Skoči na vsebino

Vrhniški klanec


hajamoto

Priporočene objave

Problem je ker je blo  tam skor  kot na avtocesti... zmer si loh sou 100+ in nobenga policaja oz bore malo... zdej pa kar naenkrat policajev polno in nizka omejitev...

Navadit se bo treba in to je to... 

 

Tud iz vrhnike do brezovice se vozis skoz 50 - 70 pa bi marsikje loh sou 90 brez problema... ampak tko pac je in jebat ga :D  prej se sprijaznis bolje je 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaključek teme :

eni pljaču ka se morjo pelat 50 ..

drugi pjlaču ka morjo pljačat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ste pa res smešni eni :lol1:. Neki motoristi brez greha pa se med sabo peglate kdo je bolj vzoren državljan pa kdo se zmeraj drži predpisa. Nisem še srečal motorista, ki bi po omejitvah vozil tako da naj se mi prosim javi tu, da greva kdaj peljat se.. Ko se gre skupinske vožnje, tudi bog ne daj da bi cagar pod 120 padu, tako da samo ne bit glasni kok ste vzorni pa na druge s prstom kazat.

Dvojna polna črto so dali, in kaj potem? Kot da ste se že prej držali enojne.. Vsi gladko mimo pa gasa, kot ste vsi do zdaj, zdaj ko je dvojna pa vsi prestrašeni? In pol mi v avtu blenda zadaj ker ne grem 120 po ravnini ker sem na športaku?:bike:

Tako da tisti, ki so prej noreli jih tudi zdaj ne bo nič ustavilo. To je tako pravila so za tiste ki si jih ne upajo kršit (za nas hlapce). V Ameriki je to mal bolj strogo, ker ko te tam začnejo lovit, se konča sam s tvojo smrtjo pa enim velkim kaosom. 

Bistvo je pa eno, promet mora bit varen. Varen je kako? Ne tako, da vsem norcem takoj poberemo vozniške, ker je to neizvedljivo. 3/4 kazni se potala takim, ki ponavadi ne, pa so slučajno šli 10km/h čez nevede, ker pač gledajo na cesto kot bulijo v števec na armaturi. To je pač tako. Promet je treba speljati, da je varno za vse udeležence in pa da je tekoč, torej brez nepotrebnih bremzanj kot tam. Tudi mene pogreje, ampak se znam kontrolirat, nisem vzkipljiv, me pa pogrejejo nestrpneži za mano. Uglavnem, take kot so nam jih napeli tu na Vrhniki in pa cesto med Grčarevcem in Planino - TOTALNE BUTALE . Kaj prej ko je bila razf/// cesta se je pa smelo že od pamtiveka prehitevat, ko je pa enkrat urejena pa kar naenkrat ne več? 

 

Uglavnem predlagam skrbniku da zapre temo, ker tako ali tako se ne bo tu daleč prišlo. Sploh če se pametuje tukaj, ne pa nekje, kjer bi mnenje dejansko veljalo.

Popravljeno . Popravil KlemenR6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepa obnova teme .. kar se tiče zaklepa teme si pa zamudil .. drugače moraš pa še malo kosmičev pojest , da boš lahko koga na raport klical pa teme zapiral..

mnenje velja pa kje že ?  .. kaj ti pojmuješ pod "skupinske vožnje" - več kot en motor? posplošuješ in posploševanju se reče nabijanje brezveze ..

zakaj ? ker naprej vse pospraviš v isto malho dva odstavka kasneje pa se določiš za brezmadežnega .. eden in edini?? 

mi zaupaš , kaj je dejanskoin kaj je pravno merilo za "voznika brez greha" ? 

zame - osebno - je to , da si cel in nepoškodovan ter brez denarnih kazni in kazenskih točk prišel nazaj domov .. brezmadežen pa nisem ..predvidevam , da mi bodo prve kazenske točke potekle nekje čez 4 leta..

pred 5 urami, KlemenR6 pravi:

 Neki motoristi brez greha pa se med sabo peglate kdo je bolj vzoren državljan pa kdo se zmeraj drži predpisa.

