Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Najprej, koliko km na dan nameravaš(zmoreš) narediti?

Ali želiš še kaj med potjo videti?

Potem ti lahko predlagam traso, ta konec je celo za enodnevni izlet prav zanimiv. (na čevape v B.Krupo 😄

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kaldu pravi:

Najprej, koliko km na dan nameravaš(zmoreš) narediti?

Ali želiš še kaj med potjo videti?

Potem ti lahko predlagam traso, ta konec je celo za enodnevni izlet prav zanimiv. (na čevape v B.Krupo 😄

 

Startala bom iz LJ. Ce je se kaj za vidit med potjo, potem cca 350km na dan brez AC. Ce ne pa do 500km tudi brez AC.

2 dni tura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda ogled gradov; 

Ljubljana, po stari cesti do Ivančne gorice, potem pa Žužemberk (prvi grad)

do Črnomlja, tam na Adlešiče, preko Žuničev in Kolpe na Novigrad na Dobri (Grad) in preko Duge Rese na Vojnič in na MP Nova Kladuša. Od tam na Bužin, kjer je zanimiv stari grad in staro bosansko naselje. Nato preko Bosanska otoka do Bosanske Krupe, kjer je odličen razgled na Uno in mesto s starega gradu. Do tam je cca 300 km. Na izi s 3 ali več postanki in prespiš v B.Krupi. Lahko pa se zapelješ do grada Ostrožac (cca 20 km v eno smer), ta je največji in dobro ohranjen.  

Naslednji dan pa preko S.mosta na Predor, Kozarac, preko Kozare (lepo spominsko obeležje) na K.Dubico, preko Kostanjevice na Petrinjo, Glino, Vojnič in nazaj po isti poti do Lj.

Idej za za konec je veliko, ceste so v glavnem bp, sedaj še ni gužve skozi vasi in mesteca.

Če te zanimajo detajli, lahko tudi na zs.

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo okrog Une se lahko klatiš 3 dni 😁 Ostrožac je must see..

Tule je vse okrog Une, tudi grad Ostrožac

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, sunnygirl pravi:

Startala bom iz LJ. Ce je se kaj za vidit med potjo, potem cca 350km na dan brez AC. Ce ne pa do 500km tudi brez AC.

2 dni tura.

Naj opišem najino prvo daljšo turo preko SLO meje.

Davnega leta 2007, ko sem bil popolni začetnik sem si zaželel iti malo po svetu. :) Vzel sem zemljevid in ocenil, kje se bova vozila. Kaj bova tam videla, mi ni bilo jasno. Ajd, pa sva šla.

Kaj hočem reči - to potovanje nama je najbolj ostalo v spominu, na vsakem vogalu kaj novega in zanimivega. Hočem še reči, da ni zmeraj vse strogo planirano - zanimivo. 

https://motosvet.com/gallery/index.php?app=gallery&action=album&id=1438

Še vprašanje moje, ko sva se vozila v vukojebini. Kaj bi bilo, če se nama predre guma? Bil sem jedrnat in preprečljiv - nočeš vedeti/ ker tudi jaz nisem vedel. - tega ji seveda nisem povedal. :D

Pa uživaj, Bosna je lepa in zanimiva.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Scarabeo 500 pravi:

 

Še vprašanje moje, ko sva se vozila v vukojebini. Kaj bi bilo, če se nama predre guma? Bil sem jedrnat in preprečljiv - nočeš vedeti/ ker tudi jaz nisem vedel. - tega ji seveda nisem povedal. :D

Pa uživaj, Bosna je lepa in zanimiva.

 

Hehe 😊

No jst sm pa dozivela nekaj let nazaj (kot sopotnica), pa ne predrte gume, ampak totalno unicen lezaj (komaj vozen motor)sredi vukojebine v Bolgariji, 150km stran od hotela v nedeljo ob 19ih zvecer.

Z malo srece smo vse resili 😀💪

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Scarabeo 500 pravi:

Kaj hočem reči - to potovanje nama je najbolj ostalo v spominu, na vsakem vogalu kaj novega in zanimivega. Hočem še reči, da ni zmeraj vse strogo planirano - zanimivo. 

Enako...tista prva neplanirana potovanja so ostala v spominu. Vse spontano, občuduješ nepoznane kraje brez obveznosti, se ustaviš kjer se ti zljubi. Potem pa veliko daljše ture vse splanirano in samo voziš, kot da delaš na normo v proizvodnji...🙂

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, sunnygirl pravi:

Hehe 😊

No jst sm pa dozivela nekaj let nazaj (kot sopotnica), pa ne predrte gume, ampak totalno unicen lezaj (komaj vozen motor)sredi vukojebine v Bolgariji, 150km stran od hotela v nedeljo ob 19ih zvecer.

Z malo srece smo vse resili 😀💪

Nepozabno. To je dodana vrednost na potovanjih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čvek o problemih in stroških roaminga izven EU se je preselil:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

Help.  Z Drvarja bi se rad premaknil nekam kjer se lahk mal okopas in blizu spis, kam naj se odpravim?  

Bastasko vrelo. Ne vem pa , če se lahko tam kopaš... ene 4 km zahodno pa malo gor od Drvarja.

Za prespat pa Smeštaj Trikić ....  Apartment Dream....

.. drugače pa je najbolj zanesljiv vir informacij po Bosni " PITAJ SELJAKA!"

... greš na pivo... burek... ćevape... se zapleteš v pogovor in vse boš izvedel..  :D

Preverjeno.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Zivnorc said:

Bastasko vrelo. Ne vem pa , če se lahko tam kopaš... ene 4 km zahodno pa malo gor od Drvarja.

