Skoči na vsebino

Vrhniški klanec


hajamoto

Priporočene objave

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Poglej si svoj posnetek in boš videl, da ne boš nič videl. Je res pregledno ?

Idealno linijo lahko najdeš na dirkališču. Cesta pa ni dirkališče :ras:.

Ja sem videl ............v smrt  direkt , veliko srečo je imel :lol1:

Pravkar, Snecer pravi:

No, ali lahko dobimo google maps link od ovinka?

A si prišel mal na ogenj naložit ...troler :lol1:...dejmo link .....:lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Poglej si svoj posnetek in boš videl, da ne boš nič videl. Je res pregledno ?

Idealno linijo lahko najdeš na dirkališču. Cesta pa ni dirkališče :ras:.

lej, se mi ni dal pa ti bom obrazložil, ker....no vzemi v obzir da voziš najboljši policijski moped (štrom pač ne gre jebiga), pa da misliš posneti vožnjo skozi ovinek, pa še mal zvoka prej in pol, pa mal pokanja itd itd...

Midva sva se parkirala, en je snemal drugi je šel odpeljat ovinek. Če hočeš ovinek hitro odpeljati, pa da vsaj mal zalegneš ga moraš vzeti z zunanje strani, ko si na sredi ovinka (apex) si najbližje črti, lahko tudi čez (irelavanten podatek, kajti vse se vidi) in ko prideš čez ovinek si spet na zunanjem robu. Temu se reče idealna linija....lah bi te zdej kurcal, pa sral po glavi, da nimaš pojma, da s svojo karijolo itak sam cijaziš po sredini svojega pasu, ampak žaljenje ni moj namen, temveč pojasnitev situacije zakaj je ovinek tako odpeljan in zakaj ni drugače. Res, je cesta ni dirkališče, pa drkališče tut ne, kar nekateri počno po cesti. Če je pa pozimi fraj si pa lahko marsikaj in brez skrbi privoščim. Če me dobite pač plačam, če me ne dobite se pa zabavam. A je to tako težko razumeti? A je težko se sprostiti ob videu, kjer so skale rdeče, sonce zahaja in moped hrumi? Dej malce se sprosti no...vsi živi vsi zdravi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Uf še dobro da sem živ, ko se v najvišji turistični sezoni skoraj vsak vikend tam peljem :fyou:

Pa ne klobasaj , ovinek je več kot pregleden ,edino za tvoje tolmačenje kaj je in kaj ni,mi dol visi , si že večkrat sproduciral bučke in ena od teh je ta ........

Da ni to slučajno eden od nevarnih in nepreglednih ovinkov , kjer skozi  poka ....................a ne bi tvojim kolegov svetoval radarske kontrole tu , sej veš , za varnost se gre :lol1:

Ovinek je nepregleden.

Glede bučk je pa tako, da si ti tisti, ki nabija, ker pač nimaš argumentov. Jaz ti vsako stvar razložim in podkrepim s črno črko, medtem, ko ti nabijaš in zavajaš. Ti spet napišem, da dokaži kakšno stvar s pisano besedo nekje zapisano in objavljeno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Uf še dobro da sem živ, ko se v najvišji turistični sezoni skoraj vsak vikend tam peljem :fyou:

Pa ne klobasaj , ovinek je več kot pregleden ,edino za tvoje tolmačenje kaj je in kaj ni,mi dol visi , si že večkrat sproduciral bučke in ena od teh je ta ........

Da ni to slučajno eden od nevarnih in nepreglednih ovinkov , kjer skozi  poka ....................a ne bi tvojim kolegov svetoval radarske kontrole tu , sej veš , za varnost se gre :lol1:

tudi padel si že večkrat tam, a ne?

no, kje je ta ovinek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snecer pravi:

No, ali lahko dobimo google maps link od ovinka?

tule

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

lej, se mi ni dal pa ti bom obrazložil, ker....no vzemi v obzir da voziš najboljši policijski moped (štrom pač ne gre jebiga), pa da misliš posneti vožnjo skozi ovinek, pa še mal zvoka prej in pol, pa mal pokanja itd itd...

