Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Te čisto razumem kaj hočeš povedati in scenarij je čisto možen. Ampak vse skupaj meji na neumnost. Po drugi strani preden me na izrednega tehničnega vleče v tej tehnološki dobi lahko z svojega GSM hitro na internet skoči in preveri. Vzame enih 30 sek. dragocenega časa. To je nekako tako kot eni motocikli imajo serisko led žmigavce, drugi pač ne, more biti to pri novem motorju vpisano v homologacijo. Al pa avti, en ma žarnico, drugi led, mora imeti vpisano, ker si si led lučke serijsko naročil? Vglavnem debata ne vodi nikamor, vsak ima svoj prav, jest trdim da v tem primeru ne rabiš. Če sta pa 2 pametna na cesti skup stopta, se lahk pa komot zmenta.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo, te ustavi policaj in pravi. A imaš homologiran auspuh k tolk ropota. Pa rečem, imam po moje, saj je original. Preverite, vendar stroškov postopka ne bom nosil jaz, prav tako ne izpada mojega užitka. Itd. Policaj nima pojma, kaj je original in kaj ne, saj večina nima pojma. Vse kar ljudje vidijo je nalepka (oznaka). Vse skupaj je en larifari. Nategujemo en drugega brez veze. Vse skupaj manj ropota kot en bager na gradbišču, manj kot traktorski trosilec gnoja in manj kot pokanje iz pištol policajev na vadbišču. Tak da.

Pa še moj primer ene od homologacij.

Kupil Mivv izpuh, zraven sem pa dobil eno kartico velikosti vizitke. To je certifikat. Zmontiral auspuh, napisal izjavo, da je strokovno vgrajen in nesel k homologatorju.

Le ta je to gledal, slikal, jaz plačal in potem izdal homologacijo.

Povzetek je sledeč. Vse sem naredil in plačal sam, kasiral pa bog ve kdo in zakaj. Tak, da ko bo prvi zlonamerno gledal moj auspuh mu ga nekam zatlačim, in seveda zopet plačam, tokrat verjetno kazen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vam lepo napisal v svojem zadnjem postu, da VPRAŠAJTE kaj naredit, da NE BOM PLAČAL, ampak si tega noben ne prebere, ker je težko razumet (al pa sem jaz spet preveč napisal in ste preskočil). Res je simpl k pimpl in so samo tri variante za te FAKOF AUSPUHE, pa se lahko na glavo postavte in iščete ideje in ugibate o vzporednih vesoljih. Kaha wam ni jasn, materwola?! TRI fakn VARIANTE!

Pa ne mislim ena za BMW-ja, druga za Dučeta in tretja za KTM-a do decembra 2014, če je bil najprej registriran v Avstriji, pa obvezno oražne feltne... Ker če ne un pulcaj na PP Oplotnica že kasira. Ej, kva pa če bi mu reku, da so original feltne za špansko tržišče črne, sam da sm jih po ibeju kupu, a pol mam pa lohk ta auspuh? A je kej važn, če sva zmer dva gor, k pol ga bl ožemam pa je bl glasn. K če sm sam prede k muck. Fantje, kakšne mate pa kej vi izkušnje na Primorskem? Sploh me zanima okrog Črnga kala. Menda so tm ful bulani na Akrapote, sploh en Metod pa en Kristjan. Nej kkšn zrihta njun razpored za čez poletje, da se kej zorganiziramo za na morje hodt. Dej Borutt zrihti ti to, če ne si pa pička. Ne moreš?! Reč da nočeš! No, pol si pa pička! Itak ste pa vsi pulcaji pičke! No, edin Thumper pozna ene dva policista, ampak menda je tud od teh dveh že en upokojen, drug pa pokojen. Evo rešeno! :ras:

Ajd!

8 hours ago, DAMI34 said:

Ma nate, ker nisem razumel pol qurca kaj hočeš povedat :P

ps. ob tej priliki bi se rad zahvalil tudi g. Mausu, ki skrbi za pregleden forum. Obenem bi pozdravil še mamo in vse ki me poznajo.

 

Edited 8 hours ago by DAMI34

 

Sori, se mi je zdel da si šofer, pa sem hotel na tebi domačem primeru povedat, kar sem že hotel povedat :doze: ...

