Skoči na vsebino

Kako sem izbral pr(a)vi motor??????


klimbra

Priporočene objave

Najprej sem se odločil za nakeda.

Nato iskal ducati monster in vmes prebral nebroj testov in forumov.

Nato pa nekako racionalno razmisljal in kupil hornet 2. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pobrskal po forumih na katerih sem iskal predvsem kvalitetno, poskočno, poceni in všečno kobilico. Vse štiri karakteristike je izpolnjevala suzika sv650, ki se je izkazala kot odličen motorček za začetnika :D Ko sm jo po dobrih dveh letih "prerastu", sem si pa kupu kawla ninja 636 :worship:

Popravljeno . Popravil ninjarider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mi lahko pomagate glede nakupa motorja. odločil sem se za naked-a in izbiram med suzukijem gsr 600 in hondo hornet 600, katero bi bilo bolše in če imate še kakšen predlog?

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je bilo pri meni:

Ko se je dnar pojavu, ker ni blo za novega, pač na avto net in bolho,

pa še mal po ebayu za primerjavo, kaj je sploh na razpolago.

Potem pa na net po tuje izkušnje. In za tem na probo.

Je bil filling dober in sem reku vzamem :worship: . Je bil kar prvi, ki sem ga

probal. Sem kar imel srečo s konceptom, sem ga kar zadel. Sem pa imel

dokaj razdelane potrebe. Pa ni bilo lutanja od tipa do tipa. Izbral sem

športnega potovalnika.

Par stvari je blo za porihtat čez zimo, zdej se pa vozim in uživam.

Ko ga bom prerastu, bo pa drugi. Izkušnje bodo pa pokazale usmeritev.

Ker nisem več med mlajšimi, bo naslednji bolj tih, ampak bo moral vlečt.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz.

Lani začel razmišljat in šparat za keeweja ali pa za Hyosunga Aquila 250.

Na forumu so večina vsi odsvetovali tak nakup.Keewey-a zato ker je kitajc

Hyosunga zato ker je premalo km.Zato sem se odločil za novega VN-900.Šparal in šparal

in z takim tempom bi prišel do motorja šele drugo leto maja,men se pa že tako sline cedijo.

Ja nič naenkrat nisem mogel več čakat in sedaj sem lastnik kawasaki -ja vn800,letnik 1998.Z vso opremo šipa ,naslon dod luči itd me je prišo 3700€.Aja pa 37650 kilometrov ima.

Upam da je bil dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tud men so bili všeč nakedi.... in ker je bila denarna omejitev (študenti pač :) ), smo rekli, da gremo do 2500 eur max. Vzela sem suzukija gsf 600, l.99 ... pelje se super, močan je dovolj, tud za povprečno žensko je dovolj nizek, lep :)... mislim, da dober nakup, zaenkrat pa še ni bilo problemov... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pri meni gre pa zgodbica nekako takole... :ninja:

Nekoč, za sedmimi gorami, petimi ribniki, pa tremi smrekami... :kva2:

No, takole.

Moj prvi motor sem izbiral med Kawasakijem KLE 500, KLR 650 in Aprilio Pegaso. Zmagal je KLE;

za drugi motor so bili v izboru Honda CB 600 F Hornet, Suzuki GSF 600 Bandit in Kawasaki ZR-7. Kupil sem Kawasakija;

tretji motor sem izbiral med Triumphom Daytono 650 in Hondo CBR 600 F. Izbral sem CBR-ko, dobil sem resnično dobro ponudbo;

četrti motor je bil spet Kawasaki - izbiral sem med Triumphom Daytono 675 in ZX-6R Ninjo. Zakaj nisem vzel Daytone 675? Hmmm, premalo informacij uporabnikov, nekako sem bil zadovoljen z japonci;

peti motor - končno sem izbral Triumpha - Sprint ST 1050. Izbiral sem med Kawasakijem ZZR 1400, Suzukijem Hayabuso in zmagovalnim Sprintom ST. Z njim sem zadovoljen, mogoče ga celo še ne bom kmalu menjal :naughty:

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nisem še našel pravega, bo pa vprihodnosti nekaj z dvema valjema, ki sliši na ime enduro, mogoče bmw gs800, bomo videli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Videl oglas na netu za F800S, z veliko dodatne opreme, bil mi je takoj všeč.

Nato sem prebrskal cel net, bral vse teste in našel same pohvale.

