Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Jaz sem na strehico pobrusila samo eno prednjo gumo. Do tega verjetno ne pridem, ker jo ponavadi menjam skupaj za zadnjo, pa je manj obrabljena.

Ja saj, vedno moram menjat skupaj z zadnjo pa mam streho. Pa to ne malo, na sredini je se 3 mm, na boku pa na minimumu ali celo malo pod. Zadaj pa stopnicke na bokih gume. Se ne sekiram, od necesa bo itak zrabljena. Najbolj hudo mj je, ce mi gre v sredini prej kot na bokih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, IZTOK said:

Mater se sekirate za prazen nic. Jaz na vsako gumo pridelam deformacije. Zavihkov se verjetno ne da resit z vzmetenjem. Ce jih nocete pac ne pritiskajte iz ovinkov kot norci.

Mene najbolj predna muci, cisto vsako pobrusim na streho. Ma vsaj vem, da sem jo koristno znuca:D

Pa kaj je koristnega na pošvedrani gumi? Please, do tell. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Pa kaj je koristnega na pošvedrani gumi? Please, do tell. 

To, da je posvedrana od uzivancije. Zakaj pa mam motor? A zato, da bom gume sparal? Pol ga ne rabim :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

Mene tud briga za te zavihke :)

običajno najprej izrabim gumo, na koncu pa še zavihke. Tak da nč ne ostane :(

 

pred eno uro, Borutt pravi:

Za kakšne kile je nastavljen ta drag Wilbers? 

ženine, za njegove je zmanjkalo :P

Kar tukaj slikic od TeF vidim, je skoraj ni izrabljene gume brez zavihkov. Veliki kanali, mehka guma, pa še kar nekaj kilometrov naredi in normalno da prihaja do deformacije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

običajno najprej izrabim gumo, na koncu pa še zavihke. Tak da nč ne ostane :(

 

ženine, za njegove je zmanjkalo :P

Kar tukaj slikic od TeF vidim, je skoraj ni izrabljene gume brez zavihkov. Veliki kanali, mehka guma, pa še kar nekaj kilometrov naredi in normalno da prihaja do deformacije.

 

Na mojih so bili zavihki. Ampak ne na vseh. Sedaj jih ni. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Na mojih so bili zavihki. Ampak ne na vseh. Sedaj jih ni. 

 

ker maš nove :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

ker maš nove :P

 

Razloži, zakaj jih ni bilo na vseh. Nove jih še lahko dobijo. Ni pa nujno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ker maš nove :P

 

 

pred 57 minutami, DAMI34 pravi:

Kar tukaj slikic od TeF vidim, je skoraj ni izrabljene gume brez zavihkov. Veliki kanali, mehka guma, pa še kar nekaj kilometrov naredi in normalno da prihaja do deformacije.

 

Ma meni dela zavihke tudi na Pirelli in Metzeler. Pa to ne na SS gumah ampak na enduro ST kot Skorpion 2 in Tourance Next. Nobena cestna ni imuna na to. Nazadnje pa mi na Mitaski E07 ni brusilo cepov posevno, ker je ne upam tako tisat iz ovinkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Razloži, zakaj jih ni bilo na vseh. Nove jih še lahko dobijo. Ni pa nujno. 

verjetno govoriva za TeF. (terraForce)

Na zavihke vpliva predvsem ujemanje rebounda s prednapetostjo. Na to vpliva tudi tvoja teža in ne boš verjel, letni čas.

Špekuliram, mal si se zredil, mal več pozimi...aja pa objestnost tudi. Po guma je itak čikgumi z 1cm mase.

Zdej pa resno: največ zavihkov bodo pokasirili tisti, ki se vozijo predvsem z razštelanim mopedom (ampak to ni nič narobe, to je isti qurc kot bi jaz pritisnil program comfort, pa vse plava), še bolj pa taki ki se vozijo v mešanem ciklu, enkrat sami, nato v dvoje. Enkrat pri 15 nato pri 25C. Že samo olje je pri nizkih temp. bolj gosto pa deluje amortizer drugače (trše)

Za bolj natančne pojasnitve pa predlagam da kontaktiraš:

@Zivnorc, ki ti bo zadeve pojasnil tudi z uporabo šolske fizike (ne osnovno, ampak tudi višješolske) ter @krucymucyja, ki ti bo skopiral prav se kar je na netu zapisanega okrog nastavitev vzmetenja, ter pojasnil, zakaj ima vsak zakaj svoj zato.

