Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Nism mojster za take podlage, vendar, kaj pa kup elastik? Te, ki jih imamo za pripenjat? pa jih prepleteš v karo obliko in zategneš okoli kolesa?

 

Sprobano. Za silo so vredu, trajnost je pa precej slaba. Z drugimi besedami: od začetka snežne poti na Mamutovanje do vrha je cca 6km, pa ti garantiram, da boš po 2km ostal brez. Jih pregrize

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Dr_Jakob pravi:

Sprobano. Za silo so vredu, trajnost je pa precej slaba. Z drugimi besedami: od začetka snežne poti na Mamutovanje do vrha je cca 6km, pa ti garantiram, da boš po 2km ostal brez. Jih pregrize

Sneg in led? Potem pa ni druge kot zajlo naviti okrog

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Dr_Jakob pravi:

Sprobano. Za silo so vredu, trajnost je pa precej slaba. Z drugimi besedami: od začetka snežne poti na Mamutovanje do vrha je cca 6km, pa ti garantiram, da boš po 2km ostal brez. Jih pregrize

Kaj pa tista metoda, ki je @celjan89 linkal video na 4 strani v tejle temi? A tisti jermenčki bi bili uporabni samo za visok sneg, ker noter imajo tudi armirana vlakna, pa bi mogoče to držalo pa oprijemalo tudi na bolj gladki podlagi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... kaj pa v primeru leda kovinske vezice, na delu kjer je platišče pa (termoskrčljivo) cevko, da ga ne poškoduje....samo "na glas" razmišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Sneg in led? Potem pa ni druge kot zajlo naviti okrog

Močna vrv brez frke. Pri unih zadevah je guma problem.

pred eno uro, izibajker pravi:

Kaj pa tista metoda, ki je @celjan89 linkal video na 4 strani v tejle temi? A tisti jermenčki bi bili uporabni samo za visok sneg, ker noter imajo tudi armirana vlakna, pa bi mogoče to držalo pa oprijemalo tudi na bolj gladki podlagi...

Jermenčki znajo bit super, sam še nismo sprobal. Precej bolj trpežni kot gumijaste natezalke so...

pred eno uro, imaging pravi:

Hm... kaj pa v primeru leda kovinske vezice, na delu kjer je platišče pa (termoskrčljivo) cevko, da ga ne poškoduje....samo "na glas" razmišljam.

Moj odgovor je enak prejšnjemu. vrv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrv je zakon. Edini pogoj je debelina. Vrv mora biti debelejša od kanalov v profilu, saj se v nasprotnem primeru vrv ugrezne v profil in ne opravlja svoje funkcije - še več! Profil zapolni, tako da si na istem, kot bi imel gladko gumo... Sam verjetno ne bom kompliciral, Pustil bom dve leti stare oglodane gume, da bo vsaj zabava...:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele učiri dubu zadnjo gumo, pa še za vikend bom mogu delat, na tsno bo..

Če bo slučajno usran dž pa kr odpovem, če bi rad bil mokr se lahko z motorjem vred vržem v morje in ga pol porivam na Malijo al pa Beli križ.

Pa še štrik ki sm ga kupu je pretanek ker pade po globini med zobe pri C-01.

Glede nasvetov, gurtno pregrize, tanko ketno razpre, kot je Jakob napisal, debel štrik.

Tudi zajle in pdoobno so morda dobre za led, za sneg je treba da ga zagrabi torej nekaj debelega da naredi "lopatke". (sej nimam dosti izkušenj samo lani sm šou gor z optimizmom in slabo opremo in sprobal 2 vrste ketnce, vezice, par gurtn, tanek štrik... dokler nism dobil debelega štrika od thumperja (če se ne motim) sm bil več v grabnu in po tleh kot pa da bi se premikal v pravo smer.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, smasher pravi:

Če bo slučajno usran dž pa kr odpovem, če bi rad bil mokr se lahko z motorjem vred vržem v morje in ga pol porivam na Malijo al pa Beli križ.

Če si preživel lanski sneg, boš tud mal dežka preživel, ne bot meuža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C-01 maš? Ti verjetno sploh ne rabiš štrika, če mene vprašaš. Razen v primeru celega snega....:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa da štrik rabi zaradi česa drugega...

neuslišana ljubezen, mobing v službi, dolgovi, BDSM seks, ...

jaz ga imam vedno v rezervi kak centimeter ali dva.

pa paličico od ježek lučke. sladoled pa to... (hint: youtube, dule savić, rane)

 

muhahaha

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ELO pravi:

jaz ga imam vedno v rezervi kak centimeter ali dva.

muhahaha

a ti je zrasu de ga maš lahko celo cm al dva v rezervi ? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boste imeli ledeno cesto - kaj pa drat ? žica? ok ja mal plastične cevke da ne popraskaš al pa znicaš feltne - naviješ okol gume pa zaviješ s kleščami .. al pa kr okol šprikle - sam pol je treba nežno z gasom.. se še kej spomnim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo upgrade ideje

potrebno orodje za s sabo - kombinirke za montažo in cvikarce za demontažo.

 

20170203_131145.jpg

za s sabo naviješ žico tako , da ima očesa - enojna ali dvojna ali prepognjena dvojna - navijaš okoli enga žeblja ali vijaka , ki ima malenkost večji premer kot uporabljena žica .. obodni komad mora biti seveda dolg za okoli gume plus ravnega za zaključek - 2 kjer konca žic prepogneš in pritrdiš ko 1-ke.. 

za dvojno obodno napeljavo pa babico vpršte kako se štrika :P

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte me razveselit in povejte, da bomo gor rabili kremo za sončenje s faktorjem 30 in bikinke, pliz. :D:D:D

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kremo za sončenje le prinesi, za "bikini" se lahko pa s Pete - jem dogovoriš:yea1:... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No temu se pravi grožnja!

Drugac je pa na mamutplacu novozapadel sneg, narocenih pa je se par posiljk, da ga bo na zalogo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Dr_Jakob pravi:

Našli smo mamute, jih ujeli in jih tako dolgo ornk stiskali za prašnike, da so pritekle solze. Evo jih, flaširane. Samo še nalepke manjkajo.

16422507_10211612047194247_7661908027034035583_o.jpg

16462944_10211612051474354_4080259897641446922_o.jpg

Kaj samo 35 nas bo??

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si že parcelo rezerviral ker nas pride okoli 50 mariborčanov!Da ne bi kdo slučajno svojega šotora gor postavljal!

Kaj, kaj to ni tema za kamping Novalja na Pagu??!Kaj sem te v narobe temo pisal..te pa nič, ker brisal ne bom zdaj vsega pač naj ostane.....!

J... ga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, bambi61 pravi:

Jaz sem si že parcelo rezerviral ker nas pride okoli 50 mariborčanov!Da ne bi kdo slučajno svojega šotora gor postavljal!

Kaj, kaj to ni tema za kamping Novalja na Pagu??!Kaj sem te v narobe temo pisal..te pa nič, ker brisal ne bom zdaj vsega pač naj ostane.....!

J... ga!

Je, je.. prav si napisal. Seveda nudistični kamping Novalja, kajneda... 

 

po domače povedano: TIČA VUUUN!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem... tsss ttsss TTtSSSSsssss hehehehe

 

Drugače pa star pregovor pravi: "Če ga je kdo kazal, so mu ga odrezal..."

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!