Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Ob 18. 2. 2019 ob 22:38, B192 pravi:

Jst ko sem kupil motor nisem upal pipat auspuha, ker sem preveč bral teme na motosvet. Potem pa se voziš okoli in vsak drugi ima odprt auspuh, kako to homologira in spravi na cesto? Pojma nimam in po eni strani me tudi ne briga, ampak smešno mi je kako po parih letih še iste stvari iste ljudje kvasijo tukaj :D 

Jz sem pa vedno ko sem bil zelen jemal ven denferje ,sam da je pokal . 

Ko sem se začel bolj resno potovat in delat dnevno 500 plus km sem hitro zamenjal filozofijo . 

Ko prideš po parih sto km v apartma in ti še par ur piska v ušesih , ne hvala.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Kmet2 pravi:

Ko prideš po parih sto km v apartma in ti še par ur piska v ušesih , ne hvala.

Jap...samo za to moraš dozoret, pa kam dlje od Metlike je treba it....

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 2. 2019 ob 22:38, B192 pravi:

Jst ko sem kupil motor nisem upal pipat auspuha, ker sem preveč bral teme na motosvet. Potem pa se voziš okoli in vsak drugi ima odprt auspuh, kako to homologira in spravi na cesto? Pojma nimam in po eni strani me tudi ne briga, ampak smešno mi je kako po parih letih še iste stvari iste ljudje kvasijo tukaj :D 

Iste stvari se kvasijo, ker je zakonodaja že ene par let ista. Oni z odprtimi avspuhi so pač ilegalci. In pol veselo bentijo ko dobijo kako kazen al pa dve v paketu. 

Pa kot so napisali pred mano. Od gostilne do gostilne se it drkarijo gre z odprtim avspuhom. Če se hočeš kam dlje pripelat je pa kriza.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, BIF pravi:

Jap...samo za to moraš dozoret, pa kam dlje od Metlike je treba it....

vsaj do ... Umaga :P

men že cca 15 let ne poka već :jezik:  ... 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

men že cca 15 let ne poka već :jezik:  ... 

Meni tudi ne (razen v kolenih). Samo v ušesih mi še piska...:angryrant1:

Popravljeno . Popravil Joker
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, maus pravi:

vsaj do ... Umaga :P

men že cca 15 let ne poka već :jezik:  ... 

men pa še poka, homologirano pk pk :P

Včasih se celu mau ustrašim ko poči :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a pol si po tanovem "IN"....če maš denfr not...

...in "OUT" če ga maš zuni...

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...a pol si po tanovem "IN"....če maš denfr not...

...in "OUT" če ga maš zuni...

:huh:

nimam denfrja... :(

sama lukna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Lipstick pravi:

Mam ene 9 dimnikov za tavelk motor, menjam po dnevnem počutju in glede na destinacijo ..... talele je za magistralo....

DSC08594.jpg

sj v končni fazi, in če smo pošteni, niti ne spreminjaš kaj bistveno s slip onom, razn izgleda :P

ps. za jadranko je primeren cesti. Lepa cesta lep ror :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

sj v končni fazi, in če smo pošteni, niti ne spreminjaš kaj bistveno s slip onom, razn izgleda :P

ps. za jadranko je primeren cesti. Lepa cesta lep ror :D

 

 

Definitivno ....... ?%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 7 urami, gasperX pravi:

Nikjer ne najdem napisano da zadeva ni dovoljena v cestnem prometu... https://shop.touratech.at/media/manuals/09-374-5095-0.pdf

 

ne sekiraj se, pa gor nabij. A nosilce kufrov kdo vpisuje, homologira itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ne sekiraj se, pa gor nabij. A nosilce kufrov kdo vpisuje, homologira itd...

Moram res vsakič ponoviti? Beri. Spet. 

Sprememb na vozilih, ki ne pomenijo poslabšanja varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila in jih je mogoče pravilno in enostavno izvesti pred začetkom uporabe vozila, ni treba evidentirati (npr. namestitev prtljažnikov, anten, okrasnih pokrovov).

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Moram res vsakič ponoviti? Beri. Spet. 

Sprememb na vozilih, ki ne pomenijo poslabšanja varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila in jih je mogoče pravilno in enostavno izvesti pred začetkom uporabe vozila, ni treba evidentirati (npr. namestitev prtljažnikov, anten, okrasnih pokrovov).