Za prespat pa Smeštaj Trikić ....  Apartment Dream....

.. drugače pa je najbolj zanesljiv vir informacij po Bosni " PITAJ SELJAKA!"

... greš na pivo... burek... ćevape... se zapleteš v pogovor in vse boš izvedel..  :D

Preverjeno.

Zajtrk za 10 mark

Margarine nism mazal na kruh 15-20 let?!

E1E400DE-3576-4522-802E-87040F836FDF.thumb.jpeg.232ee56751158022a9d5838d88e623d5.jpeg

 

Hotelska soba za 80 mark 

43EE91B1-BA33-48F2-A872-0FED3553E3CB.thumb.jpeg.43a9719b44bcbfd9902ad3970d022165.jpeg
7FE04E45-59CE-4988-94CE-208E4899B3D2.thumb.jpeg.0ad897c7eda1519bafcb58db9a00bb6a.jpeg

 

ne znam nemško in nič mi ni prav.   
 

se mi zdi da bom naslednjih par let spet vozil smeri S in SZ, J pa kdaj drugic.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kugelschreiber pravi:

Zajtrk za 10 mark

Margarine nism mazal na kruh 15-20 let?!

E1E400DE-3576-4522-802E-87040F836FDF.thumb.jpeg.232ee56751158022a9d5838d88e623d5.jpeg

 

Hotelska soba za 80 mark 

43EE91B1-BA33-48F2-A872-0FED3553E3CB.thumb.jpeg.43a9719b44bcbfd9902ad3970d022165.jpeg
7FE04E45-59CE-4988-94CE-208E4899B3D2.thumb.jpeg.0ad897c7eda1519bafcb58db9a00bb6a.jpeg

 

ne znam nemško in nič mi ni prav.   
 

se mi zdi da bom naslednjih par let spet vozil smeri S in SZ, J pa kdaj drugic.  

a nis reku, da ne ješ zajtrka :P

kot je @Zivnorc reku ... malo pogulaj proti smeri kamor misliš iti in pitaj seljaka posle rućka :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na bukingu označiš zajtrk+bazen :P

 

V reki Uni se dobi plac za kopanje..za bolj "globinsko kopanje" pa si privoščiš:

 

 

360095322_1418524078941227_7488455365755711859_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Help.  Z Drvarja bi se rad premaknil nekam kjer se lahk mal okopas in blizu spis, kam naj se odpravim?  

Jadranka 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kugelschreiber pravi:

Zajtrk za 10 mark

Margarine nism mazal na kruh 15-20 let?!

Hotelska soba za 80 mark 
 

se mi zdi da bom naslednjih par let spet vozil smeri S in SZ, J pa kdaj drugic.  

:eek:

...a tolk si plaču?!?

 

lej... Drvar in ta del Bosne res ni lih neka pokrajina, da bi kaj WAW ali zanimivega videl... Titova pečina.. to je to, če te zanima II.WW ... stare zapuščene industrijske stavbe.... itd... pojdi v kak bolj zanimiv del Bosne.  Meni je izredno všeč...   :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/15/2023 at 9:49 AM, maus said:

a nis reku, da ne ješ zajtrka :P

Ej, res sm mel huuud craving za nek sladkega, pa se mi ne zdi nost svoje nrane na hotelsko teraso….

On 7/15/2023 at 9:00 AM, Zivnorc said:

drugače pa je najbolj zanesljiv vir informacij po Bosni " PITAJ SELJAKA!"

Ta pitaj seljaka je u bistvu vse zakuhal. Seljak, bolje seljačina, mi je oddal bajtico “cist blizu dogajanja”… ko sm su prevzet kljuce, sm se vozil ene 7km!!! Nekako samoumevno da so se vsi plani sfižili. 

ce pomislim da bi danes vozili domow, in bi guspa morala jutri u siht, se je u bistvu odlicno izslo. 
 

mord BiH dobi še kako priliko, bom pa moral furo zastavt cist drugace. Tud 35C in pripomoglo k lepi izkusnji, in tega lokaciji ne smem zamerit. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

 

A je kdo v kratkem prevozil cesto R435 med Borci in Potoci, a je še vedno makadam ?

 

image.thumb.png.56c6321b04f80cc20b88af937d3c2ded.png

Popravljeno . Popravil MitcH'
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

pozdravljeni

ali morda kdo ve, kakšna je cesta do ŠTRBAČKI BUK ?

Nameravam obiskati za 1.maj, če bo vreme

Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, bankir pravi:

pozdravljeni

ali morda kdo ve, kakšna je cesta do ŠTRBAČKI BUK ?

Nameravam obiskati za 1.maj, če bo vreme

Hvala in Lp

čisto ok...tudi s cestakom gre. Je pa odvisno s kje kreneš. cca 15km makedama...večinoma navzdol. Relacija Dubovsko , Štrbački buk.

Še manj makedama in lepši, ter bolj naravnost je iz smeri Klisa- Štrbački buk

Vendar od nikjer ni problema.

 

še več pa tule:

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

čisto ok...tudi s cestakom gre. Je pa odvisno s kje kreneš. cca 15km makedama...večinoma navzdol. Relacija Dubovsko , Štrbački buk.

Še manj makedama in lepši, ter bolj naravnost je iz smeri Klisa- Štrbački buk

Vendar od nikjer ni problema.

 

še več pa tule:

 

 

štrbački buk.jpg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi ti boš iz BIH šel v HR in potem do štrbačkog buka? Tak maš narisano. :P

in ja, je tudi tam je pot do Štrbačkog ,table in oznake, nisem pa še šel

ps. prtsc pritisni, pa prilepi sliko ekrana direkt v post :D (desna tipka na miški)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!