Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - novo plenjenje motoristov


Snečer

Priporočene objave

4 minutes ago, Borutt said:

Verjetno še nisi bil v tujini.

Nikoli

 

4 minutes ago, Borutt said:

So slabe ceste izgovor, da lahko nekdo krši cestno prometne predpise ?

Seveda, če vzdrževalci lahko, lahko tudi jaz - načelo recipročnosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Nikoli

 

Seveda, če vzdrževalci lahko, lahko tudi jaz - načelo recipročnosti

Upam, da se mi ne boš pripeljal nasproti po mojem pasu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo dragi forumaši ste prebrali temo tega dela foruma predvsem pa to velja za našega dragega predpiso ljubca -borutt in damija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, Borutt said:

Upam, da se mi ne boš pripeljal nasproti po mojem pasu. 

peljal ali hodil (neka razlika je, a?)

Peš, vsekakor - vedno.

14 minutes ago, exclan said:

Alo dragi forumaši ste prebrali temo tega dela foruma predvsem pa to velja za našega dragega predpiso ljubca -borutt in damija

Zame to ne velja, ker se itak ne držim pravil  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Iz tega in še kakšnega tvojega zapisa je razvidno tvoje poznavanje cestno prometnih predpisov. 

V zakonu in ostali literaturi za poučevanje voznikov je napisano, kako in kje se poriva motor. Ker se vsi vozniki učijo, da se poriva motor po desni strani, ga tam tudi lahko pričakujejo....

 

pred eno uro, Joker pravi:

Tudi če ga porivaš po levi strani ceste (enako kot velja za pešce) te bo voznik, kateremu odžiraš prostor imel na desni in tam, kjer te, tudi po tvojem oz. po zakonu, pričakuje. Razlika bo samo v tem, da te bo zagledal v "prednjo luč" namesto v zadnjo. Zame, kot "porivača" (in to počnem pogosto, saj vozim tudi BMW) pa je razlika očitna saj vidim, če mi preti nevarnost od onega, ki naj bi me tam pričakoval...

 

Točno to!

Tudi jaz sem veliko bolj za levo, neglede na to kaj zakon pravi, zato ker:

1. Sigurno je bolj varno če kot "porivač" vidiš avtomobil, ki se ti približuje, kakor da te le-ta preseneti izza hrbta.

2. Mislim, da večina ljudi motor poriva tako, da hodi ob njem po levi strani. Recimo, da motor in oseba, ki ga rine skupaj vzameta 70cm pasa (kateregakoli). Za osebo ki poriva je bolje, da je motor tisti, ki je bolj na cesti in oseba tista, ki je na skrajnem robu. Če do česarkoli pride, in bo nekdo zapeljal v tistih 70cm, ki ga zavzameta skupaj, se bo tako ta oseba lažje umaknila in odskočila v graben. Vsi pa vemo, da je življenje oz telo mnogo vrednejša dobrina od pleha.. Vsaj bilo naj bi tako.

3. Kot je pojasnjeno v Jokerjevem postu in kot je že Dami ponazoril s +/-3 km/h je z vidika avtomobilista, ki je bil naučen že v avtošoli da lahko oviro pričakuje na desni, polnoma vseeno na kateri strani si. V vsakem primeru boš na njegovi desni. In glede na to, da se avtomobil recimo premika izven naselja s hitrostjo 90 km/h. Ti pa pri porivanju težkega motorja max 3 km/h, si za njega v vsakem primeru nepremičen. Razlika je samo v tem (glede na stran po kateri boš rinil motor), ali boš "nepremična" ovira na desni strani cestišča za vozila k se peljejo proti Postojni. Ali pa za tista, ki se peljejo iz Postojne.

Glede na to, da si praktično nepremična ovira z vidika avtomobilista, ki se pelje proti Postojni je tako za tega povsem vseeno. Ali na svoji desni sreča Jožeta, ki mu je motor crknil na poti proti Postojni in ga na tej isti strani v skladu s pravili rine proti Postojni. Ali pa če sreča Francla, ki se je sicer peljal iz Postojne, ampak se je odločil rinit po nasprotni strani in je zato točno tam kjer Jože, le da se v primerjavi z njim premika 3km/h v drugo smer.

Če se boš pri vožnji v katerega izmed njiju zaletel z 90km/h ker boš spregledal pomoje ne bo prav bistvene razlike za tiste +/- 3km/h zaradi njunega premikanja.