 

 

da, a je mrežica kaj drugačna?

Dokaži, definiraj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

da, a je mrežica kaj drugačna?

Dokaži, definiraj.

 

Sitnaril si za nosilce kovčkov, če jih kdo vpisuje. Si prebral, če je to potrebno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Sitnaril si za nosilce kovčkov, če jih kdo vpisuje. Si prebral, če je to potrebno? 

si prebral kako sem jaz pojasnil? Čvekava eno in isto.

In sedaj dovolj, oziroma, če še ni dovolj bom premaknil čvek v homologacije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

si prebral kako sem jaz pojasnil? Čvekava eno in isto.

In sedaj dovolj, oziroma, če še ni dovolj bom premaknil čvek v homologacije...

Da boš vedel še glede luči in "nabijanja" nanje razne mrežice in podobno. 

(1) Na vozilih v cestnem prometu smejo biti nameščene samo predpisane homologirane svetlobne in svetlobno signalne naprave, ki jih ni dovoljeno zaslanjati, jim zmanjševati svetilnosti ali jim spreminjati barve oddane svetlobe. Žarometi za dolgi in kratki svetlobni pramen ter žarometi za meglo so lahko zaslonjeni, ko niso vključeni.

(2) Če je svetlobna oprema zaradi prigrajenih naprav ali opreme zakrita, mora biti nameščena dodatna svetlobna oprema, ki nadomešča funkcijo zakrite svetlobne opreme.

(5) Žarometi, svetilke in odsevniki na vozilu med vožnjo ne smejo biti zakriti ali umazani.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Da boš vedel še glede luči in "nabijanja" nanje razne mrežice in podobno. 

(1) Na vozilih v cestnem prometu smejo biti nameščene samo predpisane homologirane svetlobne in svetlobno signalne naprave, ki jih ni dovoljeno zaslanjati, jim zmanjševati svetilnosti ali jim spreminjati barve oddane svetlobe. Žarometi za dolgi in kratki svetlobni pramen ter žarometi za meglo so lahko zaslonjeni, ko niso vključeni.

(2) Če je svetlobna oprema zaradi prigrajenih naprav ali opreme zakrita, mora biti nameščena dodatna svetlobna oprema, ki nadomešča funkcijo zakrite svetlobne opreme.

(5) Žarometi, svetilke in odsevniki na vozilu med vožnjo ne smejo biti zakriti ali umazani.

da, saj vem, pravim samo da se ne rabi sekirat zaradi mrežice.

Vse preveč se sekiramo, tut zaradi birokracije.

Koliko mrežičarjem se gre v resnici težit?

Ali mrežica res zmanjšuje svetilnost itd...če, če, če..

TRdim, da mrežica ima samo eno funkcijo,in sicer zaščito žarometa pred razbitjem. Simpl. Če koga moti, jo pred njim lahko dol odstranim. Simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

da, saj vem, pravim samo da se ne rabi sekirat zaradi mrežice.

Vse preveč se sekiramo, tut zaradi birokracije.

Koliko mrežičarjem se gre v resnici težit?

Ali mrežica res zmanjšuje svetilnost itd...če, če, če..

TRdim, da mrežica ima samo eno funkcijo,in sicer zaščito žarometa pred razbitjem. Simpl. Če koga moti, jo pred njim lahko dol odstranim. Simpl.

Kaj in kako je po paragrafih, si verjetno prebral. Če pa želiš nekaj postaviti pred žaromet in mu s tem zmanjšati svetilnost, pa izvoli. Ker mrežica zmanjšuje svetilnost. Jaz imam raje 100% svetilnost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, ko sem glih tu...Ne tiče se dvokoles pa vseeno. Ker imamo po novem invalida sem v ta namen kupil el. invalidski voziček in zaradi višine kombi, ker bi oseba med prevozom lahko sedela v vozičku. Torej jo nebi rabu prenašat v avto, saj je nepokretna. Avti prilagojeni v ta namen sežejo z ceno v nebo, kar ne pride v poštev, zato torej kombi. Sam sem ga prilagodil, verjamem, da veliko bolje, bolj varno, kot ponudniki ( zlatarji ) z homologacijo.

