Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Jaz gledam tkole na vso zadevo, mogoče se pa tudi motim:

pri nekaterih avtomobilih, je v homologaciji vpisanih več vrst/dimenzij pnevmatik, prav tako je možno da proizvajalec že homologira akrapota. Ampak, če ga ni vpisanega v homolomo, te polcaj ne bo spistil brez kazni, pol se pa lahko tožariš in jebeš in zahtevaš sodno varstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Jaz gledam tkole na vso zadevo, mogoče se pa tudi motim:

pri nekaterih avtomobilih, je v homologaciji vpisanih več vrst/dimenzij pnevmatik, prav tako je možno da proizvajalec že homologira akrapota. Ampak, če ga ni vpisanega v homolomo, te polcaj ne bo spistil brez kazni, pol se pa lahko tožariš in jebeš in zahtevaš sodno varstvo.

Ne razumem se v to, ampak neka logika mi pravi, da če mi prodajalec pri prodaji izda homologacijski kartonček, bi moralo na njemu vse štimati pred prvo registracijo... Se pravi, da bi moral proizvajalec poskrbeti za to, posebej če je to oglaševal kot opcijsko pri novem motornem kolesu ...

Kaj bi potem pri HDju, ko lahko vsak motor pri naročilu konfiguriraš popolnoma po svoje....  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ppo moji logiki bi moral biti akrapo vpisan,v nasprotnem si lah sam rit obrišeš s kartončkom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Kmet2 pravi:

Dej ne nabijej , pokliči serviserja (uradnega ) KTM pa naj ti malo razloži , da ne boš sanjal v tri dni ............pri 1190 kupljen Akrapovič naknadno in ni potrebna homologacija , zakaj ...............se pa pozanimaj sam , sej si brihten ;)

Se še spomniš, kako si bil pameten pri Ducatiju  ? Pa bodi še naprej brihten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Se še spomniš, kako si bil pameten pri Ducatiju  ? Pa bodi še naprej brihten.

pr drkatiju je bil ror vpisan v homolomo, ostalo je pa druga zgodba

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Ne razumem se v to, ampak neka logika mi pravi, da če mi prodajalec pri prodaji izda homologacijski kartonček, bi moralo na njemu vse štimati pred prvo registracijo... Se pravi, da bi moral proizvajalec poskrbeti za to, posebej če je to oglaševal kot opcijsko pri novem motornem kolesu ...

Kaj bi potem pri HDju, ko lahko vsak motor pri naročilu konfiguriraš popolnoma po svoje....  :blush:

Če je urejeno tako kot pri KTM 1190 potem ne rabi biti vpisan v noben kartonček (homologacijski) izpuh , ker se ga tretira kot originalnega in tretira se ga zato ker je KTM podal zahteve kakšen izpuh hočejo in proizvajalec ga je tako tudi naredil da ustreza vsem strogim normam KTM-ja.

. Ko razbiješ motor z originalnim izpuhom in potem zamenjaš za originalnega .....a ga homologiraš ? dej ne pite mi več živcev :P

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ppo moji logiki bi moral biti akrapo vpisan,v nasprotnem si lah sam rit obrišeš s kartončkom

Dej ne seri še ti , pokliči Mihata pa ga vpraš , ne bluzite .......in adijo ,da ne smetimo po temi ki je specifična , lahko nadaljujemo v temi Izpuhi itd .....over&aut......

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Se še spomniš, kako si bil pameten pri Ducatiju  ? Pa bodi še naprej brihten.

A jaz sem bil pameten ....kupil sem motor z homologiranim moto gp 2 izpuhom vpisanim v kartonček in sprožil vprašanje kako je to mogoče .....ti si bil eden od bolj pametnih ,da to ni mogoče in na koncu si sam prišel do zaključka ,da izpuh ni ustrezen in se ga sploh ne bi smelo homologirat , tok o tvojih členih in zakonih v pravni državi .

Predvsem pa ne vem , kaj ima s tem kar se pogovarjamo Ducati s podkupljenimi uradniki pri homologaciji i9n neumno policijo , ki bi mene kaznovala , čeprav s tem nisem imel nič in še enkrat NIČ!!!