Prej bo razlika v tem, da bi mogoče (grdi prekrškar) Francl preživel ker bi bil na skrajnem robu on, ne motor, in ker bi mogoče odskočil, ker bi te oravočasno videl, da se mu približuješ in si ga spregledal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Iz tega in še kakšnega tvojega zapisa je razvidno tvoje poznavanje cestno prometnih predpisov. 

V zakonu in ostali literaturi za poučevanje voznikov je napisano, kako in kje se poriva motor. Ker se vsi vozniki učijo, da se poriva motor po desni strani, ga tam tudi lahko pričakujejo. Torej vsi vozniki pričakujejo, da bodo ostali udeleženci ravnali v skladu z zakonom, kar pomeni enako ravnanje vseh udeležencev, katero je zato predvidljivo in bolj varno. Ker pa ti s svojim ravnanjem počneš ravno nasprotno od pričakovanj ostalih, katera so posledica zakonodaje in dolgoletnih izobraževanj ter poučevanj v šolah vožnje, jih to tvoje nepredvidljivo ravnanje zmede, kar posledično pomeni ...

Spodnje besedilo je iz zakona. Ampak, ker je tebi važnejše kršenje zakonodaje, ne moreš biti varen voznik, saj je tvoje ravnanje nepredvidljivo za ostale. 

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

Imaš družino ? Verjetno da. Ali mogoče v tvoji družini vsi počnejo kar želijo in kadar želijo ali se ravnajo po pravilih glave družine ?

Enako je na cesti; brez predpisov bi bil totalen kaos, ker bi vsakdo počel, kar bi hotel in kakor bi hotel. 

skrenil si od bistva .. govora je o tem , kaj nekje piše pa naj nebi bilo smiselno - in to so že ostali zapisali kajne.. 

če bi pisalo : "enosledno vozilo se potiska tako , da je "pešec / lastnik/ porivač- porivalka __________(vstavi po predpisih pravilno besedo)" na zunanjem robu cestišča bi bilo življenje veliko lepše in še zmeraj zadoščeno pogojem , ki smo se jih učili ob opravljanju izpita in branju tega :

" Ker se vsi vozniki učijo , da na desni strani lahko pričakujejo oviro" ..

imam družino .. pr nas vsi tko delamo kukr žena ukaže .. pa vseen kaj piše porivamo kukr nm paše ..do zdej smo še zmer prgural ..:P

če pa nima prav se pa sčasoma nenapisana pravila prilagodijo - seveda spet na njeno pobudo.. a zakaj ? zato ker je pametna in se zna prilagodit dejanskemu stanju ..

na pa sm svoje pravilo o nevmešavanju družinskih članov prekršil sam ..nikoli ne reci nikoli..

pred 10 urami, Joker pravi:

 

Tudi če ga porivaš po levi strani ceste (enako kot velja za pešce) te bo voznik, kateremu odžiraš prostor imel na desni in tam, kjer te, tudi po tvojem oz. po zakonu, pričakuje. Razlika bo samo v tem, da te bo zagledal v "prednjo luč" namesto v zadnjo. Zame, kot "porivača" (in to počnem pogosto, saj vozim tudi BMW) pa je razlika očitna saj vidim, če mi preti nevarnost od onega, ki naj bi me tam pričakoval...

Res je že dolgo, kar sem delal izpit za avto in se morda zato ne spomnim. Ampak dvomim da so se inštruktorji ubadali s tem, kje naj pričakujem motorista, ki bo potiskal svoje enosledno vozilo...

se jim ni bilo treba ubadati.. neglede na vse je itak jasno , da pričakuješ "stoječo" oviro na svoji desni .. 

pred 9 urami, Borutt pravi:

Upam, da se mi ne boš pripeljal nasproti po mojem pasu. 

to delajo kolesarji vsakodnevno - vozijo v kontra po levem pasu ob robniku .. si že snel kakšnega ? jaz ne .. res da so imeli že kakšne bmx vložke a je bilo vse nadzorovano z ročno zavoro.. :P  ............ v resnici jih samo nisem videl .. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, thumper pravi:

skrenil si od bistva .. govora je o tem , kaj nekje piše pa naj nebi bilo smiselno - in to so že ostali zapisali kajne.. 