Eh, ti mi sam dej enga lajkota tlele, pa bom nehu težit do marca, aprila. Pol pa kufe, pa te prepričam, da nisem nadležen sopogovarjalec in da nisem več mulc in da se mi ne da sekirat in krampat tko k včasih.

Ajde, stisn lajkija - pa roka :drunk:...

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

Torej, tule me zanima, tovarniško vgrajen, a to si organu kazal slikco z neta? A ni zadeva/postopek malce bolj birokratski? Je na roru gravura bmw rr? je kje drugje zabeleženo, da je akrapo na RRu?

Pa se ne šalim, da sm jaz organ, bi znal sitnarit, slikca z neta pa ni merodajna.

 

To ni model RR, ampak HP4. BMW ga je delal od 2013 do 2014, zato ga na svoji strani več nimajo, da bi ga tu s tam prilepil. Ko sem mu pokazal slikco z neta je motor bil še na bmw-motorrad.de med modeli. Hitro in enostavno za poiskati. Tudi drugače Organ ni bil kaj dosti siten (na take vedno redkeje naletim), mogoče je pogledal v vozniško s kakim atom ima opravka. Leta imajo tudi kakšno prednost. ;)

GoBobi, ta izkušnja je bila s Črnega Kala. Tam me največkrat ustavijo, kje pa drugje..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, tomash pravi:

recimo, te ustavi policaj in pravi. A imaš homologiran auspuh k tolk ropota. Pa rečem, imam po moje, saj je original. Preverite, vendar stroškov postopka ne bom nosil jaz, prav tako ne izpada mojega užitka. Itd. Policaj nima pojma, kaj je original in kaj ne, saj večina nima pojma. Vse kar ljudje vidijo je nalepka (oznaka). Vse skupaj je en larifari. Nategujemo en drugega brez veze. Vse skupaj manj ropota kot en bager na gradbišču, manj kot traktorski trosilec gnoja in manj kot pokanje iz pištol policajev na vadbišču. Tak da.

Pa še moj primer ene od homologacij.

Kupil Mivv izpuh, zraven sem pa dobil eno kartico velikosti vizitke. To je certifikat. Zmontiral auspuh, napisal izjavo, da je strokovno vgrajen in nesel k homologatorju.

Le ta je to gledal, slikal, jaz plačal in potem izdal homologacijo.

Povzetek je sledeč. Vse sem naredil in plačal sam, kasiral pa bog ve kdo in zakaj. Tak, da ko bo prvi zlonamerno gledal moj auspuh mu ga nekam zatlačim, in seveda zopet plačam, tokrat verjetno kazen.

Izpuh nisi homologiral, ampak je bil opravljen vpis homologiranega izpuha. In ta vpis si plačal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, GoBobi pravi:

Sem vam lepo napisal v svojem zadnjem postu, da VPRAŠAJTE kaj naredit, da NE BOM PLAČAL, ampak si tega noben ne prebere, ker je težko razumet (al pa sem jaz spet preveč napisal in ste preskočil). Res je simpl k pimpl in so samo tri variante za te FAKOF AUSPUHE, pa se lahko na glavo postavte in iščete ideje in ugibate o vzporednih vesoljih. Kaha wam ni jasn, materwola?! TRI fakn VARIANTE!

Pa ne mislim ena za BMW-ja, druga za Dučeta in tretja za KTM-a do decembra 2014, če je bil najprej registriran v Avstriji, pa obvezno oražne feltne... Ker če ne un pulcaj na PP Oplotnica že kasira. Ej, kva pa če bi mu reku, da so original feltne za špansko tržišče črne, sam da sm jih po ibeju kupu, a pol mam pa lohk ta auspuh? A je kej važn, če sva zmer dva gor, k pol ga bl ožemam pa je bl glasn. K če sm sam prede k muck. Fantje, kakšne mate pa kej vi izkušnje na Primorskem? Sploh me zanima okrog Črnga kala. Menda so tm ful bulani na Akrapote, sploh en Metod pa en Kristjan. Nej kkšn zrihta njun razpored za čez poletje, da se kej zorganiziramo za na morje hodt. Dej Borutt zrihti ti to, če ne si pa pička. Ne moreš?! Reč da nočeš! No, pol si pa pička! Itak ste pa vsi pulcaji pičke! No, edin Thumper pozna ene dva policista, ampak menda je tud od teh dveh že en upokojen, drug pa pokojen. Evo rešeno! :ras:

Ajd!