Pravim ti ,samo da , so mi na uradnem servisu povedali ob vgradnji Akrapoviča , da homologacija ni potrebna , ker ima KTM exkluzivno pogodbo , ki sem jo že razložil . Da ni potrebe potrjuje tudi kartonček poleg kupljenega izpuha z zeleno označbo v  njem ki obeležuje da homologacija ni potrebna ker se izpuh tretira kot originalen .  In ko kupiš za KTM Akrapoviča , ga ne kupiš iz Slovenije temveč ga dobiš dostavljenega iz KTM tovarne ,,,,,......zdej pa prvo preveri ,da se ne boš smešil naprej . Vem pa da bi me plavi butci seveda oglobili in potem bi jaz z dooolgimi neeeumnimi biokracijskimi postopki dokazoval zmoto   debilov iz patrulje , na koncu bi seveda dobil prav ,a koliko časa, denarja samo zaradi nepoučenih policajev .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Ko razbiješ motor z originalnim izpuhom in potem zamenjaš za originalnega .....a ga homologiraš ? dej ne pite mi več živcev :P

Ne se jezit no :P

Škoduje lepoti :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, HD-Dyna pravi:

Ne se jezit no :P

Škoduje lepoti :blush:

Za mene ni straha....

13533325_895366627241089_9025078368214385426_n.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imajo nekateri bmw ji original aispuh, ki ni original (beri schnitzer). Pa nimajo naši homologatorji in policaji pojma o tem. Nima veze kak auspuh je gor, pa naj kdo dokaže da ni original. V tujini so važni samo decibeli, pri nas jih pa itak ne zna noben zmerit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kmet2 pravi:

Če je urejeno tako kot pri KTM 1190 potem ne rabi biti vpisan v noben kartonček (homologacijski) izpuh , ker se ga tretira kot originalnega in tretira se ga zato ker je KTM podal zahteve kakšen izpuh hočejo in proizvajalec ga je tako tudi naredil da ustreza vsem strogim normam KTM-ja.

. Ko razbiješ motor z originalnim izpuhom in potem zamenjaš za originalnega .....a ga homologiraš ? dej ne pite mi več živcev :P

Dej ne seri še ti , pokliči Mihata pa ga vpraš , ne bluzite .......in adijo ,da ne smetimo po temi ki je specifična , lahko nadaljujemo v temi Izpuhi itd .....over&aut......

A jaz sem bil pameten ....kupil sem motor z homologiranim moto gp 2 izpuhom vpisanim v kartonček in sprožil vprašanje kako je to mogoče .....ti si bil eden od bolj pametnih ,da to ni mogoče in na koncu si sam prišel do zaključka ,da izpuh ni ustrezen in se ga sploh ne bi smelo homologirat , tok o tvojih členih in zakonih v pravni državi .

Predvsem pa ne vem , kaj ima s tem kar se pogovarjamo Ducati s podkupljenimi uradniki pri homologaciji i9n neumno policijo , ki bi mene kaznovala , čeprav s tem nisem imel nič in še enkrat NIČ!!!

Pravim ti ,samo da , so mi na uradnem servisu povedali ob vgradnji Akrapoviča , da homologacija ni potrebna , ker ima KTM exkluzivno pogodbo , ki sem jo že razložil . Da ni potrebe potrjuje tudi kartonček poleg kupljenega izpuha z zeleno označbo v  njem ki obeležuje da homologacija ni potrebna ker se izpuh tretira kot originalen .  In ko kupiš za KTM Akrapoviča , ga ne kupiš iz Slovenije temveč ga dobiš dostavljenega iz KTM tovarne ,,,,,......zdej pa prvo preveri ,da se ne boš smešil naprej . Vem pa da bi me plavi butci seveda oglobili in potem bi jaz z dooolgimi neeeumnimi biokracijskimi postopki dokazoval zmoto   debilov iz patrulje , na koncu bi seveda dobil prav ,a koliko časa, denarja samo zaradi nepoučenih policajev .......