Če pa slučajno ne boš zadovoljen z odgovorom imaš še vedno opcijo poklicat Šeširja :P

 

 

pred 7 minutami, IZTOK pravi:

 

Ma meni dela zavihke tudi na Pirelli in Metzeler. Pa to ne na SS gumah ampak na enduro ST kot Skorpion 2 in Tourance Next. Nobena cestna ni imuna na to. Nazadnje pa mi na Mitaski E07 ni brusilo cepov posevno, ker je ne upam tako tisat iz ovinkov.

SS dobi (s predpostavko da lahko na istem motorju voziš obe gumi) kasnej zavihke kot pa mehke, narezane ali kaj podobnega gume tipa 70:30

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

verjetno govoriva za TeF. (terraForce)

Na zavihke vpliva predvsem ujemanje rebounda s prednapetostjo. Na to vpliva tudi tvoja teža in ne boš verjel, letni čas.

Špekuliram, mal si se zredil, mal več pozimi...aja pa objestnost tudi. Po guma je itak čikgumi z 1cm mase.

Zdej pa resno: največ zavihkov bodo pokasirili tisti, ki se vozijo predvsem z razštelanim mopedom (ampak to ni nič narobe, to je isti qurc kot bi jaz pritisnil program comfort, pa vse plava), še bolj pa taki ki se vozijo v mešanem ciklu, enkrat sami, nato v dvoje. Enkrat pri 15 nato pri 25C. Že samo olje je pri nizkih temp. bolj gosto pa deluje amortizer drugače (trše)

Za bolj natančne pojasnitve pa predlagam da kontaktiraš:

@Zivnorc, ki ti bo zadeve pojasnil tudi z uporabo šolske fizike (ne osnovno, ampak tudi višješolske) ter @krucymucyja, ki ti bo skopiral prav se kar je na netu zapisanega okrog nastavitev vzmetenja, ter pojasnil, zakaj ima vsak zakaj svoj zato.

Če pa slučajno ne boš zadovoljen z odgovorom imaš še vedno opcijo poklicat Šeširja :P

 

 

SS dobi (s predpostavko da lahko na istem motorju voziš obe gumi) kasnej zavihke kot pa mehke, narezane ali kaj podobnega gume tipa 70:30

Sama solata. Ker je bilo vedno vse enako in, ker gre na leto več kompletov gum. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Sama solata. Ker je bilo vedno vse enako in, ker gre na leto več kompletov gum. 

Solata gor al dol, jaz se z zavihki ne obremenjujem. Jih šparam, potem pa grem na jadranko in jih izkoristim. Z njimi pridobim 100km življenske dobe pnevmatike. Ekola. Zavihki so dobiček.

ps. če maš kakšne boljše informacije namesto solate, recimo tipa radiča, ali pa tartufov, pa kr z besedo na dan.

Edin ena prošnja, ne mi o sunkih pisat :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Kugelschreiber said:

Slike niso najbolš. Včasih mi par km ovinkov gumo tako poviha, da se trese cel motor. Ko de bi zapelal čez opozorilno črto na ac. 

 

in kot drugo, vihanje se pojavi, ko vzmetenje ne opravlja svojga dela. Če je to znala 21 let stara Honda, s fedrom za 200€, pizdumater, bi mogla znat tud Aprilija s 4x dražjim Wilbersom. 

Da se ;) 

DFE7D3F0-708A-4F34-A034-08FB8ECF1E36.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Solata gor al dol, jaz se z zavihki ne obremenjujem. Jih šparam, potem pa grem na jadranko in jih izkoristim. Z njimi pridobim 100km življenske dobe pnevmatike. Ekola. Zavihki so dobiček.

ps. če maš kakšne boljše informacije namesto solate, recimo tipa radiča, ali pa tartufov, pa kr z besedo na dan.

Edin ena prošnja, ne mi o sunkih pisat :D

 

Solata, ker ni nič mesnatega. Napisal sem, da je bilo vse enako in, da je šlo preko leta več kompletov gum. Pa sem vseeno dobil samo solato. Meso daj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, ukica said:

Da se ;) 

DFE7D3F0-708A-4F34-A034-08FB8ECF1E36.jpeg

Glede na to de mas hut cestn motor, s finmi cestnimi gumami, ti lahk zazelim sam se..

fuki se. :D 

 

ne vem kaj traumirate, in fantazirate o sparnju gum. Jez sam nocem, d mi dva zaporedna prelaza gumo tako oglodata, de se mi motor trese. In ce je vzmetwnje ok, tega ni. Kile? Ok, ja, sm izven serijskih cifer. Pa je Honda vseeno mela ciste gume, zdaj jih pa nimam. Med Conti TrailAttack in Mitas Terraforce v vzorcu obrabe ni blo razlik. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Kugelschreiber said:

Glede na to de mas hut cestn motor, s finmi cestnimi gumami, ti lahk zazelim sam se..

fuki se. :D 

 

ne vem kaj traumirate, in fantazirate o sparnju gum. Jez sam nocem, d mi dva zaporedna prelaza gumo tako oglodata, de se mi motor trese. In ce je vzmetwnje ok, tega ni. Kile? Ok, ja, sm izven serijskih cifer. Pa je Honda vseeno mela ciste gume, zdaj jih pa nimam. Med Conti TrailAttack in Mitas Terraforce v vzorcu obrabe ni blo razlik. 