Midva sva se parkirala, en je snemal drugi je šel odpeljat ovinek. Če hočeš ovinek hitro odpeljati, pa da vsaj mal zalegneš ga moraš vzeti z zunanje strani, ko si na sredi ovinka (apex) si najbližje črti, lahko tudi čez (irelavanten podatek, kajti vse se vidi) in ko prideš čez ovinek si spet na zunanjem robu. Temu se reče idealna linija....lah bi te zdej kurcal, pa sral po glavi, da nimaš pojma, da s svojo karijolo itak sam cijaziš po sredini svojega pasu, ampak žaljenje ni moj namen, temveč pojasnitev situacije zakaj je ovinek tako odpeljan in zakaj ni drugače. Res, je cesta ni dirkališče, pa drkališče tut ne, kar nekateri počno po cesti. Če je pa pozimi fraj si pa lahko marsikaj in brez skrbi privoščim. Če me dobite pač plačam, če me ne dobite se pa zabavam. A je to tako težko razumeti? A je težko se sprostiti ob videu, kjer so skale rdeče, sonce zahaja in moped hrumi? Dej malce se sprosti no...vsi živi vsi zdravi.

 

Visenje čez sredinsko črto ne sodi na cesto. In takšna vožnja na cesti ni pravilna vožnja,  kaj šele varna vožnja. 

Pojdi na dirkališče in se dokaži. Ker te cestne drkače in njihove najbližje ter prijatelje moram jaz gledati. In verjemi, ni lepo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Ovinek je nepregleden.

Glede bučk je pa tako, da si ti tisti, ki nabija, ker pač nimaš argumentov. Jaz ti vsako stvar razložim in podkrepim s črno črko, medtem, ko ti nabijaš in zavajaš. Ti spet napišem, da dokaži kakšno stvar s pisano besedo nekje zapisano in objavljeno ?

Mogoče bi se moral več vozit in manj nabijat in sproti ti pridejo potem nepregledni v pregledne  :lol1:

Dej ne seri , ti nisem samo jaz rekel, ampak kar nekaj ljudi s foruma , ti angel pravičnosti ,ti nezmotljivi popolni egocentrik !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

tudi padel si že večkrat tam, a ne?

no, kje je ta ovinek?

Ni padel tam, padel, beri fasal hajsajderja zaradi afnanja je kmalu za Karlobagom in tudi točno ve zakaj ga je...jaz bi ga že miljonkrat fasal, če ne bi mel trekšna, al pa če bi mel kramparce namesto pravih cestnih gum.

Padec sam plačuje (in to svinjsko drago) ne vidim, da mu je to potrebno posebej poudarjati. Dejstvo je da ovinkov po jadranki (tudi kadar gre za vrtoglave hitrosti beri do 200 po ravnem) ne sečemo, saj ni v tem nobene poante.

Bistvo jadranke je uživanje skozi ovinke, pesniško bi se izrazil "ko uhvatiš ritam" sam še plešeš in uživaš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

tudi padel si že večkrat tam, a ne?

no, kje je ta ovinek?

Več se pelješ več možnosti za zajčeke :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ta ovinek odpelje 160 po kolenu :? ... in ko se poravnaš na zadnega do naslednega ovinka :eek:

al sm mau zmešu :huh: 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Visenje čez sredinsko črto ne sodi na cesto. In takšna vožnja na cesti ni pravilna vožnja,  kaj šele varna vožnja. 

Pojdi na dirkališče in se dokaži. Ker te cestne drkače in njihove najbližje ter prijatelje moram jaz gledati. In verjemi, ni lepo. 

 

Men se ni potrebno dokazovati, niti na cesti, niti ko za tabo vozim po Avstriji niti na jadranki. Rad pa uživam na cesti, sploh če je fraj kot jadranka pozimi. 