Original je samo tisto, kar pride iz tovarne. Če je nek model motorja tovarniško opremljen z določenim izpuhom, potem ta izpuh ne potrebuje vpisa v homologacijo. V primeru, ko si ti sam zaželiš zamenjati tovarniški izpuh za izpuh iz dodatne opreme in ta izpuh ni na tem modelu motorja, kot tovarniška vgradnja, moraš opraviti vpis izpuha. 

Ne pametuj z zamenjavo razbitega originalnega izpuha za originalnega, ampak celega. Tukaj ni potrebno nič, ker že piše tako v zakonodaji. 

Za Ducatija sem ti vse povedel in napisal. Celotno zadevo so ponaredili in tebi prodali. Če bi ti kdo meril glasnost, bi bil ti kriv, saj za tisto ponarejanje nisi vedel.

Jaz ti že ves čas dopovedujem, da tovarniško opremljen motor ne potrebuje vpisa izpuha. Pri kasnejši vgradnji drugega izpuha mora proizvajalec motorja dokazati ustreznost tega izpuha oziroma mora opraviti homologacijo motorja s takšnim izpuhom, ker v nasprotnem primeru moraš ti opraviti vpis homologiranega izpuha.

pred 10 minutami, tomash pravi:

imajo nekateri bmw ji original aispuh, ki ni original (beri schnitzer). Pa nimajo naši homologatorji in policaji pojma o tem. Nima veze kak auspuh je gor, pa naj kdo dokaže da ni original. V tujini so važni samo decibeli, pri nas jih pa itak ne zna noben zmerit.

Očitno si premalo na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar, če je tovarniško vgrajen Akrapovič, je to sigurno nekje zabeleženo, v nasprotnem te lahko plavi mož kaznuje saj bo trdil, da ni original. Pol se pa ti jebi z dokazovanjem.

pred 56 minutami, Kmet2 pravi:

 

Dej ne seri še ti , pokliči Mihata pa ga vpraš , ne bluzite .......in adijo ,da ne smetimo po temi ki je specifična , lahko nadaljujemo v temi Izpuhi itd .....over&aut......

 

Ne rabim vprašat Mihata, ker ko bo men policaj težil, mi Miha ne bo mogel nič pomagati. Postavi se v kožo policaja (ne preveč brihtnega) ki išče žrtev. Gladko malo mi bo napisal kazen. Pa nič ne serjem, gledam samo kako je v realnem lajfu.

Torej, če pride moped in Matighofna z oriđiđi Akrapotom, je to nekje zabeleženo. Kje je to in kako je to je fajn vedati, da taistemu policaju dokažem da je original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, DAMI34 pravi:

Vendar, če je tovarniško vgrajen Akrapovič, je to sigurno nekje zabeleženo, v nasprotnem te lahko plavi mož kaznuje saj bo trdil, da ni original. Pol se pa ti jebi z dokazovanjem.

Ne rabim vprašat Mihata, ker ko bo men policaj težil, mi Miha ne bo mogel nič pomagati. Postavi se v kožo policaja (ne preveč brihtnega) ki išče žrtev. Gladko malo mi bo napisal kazen. Pa nič ne serjem, gledam samo kako je v realnem lajfu.

Torej, če pride moped in Matighofna z oriđiđi Akrapotom, je to nekje zabeleženo. Kje je to in kako je to je fajn vedati, da taistemu policaju dokažem da je original.

Če je podpis KTM ali BMW na Akrapoviču, je vse rešeno. Menda je na bemvejevem  Akrapoviču bemve oznaka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vem kako zgleda original avspuh samo za moj motor in hornet (ta dva sta pri hiši). Niti slučajno ne vem kakšen zgleda za večino motorjev.

Od drugih firm mi pride na um samo Akrapovič in Mass. Vsi ostali bi zame lahko bili original :).