To je se na stari tuoni :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Solata, ker ni nič mesnatega. Napisal sem, da je bilo vse enako in, da je šlo preko leta več kompletov gum. Pa sem vseeno dobil samo solato. Meso daj. 

zavihki so bolj mesnate sorte....

ps. napisal si skozi celo leto. A si vsaj delno prebral mojo solato?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljuba dela dolg.

Danes so mi namontirali Mitas TOF na mojega  konjička.Da vidim koliko bodo zdržale,ko bodo prenašale 500 kg obtežitve in 160 konjičev na pogonski strani.

120/70/17  in 190/55/17

Cena z montažo in računom 191 eur.

IMG_20190406_090112.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

zavihki so bolj mesnate sorte....

ps. napisal si skozi celo leto. A si vsaj delno prebral mojo solato?

 

Preko leta. Nisi bral. 

Mogoče pa le ni vzmetenje krivo, če se občasno pojavi. Bom sedaj videl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Tex pravi:

@Borutt kaj pa vozite na službenih in zakaj ne Mitask? Da bi malo 'domače' podpirali ..

Na nemških nemško in na japonskih japonsko. Nimamo Jawe in še manj Tomosa, da bi podpirali domače :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Preko leta. Nisi bral. 

Mogoče pa le ni vzmetenje krivo, če se občasno pojavi. Bom sedaj videl. 

saj to sem napisal. Recimo poleti jih je manj pozimi malo več.

Četudi napišem, da zavihek pomeni neujemanje med reboundom in prednapetostjo ne pomeni, da vzmetenje dela slabo, ali da je vsega vzmetenje krivo, ker pozimi je olje gostejše pa malce drugače deluje (trše), če se kdaj voziš bolj obremenjen (v dvoje) itd..mehkoba gume, velikost kanalov, debelina gume prav tako vpliva, nekaj malega pa tehnika vožnje.

Recimo večji kot je kanal, drugače se masa gume upogne tik pred njim v primerjavi s polno maso brez kanala.

Ampak kar sem tvoje gume videl, ne gre za nikakršen problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

saj to sem napisal. Recimo poleti jih je manj pozimi malo več.

Četudi napišem, da zavihek pomeni neujemanje med reboundom in prednapetostjo ne pomeni, da vzmetenje dela slabo, ali da je vsega vzmetenje krivo, ker pozimi je olje gostejše pa malce drugače deluje (trše), če se kdaj voziš bolj obremenjen (v dvoje) itd..mehkoba gume, velikost kanalov, debelina gume prav tako vpliva, nekaj malega pa tehnika vožnje.

Recimo večji kot je kanal, drugače se masa gume upogne tik pred njim v primerjavi s polno maso brez kanala.

Ampak kar sem tvoje gume videl, ne gre za nikakršen problem.

Bom še enkrat; se ne pojavi na vseh gumah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 4. 2019 ob 18:30, Kugelschreiber pravi:

Kola zgleda. Nove zimske gume za karjolo so nataknjene. Zrak drzijo. Na stevcu je 45800km. 

 

D5CC7151-83E7-4EDD-BF31-64B956AB6A88.thumb.jpeg.0b5a26f25d3837dbeb7a2bd7748e08ab.jpeg

 

Nek malga sm stan vrgu, ma ne prav dost. Letos moram ukrotit te zavihke.....

 

A02B93A6-7E04-4ADA-8C18-F52FB765438B.thumb.jpeg.931167ef1c8dad7114fcb68a01ca23f6.jpeg

 

A222ECF3-B21E-4EE6-A215-B5BCE1A9ECA2.thumb.jpeg.57d78461b95f3197a2dfb252e6d077f9.jpeg

 

 

Kot so za drugi napisali je rebound prevec hiter (mores vijak malo zategnt-desno). Ce bi ti pa zadnji rob pobiralo bi bil rebound prevec pocasen. Mene je isto vedno pobiralo prednji rob pa sm pole tko resu :)

Popravljeno . Popravil Dani1234
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Bom še enkrat; se ne pojavi na vseh gumah. 

bom še 1x

sem ti napisal, kje si lahko poiščeš drugo mnenje 

ali

pa nehaj objestno vozit :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!