Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Citat iz potrdila(homologacije)

"Uporabnik vozila mora imeti to potrdilo vedno pri sebi,kadar uporablja predmetno vozilo."

Poleg tega pa sem pred dnevi prvič videl s strani Policije,kako kontrolira dimenzije pnevmatik in kako z homologacijo skače okoli avtomobila in preverja vso tisto pritrjeno plastiko,spojlerje itd...Avto je bil namreč kar dobro "spedenan" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi dogaja vsakič ko me ustavijo <_< porabi 15min za obhod, pa da pove, da je vse uredu in lahko nadaljujem z vožnjo :wacko:

Dokler je tko kar naj lofidra okrog avta :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam... kej ni tisti kartočk ful majhnen. tako da gre v prometno? zakaj je pole problem ga nosit s sabo :?

ker so zdej novi in so velikoti A4 formata .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ga mam sestavlenga na velikost A8 formata :lol1: kaj me briga, mi pa gre v tist prozoren tošlc kjer mam zavarovalno polico, zeleno karto, in evropsko poročilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons dubu pošto da morm motor na pregled prpelat 10. avgusta ob 7:15 :OK:

Fakrji, najprej so mi dal datum 20. septembr :BUA: sam se je dal prek vez zrihtat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V glavnem....začelo se je. Na mariborskem koncu v nedeljo, skasirali motoristu 100.000 tolarjev zaradi nehomologiranega izpuha (racing) Akrapovič........Lepa vsota. Skratka-začelo se je. Bo treba db killerje dat nazaj not, pa homologacijo za sabo vozit..... :whistle: V kratkem času, bo po mojih predvidevanjih, isto kot v Nemčiji-ob kontroli boš pokazal večstranski kartonček vgrajenih homologiranih delov, kjer bo razvidno kaj vse je vgrajeno na vozilu, drugače bo jeba.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xr800 v nedeljo so imeli policaji akcijo na motoriste, tudi mene pa kolega je ustavil en leteči policist v Pesnici pa moram rečt da je bil zlo korekten , oba imava akrapota gor pa nobedden vpisanega pa nama je dal samo kao opozorilo da naslednjič čeprav se mi zdi da sam ni čist točno vedel ali ga je res potrebno vpistai v homologacijski kartonček ali ne ker sem mu pač predložil street legal papir. Kolegu je naiisal 100 tisočakov zaradi gume, ki je bila praktično čisti slick in temu ni mogel ugovarjati.

Drugače pa sem med nedeljsko furo naletel na 4 leteče ki so na avtobusnih ''obdelovali'' cestaše. :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem....začelo se je. Na mariborskem koncu v nedeljo, skasirali motoristu 100.000 tolarjev zaradi nehomologiranega izpuha (racing) Akrapovič........Lepa vsota. Skratka-začelo se je. Bo treba db killerje dat nazaj not, pa homologacijo za sabo vozit..... :whistle: V kratkem času, bo po mojih predvidevanjih, isto kot v Nemčiji-ob kontroli boš pokazal večstranski kartonček vgrajenih homologiranih delov, kjer bo razvidno kaj vse je vgrajeno na vozilu, drugače bo jeba.....

Bomo pa nalepko dol nalimali, pol nej se pa j..e. Prejšnji lastnik je reku da ni blo nobenih problemov z akrapotom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so neumnosti, no so neke meje ampak mislim da z menjanimi auspuhi Akrapoti,arrow pa tako naprej noben ne preseže teh mej.

Drugače je to če se voziš naprimer, čez naselje ponoči na ful obrati pa da motiš koga.

Drugače pa je po mojem mnenju nesmiselno.

Za gume ? To je že bolj inteligentno sicer je to vse odločitev voznika kake bo dal gor, če se mu zdi tako varno naj ima slicke gor čne pa naj ma profil. Kaj pa policaj ve o tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo pa nalepko dol nalimali...

nalepka tu nima nobenega pomena - važne so homologacijske oznake, ki so vtisnjene/vgravirane v izpuh

To so neumnosti, no so neke meje ampak mislim da z menjanimi auspuhi Akrapoti,arrow pa tako naprej noben ne preseže teh mej...