Zanima pa me, kako policaj ve, da ni original? (sploh, če ni motorist)

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Zanima pa me, kako policaj ve, da ni original? (sploh, če ni motorist)

...po moje, če piše na motorju BMW mora pisat tudi na izpuhu BMW, če piše na motorju Yamaha mora na izpuhu pisat Yamaha...in tako naprej. Mora bit na izpuhu enak napis kot na motorju? če je izpuh Akrapovič, mora na BMWju biti tudi BMW napis na Akrapovičem izpuhu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni treba da ve, za napisat kazen je čisto dovolj da si resnico "izmisli" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Vendar, če je tovarniško vgrajen Akrapovič, je to sigurno nekje zabeleženo, v nasprotnem te lahko plavi mož kaznuje saj bo trdil, da ni original. Pol se pa ti jebi z dokazovanjem.

Ne rabim vprašat Mihata, ker ko bo men policaj težil, mi Miha ne bo mogel nič pomagati. Postavi se v kožo policaja (ne preveč brihtnega) ki išče žrtev. Gladko malo mi bo napisal kazen. Pa nič ne serjem, gledam samo kako je v realnem lajfu.

Torej, če pride moped in Matighofna z oriđiđi Akrapotom, je to nekje zabeleženo. Kje je to in kako je to je fajn vedati, da taistemu policaju dokažem da je original.

Pa ste  zjebal še eno temo :P

Gladko malo bom kazen nesel Mihatu,ker mi je zatrdil ,da je ne potrebujem , drugače bi to uredil takoj , kot na vseh motorjih do zdaj .

Ne seri :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

...po moje, če piše na motorju BMW mora pisat tudi na izpuhu BMW, če piše na motorju Yamaha mora na izpuhu pisat Yamaha...in tako naprej. Mora bit na izpuhu enak napis kot na motorju? če je izpuh Akrapovič, mora na BMWju biti tudi BMW napis na Akrapovičem izpuhu?

Zgleda logično.

Torej morajo vsi vitalni deli, ki so lahko predmet menjave oznako dotične znamke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

Sliši :) 

Na 1190 ni razlike v zvoku med originalnim in originalnim(Akrapovič) .....bil zelo razočaran nad nakupom !

pred 40 minutami, Quest pravi:

Na BMW Akrapoviču piše

 

09_HP-sports-silencer.jpg

Poglej če na ident ploščici ali laserski gravuri zadaj kje piše ali je vtisnjeno BMW ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

sej ni treba da ve, za napisat kazen je čisto dovolj da si resnico "izmisli" :P

 

:):):lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Na 1190 ni razlike v zvoku med originalnim in originalnim(Akrapovič) .....bil zelo razočaran nad nakupom !

Poglej če na ident ploščici ali laserski gravuri zadaj kje piše ali je vtisnjeno BMW ?

 

pri boljših znamkah je gravura

WP_20161213_003.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

pri boljših znamkah je gravura

WP_20161213_003.jpg

 

Če ni to izpuh od Akrapoviča ,sploh ne vem zakaj si se oglasu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KMET2

Poglej če na ident ploščici ali laserski gravuri zadaj kje piše ali je vtisnjeno BMW ?

Tale slika je iz Bmw-motorrad.si ni iz mojga. Tako, da je tak na uradni strani. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Quest said:

KMET2

Poglej če na ident ploščici ali laserski gravuri zadaj kje piše ali je vtisnjeno BMW ?

Tale slika je iz Bmw-motorrad.si ni iz mojga. Tako, da je tak na uradni strani. 

Si vprašal pravega, he, he. Naj ti raje odgovori nekdo, ki ima tak motor in tak izpuh. Samo javljanje v temi, ne pomeni tudi, da si lastnik, največkrat le prikrit groupie. V tej temi je še največ slednjih.

Da razčistimo. GS nima prve vgradnje Akrapovičevega izpuha. Lahko ga dokupiš in ti ga vgradi BMW trgovec ali ga vgradiš sam, nikoli ni vgrajen v tovarni. Tako mora biti v vsakem primeru homologiran, če to uredi trgovec ali urediš sam. Svojega sem vgradil sam, nisem bil pozoren na kako BMW gravuro, ker mi to niti ne pomeni nič, niti ničesar ne reši. Enostavno urediš Homologacijo in spiš (se voziš) v miru. Zakaj bi za 30 in malo € reskiral pokvarjen dan na cesti in delal kateremukoli organu veselje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!