Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

jaz bi odgovoril: .... normalno, da vozim. ...   :huh:

Snecer bi rekel: ..... normalno vozim, da...   :D

DAMI bi rekel: .....   da normalno vozim?!? ...  :eek: 

a nismo napisali, da Sneci vozi abnormalno. Evo problem rešen :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

dejansko anketa obrabe gum pokaže, kdo normalno vozi :)

... če gledaš s pravega konca, bi rekel, da DAMI abnormalno, ker jih abnormalno znuca...

... ti pa nenormalno, ker jih neznucaš sploh...   :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

dejansko anketa obrabe gum pokaže, kdo normalno vozi :)

no, samo to povezavo boš pa moral podkrepiti s kakimi dejstvi in vzročno povezavo med

tip gume

tip voznika

tip motorja

čas kdaj se vozi

 

Pravkar, Zivnorc pravi:

... če gledaš s pravega konca, bi rekel, da DAMI abnormalno, ker jih abnormalno znuca...

... ti pa nenormalno, ker jih neznucaš sploh...   :P 

ne, njemu jih dela :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šport sila plus

4k trentuno prevoženih. men bojo tam od oka zdržale 5,5-6k, verjetno bi šlo tam do 8 sam na tem kompletu mi je cca 1k po AC pobralo sredino ko putr, in bojo nelegalne tam ratale...za eno jadranko bojo 100% še, pol bom pa vidu, do konca leta bo verjetno treba še 1 nov komplet.

vozim počasi, motor pa ful sune, kt spitfire

vroom vroom :jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Xebec pravi:

šport sila plus

4k trentuno prevoženih. men bojo tam od oka zdržale 5,5-6k, verjetno bi šlo tam do 8 sam na tem kompletu mi je cca 1k po AC pobralo sredino ko putr, in bojo nelegalne tam ratale...za eno jadranko bojo 100% še, pol bom pa vidu, do konca leta bo verjetno treba še 1 nov komplet.

vozim počasi, motor pa ful sune, kt spitfire

vroom vroom :jezik:

 

tista verjetno bi 2 jurja več naredu kar pozabi...bi, pa nisi. Tok je. Saj tudi meni gre sredina, ampak če bi skoz po jadranki čohal bi zihr 2 jurja več naklepu. 

ps. Samo do Karlobaga bi moral nežno pospeševat, pa max 90km/h, pa nič pozimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 8. 2018 ob 20:12, smasher pravi:

Kaj  Sava je za domači trg izumrla? Iščem na spletni strani kontakt.. ?? public_relations@goodyear.com , torej ni niti človeka ki bi sprejemal slovenske mejle ampak gre vse preko mednarodne strani?  Tisti zemljevidek, najdi prodajalca ne dela..

Ve kdo če še izdelujejo "lahke tovorne" pnevmatike Comet?

COMET obstaja še samo v dimenzijah 8.5R17.5 in 9.5R17.5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/6/2018 at 3:38 PM, Xebec said:

cca 1k po AC pobralo sredino ko putr

 

Dostkat to preberem, pa ne razumem cist. A mate ok napumpano? Za ac vedno pihnem mal vec. 3.0-3,2.  Na vtr sm nalozu torbi, topcase zensko in sebe. Cca 250 kil. Zuta lokva split, zuta lokva je bil plan po ac, in sm su zanalasc s staro gumo, k je bla ze zelo boga. Valda na ac to “pozabu” in domow sopal najmanj 160. Cesta je bla zelo prazna. Zato sm to izkoristu in res pazu de ni slo pod 160. Raj 180. Ma mitaski sploh ni blo kake grozne obrabe. Na podobno obrableni enokomponentni dunlopki bi 100% vn pogledalo platno. 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Dostkat to preberem, pa ne razumem cist. A mate ok napumpano? Za ac vedno pihnem mal vec. 3.0-3,2.  Na vtr sm nalozu torbi, topcase zensko in sebe. Cca 250 kil. Zuta lokva split, zuta lokva je bil plan po ac, in sm su zanalasc s staro gumo, k je bla ze zelo boga. Valda na ac to “pozabu” in domow sopal najmanj 160. Cesta je bla zelo prazna. Zato sm to izkoristu in res pazu de ni slo pod 160. Raj 180. Ma mitaski sploh ni blo kake grozne obrabe. Na enokomponentni dunlopki bi 100% vn pogledalo platno. 