Sori, se mi je zdel da si šofer, pa sem hotel na tebi domačem primeru povedat, kar sem že hotel povedat :doze: ...

Eh, ti mi sam dej enga lajkota tlele, pa bom nehu težit do marca, aprila. Pol pa kufe, pa te prepričam, da nisem nadležen sopogovarjalec in da nisem več mulc in da se mi ne da sekirat in krampat tko k včasih.

Ajde, stisn lajkija - pa roka :drunk:...

Ajd!

Zrihtano

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, DAMI34 said:

po domače, jaz sem policaj in te ustavim ter zahtevam oziroma te vprašam, ali imaš izpuh vpisan v homologacijo....kaj boš odgovoril?

Al mu boš kazal tole slikico, kajti tudi to se zna zgoditi

pho_bike_det.jpg?pagetitle=KTM%2B690%2BD

še bolj me pa zanima vprašanje za Adventure 1190, kateri ima v originalu svoj ror, pa serviser trdi, da Akrapota (dodatna oprema) ni potrebno homologirati???

Tudi za mojga obstaja akrapo, pa sem skoraj 100% da ga je potrebno homologirati.

Ker si ga ravno lastim..... Cela zadnja stran lonca je popisana in med tekstom se na veliko razbere KTM kar sklepam, da je dovol, da policaju ne potrebuješ kazati homologacijskega kartončka za sam lonec. Lahko tudi poslikam, da bo zadeva bol jasna.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Borutt said:

Izpuh nisi homologiral, ampak je bil opravljen vpis homologiranega izpuha. In ta vpis si plačal. 

Potem bi moral jaz storiti enako (moj primer sem opisal na prejšnji strani), tj. vpisati tovarniško homologirane lonce? Brez tega lahko dobim kazen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa naj že kdo napiše, da je dobil kazen. Ne poznam primera. 

pred 4 urami, Borutt pravi:

Izpuh nisi homologiral, ampak je bil opravljen vpis homologiranega izpuha. In ta vpis si plačal. 

Ne kompliciraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Nightmare pravi:

Ker si ga ravno lastim..... Cela zadnja stran lonca je popisana in med tekstom se na veliko razbere KTM kar sklepam, da je dovol, da policaju ne potrebuješ kazati homologacijskega kartončka za sam lonec. Lahko tudi poslikam, da bo zadeva bol jasna.

 

 

Lp, Samo

Mislim da je to zadosten odgovor.(tudi za policaja) Čakam še kmeta, da na svojem 1190 preveri ali je graviran napis KTM.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, 4janic pravi:

Potem bi moral jaz storiti enako (moj primer sem opisal na prejšnji strani), tj. vpisati tovarniško homologirane lonce? Brez tega lahko dobim kazen?

Motor je homologiran za uporabo v javnem cestnem prometu takšen, kot pride iz proizvodnje linije. Vsaka nadaljnja sprememba ali predelava zahteva vpis ali dodatno homologacijo. Če gre pri zamenjavi izpuha za izpuh, kateri se razlikuje od nadomestnega dela, vendar je odobren za vgradnjo na tvoj motor, potem moraš ta homologiran izpuh vpisati v homologacijo. 

pred 29 minutami, tomash pravi:

Pa naj že kdo napiše, da je dobil kazen. Ne poznam primera. 

Ne kompliciraj

Če ti ne poznaš primera, to še ne pomeni, da se to ni zgodilo.

Ne želi si kompliciranja. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Motor je homologiran za uporabo v javnem cestnem prometu takšen, kot pride iz proizvodnje linije. Vsaka nadaljnja sprememba ali predelava zahteva vpis ali dodatno homologacijo. Če gre pri zamenjavi izpuha za izpuh, kateri se razlikuje od nadomestnega dela, vendar je odobren za vgradnjo na tvoj motor, potem moraš ta homologiran izpuh vpisati v homologacijo. 

Ok, v tem primeru, ker je bil motor dobavljen s temi (Termignoni) lonci, vpis v kartoncek ni potreben? Sicer loncev Ducati ni izdelal in vgradil, je pa motor kot že rečeno z njimi dobavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nightmare pravi:

Ker si ga ravno lastim..... Cela zadnja stran lonca je popisana in med tekstom se na veliko razbere KTM kar sklepam, da je dovol, da policaju ne potrebuješ kazati homologacijskega kartončka za sam lonec. Lahko tudi poslikam, da bo zadeva bol jasna.