Ker zadeve zaradi samogradnje ( varnostni pasovi ) tega ne morem homologirat, me zanima, kakšna kazen mi sledi, če se pojavi inkasant, ki ne bo hotel razumet situacije. Verjamem, da bo marsikater policaj spregledal, oz ga ne bo zanimalo, ali pa bo po preverbi zaželel srečno pot, a vedno se najde kakšen drugačen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, isarajli1 pravi:

Borutt, ko sem glih tu...Ne tiče se dvokoles pa vseeno. Ker imamo po novem invalida sem v ta namen kupil el. invalidski voziček in zaradi višine kombi, ker bi oseba med prevozom lahko sedela v vozičku. Torej jo nebi rabu prenašat v avto, saj je nepokretna. Avti prilagojeni v ta namen sežejo z ceno v nebo, kar ne pride v poštev, zato torej kombi. Sam sem ga prilagodil, verjamem, da veliko bolje, bolj varno, kot ponudniki ( zlatarji ) z homologacijo.

Ker zadeve zaradi samogradnje ( varnostni pasovi ) tega ne morem homologirat, me zanima, kakšna kazen mi sledi, če se pojavi inkasant, ki ne bo hotel razumet situacije. Verjamem, da bo marsikater policaj spregledal, oz ga ne bo zanimalo, ali pa bo po preverbi zaželel srečno pot, a vedno se najde kakšen drugačen.

400€. Pa še kakšne tablice znajo zamenjati lastnika. Malo razloži, kako sedaj izgleda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Kaj in kako je po paragrafih, si verjetno prebral. Če pa želiš nekaj postaviti pred žaromet in mu s tem zmanjšati svetilnost, pa izvoli. Ker mrežica zmanjšuje svetilnost. Jaz imam raje 100% svetilnost. 

Veš kaj imam pa jaz raje , celo luč nekje v PM , tisto razliko , ki jo ti omenjaš pa jo jaz ne zazanam pa imam dober vid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj imajo policaji homologirane zaščite luči na maricah?

In jih ne moti zmanjšana vidljivost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Kaj in kako je po paragrafih, si verjetno prebral. Če pa želiš nekaj postaviti pred žaromet in mu s tem zmanjšati svetilnost, pa izvoli. Ker mrežica zmanjšuje svetilnost. Jaz imam raje 100% svetilnost. 

kr z mušicami se zmeni :P

Ker se veliko vozim tudi ponoči, z lahkoto trdim, da sama mrežica ne igra bistvene vloge, ker sem jo videl na motorjih, ki so s svojo svetilnostjo pomagali meni z original bljak svetilnostjo na Z1000SX (2011 in 2014) da sem sploh kaj videl. @Kmet2je priča.

Razlika med mano in tabo pa je da ti včasih paragrafom slepo verjameš, jaz pa jih lahko ali pa tudi ne upoštevam. Važno je da me ne dobite :P

ps. prvo pomoč imam pretečeno (eto priznam)

pred 12 minutami, Darko3g pravi:

Kaj imajo policaji homologirane zaščite luči na maricah?

In jih ne moti zmanjšana vidljivost?

ne moti jih, saj imajo šoferko (mladoletno običajno) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odstranjeni so sedeži, v tla so privijačeni kanali širine koles vozička, spredaj podobno, kot pri prikolici za motor, torej oba kolesa sedeta v okvir, da ne gre dalje. Voziček ima 4 pritrdilna mesta, dva spredaj, dva zadaj. V pod so močno fixirani pasovi s katerimi pričvrstim voziček, tako da je popolnoma nepremičen v vse smeri. Privezan pod koti cca 30 stopinj. Prav tako je original varnostni pas prilagojen, tako, da je oseba privezana, kot, da sedi na original sedežu + pas samo na vozičku - original. 100% varno, na sredini avta. 

Ko sem gledal razne posnetke homologiranih zadev, sem kopiral stvar z izboljšavo.

Homologacijo je nemogoče pridobit, ker je država zaščitila izvajalce, ki iskoriščujejo priložnosti. 5-6000€ pa res ne mislim dajat, da mi naredijo, kar lahko sam za 100€. 

Uporabljal se bo poredko, morda 1× mesečno. Ne preostane drugega, kot na rizik. Upam lahk le, da me ne ustavijo, če me, da se ne piknejo, ali, da bodo imeli razumevanje. Zavarovalnica pa je druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!