se drugace sploh ne vozm po AC in so ble prejšnje kolkr tolk enakomerno pobrane. itak so ble vse najprej na sredini na indikatorjih, ampak na trenutnih je pa še mal večja razlika, kar pripisujem AC. z ostalimi bi blo enako, ni to kritika na mitas, men so všeč, mislu sm samo da če jih nebi po AC kuril 1/4-1/3 dozdajšnje kilometrine, bi iz njih iztisnil kšnga jurja več preden bi ratale nelegalne.

pumpam pa skoz isto, ne da se mi zajebavat. vozim pa sam, včasih malo manj včasih malo več prtljage tam do 100-110 kil max.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, MitcH' said:

COMET obstaja še samo v dimenzijah 8.5R17.5 in 9.5R17.5

danes dobil iz italje kar sem iskal sicer niso bile sava ampak kumho v dimenziji 6.00 R16 C 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Xebec pravi:

se drugace sploh ne vozm po AC in so ble prejšnje kolkr tolk enakomerno pobrane. itak so ble vse najprej na sredini na indikatorjih, ampak na trenutnih je pa še mal večja razlika, kar pripisujem AC. z ostalimi bi blo enako, ni to kritika na mitas, men so všeč, mislu sm samo da če jih nebi po AC kuril 1/4-1/3 dozdajšnje kilometrine, bi iz njih iztisnil kšnga jurja več preden bi ratale nelegalne.

pumpam pa skoz isto, ne da se mi zajebavat. vozim pa sam, včasih malo manj včasih malo več prtljage tam do 100-110 kil max.

...to no AC....

...pritiskanje na gas pri speljevanju od semaforja do semaforja...in ostala pospeševanja po ravnicah. To najbolj uničuje gume po sredini.

...drugače pa kot pravi kuli....napumpajte vsaj 2,9...pa bo obraba po AC ..al pa če vozite v glavnem po ravnem..... ful manjša.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega na BMW K1300GT pali velik AC in to tudi preko 150km/h pa še vedno naredi z njo 6-7kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo kako vi novodobni wanabeji mopedisti pumpate gume...da je voznja bolj podobna drsanju?Prav zanimivo,kje najdete tako lepe ceste kot je drsalisce... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Prav zanimivo kako vi novodobni wanabeji mopedisti pumpate gume...da je voznja bolj podobna drsanju?Prav zanimivo,kje najdete tako lepe ceste kot je drsalisce... 

ne, tebe smo čakali, da nam poveš tlake za skuter :P

ps. bolj kot je polna guma več časa lepi in ko odleti odleti na hitro

pss. bolj kot je prazna, prej drsi ampak kontrolirano, vendar če ni NTEC tehnoligije jo dodatno zvija deformira uničuje, pregreva samo eno plast itd...

Novodobni mopedisti se pa furamo od sami, do s sovoznikom pa kakih 50kg dodatne robe. Temu primerno moraš prilagoditi vzmetenje, tlak v pnevmatiki in način vožnje.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En kwik qweščn: imam svetovan tlak za voznjo solo in voznjo v dvoje (pa ko smo ze pri tem - morda ne bi bili za zanemariti tlaki, ki jih svetuje proizvajalec motocikla, da ne gledamo samo tlake, ki jih svetuje proizvajalec pnevmatike). Kaj pa, ce voznik tehta 120 kil, in ne 75 kil? Je malo drugace kot voznja v dvoje (2x75 kg), ker je tezisce bolj naprej v solo kot v dvoje... Obstaja se kaksna razpredelnica/nasvet glede taksnega primera? Gledam kategorijo "A solo ride on a heavier motorcycle (naked, touring)"? Moped ima suh 180 kil, ne-suh jih ima 210, prav tako jaz nisem suh... :P