Lahko sem pa siten in ti začnem klobasat, da si na ozkih alpski prelazih sekal kak ovinek, pa malce preveč visel na levo ali desno....ne vem, kaj boš rekel, najbrž pa to , da se delam pametnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Men se ni potrebno dokazovati, niti na cesti, niti ko za tabo vozim po Avstriji niti na jadranki. Rad pa uživam na cesti, sploh če je fraj kot jadranka pozimi. 

Lahko sem pa siten in ti začnem klobasat, da si na ozkih alpski prelazih sekal kak ovinek, pa malce preveč visel na levo ali desno....ne vem, kaj boš rekel, najbrž pa to , da se delam pametnega.

Ne moreš mi očitati vajine vožnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Visenje čez sredinsko črto ne sodi na cesto. In takšna vožnja na cesti ni pravilna vožnja,  kaj šele varna vožnja. 

Pojdi na dirkališče in se dokaži. Ker te cestne drkače in njihove najbližje ter prijatelje moram jaz gledati. In verjemi, ni lepo. 

 

Teb se lahko dokažem kjer čem , na dirkališču še nisem bil ,sem pa prepričan da me bi gledal samo v hrbet ......in vrjamem ni lepo ,sp'loh za tvoj ego .....popolen,nezmotljiv itd .....

Pa pometi še mal pred svojim pragom pol se pa pojdi kritika .....;)

Ja ,spet nabijam :cool:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

a se ta ovinek odpelje 160 po kolenu :? ... in ko se poravnaš na zadnega do naslednega ovinka :eek:

al sm mau zmešu :huh: 

 

lah tut 200, sam bognedaj, če visiš čez črto :P

 

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ne moreš mi očitati vajine vožnje. 

najine ne, lahk ti pa tvojo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

Ni padel tam, padel, beri fasal hajsajderja zaradi afnanja je kmalu za Karlobagom in tudi točno ve zakaj ga je...jaz bi ga že miljonkrat fasal, če ne bi mel trekšna, al pa če bi mel kramparce namesto pravih cestnih gum.

Padec sam plačuje (in to svinjsko drago) ne vidim, da mu je to potrebno posebej poudarjati. Dejstvo je da ovinkov po jadranki (tudi kadar gre za vrtoglave hitrosti beri do 200 po ravnem) ne sečemo, saj ni v tem nobene poante.

Bistvo jadranke je uživanje skozi ovinke, pesniško bi se izrazil "ko uhvatiš ritam" sam še plešeš in uživaš.

Na trasi sem mislil, da je že imel dogodke.

Sicer pa poznam tisti ovinek, nekako ful pregleden ni, ampak ok, pač sta snemala edukacijski material.

Verjetno pa tudi z ladjo drugače ni mogel zvoziti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Na trasi sem mislil, da je že imel dogodke.

Sicer pa poznam tisti ovinek, nekako ful pregleden ni, ampak ok, pač sta snemala edukacijski material.

Verjetno pa tudi z ladjo drugače ni mogel zvoziti.

Naslednjč ablubm, posnameva sam za Borutta cel film...naslov bo Jadranka-no mercy.

Prikazana bo vzorna vožnja s hitrostjo 40km/h, pravilno po svojem pasu. Gledalcem predlagam, da vzamejo poleg kokic še vsaj 4 redbule, 5 kav in kako poživilo, da med 10 minutnim posnetkom ne zaspijo. Posnetek bom dodatno pohitril za 4x zaradi akcijskih vložkov, namreč medtem ko se bom približeval ovinku bo šel Kmet na sredino ceste, kjer bo spal točno 2 minuti, nato bo posnel ozek kader leplenja prednje gume, prenos težišča z desne na levo, nato bo postopoma premaknil levo nogo zatem desno, da se mi bo umaknil. V trenutko, ko bom zraven njega si bova dale še high five, in že bom odbrzel skozi ovinek.

Veselim se vaših aplavzov :P

pa še pozdrav za najinga prjatla:

15349571_1232345156835034_63691268722905

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

...

Narobe, je full pregleden, ...

