Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

...škoda, da jih niso dali testirati Domini....

.... bi napisala poročilo čez štiri leta, ko bi naklepala z gumo 30.000 km

:P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

...škoda, da jih niso dali testirati Domini....

.... bi napisala poročilo čez štiri leta, ko bi naklepala z gumo 30.000 km

:P

 

pust mojo prjatlco pr mir :ras:

tut ona ma ćustwa ... štekaš :mad: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se peljal 40km po močnem dežju z mitasko. Na mokrem asfaltu čist lepo drži, pa se nisem peljal "po jajcih". Po mokrih belih talnih označbah pa drsi kot na ledu. Zato je potrebna previdnost!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, UnionJack said:

o kerem modelu je pa to govora? samo 997 in zdej 991 ni treba N2 gum. Ostali hrošči so pa k tatre, vse na O :) 

 

kaj to pomeni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, skalar36 pravi:

Včeraj sem se peljal 40km po močnem dežju z mitasko. Na mokrem asfaltu čist lepo drži, pa se nisem peljal "po jajcih". Po mokrih belih talnih označbah pa drsi kot na ledu. Zato je potrebna previdnost!

... pa sej led je tudi bel.... ane?!?...   :huh:

...zato ne voziti po belem po cestah, tudi kadar je suho.

Se ponavljam že nevemkaterič:

Bele oznake na cestah so zelo različne..... oz. različno "nudijo" oprijem pnevmatik. Nekatere nekako "držijo" in v suhem in v mokrem, nekatere ne. Odvisno od več dejavnikov (gladkost sfalta, debelina nanosa barve, starost označbe...itd).

... zdej se pa odločite, ali boste lastnoročno preverjali, katere koliko držijo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

 

... zdej se pa odločite, ali boste lastnoročno preverjali, katere koliko držijo... :D

a z roko greš prej po črtah probat ... :eek:

to te morm pa enkrat opazovat ... še posneu te bom ... :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, maus pravi:

a z roko greš prej po črtah probat ... :eek:

to te morm pa enkrat opazovat ... še posneu te bom ... :lol1:

 

...vedu sm, da se boš spotaknu ob to.... ampak spotakneš se lastnonožno.... lastnoročno pa ne... a štekaš...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

...vedu sm, da se boš spotaknu ob to.... ampak spotakneš se lastnonožno.... lastnoročno pa ne... a štekaš...  :P

 

lohka te drug spotakne .. kaj pol .. spotakneš se odruzgaspotakniuca :jezik:

pomoje vsaka guma, ob mokri podlagi in prekomernemu nažiganju, na črti spodrsne .. ne sam mitaska, čeprav je kar nekaj ljudi potrdilo, da ima mitaska mal slabše vozne lastnosti na mokri podlagi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

lohka te drug spotakne .. kaj pol .. spotakneš se odruzgaspotakniuca :jezik:

pomoje vsaka guma, ob mokri podlagi in prekomernemu nažiganju, na črti spodrsne .. ne sam mitaska, čeprav je kar nekaj ljudi potrdilo, da ima mitaska mal slabše vozne lastnosti na mokri podlagi :P

 

... to pišejo "strokovnjaki", ki samo napišejo, da drsi.

 

Koliko pa drsi, se pa lahko preveri samo:

(....miljaužntič se ponavljam!!!!!!)

TREBA JE PRIMERJATI OPRIJEM ....TRPEŽNOST.... PREGREVANJE...ITD...ITD. PNEVMATIK VZPOREDNO NA ISTI PODLAGI OB ENAKIH POGOJIH!!!!

.... matr sm tinte porabu, da sem tole z debelim napisu. Kawo si mi doužn...   :dry:

 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem prevozil približno 1000 km in lahko rečem, da se dobro obnesejo. V primerjavi z Metzeler in Continental ni nekih razlik. Sem pa zaenkrat vozil samo po suhi cesti. 

Kul. Po Metzeler Tourance in sedaj Road Attack Evo II gredo naslednje na Vstroma Terra Force R!

Popravljeno . Popravil JezniPohorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Zivnorc said:

Koliko pa drsi, se pa lahko preveri samo:

(....miljaužntič se ponavljam!!!!!!)

TREBA JE PRIMERJATI OPRIJEM ....TRPEŽNOST.... PREGREVANJE...ITD...ITD. PNEVMATIK VZPOREDNO NA ISTI PODLAGI OB ENAKIH POGOJIH!!!!