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zok pravi:

En kwik qweščn: imam svetovan tlak za voznjo solo in voznjo v dvoje (pa ko smo ze pri tem - morda ne bi bili za zanemariti tlaki, ki jih svetuje proizvajalec motocikla, da ne gledamo samo tlake, ki jih svetuje proizvajalec pnevmatike). Kaj pa, ce voznik tehta 120 kil, in ne 75 kil? Je malo drugace kot voznja v dvoje (2x75 kg), ker je tezisce bolj naprej v solo kot v dvoje... Obstaja se kaksna razpredelnica/nasvet glede taksnega primera? Gledam kategorijo "A solo ride on a heavier motorcycle (naked, touring)"? Moped ima suh 180 kil, ne-suh jih ima 210, prav tako jaz nisem suh... :P

po filingu je najbolje. Poskusi na isti cesti isti ovinek na štandardih, nato pa z 0,3 manj, nato pa še 0,3 manj, boš videl razlike in počutje. Vzemi pa v obzir, da nekoliko nižji tlaki bolj radirajo gumo.

enako je z vzmetenjem 70kg ni enako 150kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nisem preizkusal... ...vem samo, da prenizek tlak spredaj v ovinku postavlja moped pokonci - zahteva fizicno silo za zavijanje.

Bom pa res malo eksperimentiral - ce me hudic ne zabrise v kako hosto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mladench pravi:

Ja najbl se knjigc, tabel in grafov napiflat.

Če te hudič zabriše v hosto, nebo zard 0,3 bar gor/dol

Pa pika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že večkrat sem imel v mislih stestirati maximalno zaviranje z terraforckam na gsa, no na pobudo idiota v vw tiguan sem danes stestiral maximalno zaviranje s cca 60 km/h na 0km/h.

Razen črtice na gatah, ko se pred tabo pojavi plehnati zid vožnja mimo ni opcija sploh ni blo drame.

Zagrabim zavoro na polno in ustavil sem se,če se glupo izrazim prezgodaj v smislu lahko bi manj zaviral pa bi ravno tako ustavil pravočasno.Do abs nisem prišel le mislim, da se je zadaj za kratek čas vklopil takoj ob stisku.

Pojemek bolan vsaj zame.Sreča pa tudi da za mano ni bil kak ekspert naliman na gumi.

Drugače pa 5000km je že mimo, cca za 3000 bodo še no bomo videli koliko bo serpentin:naughty:.Čez gume nimam ene pripombe, res da pri nagibih blizu štendra oz. stopalk deluje malo čigumjasto verjetno zaradi širokih kanalov ampak drži pa suvereno.Mal je postala glasna v začetku nagiba pa še to verjetno zaradi občasne strapanosti med ovinki, neee nš pa ni tak....

Naj dodam da proti metzeler tourence so zmagajo, moje mnenje se razume

Vsem ki ste skeptični nemorem pomagat, vam pa toplo priporočam da jih ubujete in sami ocenite....

Srečno vožnjo vsem

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 5k km si samo enkrat na polno zaviral?

Meni se to dogaja vsakic ko se vsedem na moped, zadnji mesec imam celo nekam nenavadno pogoste likovno/glasbene lekcije s prednjo zavoro (beri: risem crte in proizvajam skripanje)... :P

Podlaga predvidevam, da je bila suha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zok pravi:

V 5k km si samo enkrat na polno zaviral?

Meni se to dogaja vsakic ko se vsedem na moped, zadnji mesec imam celo nekam nenavadno pogoste likovno/glasbene lekcije s prednjo zavoro (beri: risem crte in proizvajam skripanje)... :P

Podlaga predvidevam, da je bila suha?

jaz na polno zaviram samo po pranju motorja, na parkirišču pred hoferjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

jaz na polno zaviram samo po pranju motorja, na parkirišču pred hoferjem

Aha, ti si ta..... :lol1::lol1:

 

SF+ : 2,3 / 2,5    (AC in/ali v 2: 2,5 /2.9)

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!