Nisem še srečal motorista, ki bi po omejitvah vozil t

tako da samo ne bit glasni kok ste vzorni pa na druge s prstom kazat.

Dvojna polna črto so dali, in kaj potem? Kot da ste se že prej držali enojne.. Vsi gladko mimo pa gasa, kot ste vsi do zdaj, 

 To je tako pravila so za tiste ki si jih ne upajo kršit (za nas hlapce).

V Ameriki je to mal bolj strogo, ker ko te tam začnejo lovit, se konča sam s tvojo smrtjo pa enim velkim kaosom. 

 Promet je treba speljati, da je varno za vse udeležence in pa da je tekoč, torej brez nepotrebnih bremzanj kot tam. Tudi mene pogreje, ampak se znam kontrolirat, nisem vzkipljiv, me pa pogrejejo nestrpneži za mano. Uglavnem, take kot so nam jih napeli tu na Vrhniki in pa cesto med Grčarevcem in Planino - TOTALNE BUTALE . Kaj prej ko je bila razf/// cesta se je pa smelo že od pamtiveka prehitevat, ko je pa enkrat urejena pa kar naenkrat ne več? 

pa ne vlači amerike v teme kjer nima veze .. veš - v zibelki demokracije in človekovih pravic imajo ljudi zaprte v rezervatih , zahvalni dan , ki ga praznujejo pa obeležuje najbolj sramotni in zahrbtni pokol v njihovi zgodovini ko so povabili indijance na "spoznavno" večerjo ter jih pobili.. 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2016 at 13:07, maus pravi:

me prav zanima, kok kolesarjev bodo kaznovali ko se 2 ali več vozijo vštric, ti ga pa z avtom ne moreš prehiteti ne da bo prevozil polno črto 

:ninja: 

Berem kolesarske forume in se oni jezijo nad nami ravno toliko kot mi nad njimi.

Konec koncev oboji delamo napake, namesto da bi pa delali na temu da jih odpravimo jih raje očitamo en drugemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, SMX17 pravi:

Berem kolesarske forume in se oni jezijo nad nami ravno toliko kot mi nad njimi.

Konec koncev oboji delamo napake, namesto da bi pa delali na temu da jih odpravimo jih raje očitamo en drugemu.

ne pišem samo kot motorist ampak tudi avtomobilist in tudi včasih kot vnet kolesar ...

še enkrat povem .. ni poanta v omejitvi hitrosti ... poanta je v neprekinjeni črti .. tako kot na vrhniškem klancu kot na planinskem polju ...

med 50 in 70 se cjazim od Ljubljane do Vrhnike ... vmes lahko prehitevam vsaj tam, kjer je prekinjena črta .... in ta je večinoma od Ljubljane do Vrhnike ... samo na tem delu so potegnl dvojno neprekinjeno črto, in prej je ni bilo ....

najlažje je potegni skoz polno črto ... in pol kdor hoče nj prehiteva po mili volji in plačuje kazni kokr če, ampak dejansko se jezim, ker ni enotne prometne politike zato, ker si lokalni šerifi pridobivajo politične točke in ne zaradi boljše pretočnosti in varnosti v prometu.

Najlažje je kasirat na ravnem in preglednem ravnem delu kot pa pred vrtci in šolo, kjer je dejansko največja nevarnost, da priteče otrok na cesto.