Šel gledat z aro v žepu, ko sem videl, da je kot nov sem dal aro, par dni kasneje pa kupil zverino.

Ni mi žal. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl oglas na netu za F800S, z veliko dodatne opreme, bil mi je takoj všeč.

Nato sem prebrskal cel net, bral vse teste in našel same pohvale.

Šel gledat z aro v žepu, ko sem videl, da je kot nov sem dal aro, par dni kasneje pa kupil zverino.

Ni mi žal. :)

čestitam, važno je da si ti zadovoljen... pa veliko srečnih km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah kk je bvo pr mni ... šparo sm 2 leti si kupo Tomos sm 125 f in glej ga zlomka, sm se odločo da ne grem več iz supermotona (mika me sam cross/hard enduro) ... no potem sm tomosa prodav in šov na lov za naslednim SMom, ker smo pač še mladi, sm malo delo pa si kupo FMX 650, seveda je želja po kakšnem "pravem" SMom(beri KTM, Husa, ...) velika velika, sam ka morm, finance ...

Tk da nasledn motor bo pa zihr en pravi SM al pa HardEnduro ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz pa sem si želel skuterja in tako sva z očetom šla gledat po trgovinah kakšna je ponudba. In ker tisti dan nisma videla vsega, sem še malo pogledal po internetu. Na Delta Team-ovi strani zasledim YBR 125, cena pa podobna kot za skuter. Počakala sva, da jih je dobil bližnji prodajalec in se nato tudi odločila za njo.

Pa še zgodba o XT660R, ki je sicer očetov, vendar ga večinoma vozim jaz (letos se še ni zapeljal z njo :P ). Oče je nameraval kupiti nov avto in spet sva hodila po trgovinah ugotavljat kateri bi bil primeren. Najdeva pravi avto in se oče že dogovori, da se v naslednjih dneh oglasi in ga odpelje. Vendar nato na internetu malce preverjamo izkušnje s tem avtom in ugotovimo, da drugo leto pride nov model. In tako sem očeta prepričal naj si kupi motor, avto pa naj še kako leto počaka. Odločil se je za XT660R, ker jo imajo velenjski policisti in mu je bila že od prej všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti imel 800Classica. Po parih letih nazaj na motor, pa za začetek ER-5 (da si pridem nazaj z vožnjo). Ugotovim, da je motor še vedno moja strast. Začnem gledat za VN800Classic (po sistemu: je bil prejšnji zakon, vem kaj bom dobil). Cene navite tisti mesec, oziroma nekako nisem našel kaj zase. Potem pa ženka predlaga nov motor. Juhu, -ni bilo potrebno dvakrat reči, sem že letel k Yogiju naročit 900Classica. Ma, mi ni žal niti malo ne. Gre dovolj, potegne v redu, pije malo... Kaj bi še hotel več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Leta 89/90, zagledam v stričevi garaži na zimovanju Laverdo 500, od enega njegovega kolega :)

Seveda ljubezen na prvi pogled, nakar izvem da je celo naprodaj :D

Denarnica prazna, takrat sem začel s službo, koštala me je tri plače :)

Ko sem pripeljal "zverino" domov (takrat še pri starših) je bil cel rompompom, res nerazumni starši (mislim "fotra") :grim

Prehod iz APN6 na to zverinco mi je bil :OK:

Še dve fotki sm zbrskal O:-)

post-17572-125486426773_thumb.jpg

post-17572-125486430341_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Rumencestak res lep motor,trance_40_thumbup.gif a se ti kaj kolca po njem predvidevam, da ga nimaš več. Jaz pa sem se pri 19.tih letih odločeval med nakupom motorja ali avta, ker za oboje nisem imel denarja, no in sem kupil motor, čeprav so mi doma rekli, da mi v slabem vremenu in pozimi ne bodo posodili avto, pa sem se lepo po dežju in celo zimo vozil z motorjem v službo dokler nisem še za avto prišparal, no bila pa je Yamaha super tenere 750 in res krasen motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tole pa je lepota

Kero? :whistle:

Rumencestak res lep motor,trance_40_thumbup.gif a se ti kaj kolca po njem predvidevam, da ga nimaš več.

Kolca glih ne, je bil pa en lep obdobje katerega mi ni žal.

Naj bi ta motor še vedno lavfal nekje v Idriji ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A kako sem ga kupu? A zakaj glih tazga? A mi je všeč? A bi ga priporoču drugim?