če bi pisalo : "enosledno vozilo se potiska tako , da je "pešec / lastnik/ porivač- porivalka __________(vstavi po predpisih pravilno besedo)" na zunanjem robu cestišča bi bilo življenje veliko lepše in še zmeraj zadoščeno pogojem , ki smo se jih učili ob opravljanju izpita in branju tega :

" Ker se vsi vozniki učijo , da na desni strani lahko pričakujejo oviro" ..

imam družino .. pr nas vsi tko delamo kukr žena ukaže .. pa vseen kaj piše porivamo kukr nm paše ..do zdej smo še zmer prgural ..:P

če pa nima prav se pa sčasoma nenapisana pravila prilagodijo - seveda spet na njeno pobudo.. a zakaj ? zato ker je pametna in se zna prilagodit dejanskemu stanju ..

na pa sm svoje pravilo o nevmešavanju družinskih članov prekršil sam ..nikoli ne reci nikoli..

se jim ni bilo treba ubadati.. neglede na vse je itak jasno , da pričakuješ "stoječo" oviro na svoji desni .. 

to delajo kolesarji vsakodnevno - vozijo v kontra po levem pasu ob robniku .. si že snel kakšnega ? jaz ne .. res da so imeli že kakšne bmx vložke a je bilo vse nadzorovano z ročno zavoro.. :P  ............ v resnici jih samo nisem videl .. :lol1:

Ko grem peš, grem vedno po levi strani. Vsa tista porivanja pred ali pa ob so pa v vsakem primeru nevarna. Vsa ta porivanja raznih karjol po celi cesti je videti po vaseh. Ampak je kultura obnašanja takšna. 

Kar se pa tiče vožnje kolesarjev po napačni strani ali pa hoje pešcev po cesti namesto po pločniku, jih dresiram v svojem in v službenem času. Pa pešce spomnim, da naj naredijo kakšen meter več in prečkajo cesto na prehodu za pešce. 

Pa še to; tečaji bodo v takšni ali pa v drugačni obliki namenjeni polnjenju nekaterih žepov. Sam se bom še naprej trudil delati zastonj, kolikor se bo le dalo.

 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Borutt said:

Seveda boš napisal, katera pravila so nevarna. 

obvezne zimske gume pozimi - OK

Poleti, zimske gume??? 

Zimske gume nad 30 stopinj nič bolj varne od letnih pod 7 stopinj, pa tega nihče ne omenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ftp pravi:

obvezne zimske gume pozimi - OK

Poleti, zimske gume??? 

Zimske gume nad 30 stopinj nič bolj varne od letnih pod 7 stopinj, pa tega nihče ne omenja.

Poišči in prilepi karkoli, kar ti nalaga vožnjo z zimskimi gumami poleti. 

Sploh pa je potrebno vso to našo solato preseliti v eno drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delodajalec, ker si ne dal stroškov z dvema kompletoma gum. Pa nam je že zimsko gumo razneslo poleti na AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, ftp pravi:

Delodajalec, ker si ne dal stroškov z dvema kompletoma gum. Pa nam je že zimsko gumo razneslo poleti na AC.

Si vse skupaj fajn pomešal.

Ta tema ni namenjena temu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Tema ni pravilna, ti je pa kot odgovor, da je lahko zakon nevaren.

Tebi pa res ni marsikaj jasno. 

Predpisana je zimska oprema v zimskem času in prav nič drugega. Če se pa ti voziš z zimskimi gumami poleti, pa ne moreš za to kriviti predpisov, saj ti noben predpis ne nalaga vožnje z zimskimi gumami poleti, ampak ti nalaga zimsko opremo v določenem obdobju oziroma v zimskih razmerah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Iz tega in še kakšnega tvojega zapisa je razvidno tvoje poznavanje cestno prometnih predpisov. 

V zakonu in ostali literaturi za poučevanje voznikov je napisano, kako in kje se poriva motor. Ker se vsi vozniki učijo, da se poriva motor po desni strani, ga tam tudi lahko pričakujejo. Torej vsi vozniki pričakujejo, da bodo ostali udeleženci ravnali v skladu z zakonom, kar pomeni enako ravnanje vseh udeležencev, katero je zato predvidljivo in bolj varno. Ker pa ti s svojim ravnanjem počneš ravno nasprotno od pričakovanj ostalih, katera so posledica zakonodaje in dolgoletnih izobraževanj ter poučevanj v šolah vožnje, jih to tvoje nepredvidljivo ravnanje zmede, kar posledično pomeni ...