Vsak zase odgovarja... tko da ... jaz se bom spomladi, gor pa dol vozu 30 km/h in bom s tem skrbeu za varnost v prometu :ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 12. 2016 at 8:20, maus pravi:

očitno še premalo, ker skoraj vedno ko se peljem tam mimo, srečam vsaj nekaj kolesarjev, ki se vozijo vštric :ninja: 

Pa saj smo ravno motoristi začeli promovirati to famo,da kazni ne botrujejo prekrškrajem :) 

Ob 13. 12. 2016 at 8:33, Kmet2 pravi:

Kdo pa so to ?   Ne samo nabijat ,kar najbolje znaš , povej nam kdo so te Kralji ravnin , da jih zapremo ,mučimo in nabijemo kazen za najmanj 2k€!

Nazadnje sem na 24h videl gospo ki je oškodovala državo za 120k€.............zaprli so jo , če se prav spomnim za kar nekaj let +, da more vse vrnit ..............................tako to delA NAŠ TOŽILSKI ,SODNIŠKI IN REPRESIVNI ORGAN :SSENI IGRAJO PA KPOŠARKO Z 100 MILJONI NAKRADENEGA V ŽEPU ................in spet se bodo najdli butci ,ki se bojo spraševali kje je tu povezava ......

Tema vrhniški klanec, ubogi slovenski hlapci pa ne zdržijo pritiska brez da povsod serejo o politiki, represiji, "roparjih" in "miljonih"

 

Za vse politične izlive in izgrede imamo svoje teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, SMX17 pravi:

Pa saj smo ravno motoristi začeli promovirati to famo,da kazni ne botrujejo prekrškrajem :) 

ne razumem ...velikokrat vidim motoriste katere so ustavili policaji .. tudi avtomobiliste... edino nisem še videl, da bi ustavili kolesarje .. pa da to še vidim, pol sem pa vse videl...

ne spomnim se, kdaj sem se zapeljal do kala pa nazaj (pa se ne peljem maolokrat), da ne bi srečal vsaj nekaj kolesarjev, ki se vozijo vštric ... motoristov in avtomobilistov, šleparjev in tovornjakov še nisem videl, da bi se vozili vštric in se umes pogovarjali .. ko jim pa potrobiš se pa jezijo zakaj si tok agresiven ...

kolesarji imajo močno kolesarsko zvezo in se jokcajo če nimajo 100 m kolesarske steze, motoristi mamo pa en kurac ... represijo :ninja: 

vsake 14 dni zapirajo ceste in se grupno vozijo po lokalnih cestah, za katere plačujem cestnino ... oni pa en kurac plačujejo ... vzamejo si pravico (razen ene dve dovoljenji dobijo kot vem) ostalo pa kr en spremljevalno vozilo pa grupa 10-15 kolesarjev po sredini ceste ...

pa še to .. prepovedal bi jim voziti po tako imenovanih magistralkah kjer je omejitev hitrosti do 90 km/h ...

tko :ras: 

 

pred 15 minutami, Snecer pravi:

Ti bomo zbrali za vinjeto, da se ne boš cijazil do starta.

a jih kj rabš .. js jih ponavad polepm ene 5 na avto in ene 3 na motor .. nek se vidi razkoš :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

3x isto, si pa res jezen :kava:

full sm se RRazkaću :jezik:

itak mi je vseeno ... js se bom še vedno vozu :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

full sm se RRazkaću :jezik:

itak mi je vseeno ... js se bom še vedno vozu :P

Se bova pa skupi vozila 30 :whistle:

... sam ne vem, men je to mal hitr no :blush:

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

ker si lokalni šerifi pridobivajo politične točke in ne zaradi boljše pretočnosti in varnosti v prometu.