 

Pa vse ostalo tudi.

Zato se pa gume testirajo v kontroliranih okoljih v razlicnih pogojih po moznosti na istem motorju z istimi setup-om isti vozniki.

Po ridah, viki bruhku nazigat gor in dol al pa po jadranki kruzat in potes nabijat kok je guma oh in sploh je cist neobjektivno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Nearrain pravi:

Pa vse ostalo tudi.

Zato se pa gume testirajo v kontroliranih okoljih v razlicnih pogojih po moznosti na istem motorju z istimi setup-om isti vozniki.

.. v tem smislu sem mislil, ja.... ENAKI POGOJI...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Zivnorc said:

 

... zdej se pa odločite, ali boste lastnoročno preverjali, katere koliko držijo... :D


Em a lohk tud sami kej probamo na tem svetu, a mormo sam drugim verjet na besedo!? :hmm:

Men to sliči lih tko, kt bi enga učil, k še ni: Ej strari rajš ne sexsat, sej je fajn. Sam mor pol se ožent, pa hišo nardit, pa otroke met, pa na dolgočasen dopuste hodit....

...jz pa pravm, nej vsak sam proba...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa lahko testiraš ob istem času, na istem motorju ob enakih pogojih ... v 10 minutah se pogoji spremenijo :jezik:

ne tult name .. sam prašam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, JezniPohorc pravi:

Kul. Po Metzeler Tourance in sedaj Road Attack Evo II gredo naslednje na Vstroma Terra Force R!

Se mi zdi, da gume držijo tudi psihično. In, če imaš neko znano kvalitetno firmo, potem držijo še bolj. Seveda v glavi. Ampak jaz nisem tisti, ki bi podajal neke objektivne ocene, saj sem samo uporabnik. In tukaj me zanima varen prihod domov in čim kasnejši obisk vulkanizerja. Pri ceni je pa tako, da je Mitas nekako 20-30€ cenejši od Metzelerja in 50€ cenejši od Continentala. Pa naj potem vsak zase računa. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Se mi zdi, da gume držijo tudi psihično. In, če imaš neko znano kvalitetno firmo, potem držijo še bolj. Seveda v glavi. Ampak jaz nisem tisti, ki bi podajal neke objektivne ocene, saj sem samo uporabnik. In tukaj me zanima varen prihod domov in čim kasnejši obisk vulkanizerja. Pri ceni je pa tako, da je Mitas nekako 20-30€ cenejši od Metzelerja in 50€ cenejši od Continentala. Pa naj potem vsak zase računa. 

to že .. ampak Sneći je napisal, da se pri počasni vožnji z Mitaskam pelješ hitreje .. torej, pri 50 se pelješ hitreje ... pa vračunaj še kazen za prehitro vožnjo ... in kaj je pol ceneje :?

štekaš :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Se mi zdi, da gume držijo tudi psihično. In, če imaš neko znano kvalitetno firmo, potem držijo še bolj. Seveda v glavi. Ampak jaz nisem tisti, ki bi podajal neke objektivne ocene, saj sem samo uporabnik. In tukaj me zanima varen prihod domov in čim kasnejši obisk vulkanizerja. Pri ceni je pa tako, da je Mitas nekako 20-30€ cenejši od Metzelerja in 50€ cenejši od Continentala. Pa naj potem vsak zase računa. 

Itak. Do sedaj sem imel na Vstromu Tourance in bil zadovoljen. Letošnjo sezono Conti in sem zadovoljen še bolj. Cena je res višja. V kolikor TF R ni porazno slaba je vredno sprobat že zaradi cene. Psiha pa vedno igra pomembno vlogo. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Nearrain pravi:

Ja... 50% tistga, kar si prebral na internetu in se nisi zmotil pri branju. 

:lol1:

a še se nisi pomiril?

Persen dragi, persen :P

 

pred 19 urami, domina pravi:

drugače gume do roba zvozit ni lih jedrska fizika - sam za razliko od večine jaz to delamo izključno tam, kjer ocenim, da je dovolj varno... in ker je takih mest po moji (očitno subjektivni) oceni na javnih cestah bolj malo, je temu primerno obrabljena potem tudi guma.