Spodnje besedilo je iz zakona. Ampak, ker je tebi važnejše kršenje zakonodaje, ne moreš biti varen voznik, saj je tvoje ravnanje nepredvidljivo za ostale. 

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

I

klobasaš

porivanje motorja, sem ti že pojasnil ,je z vidika avtomobilista, kot da je statična ovira na cesti. Enostavno je hitrost porivajočega premala, da ga lahko smatraš za vozilo. Ovira se pa lahko pojavi na cesti kjerkoli, mar ne. 

Vendar, v kolikor se poriva po levi, ima porivajoči vsaj možnost spremljat dogajanje, se umakniti kakemu kamionu (magar v maline), če pa poriva po desni, ga šleper lahko zgazi, bodisi samo motor, ali pa oba.

Tako da, ne ti, ne zakon me ne moreta prepričat, da je porivanje po desnem pasu bolj varno.

rutar in pika :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Borutt said:

Tebi pa res ni marsikaj jasno. 

Predpisana je zimska oprema v zimskem času in prav nič drugega. Če se pa ti voziš z zimskimi gumami poleti, pa ne moreš za to kriviti predpisov, saj ti noben predpis ne nalaga vožnje z zimskimi gumami poleti, ampak ti nalaga zimsko opremo v določenem obdobju oziroma v zimskih razmerah. 

Meni ni jasno ali ti ne razumeš.

Če se predpiše obvezno zimsko gumo pozimi zaradi varnosti, je potrebno tudi obvezno letno gumo poleti, ker je prav tako nevarno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porivanje po levi ali porivanje po desni ....:whistle:

... sej ni važn, dokler se poriva :blush:

Ampak jest bi tut raje porival po levi, zarad razlogov k so jih že fantje napisal ... Ampak pr HDju se ni treba ukvarjati s takimi mislimi ... Mi se pelemo :quad:

Jebeš zakon k ne valja ... Kmečka logika je še vedno najboljša v teh primerih :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, HD-Dyna said:

Kmečka logika je še vedno najboljša v teh primerih :P

Ma policaji tega ne vedo, ker ne piše v zakonu  :kva2:

malo za šalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm .. glede na to, da tako ali tako vsi pričakujemo, da kdo potiska po desni strani je z vidika potiskajočega res boljše, da potiska po levi .. potem tiste, ki vozijo v isti smeri, kot on potiska, ne ovira, saj so na drugem voznem pasu, nasproti vozeči pa ga tako ali tako pričakujejo, saj potiska po njihovi desni .. :)

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi vidu tistega, ki bo 5kmju porival (moped) :P pa čist vseeno mi je po kateri strani

In ja, sm v skaldu s temo, tudi za take bučke nas lupijo na tečajih.

Pa še ena bučka, vožnja mimo, po desni....bruh :dry:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, ftp pravi:

Meni ni jasno ali ti ne razumeš.

Če se predpiše obvezno zimsko gumo pozimi zaradi varnosti, je potrebno tudi obvezno letno gumo poleti, ker je prav tako nevarno.

Me prav zanima, če se sam oblečeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Borutt said:

Me prav zanima, če se sam oblečeš. 

Seveda da ne. Saj imam ženo zato, pa še za kaj drugega.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En kup teorije...kaj pa praksa: je že kdo kdaj videl koga, da poriva motor (motorno kolo, ne moped in mulca k mu je crknil Tomos)po cesti? Jaz v 14letih na cesti se nikoli :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Rey pravi:

En kup teorije...kaj pa praksa: je že kdo kdaj videl koga, da poriva motor (motorno kolo, ne moped in mulca k mu je crknil Tomos)po cesti? Jaz v 14letih na cesti se nikoli :hmm:

Videl in to parkrat 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...sam sebe k mi je zmanjkalo goriva :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, ftp pravi:

 Ma bi vseeno porival na levi strani ceste, da vidim kaj se dogaja na cesti, pa čeprav proti pravilom.

 

Jaz to počnem raje doma, je bolj varno, pa še jopiča ne rabim. :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DL650 pravi:

Jaz to počnem raje doma, je bolj varno, pa še jopiča ne rabim. :jezik:

Rabiš, rabiš :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!