To je mislim da jasno, da tu ne gre za varnost. Pa naj še tako podpiram Borutove izjave, kar se trenutno dogaja na Vrhniki NI povezano z povečano varnostjo. Če bo pa akcija vožnja 30, pridem tudi sam "povečevat varnost". Pa gremo motoristi vštric in blokiramo cel promet :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, SMX17 pravi:

To je mislim da jasno, da tu ne gre za varnost. Pa naj še tako podpiram Borutove izjave, kar se trenutno dogaja na Vrhniki NI povezano z povečano varnostjo. Če bo pa akcija vožnja 30, pridem tudi sam "povečevat varnost". Pa gremo motoristi vštric in blokiramo cel promet :D 

sj to tem govorim ... to na vrhniškem klancu je ena velka reklama za ne vem kaj in gonja proti divjakom ... bojim se, da bo to postalo vzorec in izgovor še povsod drugje ... dvojne črte potegnejo povsod in to je to .. tudi planinsko polje .. ko so ble luknje in zelo nevarno da te strese ko prehitevaš je bilo prekinjeno .. zdaj pa ko se da lepo peljat 90, pa nardijo dvojno polno črto ... pa velikrat sem tam traktorje sreču, katere sedaj ne bom mogel zakonito prehitet.

v Ljubljani, ko je un cepec ubou dve mladi punci na prehodu za pešce niso omejili na 20 km/h .. ampak so samo povečali prisotnost in kaj so opazili .. da samo sem pa kje kakšen kreten pelje hitreje .. vse ostalo je bilo v mejah normale...

30 bom vozu pa pika :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, SMX17 pravi:

To je mislim da jasno, da tu ne gre za varnost. Pa naj še tako podpiram Borutove izjave, kar se trenutno dogaja na Vrhniki NI povezano z povečano varnostjo. Če bo pa akcija vožnja 30, pridem tudi sam "povečevat varnost". Pa gremo motoristi vštric in blokiramo cel promet :D 

Nč ne blokiramo, to je kaznivo, vozimo po predpisih, se pravi pod omejitvijo ... Gor-dol, gor-dol, gor-dol .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 12. 2016 at 9:32, Kmet2 pravi:

Zame pregleden pomeni ko grem v...

Mislim da tako promet ne more delovati, če vsak zase poda različico preglednega ali sprejemljivega.

Na postenku je razvidino da se konca ovinka ne vidi, ne moreš vedet kaj se skriva za njim a kljub temu pridrviš s tako brino da kovček visi na drugem pasu. Skrajno nespametno. Tudi sam vozi "kot divjak" ampak ne poskušam opravičevat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

koga maš ti za norca ? 

Tebe ......miško.....ker si tak srčkan, ko se razburjas za prazen nič. ......:jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, SMX17 pravi:

Pa naj še tako podpiram Borutove izjave, kar se trenutno dogaja na Vrhniki NI povezano z povečano varnostjo.

Meni osebno se pa zdi prestavitev table na konec odseka z uvozi in prepoved prehitevanja tam smiselna lih z vidika varnosti. Prej je bilo ponavadi pali po gasu takoj po tabli Vrhnika (al pa še malo prej), pa v nizkem letu mimo vseh onih odcepov :ninja: Pol pa sem rajši na večimo offroad presedlal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, jskrablin pravi:

Meni osebno se pa zdi prestavitev table na konec odseka z uvozi in prepoved prehitevanja tam smiselna lih z vidika varnosti. Prej je bilo ponavadi pali po gasu takoj po tabli Vrhnika (al pa še malo prej), pa v nizkem letu mimo vseh onih odcepov :ninja: Pol pa sem rajši na večimo offroad presedlal.

počak še kak mesec, bo padu odlok, da so vse gozdne ceste omejene na 30km/h, zarad varnosti seveda, pa rdeče kapice, pa zajčkov :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ne razumem ...velikokrat vidim motoriste katere so ustavili policaji .. tudi avtomobiliste... edino nisem še videl, da bi ustavili kolesarje .. pa da to še vidim, pol sem pa vse videl...

ne spomnim se, kdaj sem se zapeljal do kala pa nazaj (pa se ne peljem maolokrat), da ne bi srečal vsaj nekaj kolesarjev, ki se vozijo vštric ... motoristov in avtomobilistov, šleparjev in tovornjakov še nisem videl, da bi se vozili vštric in se umes pogovarjali .. ko jim pa potrobiš se pa jezijo zakaj si tok agresiven ...