 

o preglednosti ovinka

Peljano v nasprotni smeri s kamero na levi sopotnikovi tački.

ovinek.mp4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, gsxf750 pravi:

o preglednosti ovinka

Peljano v nasprotni smeri s kamero na levi sopotnikovi tački.

ovinek.mp4

Maja, full lepo pregelden, če nisi čoro :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, maus pravi:

a se ta ovinek odpelje 160 po kolenu :? ... in ko se poravnaš na zadnega do naslednega ovinka :eek:

al sm mau zmešu :huh: 

 

Nisi zamešal ;)

pred 43 minutami, Borutt pravi:

Ne moreš mi očitati vajine vožnje. 

Seveda da ne , ti si popolen policaj , mi smo samo ljudje :worship:

pred 20 minutami, gsxf750 pravi:

o preglednosti ovinka

Peljano v nasprotni smeri s kamero na levi sopotnikovi tački.

ovinek.mp4

Ti si pa lohk o vzornem peljanju tud sam tih , če že misliš pristavljat svojih 5 centov ,sem se kar nekaj prevozil s teboj . Midva sva se peljala navzgor in ko prideš do točke začetka ovinka vidiš lepo naprej in imaš čas za čik,vrtanje po nosu itd ......je pa nekaterim , kot vidim to smrten ovinek in mi smo kamikaze ki drvimo v smrt ......:slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, HD-Dyna pravi:

Maja, full lepo pregelden, če nisi čoro :blush:

če pelješ hitro, če pelješ počasi prideš jutri iz ovinka.  :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, gsxf750 pravi:

o preglednosti ovinka

Peljano v nasprotni smeri s kamero na levi sopotnikovi tački.

ovinek.mp4

čisto dovolj, da se umakneš, sicer je pa v smeri navzdol preglednost večja, saj začneš na zunanji strani ovinka

pred 33 minutami, Kmet2 pravi:

Nisi zamešal ;)

Seveda da ne , ti si popolen policaj , mi smo samo ljudje :worship:

Ti si pa lohk o vzornem peljanju tud sam tih , če že misliš pristavljat svojih 5 centov ,sem se kar nekaj prevozil s teboj . Midva sva se peljala navzgor in ko prideš do točke začetka ovinka vidiš lepo naprej in imaš čas za čik,vrtanje po nosu itd ......je pa nekaterim , kot vidim to smrten ovinek in mi smo kamikaze ki drvimo v smrt ......:slap:

sam ti si res malu objesten (poglej kak si tačke odbrusil, tega Borutt ni videl) , js sm pa lep :P

 

A kaj si mislite o vožnji? Čist me BK, blo je do jaja :P ps. razn če ma nasprotivozeči 180km/h v riti, pa da je šleper k ga bo zaneslo čez ovinek, pol je pa lahko zlo nevarno!!!

A kaj ma to zveze z Vrhniškim klancem? Ma, ma, tak se ne da več po klancu vozit :(

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj maus pa nima za kamero, da bi nam posnel spremembo Vrhniškega klanca?

S kakšno brzino sta pa zvozila ovinek na edukacijskem posnetku?

Za LT bi rekel, da je šel med 50-60kmh, drugi morda kakšen km več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Teb se lahko dokažem kjer čem , na dirkališču še nisem bil ,sem pa prepričan da me bi gledal samo v hrbet ......in vrjamem ni lepo ,sp'loh za tvoj ego .....popolen,nezmotljiv itd .....

Pa pometi še mal pred svojim pragom pol se pa pojdi kritika .....;)

Ja ,spet nabijam :cool:

Ker ne dojameš pomena mojega zapisa, ti bom malenkost razložil. Tista vajina vožnja z visenjem preko sredinske črte v nepreglednem levem ovinku sodi na dirkališče in ne na cesto, kjer je takšno početje prenevarno. Zato sem tudi napisal, da naj se gre vsak tak junak izkazati na dirkališče. Ker na dirkališču motorist potrebuje pamet in znanje, za cesto je pa dovolj trda buča in velika jajca. :ras:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!