če me na ovinkih niste nikoli videli brezglavo v smrt bezljat pa po kolenčkih drajsat, to še ne pomen, da ne vem, kje ima motor gas pa kak se balanco v ovinek naštima, da gre guma do roba.

 

še vedno si upam z gotovostjo trdit, da se povprečen motorist, ki ne spelje že takoj izpred garaže s polnim šusom, vozi zmerno in primerno stanju javnih cest ter se zaveda tveganja, ki ga s seboj prinesejo vedenjski vzorci ostalih udeležencev v prometu (sploh na slovenskih cestah), ne rabi ukvarjat z predhodnim ogrevanjem SF+, da mu bodo za njegove potrebe dovolj držale.

 

točno tako, ker Sava ne uporablja premazov v kalupih (v lastno škodo, zato je izguba nekoliko večja), torej je nepotrebno upeljati nove gume, pa tudi iste že dovolj dobro delujejo neogrete.

Nearein preskoč tole objavo...in ne, nism prebral na netu :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

a še se nisi pomiril?

Persen dragi, persen :P

 

Nc bat . . . Miren sem se rodil. Je pa razumljivo, da si poln empatije s tok izkusnjami.

Luv ya :inlove:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, JezniPohorc pravi:

Res je. :) Čeprav sem zdnjič na talni označbi na ta zadnji začutil neko živčnost... :)

Talne označbe in vroče kačice, so res "nočna mora" Mitask, prav tako začetek (med 5-10 stopinj nagiba) na mokrem, ko daje občutek oddrsavanja, ko to prebaviš, je večji nagib spet suveren.

Nearrein...sej veš kaj mislim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Borutt said:

Se mi zdi, da gume držijo tudi psihično. In, če imaš neko znano kvalitetno firmo, potem držijo še bolj. Seveda v glavi. Ampak jaz nisem tisti, ki bi podajal neke objektivne ocene, saj sem samo uporabnik. In tukaj me zanima varen prihod domov in čim kasnejši obisk vulkanizerja. Pri ceni je pa tako, da je Mitas nekako 20-30€ cenejši od Metzelerja in 50€ cenejši od Continentala. Pa naj potem vsak zase računa. 

Bo drzalo.

Enim psiha proradi onanirajoc na znano kvalitetno firmo, drugim pa na 30 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, DL650 pravi:

No no Dami, vse nam ne rabiš povedat. Ko na hitro preletim tvoj text, si lahko srečen, hvala bogu, da nobeden ni imel driske. :P:D

sej nisem vsem, letel je sam na Pikachuja :P, kateri mi redno in povsod pove, da je oh in sploh boljši pa še bolj pametn od samega sebe

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Talne označbe in vroče kačice, so res "nočna mora" Mitask, prav tako začetek (med 5-10 stopinj nagiba) na mokrem, ko daje občutek oddrsavanja, ko to prebaviš, je večji nagib spet suveren.

Nearrein...sej veš kaj mislim :P

 

Znam Te Tico Kad si Jos Jaje Bila. :smoke:

9 minutes ago, DAMI34 said:

točno tako, ker Sava ne uporablja premazov v kalupih (v lastno škodo, zato je izguba nekoliko večja), torej je nepotrebno upeljati nove gume, pa tudi iste že dovolj dobro delujejo neogrete.

Nearein preskoč tole objavo...in ne, nism prebral na netu :D

 

Srcno me veseli, da imamo gumarskega inzenirja med nami.  :smoke:

 

Ewo . . . sonozno brez odriva preskocu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Nearrain pravi:

Nc bat . . . Miren sem se rodil. Je pa razumljivo, da si poln empatije s tok izkusnjami.

Luv ya :inlove:

mi 2 :004kiss ju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

:slap:

.... jaoooo....

... ej... a bi  šla vi2  do popka globoko v Savico (pod slapom, kjer ima voda 70C) pa si tam izmerita svoja qurca... PROOOOOSIIIIIMMMMMM.

:D

če pa še to ne zaleže......pol pa si vzamita Mitas Zračnice (vsak svojo)... une 28" od traktorja.... se lepo usedita not.... z rokami lepo naslonjena nazaj.... noge lepo pokrčene naprej, čez zračnico.... pa uno marelo za na glavo si dajta na glavi..... pa skupni koktail z dvema slamicama....  pa si še kako urico hladita rit in  jajca v Savici...

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!