Pojma nimam, če bi ga vam?

Od nekdaj so mi bile visoke balance všeč, že kot mulc mi ni dišal street izstrelek.

Nekaj sem šaril po internetu, Irski kontakt, ... Se mi odpre stran s Harley-i in še preden sem preveril denarnico, sem se že znašel v štacuni s Harley-i.

Dyna Street Bob bo moj, jaz brez izpita. Nov motor privlečejo iz Nemčije, jest še kar brez izpita. Lansko leto 5 November 2008 naredil izpit. Letos Marca ga postavil na cesto. Prevozil do danes 8.400 km. Men je všeč moja "drek pumpa".

Kupil sem ga zase in ne za druge, kar bi drugi. Drugi kupijo kakšn drugačen moped.

Zamenjal sem že izpušne lonce, da bolj grmi. Priden na vrsto še zračni filter in Powercommander. Nekako, če seštejem, 10-15 konjičev več.

:yea1:

Popravljeno . Popravil Greeny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A kako sem ga kupu? A zakaj glih tazga? A mi je všeč? A bi ga priporoču drugim?

Pojma nimam, če bi ga vam?

Kaj ne bi priporočal G...moraš priporočat svoj moped!!!

Ma jaz bi vsakemu priporočal najmanj 2 V maxa v garaži in enega v dnevni sobi...obvezno:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz bi vsakemu priporočal najmanj 2 V maxa v garaži in enega v dnevni sobi...obvezno:photo:

Sam sem imel V-maxa 8 let,če me dones vprašaš predolgo.Sicer je bil za takrat, kar vredu in občudovan motor ne samo od mene tudi od ostalih.Po vsej verjetnosti sem se ga malo naveličal,predvsem me je motilo premočan, prehiter motor, prešvoh okvir in sploh slabe vozne lastnosti! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ame='KUK679' date='19. December 2009 - 10:43 AM' timestamp='1261215783' post='1706689']

Sam sem imel V-maxa 8 let,če me dones vprašaš predolgo.Sicer je bil za takrat, kar vredu in občudovan motor ne samo od mene tudi od ostalih.Po vsej verjetnosti sem se ga malo naveličal,predvsem me je motilo premočan, prehiter motor, prešvoh okvir in sploh slabe vozne lastnosti! :hmm:

jaz nisem"Otto Normalverbraucher"tak pač sem, individualist kot vsi tukaj, nekaterim paše eno drugim drugo, in prav je tako...motor in vse drugo v lajfu izbiramo vsak na svoj način...

Meni je bil V max od prve všeč, zaradi oblike, moči, in imiča ki ga ima....tudi sam sem tak, moj pes :wub: (pes je slučaj mi ga je uturila ex) in moja beyba :wub: (njo mi ni nihče uturil) enako.... sam, moj maček :wub:(njega sem si sam uturil) je nejebiveter

Edina stvar , ki si želim da bi bila"obvladljiva"je moj prokleti univerzalen daljinec , moj komp in mobitel, eeee te zadeve me spravljajo v obup!:angry:

Če prodam motor, ga bo zamenjal kak joungtimer(ki bo streetfighter)

zagotovo pa pride spet V max nazaj.

Tista moja izjava, da priporočam vsakemu 2 v maxa...na ja :P

Pa kak me lahko sploh resno jemlješ, ko take klatim tukaj .)????

Kuk vas ima rad :yea1:

Če kaj rabimo nujno so to odvetniki, politiki in hemeroidi !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Men pa kolega svetovau in mi najdu to yamahco in sem zelo zadovoljna.Sam na začetku me mal na mestu zajebavalo obračanje-težka bla,ma sedaj ko bicikl mi-tko da vse naj,naj o yamahi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolca glih ne, je bil pa en lep obdobje katerega mi ni žal.

Naj bi ta motor še vedno lavfal nekje v Idriji ;)

500s

kwa je premzow za tiste cajte, 45KM 190km/h (ok, po števcu), 172kg suhe teže, delow b.p., mene in mojo (ok, kil je blo nekaj manj (mislim, najinih)) pripeljal 2x('86 in '87) na konec peloponeza s špuro čez bivšo yu v enem kosu. a, ja... leta 82. sem ga kupil.. novga... eno 101-ko+nekaj malga je koštal...

dobr je bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!