sedem nočitev.

Hvala!

BiHinCGzemljevid.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, gaberkosir pravi:

LP

Vem, da je še zgodaj (plan za drugo leto), ampak....

Strokovnjake za Balkan naprošam, da podajo mnenje o tej furi. V Bosni še nisem bil z motorjem, v ČG pa samo malo okoli Boke Kotorske. Štart bo verjetno v petek pa šihtu, potem pa gas do Banja Luke.., pol pa še šest, sedem nočitev.

Hvala!

BiHinCGzemljevid.jpg

Čisto v redu, vendar me bolj zanima kaj hočeš obiskat, videt, zanimivosti...itd

Bosna je lepa, pa kamorkol greš, ČG pa tudi. Včasih jo (Bosno) samo prevoziš, lahko se pa spustiš v detajle in si celo par dni na enem mestu in krožiš. Kot primer: Bihač in okolica (reka Una, slapovi) ali pa Mostar in okolica, Sarajevo in okolica...iz tvojga plana ti ne morem drugega povedat, kot da je v redu :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Poizkušal sem zajeti vse iz "top ten BiH" (roza pikice). Ker je to glavna fura v 2016, se želim predvsem navozit...saj veš kaj mislim.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, gaberkosir pravi:

Hvala!

Poizkušal sem zajeti vse iz "top ten BiH" (roza pikice). Ker je to glavna fura v 2016, se želim predvsem navozit...saj veš kaj mislim.

g.

Precejkrat sem že bil na Balkanu. Veliko prevozil, pa še zmeraj se najde področje, kjer nisem bil. Samo se ne sekirati, kaj videti ali prevoziti - nekaj mora ostati za naslednja potovanja.:D

Črna Gora je relativno mala, tam sem bil 3x po 6 dni, pa še nisem prevozil vseh cest. Tako da, danes tu, jutri drugje. Nekatere ceste s pokrajino so enostavno tako lepe, da jih  z užitkom prevoziš/m večkrat. Vmes si pa še ogledaš, če te kaj zanima.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Precejkrat sem že bil na Balkanu. Veliko prevozil, pa še zmeraj se najde področje, kjer nisem bil. Samo se ne sekirati, kaj videti ali prevoziti - nekaj mora ostati za naslednja potovanja.:D

Črna Gora je relativno mala, tam sem bil 3x po 6 dni, pa še nisem prevozil vseh cest. Tako da, danes tu, jutri drugje. Nekatere ceste s pokrajino so enostavno tako lepe, da jih  z užitkom prevoziš/m večkrat. Vmes si pa še ogledaš, če te kaj zanima.

Scarabeo

Res je,mi imamo tradicionalno potovanje v MNE vsako leto ,včasih tudi 2X pa je še nismo vse prevozili in pregledali ,prav tako Bosne,edino Jadranka z okolico je dodobra predelana,čeprav sem ravno ta vikend odkril cestico ki sem si jo pustil za spomladi :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Evo,

z motoristi iz Bosne,Doboj!

tokrat z avtom,naslednjic z motorjem.

vsi zainteresirani vabljeni,spanje bomo resli...

lp

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko bo za motor le poklič ,zdej že eno 3 leta čakam kar si obljubljal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve za dobro in poceni prenocisce v Mostarju.Jaz poznam samo hotel ERO ki pa je zelo drag,tam sem bil sluzbeno in mi je bilo vseeno koliko stane.V lastni reziji si pa rajsi privoscim kaksne cevape vec kot pa da dam za enodnevno spanje celo bogastvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poceni prenočišč je v Mostarju ogromno. Že na cesti te zasledujejo s motorji in ponujajo prenočišče. Jas imam dobro izkušnjo s tem: https://www.booking.com/hotel/ba/pansion-anja.sl.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaMsBiAEBmAEjuAEMyAEM2AEB6AEB-AELqAID;sid=d361f3afd2354cbd3e556a905b72992f;dcid=2

Lahko se pripelješ v bližino starega mosta in boš našel kopico ponudnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, zoranko pravi:

Poceni prenočišč je v Mostarju ogromno. Že na cesti te zasledujejo s motorji in ponujajo prenočišče. Jas imam dobro izkušnjo s tem: https://www.booking.com/hotel/ba/pansion-anja.sl.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaMsBiAEBmAEjuAEMyAEM2AEB6AEB-AELqAID;sid=d361f3afd2354cbd3e556a905b72992f;dcid=2

Lahko se pripelješ v bližino starega mosta in boš našel kopico ponudnikov.

Tnx vem,da je prenocisc ogromno vendar kot si napisal --izkusnje to me je zanimalo,ko te pa vabijo se pa hitro lahko naserjes,ce nisi zares previden.:angryrant2:.veliko lazje je vprasat na forumu in je to to,ker pol saj vem na koga se jezit:P.Ko se pa vrnem pa povem moje izkusnje,racunamo pa da gremo nekje v juniju za par dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pajkica pravi:

in kako te lahko pri postli in tušu naserjejo :O 

Če maš čas hodt gledat postle pa tuše in sprašvat za ceno pol res težko,če se pa zvečer prpeleš,insi želiš samo dobre postle pa ni odveč,če se malo pozanimaš na MS.(tud dobre agencije te naserjejo).Ti verjetno veškambi šla pa mi svetuj.:010:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, bobi1001 pravi:

Ali kdo ve za dobro in poceni prenocisce v Mostarju.Jaz poznam samo hotel ERO ki pa je zelo drag,tam sem bil sluzbeno in mi je bilo vseeno koliko stane.V lastni reziji si pa rajsi privoscim kaksne cevape vec kot pa da dam za enodnevno spanje celo bogastvo.

Priporočam lahko samo hostel Nina. Je urejeno, je mirno, so prijazni, imajo parkirišče, imajo ugodno ceno, lokacija mi ustreza, ker je blizu centra, cca 500m;torej vse kar potrebujem. Meni je všeč in je to sedaj stalna točka na poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!