Za gume ? To je že bolj inteligentno sicer je to vse odločitev voznika kake bo dal gor, če se mu zdi tako varno naj ima slicke gor čne pa naj ma profil. Kaj pa policaj ve o tem

glede izpuha - če je vgrajen homologiran izpuh ni problema (vtisnjeno/vgravirano ima homologacijsko oznako in priložene papirje z vpisanim tipom vozila)...na cesto pa ne smejo vozila, ki imajo vgrajene nehomologirane dele (npr. športni izpuh) oz., pri katerem vgrajeni del ali naprava ni tipsko ali posamično odobren za to vozilo (torej tudi homologacijska oznaka na izpuhu ni zadosti, če ni v papirjih vpisan pravi tip motocikla)

glede gum - za motocikle je zakonsko predpisana globina profila najmanj 1 mm

btw...za odreditev izrednega tehničnega pregleda vozila je potreben zgolj sum policista oz. inšpektorja, da

je vozilo predelano oz. ima vgrajene nehomologirane dele

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so neumnosti, no so neke meje ampak mislim da z menjanimi auspuhi Akrapoti,arrow pa tako naprej noben ne preseže teh mej.

Drugače je to če se voziš naprimer, čez naselje ponoči na ful obrati pa da motiš koga.

Drugače pa je po mojem mnenju nesmiselno.

Za gume ? To je že bolj inteligentno sicer je to vse odločitev voznika kake bo dal gor, če se mu zdi tako varno naj ima slicke gor čne pa naj ma profil. Kaj pa policaj ve o tem

Neumnost? :eek: To so dejstva! Imajo zakonsko podlago in močno dvomim, da ne bi ločili street legal izpuha od racing oz tovarniško vgrajenega. A misliš, da sami ne vozijo v prostem času motorjev, ne berejo literature ne gledajo na DSF-u oddaj ipd? Vse ostalo je slaba tolažba.....Glede gum....Spet je točno definirano koliko profila mora imeti motorno kolo, vse ostalo je zopet slaba tolažba. Zopet močno dvomim, da policaj (prometnik) o tem ne bi imel pojma. Vse ostalo je podcenjevanje organov.....Mogoče sem razširil edino informacijo, da je policaj motoristu skasiral za izpuh (sem pač slišal, videl pa ne). Glede tega se posipam s pepelom. Kakorkoli, zdelo se mi je smiselno, da na to opzorim, pa še čisto mogoče se mi je zdelo.... Na avstrijski Golici so preverjanja decibelov redna.......... Mislim, da si bomo glede nehomologiranih izpuh imeli še marsikaj povedati.... :whistle: .

Bomo pa nalepko dol nalimali, pol nej se pa j..e. Prejšnji lastnik je reku da ni blo nobenih problemov z akrapotom.

Predvsem zaradi tega, ker ti je prejšnji lastnik tako rekel.... :kva2: Drži kot pribito....... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vsaj zelo malo policajev je ki ve sploh kaj so pa izjeme ko misliš da pojma nima na poglet te pa z vsako besedo preseneti kolk v o motorjih lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vsaj zelo malo policajev je ki ve sploh kaj so pa izjeme ko misliš da pojma nima na poglet te pa z vsako besedo preseneti kolk v o motorjih lp

Pike, vejice, velika začetnica :slap: ? Drugače je težko čitljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Koliko pa stane homologacija ?

Jaz sem dal 12.000 za smerokaze in žaromet. Pregled 7000 in papirji 5000 al pa obratno.

lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat iz potrdila(homologacije)

"Uporabnik vozila mora imeti to potrdilo vedno pri sebi,kadar uporablja predmetno vozilo."

Poleg tega pa sem pred dnevi prvič videl s strani Policije,kako kontrolira dimenzije pnevmatik in kako z homologacijo skače okoli avtomobila in preverja vso tisto pritrjeno plastiko,spojlerje itd...Avto je bil namreč kar dobro "spedenan" :D

NISI NAPISAL CELOTNEGA STAVKA S "POTRDILA". Celoten stavek je:

"Uporabnik vozila, KI GA NI TREBA REGISTRIRATI, mora imeti to izjavo vedno pri sebi, kadar uporablja predmetno vozilo."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacija celotnega motorja te pride stat natanko 27400 sit. Toliko sem sedaj dal.

Dobiš pa potrdilo o opravljeni homologaciji in verjetno prometno :)

Plačal sem samo, ko zrihtam masko pa opravim pregled bom povedal kako poteka naprej :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Prebral sem temo o homologaciji, pa mi par stvari še vedno ne da miru.

Recimo da na suzukiju GSX-R letnik 93 zamenjaš vse plastike z modelskim letom 02, je za to potrebna homologacija?

Kako pa je kaj za predelave v streetfighterje? Če mu odstraniš poloklepe in masko in recimo zamenjaš zadek?

Nekje sem zasledil, da je homologacija potrebna samo v primeru, če spreminjaš okvir in težišče motorja?

Kdo ve, kako je s tem?

lp, p3r0

Ali mogoce kdo ze lahko odgovori na to uprasanje?Je ze kdo sel cez ta postopek?Lahko menjas samo plastiko brez posega v okvir, masino... brez homologacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!