kolesarji imajo močno kolesarsko zvezo in se jokcajo če nimajo 100 m kolesarske steze, motoristi mamo pa en kurac ... represijo :ninja: 

vsake 14 dni zapirajo ceste in se grupno vozijo po lokalnih cestah, za katere plačujem cestnino ... oni pa en kurac plačujejo ... vzamejo si pravico (razen ene dve dovoljenji dobijo kot vem) ostalo pa kr en spremljevalno vozilo pa grupa 10-15 kolesarjev po sredini ceste ...

pa še to .. prepovedal bi jim voziti po tako imenovanih magistralkah kjer je omejitev hitrosti do 90 km/h ...

tko :ras: 

 

a jih kj rabš .. js jih ponavad polepm ene 5 na avto in ene 3 na motor .. nek se vidi razkoš :jezik: 

Kolikor jaz poznam kolesarje pravijo da kolesarske steze in poti niso namenjene njim in zato vozijo po cesti. Mimo takih šalabajskov vozim s troblo na polno, pa ponavadi prav lepo pomahajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

počak še kak mesec, bo padu odlok, da so vse gozdne ceste omejene na 30km/h, zarad varnosti seveda, pa rdeče kapice, pa zajčkov :P

Volka ne smeš pozabit ... pa babice tut ne :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Xebec pravi:

Kolikor jaz poznam kolesarje pravijo da kolesarske steze in poti niso namenjene njim in zato vozijo po cesti. Mimo takih šalabajskov vozim s troblo na polno, pa ponavadi prav lepo pomahajo.

vem .. sj skozi Logatec se tudi po cesti vozjo ne pa po kolesarski stezi .. še posebi uni u pajkicah :mad:

mene bodo takoj cajkoti poštopal, če bi se z ninđo po kolesarski vozu ... po zadnem :P

skratka .. pomlad se bliža .. 30 km/h po vrhniškem klancu gor in dol ... vela :jezik: 

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

počak še kak mesec, bo padu odlok, da so vse gozdne ceste omejene na 30km/h, zarad varnosti seveda, pa rdeče kapice, pa zajčkov :P

 

pa štrike vlečejo preko gozdnih poti ... full fajn :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

počak še kak mesec, bo padu odlok, da so vse gozdne ceste omejene na 30km/h, zarad varnosti seveda, pa rdeče kapice, pa zajčkov :P

He he, lahko tudi. Itak se pri nas uradno ne smeš voziti skor kjerkoli izven asfalta, tako da si po definiciji na pol ilegalc takoj ko maš offroad moped v garaži. Naslednja sezona bo verjetno konkreten tour de Balkan, kjer je na voljo veliko offroad dogodkov. Sodržavljanom menda moj bencinski hobi smrdi in ropota. Pol pa tudi Slovenci raje organizirajo dogodke kje v tujini. Lokalno pa že mamo počasi naštudirano, kje je ok, kje pa ne :P 

Itak pa je treba tudi na gozdni cesti pazit. Ti okoli ovinka s polnim gasom, nasproti pa kamion poln hlodovja. Pol pa zna biti :ninja: Si pa res ne predstavljam policijske patrulje z radarjem, ki sredi Kočevja v zasedi čaka na 'podivjane enduraše'. Majo večjo možnosti kakega medveda posšteno razjezit, ko pa na motorista naletet :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

počak še kak mesec, bo padu odlok, da so vse gozdne ceste omejene na 30km/h, zarad varnosti seveda, pa rdeče kapice, pa zajčkov :P

 

Sedaj je omejitev 40 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

vem .. sj skozi Logatec se tudi po cesti vozjo ne pa po kolesarski stezi .. še posebi uni u pajkicah

Na kolesarski ne smeš voziti, če si hitrejši od 25km/h. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!