 

 

Lp, Samo

Tako je !!! Ostali pametnjakoviči pa naj šopajo nebuloze naprej ........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Kmet2 pravi:

Tako je !!! Ostali pametnjakoviči pa naj šopajo nebuloze naprej ........

a tut na tvojmu tako piše? To je bistven podatek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

a tut na tvojmu tako piše? To je bistven podatek.

Predvidevam . Ko bom blizu bom pogledal ! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel novega super duke in doplačal sem še za akrapovič (power parts)-vgrajeno že na novega in sem zadevo moral homologirati, ker le-ta ni bil vpisan v homologaciji pri predaji motorja.
 Sem zajebal in plačal brezvezne stroške?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, kawasaki5 pravi:

Imel novega super duke in doplačal sem še za akrapovič (power parts)-vgrajeno že na novega in sem zadevo moral homologirati, ker le-ta ni bil vpisan v homologaciji pri predaji motorja.
 Sem zajebal in plačal brezvezne stroške?

špekuliram, vendar mislim, da nisi plačal brezveznih stroškov. So modeli, ki imajo tovarniško aftermarket ror (690r, tomos 125ccm ne vemžekteri) in sliponi iz powerparts kataloga. tak se mi zdi.

Sicer pa lahko preveriš ali je na tvojmu roru napisano, vgravirano KTM. Če je,potem ti ni bilo potrebno vpisati v homologacijo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

špekuliram, vendar mislim, da nisi plačal brezveznih stroškov. So modeli, ki imajo tovarniško aftermarket ror (690r, tomos 125ccm ne vemžekteri) in sliponi iz powerparts kataloga. tak se mi zdi.

Sicer pa lahko preveriš ali je na tvojmu roru napisano, vgravirano KTM. Če je,potem ti ni bilo potrebno vpisati v homologacijo.

Plačal sem vpis v kartonček na LPP (zraven priložil potrdilo o strokovno vgradnji)-pregled ni bil potreben. Pri predaji novega motorja KTM s duke so mi dejali da moram to vpisati v homo.., ter zraven dobil od akrapa  homologacijske papirje s katalizatorjem vred.

Žal motorja nimam več, nisem pa nikdar gledal kaj gor piše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kawasaki5 pravi:

Plačal sem vpis v kartonček na LPP (zraven priložil potrdilo o strokovno vgradnji)-pregled ni bil potreben. Pri predaji novega motorja KTM s duke so mi dejali da moram to vpisati v homo.., ter zraven dobil od akrapa  homologacijske papirje s katalizatorjem vred.

Žal motorja nimam več, nisem pa nikdar gledal kaj gor piše.

No, potem je vse jasno. Naročil si aftermarket izpuh, le vgrajen je bil takoj ob nakupu (potreben vpis v homologacijo). Ni pa to isto kot če proizvajalec dela samo verzijo mopeda z aftermarket rorom. (ni potreben vpis v homologacijo, ker je homologiran s takim rorom)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole izgleda, če je Akrapovič na motorju namontiran serijsko in ni doplačan kot dodatna oprema. Poleg tega je tudi Db killer fiksiran z blindiranim vijakom katerega je potrebno prevrtati, če se želi dušilec odstraniti

 

 

Lp, Samo

IMG_20161215_170452.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, 4janic pravi:

Ok, v tem primeru, ker je bil motor dobavljen s temi (Termignoni) lonci, vpis v kartoncek ni potreben? Sicer loncev Ducati ni izdelal in vgradil, je pa motor kot že rečeno z njimi dobavil.

So na izpuhu kakšne oznake proizvajalca motorja  ? Če jih ni, je velika verjetnost, da so dodatno vgrajeni, kot homologirani izpuhi, katere je potrebno vpisati. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Nightmare said:

Takole izgleda, če je Akrapovič na motorju namontiran serijsko in ni doplačan kot dodatna oprema. Poleg tega je tudi Db killer fiksiran z blindiranim vijakom katerega je potrebno prevrtati, če se želi dušilec odstrani

Ta zapik na vijaku imajo vsi od leta 2016 dalje. EU zakonodaja to zapoveduje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

euro4 norme zahtevajo neodstranljiv DBkiller

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!